Kad na porodiljni dopust: 45 ili 28 dana prije?

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Igorovabebica


    Mogu li ja otovriti bolovanje 45 dana prije poroda samo tako da sa trudničkom knjižicom u kojoj mi je upisan termin (12. 12.) kod svoje doktorice opće prakse zatražim da mi otvori bolovanje i da potvrdu o tome za HZZO? Jer mogu tek sutra kod svoje ginekologice, ali ako mi to može dati moja doktorica, onda bih išla odmah kod nje, bez da se provlačim kroz gužvu kod svoje ginekologice kod koje imam pregled tek za dva tjedna?

    Ginekolog otvara porodiljni, ne doktor opce prakse.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar Nalah

    Nalah

    Broj poruka: 2037

    Prijavi adminu

    I to samo onaj u domu zdravlja,na temelju vlastite procjene ili nalaza privatnika

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Mislim da je to bar jasno…

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • draz2

    Broj poruka: 60

    Prijavi adminu

    Meni su na hzzo-u rekli 45 dana ranije(ja sam na komplikacijama), to mi je za mjesec dana pa cemo vidjeti. Ja to jedva cekam jer mi je placa veca od ove naknade za bolovanje od 4250.
    Sto se tice ostalih pitanja o naknadama, znam da se dobije od grada i zupanije, iznos varira od grada do grada, zatim od hzoo jednokratna pomoc od 2300, a buduci da radim u skoli dobit cu jos tih 3000 kn jer je tako u kolektivnom ugovoru.

  • Avatar Deja7

    Deja7

    Broj poruka: 76

    Prijavi adminu

    Curke ako koja zna,ja radim kod privatnika,na komplikacijama sam od prvog dana trudnoće.Vjerujem da kad rodim i beba napuni godinu dana da me čeka otkaz.E sad kako to ide s godišnjim,znači ja imam godišnji koji nisam iskoristila.Mogu kad mi završi porodiljni uzeti godišnji prije nego mi uruče knjižicu ili nemam pravo na to?

    Andrea

  • Avatar Lela29

    Lela29

    Broj poruka: 621

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima!
    Mene zanima da li se na raniji rodiljni dopust - 45 dana prije termina, tzv. čuvanje trudnoće, može ići nakon godišnjeg odmora ili je potrebno biti na bolovanju zbog komplikacija? 
    Ja trenutno koristim g.o., planirala sam cijeli potrošiti pa nastaviti sa rodiljnim dopustom od 45 dana, imam preporuku doktora, međutim on mi je rekao da se dobro raspitam, jer misli da ne mogu otvoriti ovaj raniji rodiljni ako nisam bila na bolovanju. Ima netko slično iskustvo, informaciju? Hvala!!

    [lilypie.com]

  • Milchi

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Draga Lela, meni isto to nije bilo nikako jasno pa mi je ginić objasnio. U pravu je, ne možeš koristiti 45 dana ako nisi bila na bolovanju. 28 dana prije poroda ideš na rodiljni ako ideš sa godišnjeg na rodiljni. Ako sa komplikacija ideš na rodiljni ideš tih 45 dana. Znači, ti ne možeš ići direkto sa godišnjeg na rodiljni 45 dana. Međutim, tome se doskoči tako da ti doslovce otvori jedan ili par dana komlikacije i nakon toga ideš na 45 dana. Nadam se da sam dobro objasnila 

    Milchi

  • Avatar Lela29

    Lela29

    Broj poruka: 621

    Prijavi adminu

    Milchi, puno hvala, sve mi je jasno! ;)

    [lilypie.com]

  • Avatar Ruzaster

    Ruzaster

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Drage mame, ako je neka od vas upućena, razumije zakon ili je imala iskustva, trebala bi jednu informaciju. Nažalost, trebala bi se vratiti na posao već 7.9. Otvorila sam porodiljni 2.7., a rodila 27.7. U zakonu stoji da majka obvezni porodiljni dopust koristi 28 dana prije i 70 dana nakon rođenja djeteta. Zna li tko mogu li se vratiti na posao prije nego prođe tih 70 dana? Hvala!

  • Avatar Branchi

    Branchi

    Broj poruka: 1112

    Prijavi adminu

    pozdrav.

    ja nisam bila ni na komplikacijama ni na bolovanju i uredno sam dobila porodiljni 45 dana prije - sve je vec ovjereno i na hzzo-u.

    znaci moze se, samo ovisi o ginekologu sta on propise (neki mozda ne daju, sto mi nije jasno zasto, ali ocigledno ima i toga)

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.