Uvjeti za čuvanje/komplikacije u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar mono1111

    mono1111

    Broj poruka: 3142

    Prijavi adminu

    Bok,
    Mislim da moraš imati 12 mjeseci neprekidnog radnog staža ili 18 mjeseci s prekidima da bi ostavila na naknadu od 100 posto plaće, koja ne može biti veća od 4000 i nesto kuna. Znaći ako imaš plaću 6000 kn, nećeš dobivati toliko, već maksimalni iznos oko 4000 kn.
    A ako imaš manju plaću, dobivati ćeš 100 posto plaće.
    Ako ne radis 12 mjeseci ili 18 s prekidima, nego npr.6 mj imaš pravo na naknadu od cca 800 kn.
    Progooglaj malo na netu koji je točan iznos, ali mislim da je cca toliko koliko sam napisala.

    [lilypie.com]

  • Avatar Kikica1994

    Kikica1994

    Broj poruka: 59

    Prijavi adminu

    Aha oke hvala punoo..jos jedno pitanje..danas sam dobila prvu naknadu od kada sam na komlikacijama..jel ostaje isti iznos do porodiljnog ili se smanji..kako to ide..hvala puno :-*

    Kika

  • Avatar mono1111

    mono1111

    Broj poruka: 3142

    Prijavi adminu

    Ako si bila otvorila bolovanje od 01.07.do 31.07.i dobila taj iznos, takav iznos ces slican i dobivati svaki mjesec, cca, jer racunaju broj sati, pa ti neće uvijek na kunu ispasti isto.
    A ako nisi bila cijeli mjesec na bolovanju, nego dio, dobiti ćeš idući mjesec veći iznos, tj.punu plaću.
    Kužiš?

    [lilypie.com]

  • Avatar mono1111

    mono1111

    Broj poruka: 3142

    Prijavi adminu

    I kada otvoriš porodiljni isti iznos dobivaš, do cca 6 mjeseca djetetovog života, te kada dijete navrsi 6 mjeseci dobivas 2600 kn.
    Osim ako si prijavljena na minimalac, onda ti sve komplikacije i sad porodiljni i rodiljni ostaje taj minimalac, nista ti se ne smanjuje nakon 6 mjeseca dijetetovog života.

    [lilypie.com]

  • Avatar Kikica1994

    Kikica1994

    Broj poruka: 59

    Prijavi adminu

    Hvala punooo..jako ste mi pomogli :-*

    Kika

  • Avatar Ninachh12

    Ninachh12

    Broj poruka: 541

    Prijavi adminu

    Kikica-mono je pola informacija rekla točno, a pola krivo (bez uvrede)
    Za ostvarenje 100 % plaće treba ti 12 mjeseci rada bez prestanka ili 18 mjeseci s prekidima i onda ti se uzme zadnjih 6 mjeseci rada u prosjek i prvih 6 mjeseci dobivaš 100 % plaće, dakle ako imaš plaću 6000 kn, prvih 6 mjeseci ćeš dobivati svih 6000 kuna,  a onda drugih 6 mjeseci dobivaš 50 %, odnosno max 2660 kn. 
    U slučaju da nemaš 12 mjeseci, odnosno 18 mjeseci s prekidima svih godinu dana porodiljnog dobivati ćeš 1663 kn isto kao nezaposlene majke.
    Ako si bila na komplikacijama kao što mono kaže od 01.07-31.07 taj iznos koji si dobila se neće više manje mijenjati, na komplikacijama se dobiva max 4300 kn, ako si imala veću plaću od toga, nećeš dobiti, već max 4300 kn i toliko ćeš dobivati do 45 dana prije termina i 54 dana prije termina moraš zatvoriti komplikacije i otvoriti porodiljni i tada kreće 100 % tvoje plaće. 
    Ovo su 100 % provjerene informcije, ono što mono kaže nisu.
    Pozdrav i sretno :)

    [lilypie.com]

  • Avatar Ninachh12

    Ninachh12

    Broj poruka: 541

    Prijavi adminu

    45 dana prije termina*

    [lilypie.com]

  • Avatar Dahlia

    Dahlia

    Broj poruka: 76

    Prijavi adminu

    N

  • Avatar Dahlia

    Dahlia

    Broj poruka: 76

    Prijavi adminu

    Da li godišnji iz 2017.(novi i neiskorišteni) mogu koristiti po povratku sa porodiljnog 2018. ili ce mi on propasti buduci da od iduceg tjedna otvaram komplikacije?

  • Avatar Dahlia

    Dahlia

    Broj poruka: 76

    Prijavi adminu

    Tj da li godisnji iz 2017.mogu 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.