Pavlikovi remenčići

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    Jojo, sretno na pregledu, javi kako je proslo. 

    Evo, ja sam kao beba morala mjesecima biti u gipsu, sva sreca pa je problem doktor na vrijeme uocio, tako da sam prohadala s malo manje od godinu dana I kao da I nisam bila u gipsu nikada, s tim da mi se od gipsa napravila duboka rana na jednoj nozi, koja je brzo zacijelila i na nista nije utjecala, sve normalno. Da nisu reagirali onda vjerojatno nikad ne bi imala normalan hod, ako bi uopce ikad prohodala. Tako da vjerujem da ce sve biti ok, drzi se, jaki ste vi 

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Jojo


    Evo me! Hvala Renata na savjetima! Imam peg perego kolica , stane u njih ali malo nogice vire van, neka bitno da se vozimo. Ići ćemo van čim malo zatopli baš nas je šugavo vrijeme zadesilo.
    Sada smo se oboje naviknuli, naučila sam baratati snjim dok je tako raskrečen, i on se naviknuo mogu reći da smo dobro :). Za dva tjedna imamo pregled pa ćemo vidjeti kako se situacija razvija ako ide na dobro onda bi nas prebacila u remenčiće. Držim fige makar mi se čini dosta brzo.
    Što je subluksacija? to je stadij poslje ili prije luksacije? koliko je mala bila stara kada ste otkrili problem? stvarno ste dugo nosili aparat , treba to izdržati

    Hej draga! S ti je bila dva i pola mjeseca stara, otkrila je dok, u Klaićevoj na prvom pregledu, ova koju i vi imate. Već je krenulo okoštavanje, pa su je zato rastezali puna tri tjedana i nakon toga je išla u gips. Njega je nosila mj dana, cijela zdjelica, pola trbuha, jedna noga cijela i druga do koljena. Postojao je samo otvor za pelenu. Subluksacija je poluišćašenje, znači dio bedrene kosti je naslonjen na čašicu i samo ga treba zadržati(upravo ovako u aparatu) a luksacija ti je kad je bedrena kost nogice potpuno izvan čašice i uopće je ne dotiće odnosno ne može ju prihvatiti zbog lošeg razvitka luka kuka. Evo to ti je onako laički objašnjeno. Aparat radi to da se nogice u području kuka uopće ne mogu micati odnosno onako kako su naritane taj položaj najbolje odgovara da b se kost  stacionirala u čašicu i tako ostala. Mi smo imali desnu subluksaciju i lijevu luksaciju. Znači lijevi noga je bila skroz izvan čašice a desna ju je dodirivala. U svakom slučaju ova doktorica više inzistira da se duže nosi aparat jer je puno puno učinkovitiji a dok dijete u remenčićima može i micati puno više nogicama i uvijek postoji mogućnost da nešto ne ispadne dobro, dok je u aparatu ograničenje koje puno više znači kasnije, tako ako se dobro naviknuo bolje da ga ima, vjeruj mi bolje za kasnije. Samo ću ti reći nam je doktorica kad je S prohodala rekla da ni sam ne zna kako je sve super ispalo a kako je bilo, drago joj je bilo što smo se pridržavali onako kako je ona rekla jer su posljedice kad roditelji skidaju aparat na vlastitu odgovornost oho velike.
    Puse draga, ako te još kaj zanima samo se javi ja sam tu! Drž te se, samo hrabro i ti i miš mali!

  • Avatar mirka4

    mirka4

    Broj poruka: 196

    Prijavi adminu

    Mi smo na prvi pregled išli s 2 ipo miseca i dr me baš izbezumia, kaže da su kukovi skroz nerazvijeni i da moram i dalje široko povijat i obavezno vježbat kod svakog presvlačenja. I stvarno sam široko povijala (platnena pelena preko pampersice) i vježbala, i na slijedećem pregledu s 3 ipo miseca kaže da je livi kuk super, a desni još nije ok, al da će bit ako nosimo abdukcijske gaćice. I tako sam to kupila (280 kn), beba ih je prihvatila, ali ne može nikako cilu noć izdržat, pa joj ih skinem oko 2 ujutro, i ponovo montiram u 8. S tim da joj ih skidam još 3 puta dnevno po sat (kad šetamo i kad je na podu, da se može malo okretati). Možda to tako ne bi trebalo, al vidit ćemo na slijedećem pregledu (za dva tjedna).

  • Avatar Jojo5

    Jojo5

    Broj poruka: 564

    Prijavi adminu

    Hvala Renata!
    Držimo se dobro , čekam taj pregled da vidimo kako dalje. Nadam se tim remenčićima čisto iz razloga jer bi mi to bio znak da ima pomaka nabolje . Nama ne bi pomoglo široko povijanje niti išta slično, imali smo sreću pa smo došli prije početka okoštavanja , vjerojatno bi imali isti scenario kao i ti sa svojom malom.
    Nek mi se on oporavi da možemo trčati za loptom danas sutra a sve ostalo ću izgurati i proći će
    Mirka koja ti je dijagnoza ?

  • Avatar mirka4

    mirka4

    Broj poruka: 196

    Prijavi adminu

    JoJo, nadam se da će sve bit super, baš mi žao šta si se tako namučila… Al, kao što kažeš, sve za bebu
    Nama je bila obostrana displazija, sad samo desni kuk. Kažu da to inače bude u obitelji, a u našim obiteljima to niko nije imao. Fizio kaže da je najučinkovitije vježbat, ono kruženje natkoljenicama u oba smjera.

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Jojo jeste li bili na kontroli, što kaže doktorica?

  • Avatar Jojo5

    Jojo5

    Broj poruka: 564

    Prijavi adminu

    evo jučer smo bili na kontroli i dobili smo remenčiće! čini mi se puno sretniji od jučer no isto mi se čini da počinje skok ali to je neka druga tema :) 
    pitali smo dali bi bilo bolje da ostane još neko vrijeme u aparatu ali kaže da nema smisla da je ok i s remenčićima.zadovoljna je napretkom oporavka kako kaže bilo je loše sada je bolje :)  trajati će nošenje cca 3,4 mjeseca pa još vjerojatno i abdukcijske gaćice no do perioda prohodavanja bi trebalo biti ok.
    koliko sam skužila došli smo prije perioda okoštavanja pa oporavak ide dosta dobro što me strašno veseli došli smo točno u 12 sati a ne u 5 do 12.

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Jojo


    evo jučer smo bili na kontroli i dobili smo remenčiće! čini mi se puno sretniji od jučer no isto mi se čini da počinje skok ali to je neka druga tema :) 
    pitali smo dali bi bilo bolje da ostane još neko vrijeme u aparatu ali kaže da nema smisla da je ok i s remenčićima.zadovoljna je napretkom oporavka kako kaže bilo je loše sada je bolje :)  trajati će nošenje cca 3,4 mjeseca pa još vjerojatno i abdukcijske gaćice no do perioda prohodavanja bi trebalo biti ok.
    koliko sam skužila došli smo prije perioda okoštavanja pa oporavak ide dosta dobro što me strašno veseli došli smo točno u 12 sati a ne u 5 do 12.

    JOJ tako sam sretna zbog vas! Super, odlična vijest! Baš sam si mislila da ste tu negdje oko ovog datuma na kontroli pa rekoh idem pitati! Ma sjajno! Dobro, da i remenčići nose svoje ograničenje, ali bar ste se maknuli onog vražjeg metala, da tako moram reći! Ma, gaćice su mačji kašalj što se tiče toga svega, bit će to sve super, čim je doktorica zadovoljna. Naviknut će se on i na remenčiće, bar ga onaj vrag toliko ne žulja na leđima a i lakše je baratati s njime.
    BRAVO! uljepšali ste mi dan!

  • Avatar Jojo5

    Jojo5

    Broj poruka: 564

    Prijavi adminu

    Hvala Renata! Baš sam sretna da ide nabolje i evo utrpala ga danas u skafander i u šetnju
    Puno je lakše s remenčićima , možemo se nositi, stane u skafander, kupamo se ma milina  za razliku od zadnjih mjesec dana evo preporodili se

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Jojo


    Hvala Renata! Baš sam sretna da ide nabolje i evo utrpala ga danas u skafander i u šetnju
    Puno je lakše s remenčićima , možemo se nositi, stane u skafander, kupamo se ma milina  za razliku od zadnjih mjesec dana evo preporodili se

    Ma odlično, možete i u skafander!Super, sve će to na kraju dobro završiti!

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.