Uvjeti za čuvanje/komplikacije u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Dahlia

    Dahlia

    Broj poruka: 76

    Prijavi adminu

    Tj da li godisnji iz 2017.mogu iskoristiti do kraja kalendarske godine 2018.?

    http://www.mrms.hr/pitanje/godisnji-odmor-3/ [mrms.hr]

  • Ana2511

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu

    Pozdrav. Zanima me jedna stvar..znaci rodila sam u 11mj 2015 i do tad imala 3g i skoro 2mj staza..bila na porodiljnom do 11.mjeseca prosle godine,pa 19dana na burzi te se poslije zaposlila..evo sad vec skoro 3mjeseca radim pa me zanima dal da ostala trudna i isla na komplikacije dali bi dobivala 100%od plaće ili samo 800i nesto kn. Hvala najljepša

  • sunshine0011

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    Dahlia

    Da li godišnji iz 2017.(novi i neiskorišteni) mogu koristiti po povratku sa porodiljnog 2018. ili ce mi on propasti buduci da od iduceg tjedna otvaram komplikacije?


    Godišnji neće propasti već se može iskoristiti u 2018.,kod mog poslodavca iskorištava se neiskorišteni godišnji odmah nakon isteka porodiljnig (recimo ako ću biti na porodiljnom 12 mj,iza isteka iskorištavam još tih mj dana godišnjeg-znači vraćam se iza navršenih bebinih13 mj.).Nadam se da sam pomogla. :)

  • Avatar rose90

    rose90

    Broj poruka: 38

    Prijavi adminu

    Ana2511

    Pozdrav. Zanima me jedna stvar..znaci rodila sam u 11mj 2015 i do tad imala 3g i skoro 2mj staza..bila na porodiljnom do 11.mjeseca prosle godine,pa 19dana na burzi te se poslije zaposlila..evo sad vec skoro 3mjeseca radim pa me zanima dal da ostala trudna i isla na komplikacije dali bi dobivala 100%od plaće ili samo 800i nesto kn. Hvala najljepša


    Mislim da ne, uvjet za komplikacije je 9 mjeseci rada u komadu ili 12 mjeseci s prekidima u 2 godine. 
    Možda netko bolje zna :) 

  • Ana2511

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu

    Neznam..samo se informiram.. 😀😀..al i ja mislim da je tako..9mjeseci..🤔

  • Kiara19

    Broj poruka: 241

    Prijavi adminu

    Ninachh12, vidim da se razumijes pa da te pitam :) Radim na odredeno do 30.6. Danas sam saznala da ako odem na porodiljni dok sam jos pod ugovorom imam pravo na punu placu prvih 6 mj. Zanima me mogu li prije tih 45 dana porodiljnog otvoriti 2 tj komplikacija i znaci odmah nakon toga na porodiljni? Hvala

    [lilypie.com]

  • Avatar Asia

    Asia

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Pozdrav,
    Trudna sam 16.tj.inace radim kao odgojitelj u DV do sad sam koristila godišnji odmor, a uskoro se trebam vratiti na posao, moj ginek.mi ne zeli otvoriti komplikacije jer je sve u redu, a rizik posla ga ne zanima (rad u jaslicama,izlozenost virusima i bakterijama,dizanje djece) … nemam pojma sto sa napravim. Godisnji odmori su i vecina je odsutna…
    Imate neki savjet…
    Hval

  • Deleted user

    Broj poruka: 489

    Prijavi adminu

    Asia

    Pozdrav,
    Trudna sam 16.tj.inace radim kao odgojitelj u DV do sad sam koristila godišnji odmor, a uskoro se trebam vratiti na posao, moj ginek.mi ne zeli otvoriti komplikacije jer je sve u redu, a rizik posla ga ne zanima (rad u jaslicama,izlozenost virusima i bakterijama,dizanje djece) … nemam pojma sto sa napravim. Godisnji odmori su i vecina je odsutna…
    Imate neki savjet…
    Hval


    Izmisli neke bolove zbog kojih nisi u mogucnosti radit…
    Dosta njih ne daje olako komplikacije jer su navodno neke kontrole u điru pa…

  • Teaa1

    Broj poruka: 21

    Prijavi adminu

    Ma odvratni  su postali, i nije mi jasno da nemaju razumjevanja za poslove gdje je potrebana fizicka i psihicka spremnost, ne sjede svi po uredima i ordinacijama poput njih, meni isto nije htjela dati al uvijek mozes nesto izmisliti, u kranju ruku mojoj prijateljic je isao muz do ginek.nakon njenog silnog moljenja i nagovaranja da se boji zbog djeteta, nakon muza je odmah dobila bo! Zene koje imaju mogucnost i potrebu radit za vrijeme trudnoce neka rade dapace, a one koje to nemogu zbog milion situacija na poslu nebi smjele biti prisiljene na rad kao sto to mnogi doktori rade, uostalom mi placamo njih, a ne oni nas i tako se i postavite, imate pravo zastiti svoju bebu a i sebe! 

  • Avatar Asia

    Asia

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Da sjedim u uredu ajde… ali na ovim temperaturama sa 20ak jaslicara koje treba dizati premotavati, cucnuti i dignuti se po 100puta, da ne govorim o virusnim i zaraznim bolestima. Moram nesto smisliti, jer ne znam nikog tko je u vrtic isao raditi 4mj.trudan… 😩

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.