Pavlikovi remenčići

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Jojo5

    Jojo5

    Broj poruka: 564

    Prijavi adminu

    mi smo bili u petak na pregledu privatno, imamo problem s desnim kukom.. vidjeti ćemo u utorak dali će trebati nositi remenčiće ili ne.
    da sam čekala pregled u bolnici tada bi imao 5 mjeseci , dobro  da sam se sama raspitala i odvela ga privatno.
    renata svaka čast na izdržljivosti u muci kojoj si prolazila, meni je sam pomisao na remenčiće bio koma a kaj je tu je vidjeti ćemo u utorak

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Masha


    A vidiš nama je ortoped baš savjetovao na čičak da joj bude što udobnije. Od jutros je u remenčićima. Dobro je podnijela, ali je u nekoliko navrata shvatila da ne može istegnuti nogice pa je bilo plača. Teško mi ju je gledati, ali tako mora biti. Mirno spava već 2h pa me to smiruje, stavila sam joj jastučić pod noge da bude udobnije.
    Privatni ortoped nam je rekao da dođemo slj tjedan na kontrolu, a i uspjela sam dobiti Šalatu i molila ih da ju prime ranije, tako da ćemo i kod njih sljedeći tjedan. Ne očekujem čudo, nadam se samo da će se vidjeti neki pomak da znam da smo na pravom putu.

    Dobro je što si dobila Šalatu, ja sam ti već htjela savjetovati Klaićevu, probati nazvati nekoga da te ugura. Dobro bi bilo da se pogleda kako to sve stoji, ipak oni imaju i rengen, mogu poslikati i sa remnčićima da se vidi kako kuk stoji. Da, ne očekuj čudo, to liječenje je postepeno i dugo traje, izdrži se sve, za male miceke! Stavljaj joj zarolanu dekicu ili ručnik pod oba dvije nogice da joj ne vise, radi cirkulacije, bar su nama savjetovali da nogice budu uvijek lagano povišene. Drž se, javi kako je bilo!

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Jojo koja je dijagnoza na desnom kuku? Gdje idete u utorak, negdje u bolnicu na pregled ili opet kod privatnika? Hvala na podršci, sve se idrži za naše anđele!

  • Avatar Neni5

    Neni5

    Broj poruka: 221

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure, evo da vam dam malo podrške 
    I ja sam prošla muku oko remenčića, ali fala Bogu nosili smo ih 2 mj. i nakon toga skinuli. Prvo smo široko povijali pa su nam onda stavili remenčiće, kod svakog previjanja radili smo vježbice za kukiće, a kad bi ga okupali onda bi ga pustili malo (ne više od pola sata) da se “rastegne”.
    I ne sjećam se u kojem položaju sam dojila, ali oko toga nije bilo problema.
    Vi se pripremite jer nikako nije lako dijete vidjeti tako ‘skupljeno’, želim vam puno hrabrosti i strpljenja, a na kraju najbitnije je da dijete to ne boli i samo će mu pomoći. Remenčići ne usporavaju razvoj, toga se ne bojte. 

    [thebump.com]

  • Avatar Masha2

    Masha2

    Broj poruka: 152

    Prijavi adminu

    Evo izvještaja nakon prve noći… Plač kao da je novorođenče, puuuno suza, buđenje svaka 2h uz urlanje. Bila je u takvom bunilu da ju sisanje uopće nije zanimalo, samo bi još jače počela plakati, a znam da je gladna… 
    Doslovno se nakon par sati iz vesele, nasmijane bebice pretvorila u tužno, plačljivo biće. Jutros sam joj skinula remenčiće na cca 5min radi higijene i presvlačenja, odmah je počela gugutati, vriskati, protezati se… Nisam mogla izdržati da se ne rasplačem. Jedva čekam da ovo završi, a tek smo počeli..

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Masha


    Evo izvještaja nakon prve noći… Plač kao da je novorođenče, puuuno suza, buđenje svaka 2h uz urlanje. Bila je u takvom bunilu da ju sisanje uopće nije zanimalo, samo bi još jače počela plakati, a znam da je gladna… 
    Doslovno se nakon par sati iz vesele, nasmijane bebice pretvorila u tužno, plačljivo biće. Jutros sam joj skinula remenčiće na cca 5min radi higijene i presvlačenja, odmah je počela gugutati, vriskati, protezati se… Nisam mogla izdržati da se ne rasplačem. Jedva čekam da ovo završi, a tek smo počeli..

    Znam, znam…taj osjećaj! Izdrži draga!što da ti kažem, razumijem te u potpunosti, moju S kad su odveli na gipsanje (nisu mi dozvolili da idem s njom iako sam ih preklinjala), kad se vratila moje dijete mene nije prepoznalo…ona je gledala, vrištala, nikakav zagrljaj, cica, ma ništa ju nije moglo smiriti, a da ne pričam tresla se je od plača Sva sreća taj dan smo uspjeli nažicat da idemo kući pa tek po dolasku se smirila, a da ne pričam da sam ju iz bolnice izvukla samo u bodiju i dekici u 2 mj a hladnoća je bila užasna, onda možeš misliti koju sam želju imala da pobjegnem od tamo!!

    Izdrži, tak je krenulo, probaj ne uzimati k srcu to sve što se događa, znam da nije lako, ali prihvati da tako mora biti i bit će odmah lakše, ipak je sve za njezinu dobrobit.
    Drž se, javi se kad stigneš!

  • Avatar Jojo5

    Jojo5

    Broj poruka: 564

    Prijavi adminu

    joj masha drži se! i meni je teško kada ovo čitam! želim vam da brzo prođe taj period!
    Naš dijagnoza je displazija desnog kuka - palmen poz ( + )
    nemam pojma kaj to znači , jedva čekam utorak da saznam što  mi je činiti

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Masha, kako je u remenčićima, jel se priviknula?

  • Avatar Masha2

    Masha2

    Broj poruka: 152

    Prijavi adminu

    Joj cure moje, nije… jedino što se popravilo spavanje po noći, mada i dalje zavrišti usred noći kad bi se protegnula a ne ide, Nisam očekivala da će biti  baš ovako. Uopće više ne guguće, ne smije se… Samo kad joj ih skinem. Slabo se igra, prije je u baby gymu bila po sat vremena, sad jedva izdrži desetak minuta i u plač. ona bi se zaigrala, razmahala, ali čim vidi da ne ide nogicama to je to, kraj igre. Ne mogu vjerovati da joj je to tolika trauma, ne znam kako ćemo ovako 2 mjeseca.

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Masha


    Joj cure moje, nije… jedino što se popravilo spavanje po noći, mada i dalje zavrišti usred noći kad bi se protegnula a ne ide, Nisam očekivala da će biti  baš ovako. Uopće više ne guguće, ne smije se… Samo kad joj ih skinem. Slabo se igra, prije je u baby gymu bila po sat vremena, sad jedva izdrži desetak minuta i u plač. ona bi se zaigrala, razmahala, ali čim vidi da ne ide nogicama to je to, kraj igre. Ne mogu vjerovati da joj je to tolika trauma, ne znam kako ćemo ovako 2 mjeseca.

    Strpljenje….naviknut će se ona a i ti. Ovih vriskova će ti biti sigurno, to je sve prirodno, reakcija kad se hoće protegnuti a ne može, kod nas je bilo isto, tek kroz mjesece se smirilo, iako je imala i trzaje i nakon što smo sve skinuli, valjda im ostane taj osjećaj…ali i to se s vremenom popravi. Da, on bi se sad igrala, mahala nogicama a ne može, kroz vrijeme će se naviknuti na toliko koliko može i priviknut će se ona, sigurno, ne brini, moja se i na gips priviknula, pa i poslije na aparat koji je nosila skoro pa godinu dana, a nismo smjeli skida ni za higijenu čak ni za mijenjanje pelena, kroz to sam joj morala provlačiti.
    Bit će sve ok, dobro je što je sad zima, da vidiš kako je koma tek po ljeti, kad se sve koža upali od jedno te istog držanja…
    Jel dojiš ili je na ad? Nosite ju ili je većinom u ležećem položaju, stavljaš ju na trbuh?

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.