Lovci na ovulacije (LH trakice) - 7. dio🍀💟

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar sisy

    sisy

    Broj poruka: 506

    Prijavi adminu

    Lunolina

    I samo da se nadovezem na svoje jucerasnje postove. Na kraju je ipak bila M u pitanju. Bazalna temperatura to nije pokazala, no mislim da sam prokrvarila od naglog stresa jer je u ponedjeljak na poslu bilo uzas - saznali da je kolega preminuo, nekoliko njih dalo otkaz i neki dobili otkaz.
    No dobro, eto meni ovulacije za 10 dana pa cu opet biti u iscekivanju M😅


    Ako ti je O na 10dc moguće da ti je kvaliteta JS lošija, kod mene je bar takav slučaj, u tako kratkoj folikularnoj fazi JS ne stigne da sazrije dobro a dolazi do O te su izgledi za oplodnju lošiji ili trudnoća završi kao biokemijska (kao u mom slučaju). 
    Ja se trenutno educiram na sve moguće načine kako da produljim folikularnu fazu i da poboljšam kvalitetu JS. Dr mi je predložio Femaru pa na ciljane odnose kad nam on kaže nakon što isprati folikulometrijama. Međutim imam CIN1 pa ćemo prvo to izliječiti.

    🙋🏻‍♀️37
    🙋🏻‍♂️42
    28.03.'24. D🌸
    Trudimo se od 8/22
    12/22 biokemijska
    14.07.'23. +
    15.7. B 88,7》17.7. B 183,6》19.7. B 499,8 》21.7. B 1209,2 》
    27.7. B 11299
    1.pregled 5.8. ❤
    Panorama ✅️♀️
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Lunolina

    Lunolina

    Broj poruka: 1184

    Prijavi adminu

    sisy

    Lunolina

    I samo da se nadovezem na svoje jucerasnje postove. Na kraju je ipak bila M u pitanju. Bazalna temperatura to nije pokazala, no mislim da sam prokrvarila od naglog stresa jer je u ponedjeljak na poslu bilo uzas - saznali da je kolega preminuo, nekoliko njih dalo otkaz i neki dobili otkaz.
    No dobro, eto meni ovulacije za 10 dana pa cu opet biti u iscekivanju M😅

    Ako ti je O na 10dc moguće da ti je kvaliteta JS lošija, kod mene je bar takav slučaj, u tako kratkoj folikularnoj fazi JS ne stigne da sazrije dobro a dolazi do O te su izgledi za oplodnju lošiji ili trudnoća završi kao biokemijska (kao u mom slučaju).
    Ja se trenutno educiram na sve moguće načine kako da produljim folikularnu fazu i da poboljšam kvalitetu JS. Dr mi je predložio Femaru pa na ciljane odnose kad nam on kaže nakon što isprati folikulometrijama. Međutim imam CIN1 pa ćemo prvo to izliječiti.


    Za sad trakice i bazalna temperatura pokazuju da mi je ovulacija između 13. i 15. dana.
    Ovih 10 dana koje sam navela sam vise navela odokativno ☺️
    Ja sam prosli mjesec pocela piti Inofolic i bas vidim dobre promjene u tijelu (recimo ovulacijsku sluz, sama ovulacija se pomaknula na 15. dan).

    👱🏻‍♀️31 🧔🏻‍♂️32
    Svi nalazi uredni
    AMH 17

    Pokušavamo od 11/2022
    Bez trudnoće
    🏢 Škvorc
    2&3/24 IUI ❌
    4/24 IVF (Ovaleap 225, Orgalutran, Ovitrelle) 10🥚, 1🐣, 0 ❄️❌
    5/24 prirodni - 1 🥚beta 18.5. 🤞🏻

  • Avatar Lunolina

    Lunolina

    Broj poruka: 1184

    Prijavi adminu

    Bebolina2207

    Lunolina

    I samo da se nadovezem na svoje jucerasnje postove. Na kraju je ipak bila M u pitanju. Bazalna temperatura to nije pokazala, no mislim da sam prokrvarila od naglog stresa jer je u ponedjeljak na poslu bilo uzas - saznali da je kolega preminuo, nekoliko njih dalo otkaz i neki dobili otkaz.
    No dobro, eto meni ovulacije za 10 dana pa cu opet biti u iscekivanju M😅

    Uz toliko stresa nije ni čudo da je uranila.
    Meni bi O trebala za vikend biti, mislim da je sad i kasno da krenem pratiti bazalnu temperaturu.

    Ma da, zato kad sam popodne skuzila da je ipak M, protumacila sam si da je sigurno zbog stresa.

    Mozda bolje da se ne opterecujes ovaj ciklus s temperaturom. Pokrijete svaki drugi dan i mirni ste :) 

    👱🏻‍♀️31 🧔🏻‍♂️32
    Svi nalazi uredni
    AMH 17

    Pokušavamo od 11/2022
    Bez trudnoće
    🏢 Škvorc
    2&3/24 IUI ❌
    4/24 IVF (Ovaleap 225, Orgalutran, Ovitrelle) 10🥚, 1🐣, 0 ❄️❌
    5/24 prirodni - 1 🥚beta 18.5. 🤞🏻

  • Avatar Maus

    Maus

    Broj poruka: 464

    Prijavi adminu

    Lunolina

    Bebolina2207

    Lunolina

    I samo da se nadovezem na svoje jucerasnje postove. Na kraju je ipak bila M u pitanju. Bazalna temperatura to nije pokazala, no mislim da sam prokrvarila od naglog stresa jer je u ponedjeljak na poslu bilo uzas - saznali da je kolega preminuo, nekoliko njih dalo otkaz i neki dobili otkaz.
    No dobro, eto meni ovulacije za 10 dana pa cu opet biti u iscekivanju M😅

    Uz toliko stresa nije ni čudo da je uranila.
    Meni bi O trebala za vikend biti, mislim da je sad i kasno da krenem pratiti bazalnu temperaturu.
    Ma da, zato kad sam popodne skuzila da je ipak M, protumacila sam si da je sigurno zbog stresa.

    Mozda bolje da se ne opterecujes ovaj ciklus s temperaturom. Pokrijete svaki drugi dan i mirni ste :)


    Kakav će to biti uzorak ako pokrijemo svaki dan, mene to muči zar se ne mora skupljati bar 3 dana

  • eni233

    Broj poruka: 1591

    Prijavi adminu

    Maus

    Lunolina

    Bebolina2207

    Lunolina

    I samo da se nadovezem na svoje jucerasnje postove. Na kraju je ipak bila M u pitanju. Bazalna temperatura to nije pokazala, no mislim da sam prokrvarila od naglog stresa jer je u ponedjeljak na poslu bilo uzas - saznali da je kolega preminuo, nekoliko njih dalo otkaz i neki dobili otkaz.
    No dobro, eto meni ovulacije za 10 dana pa cu opet biti u iscekivanju M😅

    Uz toliko stresa nije ni čudo da je uranila.
    Meni bi O trebala za vikend biti, mislim da je sad i kasno da krenem pratiti bazalnu temperaturu.
    Ma da, zato kad sam popodne skuzila da je ipak M, protumacila sam si da je sigurno zbog stresa.

    Mozda bolje da se ne opterecujes ovaj ciklus s temperaturom. Pokrijete svaki drugi dan i mirni ste :)

    Kakav će to biti uzorak ako pokrijemo svaki dan, mene to muči zar se ne mora skupljati bar 3 dana

     Neee , nova istraživanja su pokazala da  spermiji su najprohodniji i najkvalitetniji i najbrži par sati nakon ejakulacije..ti novi koji se obnove , sve sto duže stoji većinom su mrtvi ili nekvalitetni .. 

    👩34
    Ciklusi 32/33
    Svi Hormoni i svi nalazi uredni ✔️
    AMH 23.19
    Jajovodi prohodni

    👨33
    Krvna slika uredna
    Urinokultura uredna
    Hormoni i svi ostali nalazi uredni ✔️
    10/2023 oligozoospermia
    12/2023 uredan spermiogram

    Pokušavamo od 08/2022
    Bez trudnoće
    Konzultacije za MPO 17.1.2024(Vinogradska )
    IUI 5 mj/2024

  • Avatar Lunolina

    Lunolina

    Broj poruka: 1184

    Prijavi adminu

    eni233

    Maus

    Lunolina

    Bebolina2207

    Lunolina

    I samo da se nadovezem na svoje jucerasnje postove. Na kraju je ipak bila M u pitanju. Bazalna temperatura to nije pokazala, no mislim da sam prokrvarila od naglog stresa jer je u ponedjeljak na poslu bilo uzas - saznali da je kolega preminuo, nekoliko njih dalo otkaz i neki dobili otkaz.
    No dobro, eto meni ovulacije za 10 dana pa cu opet biti u iscekivanju M😅

    Uz toliko stresa nije ni čudo da je uranila.
    Meni bi O trebala za vikend biti, mislim da je sad i kasno da krenem pratiti bazalnu temperaturu.
    Ma da, zato kad sam popodne skuzila da je ipak M, protumacila sam si da je sigurno zbog stresa.

    Mozda bolje da se ne opterecujes ovaj ciklus s temperaturom. Pokrijete svaki drugi dan i mirni ste :)

    Kakav će to biti uzorak ako pokrijemo svaki dan, mene to muči zar se ne mora skupljati bar 3 dana
    Neee , nova istraživanja su pokazala da spermiji su najprohodniji i najkvalitetniji i najbrži par sati nakon ejakulacije..ti novi koji se obnove , sve sto duže stoji većinom su mrtvi ili nekvalitetni ..


    Ovo je jako korisna informacija.
    No opet, odnosi bi trebali biti svaka 2 dana, zar ne? Jer treba vremena da se obnove, bar sam tako svuda pročitala.

    👱🏻‍♀️31 🧔🏻‍♂️32
    Svi nalazi uredni
    AMH 17

    Pokušavamo od 11/2022
    Bez trudnoće
    🏢 Škvorc
    2&3/24 IUI ❌
    4/24 IVF (Ovaleap 225, Orgalutran, Ovitrelle) 10🥚, 1🐣, 0 ❄️❌
    5/24 prirodni - 1 🥚beta 18.5. 🤞🏻

  • eni233

    Broj poruka: 1591

    Prijavi adminu

    Lunolina

    eni233

    Maus

    Lunolina

    Bebolina2207

    Lunolina

    I samo da se nadovezem na svoje jucerasnje postove. Na kraju je ipak bila M u pitanju. Bazalna temperatura to nije pokazala, no mislim da sam prokrvarila od naglog stresa jer je u ponedjeljak na poslu bilo uzas - saznali da je kolega preminuo, nekoliko njih dalo otkaz i neki dobili otkaz.
    No dobro, eto meni ovulacije za 10 dana pa cu opet biti u iscekivanju M😅

    Uz toliko stresa nije ni čudo da je uranila.
    Meni bi O trebala za vikend biti, mislim da je sad i kasno da krenem pratiti bazalnu temperaturu.
    Ma da, zato kad sam popodne skuzila da je ipak M, protumacila sam si da je sigurno zbog stresa.

    Mozda bolje da se ne opterecujes ovaj ciklus s temperaturom. Pokrijete svaki drugi dan i mirni ste :)

    Kakav će to biti uzorak ako pokrijemo svaki dan, mene to muči zar se ne mora skupljati bar 3 dana
    Neee , nova istraživanja su pokazala da spermiji su najprohodniji i najkvalitetniji i najbrži par sati nakon ejakulacije..ti novi koji se obnove , sve sto duže stoji većinom su mrtvi ili nekvalitetni ..

    Ovo je jako korisna informacija.
    No opet, odnosi bi trebali biti svaka 2 dana, zar ne? Jer treba vremena da se obnove, bar sam tako svuda pročitala.


    A nemojte previše se oslanjati sve info , najbolje je imati odnose onoliko koliko vi mislite da je dobro i da to stavrno želite i da uživate u tome… mislim da samo tako može biti pozitivan ishod , sad previše kalkuliranja i svega kad je najbolje imati odnose može ti samo dodatan stres stvarati . Znam da je nekad teško ali stvarno bi se mi žene morale opustiti i prepustiti procesu ali nekad od te prevelike želje zaboravimo što je zapravo bitno ..

    👩34
    Ciklusi 32/33
    Svi Hormoni i svi nalazi uredni ✔️
    AMH 23.19
    Jajovodi prohodni

    👨33
    Krvna slika uredna
    Urinokultura uredna
    Hormoni i svi ostali nalazi uredni ✔️
    10/2023 oligozoospermia
    12/2023 uredan spermiogram

    Pokušavamo od 08/2022
    Bez trudnoće
    Konzultacije za MPO 17.1.2024(Vinogradska )
    IUI 5 mj/2024

  • Avatar Garawa¤

    Garawa¤

    Broj poruka: 2525

    Prijavi adminu

    Mašnica_22

    https://ibb.co/Z83RFX7 [ibb.co]
    Evo nisam izdržala do ujutru da ne uradim 🙂


    Odlično.  Čestitam ❤️

    1999 ♥️
    2006♥️
    Pokušaji za 3 sreću 🤞🤞
    5/22 IVF Sv.Duh ET dvodnevni, BETA 0
    8/22 IVF Sv.Duh - 25.8. ET 2x osmostanični 7.9. Beta 0

  • Avatar korni

    korni

    Broj poruka: 1431

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure, ja sam mjesecima mjerila bazalnu (iako ne skroz skolski kako bi trebalo) i mogla sam se mjeriti po njoj. Prije ovulacije je niza temp.,na dan ovulacije bi se dogodio pad temp,i drugi dan bi bio rast i bila bi tako povisena do negdje 27./28.dc kad bi malo pala i odmah sam znala da stize M. U ciklusu u kojem se dogodila trudnoca nije doslo do pada, vec je cijelo vrijeme bila 36.9/37.  Vezano uz odnose, isti taj ciklus kad je doslo do trudnoce smo imali odnose svaka dva dana, a sve ostale mjesece puno cesce i nista. Rekli su mi da nema pravila, jednostavno se mora poklopit sve 🤷 ali da u principu, kad je dobar spermiogram onda moze odnosi svaki dan, pa i vise puta dnevno, ali kad je losiji (kao kod nas) da je onda bolje svaki dr.dan jer da im treba 48h da se obnove..
    Za koji dan krecemo s pokrivanjem, i probat cemo svaki dr.dan 😁

    👸'84. (AMH 18,6 pmol/L, redoviti ciklusi)
    🤵'88. (oligozo ➡️normo), start 10/21, 9/22 missed ab.,
    6/23 (KBC Ri)- duo stim - 3🐧
    9/23-1.FET - 1🐧 (prir. ciklus)❌
    10/23-2. FET - 1🐧(prir. ciklus) 7dnt + ➡️ 10dnt beta 274.9, 12dnt 844.7, 14dnt 2195➡️ 1.uzv - 7+1 ❤️ Panorama low risk - it's a girl 🩷 OTP 24.6. [tickerfactory.com]

  • eni233

    Broj poruka: 1591

    Prijavi adminu

    korni

    Pozdrav cure, ja sam mjesecima mjerila bazalnu (iako ne skroz skolski kako bi trebalo) i mogla sam se mjeriti po njoj. Prije ovulacije je niza temp.,na dan ovulacije bi se dogodio pad temp,i drugi dan bi bio rast i bila bi tako povisena do negdje 27./28.dc kad bi malo pala i odmah sam znala da stize M. U ciklusu u kojem se dogodila trudnoca nije doslo do pada, vec je cijelo vrijeme bila 36.9/37. Vezano uz odnose, isti taj ciklus kad je doslo do trudnoce smo imali odnose svaka dva dana, a sve ostale mjesece puno cesce i nista. Rekli su mi da nema pravila, jednostavno se mora poklopit sve 🤷 ali da u principu, kad je dobar spermiogram onda moze odnosi svaki dan, pa i vise puta dnevno, ali kad je losiji (kao kod nas) da je onda bolje svaki dr.dan jer da im treba 48h da se obnove..
    Za koji dan krecemo s pokrivanjem, i probat cemo svaki dr.dan 😁


    Meni je jučer bila temp 36.9, i danas 36.9 , i po kalendaru mi danas padne ovulacija , a ja sam uhvatila peak u pon , tako da mislim da je bila ili jučer ili danas 100 posto mi smo sve pokrili do sad , pa čekam , imam neki dobar predosjećaj ovaj ciklus , neznam kak da to opišem ..ali i ako ne bude ovaj nema veze , bude drugi ciklus , i suprug i ja smo zdravi tako da nema straha . Bit ce 

    👩34
    Ciklusi 32/33
    Svi Hormoni i svi nalazi uredni ✔️
    AMH 23.19
    Jajovodi prohodni

    👨33
    Krvna slika uredna
    Urinokultura uredna
    Hormoni i svi ostali nalazi uredni ✔️
    10/2023 oligozoospermia
    12/2023 uredan spermiogram

    Pokušavamo od 08/2022
    Bez trudnoće
    Konzultacije za MPO 17.1.2024(Vinogradska )
    IUI 5 mj/2024

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.