Uvjeti za čuvanje/komplikacije u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar lollipop

    lollipop

    Broj poruka: 737

    Prijavi adminu

    Ja radim kao odgajatelj…komplikacije su mi otvorene zbog krvarenja u 7.tt ali ginekologica mi ne preporucuje vracanje na posao zbog specificnosti radnog mjesta…
    Sve kolegice su bez problema otvarale komplikacije jer su po vrticima bile kozice, pete bolesti, šarlah i sl

    [lilypie.com]

    [daisypath.com]

  • Avatar kosee

    kosee

    Broj poruka: 508

    Prijavi adminu

    I ja u obitelji imam dosta teta u vrtiću i sve su bile na čuvanju trudnoće, neke odmah, a neke nakon trećeg mjeseca trudnoće. Vjerujem da zbog specifičnog radnog mjesta ne bi trebala imati problema s ginekologom.

    [lilypie.com]

  • Avatar Leda2

    Leda2

    Broj poruka: 536

    Prijavi adminu

    Ja radim u banci, posao mi je OK, trudnoća uredna od prvog dana, Sa 12 tt ginekolog mi je nudio bolovanje, još nije ni bila moja doktorica, nego zamjena. Radila sam do 16tt i bez problema otišla na bolovanje. Rođakinja mi ide kod iste doktorice njoj je dala bolovanje sa 8tt. Tako da mislim da ovisi sve o doktoru. Ukoliko ne može dobiti bolovanje od ginekologa, može joj doktorica opće prakse prepisati bolovanje, uvijek može reći da jako povraća i da joj je strašno muka! Sretno sa trudnoćom!

    =http://lilypie.com [lilypie.com]]

  • ProZac

    Broj poruka: 10

    Prijavi adminu

    Jos jednom pozdrav svima i puuuno hvala na odgovorima i podrsci 

    Da ne ispadnem nepristojan evo da napisem update: uglavnom silom prilika smo morali ranije do ginekologinje jer je supruga imala jedan dan jaka probadanja i velike bolove, uz jednokratno malo obilnije krvarenje, pa smo pojurili na pregled, i vrlo vjerojatno na temelju toga uz prijasnji spontani dobili komplikacije u trudnoci.

    Dobre vijesti su da smo sutradan, na pregledu koji je vec ranije bio dogovoren kod privatnika,vidjeli srceko kako kuca sa tocno 6+0 i sad smo happy ko mala djeca, supruga doduse mora slijedeca 3 tjedna bas strogo mirovati, ali vec nam je sad sve lakse nakon sto smo napredovali od proslogodisnjeg blighted ovuma do prvih otkucaja 

    Sada slijedi seoba na druge veselije teme gdje cu vas daviti pitanjima 

    P.S.
    Nadam se da se nitko nije uvrijedio sto sam napisao teta u vrticu, to ja po navici, iako priznajem, nikad ne znam pise li se odgajatelj ili odgojitelj   

  • Avatar cipelica

    cipelica

    Broj poruka: 183

    Prijavi adminu

    čekamo vas na veselijim temama

    [lilypie.com]

  • Avatar Nixie

    Nixie

    Broj poruka: 1015

    Prijavi adminu

    Super, čestitam ProZac! Mirovanje je najmanji problem, bitno da je bebica tu 

  • teich0401

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    bok.molim za pomoc :)

    u 16 tjednu trudnoce sam,otvorila sam komplikacije 1.9. a imam ugovor na određeno koji mi istice za koji dan i poslodavac mi ga nece produziti.imam mogucnost prelaska  u drugu firmu koja ce me imati prijavljenu cijelo vrijeme dok sam na komplikacijama i porodiljnom.pa me zanima da li je moguce da ginekolog zatvori komplikacije kako bi presla u drugu firmu,pa mi otvorio opet komplikacije nakon par dana ? -.- da li je netko imao ista ili slicna iskustva? pomagajteeee :)

  • Avatar shimmer

    shimmer

    Broj poruka: 500

    Prijavi adminu

    moguće je tj on to apsolutno može napraviti, ali ovisno o razlogu otvaranja komplikacija, vrlo je vjerojatno da će mu se pojaviti kontrola.

    If you want something you've never had, you've got to do something you've never done.

    [lilypie.com]

    https://docs.google.com/document/d/1jDrcvWI8Dx7u9TX6dS7SdxlXXtsNbqakrh7M5-rxlMA/edit?usp=sharing [docs.google.com]

  • Avatar Tyna24

    Tyna24

    Broj poruka: 874

    Prijavi adminu

    teich0401


    bok.molim za pomoc :)

    u 16 tjednu trudnoce sam,otvorila sam komplikacije 1.9. a imam ugovor na određeno koji mi istice za koji dan i poslodavac mi ga nece produziti.imam mogucnost prelaska  u drugu firmu koja ce me imati prijavljenu cijelo vrijeme dok sam na komplikacijama i porodiljnom.pa me zanima da li je moguce da ginekolog zatvori komplikacije kako bi presla u drugu firmu,pa mi otvorio opet komplikacije nakon par dana ? -.- da li je netko imao ista ili slicna iskustva? pomagajteeee :)

    ja sam u istoj situaciji sad… isto mi je jučer istekao ugovor, na komplikacijama sam. i kao i ti, imala sam mogučnost da me se prijavi u drugoj firmi. aliii… jako je zeznuto.. kad si na bolovanju tj. komplikacijama, nemožeš se prijaviti u drugoj firmi. moraš zatvoriti bolovanje pa prijaviti u drugoj firmi, pa onda opet otvoriti bolovanje. meni je teta iz računovodstva rekla da bolje ne. jer obavezno bude došla inspekcija i tvom novom poslodavcu i tebi. i kazne su ogromne ako te skuže da muljaš.a budu te jer si imala otvorene komplikacije, pa zatvorila, pa otvorila… to se vidi s aviona da se mulja.
    (mene bi tata prijavio u svoju firmu) i ja se ne usudim.a ni on… nemoj si raditi probleme bezveze… ja se idem drugi tjedan prijavim na hzz… dobit ću manju naknadu za bolovanje, ali bolje to nego kazna meni i tati.

    [lilypie.com]

  • Aurrora

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima! Nova sam ovdje, u 13. sam tjednu trudnoće. Zanima me, budući da radim posao u kojem moram dizati teže kutije cca 10kg (radim online prodaju, te svakodnevno moram u skladište po artikle), kada bi bilo najpametnije otvoriti bolovanje jer sumnjam da ću moći dizati kutije do 8.mj. Za sada je sve ok i ne osjećam neke tegobe, osim što me pati kiselina i užasne promjene raspoloženja. :P
    Razmišljam da svakako prije otvaranja bolovanja iskoristim cijeli godišnji. Savjet, prijedlog?

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.