Kad na porodiljni dopust: 45 ili 28 dana prije?

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar DarijaZ

    DarijaZ

    Broj poruka: 1432

    Prijavi adminu

    sad ste me zbunile…ja sam na bolovanju / komplikacijama od 01.03., nosila sam doznake i u firmu i u hzzo, u hzzo sam jedino jos morala donjeti potvrdu da sam zaposlena i prosjek zadnjih 6 plaća, i teta u hzzo-u mi je rekla da ce mi svaki mjesec oko 20. u mjesecu sjedati naknada.

    sta je sad ovo nakon 3 mjeseca?

  • Avatar Tejuska♡

    Tejuska♡

    Broj poruka: 3521

    Prijavi adminu

    DarijaZ


    sad ste me zbunile…ja sam na bolovanju / komplikacijama od 01.03., nosila sam doznake i u firmu i u hzzo, u hzzo sam jedino jos morala donjeti potvrdu da sam zaposlena i prosjek zadnjih 6 plaća, i teta u hzzo-u mi je rekla da ce mi svaki mjesec oko 20. u mjesecu sjedati naknada.

    sta je sad ovo nakon 3 mjeseca?

    Ja sam isla na komplikacije sa 11tt i uredno svaki mjesec mi sjeda 20. placa

    🦸‍♀️31🦸35
    🙋‍♂️Jan (8)🙆‍♂️Noel (5)
    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    I meni je ovo prvi glas, ne znam na sto cure konkretno misle. I ja sam normalno nosila doznake na hzzo i u firmu i dobivala placu od hzzo-a.
    Ali ja nisam zaposlena u drzavnom sketoru, tako da ne znam o cemu je odvje rijec.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar MarijaŠ

    MarijaŠ

    Broj poruka: 1925

    Prijavi adminu

    ProudMomy


    I meni je ovo prvi glas, ne znam na sto cure konkretno misle. I ja sam normalno nosila doznake na hzzo i u firmu i dobivala placu od hzzo-a.
    Ali ja nisam zaposlena u drzavnom sketoru, tako da ne znam o cemu je odvje rijec.

    Tako isto i ja… Baš sam razgovarala danas sa tajnicom, i kaže mi ženska fino da samo treba donositi doznake na posao i u hzzo… Kad me već bude liječnica poslala doma (kad me natjeraju da se ostavim posla), baš sam se htjela raspitati… a za ovo što ovdje pričaju, nisam još čula… hmmm

    Krešimir 19.08.2014. <3

  • Avatar clericova

    clericova

    Broj poruka: 112

    Prijavi adminu

    hmm.. kolko ja znam, naknada za komplikacije nisu ograničene što se tiče duljine, ja sam isto normalno dobivala prosjek plaće, samo mene je zeznulo kaj nisam u zadnjih 6 mjeseci bila zaposlena bez prekida pa mi je ta naknada bila nešto niža od trenutne plaće. A doznake isto nisam trebala nositi svaki mjesec, rekla je tajnica samo za prvi mjesec, a dalje samo na hzzo, jer su oni povezani i šalju dalje poslodavcu. I na hzzo-u su mi tak rekli. Ista stvar sad kad sam otvarala ovih 45 dana, ništa nisam nosila u firmu, sve je hzzo slao.

  • Deleted user

    Broj poruka: 226

    Prijavi adminu

    clericova


    hmm.. kolko ja znam, naknada za komplikacije nisu ograničene što se tiče duljine, ja sam isto normalno dobivala prosjek plaće, samo mene je zeznulo kaj nisam u zadnjih 6 mjeseci bila zaposlena bez prekida pa mi je ta naknada bila nešto niža od trenutne plaće. A doznake isto nisam trebala nositi svaki mjesec, rekla je tajnica samo za prvi mjesec, a dalje samo na hzzo, jer su oni povezani i šalju dalje poslodavcu. I na hzzo-u su mi tak rekli. Ista stvar sad kad sam otvarala ovih 45 dana, ništa nisam nosila u firmu, sve je hzzo slao.

    Da, povezani su samo im se neda slat pa ti nosi svaki mjesec!!! Birokracija….a tek kaj nas sve čeka…..!

  • Avatar koala123

    koala123

    Broj poruka: 435

    Prijavi adminu

    evo da se javim s friskim vijestima.. bila danas kod ginekologice i veli da mogu normalno uzeti 45 dana porodiljnog cak i ako ne bude nikakvih komplikacija…al i sama mi je rekla da je po ljeti trudnicama i dovoljno tesko zbog vrucina…

  • Avatar DarijaZ

    DarijaZ

    Broj poruka: 1432

    Prijavi adminu

    .u kadrovskoj su mi rekli da nosim samo doznaku u hzzo, a u hzzo su mi rekli da jedna ipak ide u firmu…pa sam ja svejedno odnjela i u firmu….
    nitko mi nista nije spominjao nikakva 3 mjeseca, a niti to da je naknada za komplikacije nekog odredjenog vijeka…osim do porodiljnog.

  • Avatar kimito

    kimito

    Broj poruka: 521

    Prijavi adminu

    Cure vjerojatno misle na naknadu od firme, u nekim firmama stoji u kolektivnom ugovoru ako ste na bolovanju duže od 90 dana firma vam isplati naknadu, mislim da je to uobičajeno u državnim firmama.

  • Avatar beag

    beag

    Broj poruka: 988

    Prijavi adminu

    je, ja radim u drzavnoj firmi, ovaj mj,bi mi treba sjesti naknada od oko 3300 kn nakon 90 dana neprekidnog bolovanja. jucer je bila placa, ali ta naknada sjeda odvojeno, krajem mjeseca kako mi je rekla racunovotkinja. nadam se da ce bit tako :)

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.