Uvjeti za čuvanje/komplikacije u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    Lalala111

    Pozdrav!

    Mene zanima dali je moguce ostati na komplikacijama nakon prekida radnog odnosa? 30.9.mi istice ugovor, a ginekolog mi je otvorio komplikacije radi vrste posla (konobarenje). Sad ako on sazna da sam nezaposlena nema vise razlog da me drzi na komplikacijama, a ja gubim pravo na naknadu jer je uvjet za naknadu komplikacije. Pa me zanima dali neko ima iskustva, savjete ? Hvalaa


    Ukoliko imas dovoljno staza mozes primati komplikacije do 45 dana prije poroda (kada zaposlene otvaraju porodiljni). Tada se komplikacije zatvaraju, prijavljujes se na biro. Nakon poroda podneses zahtjev za porodiljnim za nezaposlene..
    Svakako ginekologu moras reci da si dobila otkaz, ukoliko ga dobijes..
    Svakako se moras u roku od mj dana od isteka ugovora prijaviri na hzzo jer ces izgubit zdravstveno a samim time i porodiljni

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Lalala111

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    dea32


    Ukoliko imas dovoljno staza mozes primati komplikacije do 45 dana prije poroda (kada zaposlene otvaraju porodiljni). Tada se komplikacije zatvaraju, prijavljujes se na biro. Nakon poroda podneses zahtjev za porodiljnim za nezaposlene..
    Svakako ginekologu moras reci da si dobila otkaz, ukoliko ga dobijes..
    Svakako se moras u roku od mj dana od isteka ugovora prijaviri na hzzo jer ces izgubit zdravstveno a samim time i porodiljni


    Imam staza 12 mj s prekidima u zadnje dvije godine. Znaci ginekolog mi i dalje pise komplikacije, bez obzira na to da sam od tad nezaposlena ? 
    Meni bi od isteka ugovora do otvaranja porodiljnog ostala dva mjeseca. I nebi htjela izgubiti naknadu za ta dva mjeseca. Znam i za hzzo da moram prijaviti i za biro..

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    Lalala111

    dea32


    Ukoliko imas dovoljno staza mozes primati komplikacije do 45 dana prije poroda (kada zaposlene otvaraju porodiljni). Tada se komplikacije zatvaraju, prijavljujes se na biro. Nakon poroda podneses zahtjev za porodiljnim za nezaposlene..
    Svakako ginekologu moras reci da si dobila otkaz, ukoliko ga dobijes..
    Svakako se moras u roku od mj dana od isteka ugovora prijaviri na hzzo jer ces izgubit zdravstveno a samim time i porodiljni

    Imam staza 12 mj s prekidima u zadnje dvije godine. Znaci ginekolog mi i dalje pise komplikacije, bez obzira na to da sam od tad nezaposlena ?
    Meni bi od isteka ugovora do otvaranja porodiljnog ostala dva mjeseca. I nebi htjela izgubiti naknadu za ta dva mjeseca. Znam i za hzzo da moram prijaviti i za biro..

    Mislim da da, da ti pise doznake. Jedino ih vise ne nosis poslodavcu nego samo u hzzo

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Plavooka29

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav. Mene zanima dali ja mogu otvoriti komplikacije u 6.tjednu sam. Naravno zbog situacije na poslu. Broj jedan stres i tesko. Ali me zanima sljedeće. Zaposlena sam za stalno. Od 10.1.2018 kada ja mogu otvoriti komplikacije da imam punu platu primanja. Jer prije ovog imam dvije godine i u njemačkoj vratila se krajem godine i odma poceli o dje radit. Ali mi nije upisan u staz te dvije godine u njemačkoj. Hvala

  • Avatar Jaivanpa

    Jaivanpa

    Broj poruka: 41

    Prijavi adminu

    Veliki pozdrav svima koliko Vas ima!
    Molim Vas za pomoć, točnije barem da dobijem procjenu svoje situacije od vas koje ste imale otvaranje komplikacija u trudnoći.
    Dakle, imam policisticne jajnike vec 10 godina. Krajem drugog mjeseca sam imala laparaskopiju odnosno vađenje lijevog jajnika i jajovoda zbog torzije. Taj jajnik mi je inače bio problematican sa cistom od 3 cm. Imala sam strašne bolove i hitno 5 do 12 operirana u Vinogradskoj. Jajnik i jajovod su bili crni i odumrlo tkivo kojem nije bilo ni s od spasa. Najveći sok u zivotu i tisucu pitanja u glavi, zasto bas ja i sto me zapravo ceka!? Nakon operacije sam ostala trudna, hvala dragom Bogu i to je moje cudo s obzirom kroz sta prolazim i cime se godinama borim. Danas sam napunila 6 tjedana. Radim u računovodstvu i putujem svaki dan sat i 45 min do posla i i isto toliko s posla. Posao je jako stresan, radim na 4 sata ali ne u idealnim uvjetima za pozeljet. Jako teški odnosi s kolegicom su u pitanju. Nije nista zbog mene nego eto, pretezak karakter i nisam jedina u tom problemu. Najvjerojatnije cu ostati uskoro sama i znam da cu biti pod velikim stresom jer sam do sad radila sam polovicu posla a s drugom nisam imala bas dodira. Iskreno bojim se kako ce to sve izgledati najvise zbog dijeteta. Lako meni za mene. Covjek prezivi svasta. Emotivac sam karakterno i tesko se nosim sa stresom. Neznam kolike su mi sanse da mi doktor otvori komplikacije u trudnoci. Koje su vase procjene…? Cisto da znam sto me ceka.. Za 2 tjedna idem na prvi pregled kad ce biti 2 mj trudnoće … Hvala svima na odgovorima i razumjevanju! 

    [lilypie.com]

  • Avatar Angelina

    Angelina

    Broj poruka: 423

    Prijavi adminu

    Jaivanpa

    Veliki pozdrav svima koliko Vas ima!
    Molim Vas za pomoć, točnije barem da dobijem procjenu svoje situacije od vas koje ste imale otvaranje komplikacija u trudnoći.
    Dakle, imam policisticne jajnike vec 10 godina. Krajem drugog mjeseca sam imala laparaskopiju odnosno vađenje lijevog jajnika i jajovoda zbog torzije. Taj jajnik mi je inače bio problematican sa cistom od 3 cm. Imala sam strašne bolove i hitno 5 do 12 operirana u Vinogradskoj. Jajnik i jajovod su bili crni i odumrlo tkivo kojem nije bilo ni s od spasa. Najveći sok u zivotu i tisucu pitanja u glavi, zasto bas ja i sto me zapravo ceka!? Nakon operacije sam ostala trudna, hvala dragom Bogu i to je moje cudo s obzirom kroz sta prolazim i cime se godinama borim. Danas sam napunila 6 tjedana. Radim u računovodstvu i putujem svaki dan sat i 45 min do posla i i isto toliko s posla. Posao je jako stresan, radim na 4 sata ali ne u idealnim uvjetima za pozeljet. Jako teški odnosi s kolegicom su u pitanju. Nije nista zbog mene nego eto, pretezak karakter i nisam jedina u tom problemu. Najvjerojatnije cu ostati uskoro sama i znam da cu biti pod velikim stresom jer sam do sad radila sam polovicu posla a s drugom nisam imala bas dodira. Iskreno bojim se kako ce to sve izgledati najvise zbog dijeteta. Lako meni za mene. Covjek prezivi svasta. Emotivac sam karakterno i tesko se nosim sa stresom. Neznam kolike su mi sanse da mi doktor otvori komplikacije u trudnoci. Koje su vase procjene…? Cisto da znam sto me ceka.. Za 2 tjedna idem na prvi pregled kad ce biti 2 mj trudnoće … Hvala svima na odgovorima i razumjevanju!


    Nazalost, ne moze ti nitko reci ono sto ce ti reci tvoj doktor. Ima dobrih i malo manje dobrih doktora i samo o njemu ovisi zeli li ti otvoriti komplikacije. Savjetujem ti da se ta 2 tjedna saberes skroz u glavi i pokusas sto manje izlagati stresu, a kad dode vrijeme za pregled lijepo ces sa doktorom o svemu porazgovarati, objasniti sto je i kako je. Svatko normalan bi u tvojoj situaciji dao komplikacije tako da vjerujem da ce sve biti ok.

    [lilypie.com]

  • tina2888

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Pozdrav mame, imam pitanje jedno. Budući da sam u 16tt i otkazuju mi ugovor na poslu, čula sam da su nekim mamama davali doktori komplikacije kako bi mogli imati nakandu, Ono što mene zanima jest da li je jedna od vas imala takav slučaj i pod kojim “izgovorom” vam je pisana komplikacija? Hvala vam puno na odgovoru :)

  • Mangomum

    Broj poruka: 186

    Prijavi adminu

    tina2888

    Pozdrav mame, imam pitanje jedno. Budući da sam u 16tt i otkazuju mi ugovor na poslu, čula sam da su nekim mamama davali doktori komplikacije kako bi mogli imati nakandu, Ono što mene zanima jest da li je jedna od vas imala takav slučaj i pod kojim “izgovorom” vam je pisana komplikacija? Hvala vam puno na odgovoru :)


    Ako otvoris komplikacije dok si jos pod ugovorom imas pravo do poroda tj 45 dana prije poroda primat konplikacije samo sta kad ti ugovor istekne moras na hzzo ic to prijavit i od tada se vodis pod hzoom opet se cini mi se traju papiri donit na racun kojih ce ti obracunat primanja. Ja sam trenutno o k takvoj situaciji i za mjesec dana mi istice ugovor kompl sam otvorila pa cu otic na hzzo tocno pitat koja je procedura. A ginekologu reci da ti je slabo i ne osjecas se dobro za ic radit da bi otvorila komplikacije 

  • BarbaraB6

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav trudnice, mame i one koje to planiraju biti 😊
    zanima me kakva je situacija s dobivanjem čuvanja trudnoće sad u coroni. Radim kao pedagoginja u dječjem vrtiću. Znam da odgajateljice dobivaju čuvanje trudnoće zbog opisa posla, ali ne znam kako je sa mnom. Naime, moj posao jest dominantno uredski, ali stalno sam u doticaju s odgajateljicama i djecom, što znači da nekad budem nakratko umjesto odgojiteljice s djecom i to uključuje fizički kontakt s djecom itd. Dakle, opet u jednu ruku jesam izložena potencijalnim zaraznim bolestima koje u vrtiću nisu rijetkost. Također, još je vrijeme corone, pa me to dodatno brine. Kakva je situacija s otvaranjem čuvanja trudnoće sad u coroni? Jesu li navedene stvari nešto na temelju čega se dobiva čuvanje trudnoće? Ima li tko slična iskustva? 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.