Uvjeti za čuvanje/komplikacije u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • GeKi

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Pozdrav! 
    Zna li netko može li privatni ginekolog otvoriti komplikacije ? 

  • Deleted user

    Broj poruka: 331

    Prijavi adminu

    GeKi

    Pozdrav!
    Zna li netko može li privatni ginekolog otvoriti komplikacije ?


    Ne. Privatni gin daje prijedlog za otvaranje komplikacija, a komplikacije otvara soc gin.

  • GeKi

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Hvala na pomoći. Zanima me još da li je to prihvatljivo soc. ginekolozima, tj. da dođem s nalazima privatnog i da na temelju toga soc. otvori čuvanje? iliiiii me i on mora pregledati ? :D 
    Još jednom hvala na pomoći :) 

  • Avatar LittleOne

    LittleOne

    Broj poruka: 439

    Prijavi adminu

    Mene je i soc pregledao. Ali imala sam hematom, to je razlog za komplikacije 

  • Deleted user

    Broj poruka: 331

    Prijavi adminu

    GeKi

    Hvala na pomoći. Zanima me još da li je to prihvatljivo soc. ginekolozima, tj. da dođem s nalazima privatnog i da na temelju toga soc. otvori čuvanje? iliiiii me i on mora pregledati ? :D
    Još jednom hvala na pomoći :)


    Mene soc nije pregledavala. Privatnik je napisa da trazi bolovanje zbog bolova tako da ona tu nema sta pregledat haha.. bolove ja osjecan il ne osjecan, to mi ova socijalna ionako nije mogla pregledat :D
    Nema na cemu :D

  • Ljube

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav drage, molim vas pomoc. Radim vec 3 god bez prekida radnog staza i u slucaju da mi ugovor ne produzi sadasnji poslodavac zbog trudnoce jel bi mogla u slucaju zaposlenja na novom radnom mjestu otvoriti odmah komplikacije ili trebam cekati odredjen broj platnih lista. Imala sam spontani prije godinu dana pa mi nije svjedno. Hvalaaa

  • Avatar ami25

    ami25

    Broj poruka: 1059

    Prijavi adminu

    Ljube

    Pozdrav drage, molim vas pomoc. Radim vec 3 god bez prekida radnog staza i u slucaju da mi ugovor ne produzi sadasnji poslodavac zbog trudnoce jel bi mogla u slucaju zaposlenja na novom radnom mjestu otvoriti odmah komplikacije ili trebam cekati odredjen broj platnih lista. Imala sam spontani prije godinu dana pa mi nije svjedno. Hvalaaa


    Ljube naravno,ja imam 3 plaće u novoj firmi u bivšoj sam bila 3 god i imam još 3 njihove plaće, tako da su meni tako određene platne liste,bitno da na R1 obrazcu imaš 6 plaća njih ne zanima od koje su firme,tako se onda i računa prosjek za isplatu. Jedino nisam sigurna ako bi imala prekid između poslova kako onda gledaju jer s tim nisam upoznata,ako bi uspjela odmah preć na novo radno mjesto (kao ja) tako bi ti se vodilo.

    💙Bartol💙
    [lilypie.com]

  • Ginekolog

    Broj poruka: 17

    Prijavi adminu

    ProZac

    Pozdrav,

    Postavljam novu temu da pitam ima li tko iskustva sa situacijom slicnom nasoj: dakle supruzi je je zadnja trudnoca bila blighted ovum i kiretaza obavljena u 10. mjesecu prosle godine, a sada je ponovno trudna i nadamo se urednoj trudnoci ovog puta, tj barem da cemo vidjeti plod za 10-ak dana kada idemo na ponovni pregled, buduci smo na prvi isli zbog iscjetka koji je imala jako rano, sa 4+0 dana, tako da se vidjela samo gestacijska vrecica.

    Ono sto mene zanima je, u slucaju da se pokaze da je ova trudnoca uspjesna, ima li cinjenica da je supruga bila na kiretazi u prosloj trudnoci kakvog utjecaja da odmah dobije cuvanje trudnoce?
    Ona inace radi kao teta u vrticu, stalno prigibanje, pun vrtic bolesti, pa bi ja osobno volio sto manje rizika, ali ne znam ima li moja zelja uporiste u praksi i zakonima?

    Thanks!


    Svaka kiretaža pretstavlja mehaničku traumu na endometrij ali i na miometrij (mišićni dio maternice). Dok se u Hrvatskoj kiretaža ugalvnom primjenjuje kad prvi izbor, u “razvijenim zemljama” se prvo preporučuje manje invazivni tretman (pričekati da dože do spontanog pobačaja ili davanje lijekova koje uzrokuju kontakcije). Učestale kiretaže mogu dovesti do trajnog oštećenja endometrija ili posljedične nemogućnosti implantacije ploda).
    Ukoliko je Vaša supruga imala jednu kiretažu i utrazvuk pokaže urednu trudnoću (ultrazvuk od 10-13 tj.) ne vidim razloga zbog čega Vaša supruga ne bi mogla nastaviti raditi. U Hrvatskoj je otvaranje bolovanja kod urednih trudnoća normalana pojava dok se to u “razvijenim zemlja” čini samo kod visokorizičnih trudnoća.
    Na kraju, ukoliko je sve u redu s trudnoćom, nema nikakvih ograničenja osim onih koje sama trudnica sebi postavi (ne očekuje se od trudnice da trči maraton ili slično. Onoliko koliko samamože podnijeti je granica). Ohrabrujuća činjenica je da oko 90% trudnoća i poroda prođe urednom bez obzira na medicinsku skrb!

  • Lalala111

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Pozdrav! 

    Mene zanima dali je moguce ostati na komplikacijama nakon prekida radnog odnosa? 30.9.mi istice ugovor, a ginekolog mi je otvorio komplikacije radi vrste posla (konobarenje). Sad ako on sazna da sam nezaposlena nema vise razlog da me drzi na komplikacijama, a ja gubim pravo na naknadu jer je uvjet za naknadu komplikacije. Pa me zanima dali neko ima iskustva, savjete ? Hvalaa

  • nana12

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Pozdrav. Jel tko zna  sto je to anehogeni odjek u podrucju cisterne magne? U 15 tjednu trudnoce sam

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.