Trudnice i mame u Njemačkoj

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Minamarina1313

    Broj poruka: 58

    Prijavi adminu

    Uglavnom ima kremica 😀 mnogo ste mi pomogle hvalaa vamm mi jos malo brojimo sad smo u 36. Tjednu nezz kako su kod vas isle kontrole al mene je moja doktorica narucila tek za 3 tjedna tj. 7 dana prije termina ito samo na CTG nece radit ultrazvuk..jeli i kod vas bio takav slucaj???

  • Minamarina1313

    Broj poruka: 58

    Prijavi adminu

    Mira2007

    Drage moje, ne da mi je svanulo vidjevši da ovaj forum postoji nego mi evo sunce sija ovdje u Friedrichshafen u gdje je pola sedam navecer zapravo 😄
    Da vam se predstavim: Zovem se Mira, u Njemačkoj sam skoro dvije godine, imam deckica od tri godine i jednog još u trbuhu. Sad sam 29+5 tj i ne da niš ne znam nego kao sa prvim niš ne znam a još je teže jer sam sva teška a valja o prvom brinuti 😅 Uglavnom sam isto sva puna pitanja a najviše zbog Njemacke i dali ima netko možda blizu nas?
    Lijepi pozdrav mamice


    Draga Mire mi smo blizu tebe 😀 jest da sam u Bavarskom djelu al gledajuci kartu par km sam od tvog grada

  • Avatar Mira2007

    Mira2007

    Broj poruka: 86

    Prijavi adminu

    Draga Minamarina, šteta što nas sat vremena dijeli, nadala sam se druženju i kavici.. tebi sad stize u ozujku druga bebica ako sam dobro shvatila!? Koliko ima godina prvo? Kod nas je problem što smo tu tek doselili. Moj junior će 14.3. napuniti 3 godine a ovdje nema vrtića navodno mjesto će dobiti iduće godine. Strasno sam ljuta zbog toga jer on nista ne priča njemački plus nikog ovdje ne poznajemo i jako je tuzan jer je sam. Ja sam u 7 mj trudnoće i jedva se klatim i jadan od mene ništa nema.. 

  • Minamarina1313

    Broj poruka: 58

    Prijavi adminu

    Mira2007

    Draga Minamarina, šteta što nas sat vremena dijeli, nadala sam se druženju i kavici.. tebi sad stize u ozujku druga bebica ako sam dobro shvatila!? Koliko ima godina prvo? Kod nas je problem što smo tu tek doselili. Moj junior će 14.3. napuniti 3 godine a ovdje nema vrtića navodno mjesto će dobiti iduće godine. Strasno sam ljuta zbog toga jer on nista ne priča njemački plus nikog ovdje ne poznajemo i jako je tuzan jer je sam. Ja sam u 7 mj trudnoće i jedva se klatim i jadan od mene ništa nema..


    Nije mila ovo nam je prva beba i takoder smo tu sami doselili smo se 8.1.2018.al smo prije bili u NRW u 1 godinu ja 2 god muz..znam kako ti je i ja sam tu sama nikoga ne poznam muz radi do 6 popodne steta 57 km smo udaljene bilo bi super imat nekoga za druzenje i kavicu..a jojj nemoj se brinut za malca on ce naucit jezik vidit ces samo da krene jos je i malen nebrini…a ti se mila cuvaj i tebi ce znaci za 3 mjeseca bebac stici i drzim vam fige nemojte se predavat 😀

  • Avatar Mira2007

    Mira2007

    Broj poruka: 86

    Prijavi adminu

    Hvala ti puno. A tvoja ribica je prva, oh to je onda uzbuđenje na 300.. znam kak je meni bilo, iako sad zbog jezika isto je teško i sva sam u strahu što me čeka.. mi smo stigli u Heilbronn u 5 mj 2016. I klinac je odmah dobio vrtić i bilo je super sve. Međutim zbog muževa posla smo doselili ovdje i sad je sve tužno. Cujem da je bolnica katastrofa, mjesta u
     vrtiću u cijelom gradu nigdje godinu ili dvije.. i moram priznati da su ovdje Njemci zatvoreniji i manje drustveni nego u Heilbronn u. To me isto razočaralo tako da sam sva nikakva..  u koju ćeš ti bolnicu roditi? Spadas pod Lindau Kreis ili?

  • Minamarina1313

    Broj poruka: 58

    Prijavi adminu

    Mira2007

    Hvala ti puno. A tvoja ribica je prva, oh to je onda uzbuđenje na 300.. znam kak je meni bilo, iako sad zbog jezika isto je teško i sva sam u strahu što me čeka.. mi smo stigli u Heilbronn u 5 mj 2016. I klinac je odmah dobio vrtić i bilo je super sve. Međutim zbog muževa posla smo doselili ovdje i sad je sve tužno. Cujem da je bolnica katastrofa, mjesta u
    vrtiću u cijelom gradu nigdje godinu ili dvije.. i moram priznati da su ovdje Njemci zatvoreniji i manje drustveni nego u Heilbronn u. To me isto razočaralo tako da sam sva nikakva.. u koju ćeš ti bolnicu roditi? Spadas pod Lindau Kreis ili?


    Meni su ovdje stvarno svi ljubazni nemogu reci osim.nasih ovdje ih je dosta al svi se rezervirano drze i s visoka gledaju kao da cu im ukrast euro heheh..ja sam se prijavila na preporuku svoje doktorice u Immenstadt u bolnicu za rodit sorry ako sam krivo napisala grad hahah..neznam pod kojim smo krajem al Lindau je 30km od nas..da ribica stize 20.3. je termin a ja sam 13.3. rodena tako da 2 ribice u kuci..ako ti je doktor ili doktorica ok najbolje da pitas da ti oni preporuce bolnicu i babicu koliko vidim malo je mjesto tako da..meni je moja doktorica u 2 dana nasla babicu koja mi je dolazila vec 3 puta doma i sama ona me prijavila u bolnicu tako da stvarno izasli su mi max u susret i doktori i aok..a kazem ti isto sam sama ovdje i sama znas kako je selit i sve nanovo krenit tebi jos teze jer imas jednog bebaca vec ali nemoj se samo deprimirat sve na kraju bude dobro

  • Avatar Mira2007

    Mira2007

    Broj poruka: 86

    Prijavi adminu

    Joj ja sam rak po horoskopu, rođena depresivna :) .. ja sam tek ovdje pročitala da trebam babicu naći a doktorica je samo rekla da pretpostavlja da ću ovdje u bolnicu.. ja sam imala u Merkuru prvi porod i smrtno se bojim što će biti sada. Imala sam zadak i veliku bebu a oni su jedva pristali na carski na kraju su me zbog RODA ubili u pojam jer nisam mogla dojiti niti je mali htio.. tri mjeseca sam bila u depresiji.. ma strasno .. sad opet ne znam dal' da molim carski ili normalan porod ne znam što je gore. Čitala sam ovdje da ne klistiraju niti briju kao kod nas.. isto tako već sam završila u bolnici na tj dana jer je nešto bilo sa posteljicom pa sam vidjela da cure na termin dođu u bolnicu i tamo ostaju dok ne rode ali tako je bilo u Heilbronn u.. za ovdje doktorica kaže nije obavezno pa sad ne znam što će biti.. ako ti nije problem molila bih te da mi pišeš kako to izgleda ovdje se poroditi. Kad to sve prodes i ako ćeš uopće stići pisati :) a moja sestra je rođena kad i ti 13.3. :D .. zaboravih te pitati što nosis? Kod mene je opet dečko i luda sam jer ne znam kako ga nazvati :)))  Muž bi Lukas ali meni nikako da sjedne :/ .. naši ljudi su jako cudni ovdje.. prebace se na njemački ako čuju da i ja pričam naš .. to mi je nevjerojatno žalosno.. 

  • Minamarina1313

    Broj poruka: 58

    Prijavi adminu

    Mira2007

    Joj ja sam rak po horoskopu, rođena depresivna :) .. ja sam tek ovdje pročitala da trebam babicu naći a doktorica je samo rekla da pretpostavlja da ću ovdje u bolnicu.. ja sam imala u Merkuru prvi porod i smrtno se bojim što će biti sada. Imala sam zadak i veliku bebu a oni su jedva pristali na carski na kraju su me zbog RODA ubili u pojam jer nisam mogla dojiti niti je mali htio.. tri mjeseca sam bila u depresiji.. ma strasno .. sad opet ne znam dal' da molim carski ili normalan porod ne znam što je gore. Čitala sam ovdje da ne klistiraju niti briju kao kod nas.. isto tako već sam završila u bolnici na tj dana jer je nešto bilo sa posteljicom pa sam vidjela da cure na termin dođu u bolnicu i tamo ostaju dok ne rode ali tako je bilo u Heilbronn u.. za ovdje doktorica kaže nije obavezno pa sad ne znam što će biti.. ako ti nije problem molila bih te da mi pišeš kako to izgleda ovdje se poroditi. Kad to sve prodes i ako ćeš uopće stići pisati :) a moja sestra je rođena kad i ti 13.3. :D .. zaboravih te pitati što nosis? Kod mene je opet dečko i luda sam jer ne znam kako ga nazvati :))) Muž bi Lukas ali meni nikako da sjedne :/ .. naši ljudi su jako cudni ovdje.. prebace se na njemački ako čuju da i ja pričam naš .. to mi je nevjerojatno žalosno..


    A jojjj meni je beba bila zadak sve do sad tj okrenila se sad u 36.tjednu i hvala Bogu jer me bilo strah carskog ..jojj mi nismo htjeli znat spol tako da cekamo iznenadenje..to sam i ja cula da nema klistiranja a za brijanje ev nekako jos sama uspijem..mislim ako si vec na carski i zadak bio nigdi veze da su te htjeli normalno porodit to je opasno mislim da ce oni ovdje ako je zadak il postoji neka opasnost sami carski napravit jer je mene zapisala na carski ali evo bebac se okrenio ili la tako da nadam se da ce bit u redu..naravno pisat cu ti necu zaboravit..a ti se cuvaj koliko got mozes..a joj ja sam skontala da ode svaka pokrajina ima svoje zakone et u NRW u su trazili da sama trazim babicu i bolnicu ode smo dosli ima mjesec dana i oni sami su mi pomogli u roku 2 dana sve sam rijesila ko ce to razumit..a ljudi a sta reci svi pokupili neki sistem kao al ajde nek im bude..

  • Avatar Mira2007

    Mira2007

    Broj poruka: 86

    Prijavi adminu

    Ma klasika HR bolnice a porodiliste da ne spominjem.. imam traume za cijeli život.. ovdje se nekako nadam boljem. Doduše kad sam vidjela bolnicu u Hn u mislila sam hotel sad ovdje ne znam što misliti.. Njemice na forumu se žale pa se zbog toga brinem.. sve nešto razmišljam da odem u Ravensburg :/ .. drago mi je da je kod tebe sve pozitivno i da se bebica okrenula. Želim ti bezbolan porod i da budes i dalje pozitivna.. joj ti već brojis dane negdje 😙😄

  • Minamarina1313

    Broj poruka: 58

    Prijavi adminu

    Mira2007

    Ma klasika HR bolnice a porodiliste da ne spominjem.. imam traume za cijeli život.. ovdje se nekako nadam boljem. Doduše kad sam vidjela bolnicu u Hn u mislila sam hotel sad ovdje ne znam što misliti.. Njemice na forumu se žale pa se zbog toga brinem.. sve nešto razmišljam da odem u Ravensburg :/ .. drago mi je da je kod tebe sve pozitivno i da se bebica okrenula. Želim ti bezbolan porod i da budes i dalje pozitivna.. joj ti već brojis dane negdje 😙😄


    Pa raspitaj se za bolnicu kazem ti najbolje da doktorice pitas da ti kaze di imas pravo i nazoves i dog obilazak jer imas jos 3 mjeseca i mozes to..moj ti je moto bice dobro uvik moze gore 😀..a ja mogu kad hocu na porod i bas sam nestrpljiva…

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.