Lovci na ovulacije (LH trakice) - 7. dio🍀💟

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Lunolina

    Lunolina

    Broj poruka: 1145

    Prijavi adminu

    sisy

    Lunolina

    eni233

    Lunolina

    Ja sam na kraju ipak dobila M. Evo 10. DPO, a ona je dosla. Previse to boli i preobilno je da bi bilo samo implantacijsko krvarenje. Kako je to moguce? 😔
    Ovulaciju su mi potvrdili i bazalna temperatura i trakice, dakle, nisam nagađala.

    Nekad je kvaliteta jajne stanice loša pa bez obzira na sve se ne primi :/ ali glavu gore , bit ce . A koliko su tebi ciklusi ?

    Razumijem, ali zar se nije nekidan komentiralo da lutealna faza uvijek traje isto. To mene muci☹️ kak sad odjedno traje 9 dana.

    Ciklusi su mi u prosjeku 24-25 dana.

    Da li si nakon O uzela Duphaston, možda ti je progesteron nizak i nije ti se zadržala trudnoća. Ja bih uvijek nakon O uzela Duphaston, ne može naškoditi a može pomoći. Možda je kao sto je gore netko rekao nekvalitetna JS. Može biti svašta. Nisam te ispratila, pa nezz jeste li radili nalaze, jesi li gledala hormone, kojom metodom ste išli na trudnoću…


    Nismo radili nalaze. Mislim, ja sam se testirala na more spolnih bolesti prije nego smo krenuli raditi na bebici i bilo je sve cisto, kao i do sad. Na pregledima su mi uvijek bile vidljive ovulacije ili zuta tijela tako da bih rekla da je generalno s moje strane sve okej. Ako kroz mjesec dva ne ostvarimo trudnocu, on ce odraditi spermiogram.
    Za sad idemo prirodno, bez Duphastona, to me malo strah uzimati na svoju ruku.

    Sad mi je pak krvarenje stalo i prestali su bolovi, a inace mi je prvi dan uzasan i moram mijenjati tampone svako 2 sata, a sad nakon 3 sata sam imala samo tragove sluzi sa malo krvi. Tablete pijem inace svako malo, a sad me drzi jos ona od nocas.
    Ne znam, mozda na kraju to i je implantacijsko krvarenje jer (cini mi se) nije bilo ugrusaka🤷🏻‍♀️
    Bit cu pametnija za 4-5 dana - barem koliko sam citala pise da je toliko potrebno pricekati do testa.

    👱🏻‍♀️31 🧔🏻‍♂️32
    Papa, brisevi, spolni hormoni, prohodnost jajovoda - sve uredno
    AMH 17
    Spermiogram - uredan

    Pokušavamo od 11/2022
    Bez trudnoće
    2&3/24 IUI ❌
    4/24 IVF 🤞🏻 (Ovaleap 225, Orgalutran, Ovitrelle) 10🥚, 1🐣, 0 ❄️❌

  • Avatar sisy

    sisy

    Broj poruka: 506

    Prijavi adminu

    Mašnica_22

    sisy

    Mašnica_22

    https://ibb.co/Z83RFX7 [ibb.co]
    Evo nisam izdržala do ujutru da ne uradim 🙂

    Ajmeee, divno! Čestitke!!
    Vidim da si išla stimulacijom, koliko folikula si imala?

    Hvala 🤗. Išla sam sa blagom stimulacijom, tako da sam imala jedan vodeći. Nisam kod tebe upratila u kojoj ste fazi? Jeste radili pretrage kakve?


    Trebali smo ovaj ciklus stimulirati uz Femaru, pa ispratiti folikulometrijom pa tempirati odnose. Ja se plašila broja folikula i kukala šta ako budu dvojke 🙄
    Onda me Bog kaznio i na papi CIN1, pa dr kaze hajde da izliječimo prvo taj cin pa cemo onda. I eto ti. Sad liječim i čekam.

    🙋🏻‍♀️37
    🙋🏻‍♂️42
    28.03.'24. D🌸
    Trudimo se od 8/22
    12/22 biokemijska
    14.07.'23. +
    15.7. B 88,7》17.7. B 183,6》19.7. B 499,8 》21.7. B 1209,2 》
    27.7. B 11299
    1.pregled 5.8. ❤
    Panorama ✅️♀️
    [tickerfactory.com]

  • Mašnica_22

    Broj poruka: 110

    Prijavi adminu

    sisy

    Mašnica_22

    sisy

    Mašnica_22

    https://ibb.co/Z83RFX7 [ibb.co]
    Evo nisam izdržala do ujutru da ne uradim 🙂

    Ajmeee, divno! Čestitke!!
    Vidim da si išla stimulacijom, koliko folikula si imala?

    Hvala 🤗. Išla sam sa blagom stimulacijom, tako da sam imala jedan vodeći. Nisam kod tebe upratila u kojoj ste fazi? Jeste radili pretrage kakve?

    Trebali smo ovaj ciklus stimulirati uz Femaru, pa ispratiti folikulometrijom pa tempirati odnose. Ja se plašila broja folikula i kukala šta ako budu dvojke 🙄
    Onda me Bog kaznio i na papi CIN1, pa dr kaze hajde da izliječimo prvo taj cin pa cemo onda. I eto ti. Sad liječim i čekam.


    Ne mora značiti da ćes femarom imati puno folikula. Bar tako mislim, jer ima dosta žena koje su sa femarom ili clomifenom ostvarile trudnoću, a da nisu dvojke. Ja npr sam si davala malu dozu Gonal F baš zato što sam išla na IUI, a ne vantjelesnu. Da ne bi došlo do višeplodne trudnoće. Izliječi to, pa kreni sa stimulacijom i nadamo se da će biti uspješno 🤞🙂

    👱‍♀️27 PCOS 🧔27 normo
    Ovulacije potvrdjene
    💊 Novalac prenatal
    11/22 missed ab.
    2/23 IUI ❌
    4/23 IUI ➕
    A. 🧸👣

  • Avatar Lunolina

    Lunolina

    Broj poruka: 1145

    Prijavi adminu

    Bebolina2207

    Lunolina

    sisy

    Lunolina

    eni233

    Lunolina

    Ja sam na kraju ipak dobila M. Evo 10. DPO, a ona je dosla. Previse to boli i preobilno je da bi bilo samo implantacijsko krvarenje. Kako je to moguce? 😔
    Ovulaciju su mi potvrdili i bazalna temperatura i trakice, dakle, nisam nagađala.

    Nekad je kvaliteta jajne stanice loša pa bez obzira na sve se ne primi :/ ali glavu gore , bit ce . A koliko su tebi ciklusi ?

    Razumijem, ali zar se nije nekidan komentiralo da lutealna faza uvijek traje isto. To mene muci☹️ kak sad odjedno traje 9 dana.

    Ciklusi su mi u prosjeku 24-25 dana.

    Da li si nakon O uzela Duphaston, možda ti je progesteron nizak i nije ti se zadržala trudnoća. Ja bih uvijek nakon O uzela Duphaston, ne može naškoditi a može pomoći. Možda je kao sto je gore netko rekao nekvalitetna JS. Može biti svašta. Nisam te ispratila, pa nezz jeste li radili nalaze, jesi li gledala hormone, kojom metodom ste išli na trudnoću…

    Nismo radili nalaze. Mislim, ja sam se testirala na more spolnih bolesti prije nego smo krenuli raditi na bebici i bilo je sve cisto, kao i do sad. Na pregledima su mi uvijek bile vidljive ovulacije ili zuta tijela tako da bih rekla da je generalno s moje strane sve okej. Ako kroz mjesec dva ne ostvarimo trudnocu, on ce odraditi spermiogram.
    Za sad idemo prirodno, bez Duphastona, to me malo strah uzimati na svoju ruku.

    Sad mi je pak krvarenje stalo i prestali su bolovi, a inace mi je prvi dan uzasan i moram mijenjati tampone svako 2 sata, a sad nakon 3 sata sam imala samo tragove sluzi sa malo krvi. Tablete pijem inace svako malo, a sad me drzi jos ona od nocas.
    Ne znam, mozda na kraju to i je implantacijsko krvarenje jer (cini mi se) nije bilo ugrusaka🤷🏻‍♀️
    Bit cu pametnija za 4-5 dana - barem koliko sam citala pise da je toliko potrebno pricekati do testa.

    Možda da probaš test napraviti ako misliš da ipak nije M.


    Probat cu, ali se bojim da se nece nista vidjeti narednih par dana jer ako je do implantacije doslo onda se to dogodilo jucer popodne. Mislim da ipak treba koji dan da se HCG digne na razinu da se moze detektirati testom. No kamo lijepe srece da cekam, ali i docekam lijepe vijesti :)

    👱🏻‍♀️31 🧔🏻‍♂️32
    Papa, brisevi, spolni hormoni, prohodnost jajovoda - sve uredno
    AMH 17
    Spermiogram - uredan

    Pokušavamo od 11/2022
    Bez trudnoće
    2&3/24 IUI ❌
    4/24 IVF 🤞🏻 (Ovaleap 225, Orgalutran, Ovitrelle) 10🥚, 1🐣, 0 ❄️❌

  • eni233

    Broj poruka: 1568

    Prijavi adminu

    Lunolina

    Bebolina2207

    Lunolina

    sisy

    Lunolina

    eni233

    Lunolina

    Ja sam na kraju ipak dobila M. Evo 10. DPO, a ona je dosla. Previse to boli i preobilno je da bi bilo samo implantacijsko krvarenje. Kako je to moguce? 😔
    Ovulaciju su mi potvrdili i bazalna temperatura i trakice, dakle, nisam nagađala.

    Nekad je kvaliteta jajne stanice loša pa bez obzira na sve se ne primi :/ ali glavu gore , bit ce . A koliko su tebi ciklusi ?

    Razumijem, ali zar se nije nekidan komentiralo da lutealna faza uvijek traje isto. To mene muci☹️ kak sad odjedno traje 9 dana.

    Ciklusi su mi u prosjeku 24-25 dana.

    Da li si nakon O uzela Duphaston, možda ti je progesteron nizak i nije ti se zadržala trudnoća. Ja bih uvijek nakon O uzela Duphaston, ne može naškoditi a može pomoći. Možda je kao sto je gore netko rekao nekvalitetna JS. Može biti svašta. Nisam te ispratila, pa nezz jeste li radili nalaze, jesi li gledala hormone, kojom metodom ste išli na trudnoću…

    Nismo radili nalaze. Mislim, ja sam se testirala na more spolnih bolesti prije nego smo krenuli raditi na bebici i bilo je sve cisto, kao i do sad. Na pregledima su mi uvijek bile vidljive ovulacije ili zuta tijela tako da bih rekla da je generalno s moje strane sve okej. Ako kroz mjesec dva ne ostvarimo trudnocu, on ce odraditi spermiogram.
    Za sad idemo prirodno, bez Duphastona, to me malo strah uzimati na svoju ruku.

    Sad mi je pak krvarenje stalo i prestali su bolovi, a inace mi je prvi dan uzasan i moram mijenjati tampone svako 2 sata, a sad nakon 3 sata sam imala samo tragove sluzi sa malo krvi. Tablete pijem inace svako malo, a sad me drzi jos ona od nocas.
    Ne znam, mozda na kraju to i je implantacijsko krvarenje jer (cini mi se) nije bilo ugrusaka🤷🏻‍♀️
    Bit cu pametnija za 4-5 dana - barem koliko sam citala pise da je toliko potrebno pricekati do testa.

    Možda da probaš test napraviti ako misliš da ipak nije M.

    Probat cu, ali se bojim da se nece nista vidjeti narednih par dana jer ako je do implantacije doslo onda se to dogodilo jucer popodne. Mislim da ipak treba koji dan da se HCG digne na razinu da se moze detektirati testom. No kamo lijepe srece da cekam, ali i docekam lijepe vijesti :)


    Daj boze da je implementacija ❤️🤞

    👩34
    Ciklusi 32/33
    Svi Hormoni i svi nalazi uredni ✔️
    AMH 23.19
    Jajovodi prohodni

    👨33
    Krvna slika uredna
    Urinokultura uredna
    Hormoni i svi ostali nalazi uredni ✔️
    10/2023 oligozoospermia
    12/2023 uredan spermiogram

    Pokušavamo od 08/2022
    Bez trudnoće
    Konzultacije za MPO 17.1.2024(Vinogradska )
    IUI 5 mj/2024

  • Avatar Maus

    Maus

    Broj poruka: 464

    Prijavi adminu

    Cure dali se bazalnu temperatura mjeri u ustima pod jezik ili pod pazuhom?

  • eni233

    Broj poruka: 1568

    Prijavi adminu

    Bebolina2207

    Maus

    Cure dali se bazalnu temperatura mjeri u ustima pod jezik ili pod pazuhom?

    E to mene isto zanima. Ali meni to s bazalnom djeluje tako komplicirano. Pa ovisi koliko si spavao, pa uvijek u isto vrijeme mjeriti, pa moraš još u krevetu mjeriti, pa ako si pila alkohol može malo poremetiti se malo. Tako da je dosta toga da mogu zeznuti pa mi se nekako ne upušta u to.

    Da meni je isto to jako komplicirano, ali sam skužila , kad ovuliram da mi obrazi gore 🫣😅 onak znojim se više nego inače , ne moram uopće bazalnu mjeriti 

    👩34
    Ciklusi 32/33
    Svi Hormoni i svi nalazi uredni ✔️
    AMH 23.19
    Jajovodi prohodni

    👨33
    Krvna slika uredna
    Urinokultura uredna
    Hormoni i svi ostali nalazi uredni ✔️
    10/2023 oligozoospermia
    12/2023 uredan spermiogram

    Pokušavamo od 08/2022
    Bez trudnoće
    Konzultacije za MPO 17.1.2024(Vinogradska )
    IUI 5 mj/2024

  • Avatar Lunolina

    Lunolina

    Broj poruka: 1145

    Prijavi adminu

    Maus

    Cure dali se bazalnu temperatura mjeri u ustima pod jezik ili pod pazuhom?


    Zamisljeno je da se bazalna mjeri u ustima medjutim neke zene mjere pod pauzhom, a neke cak vaginalno (😱😱). Bitno da je uvijek isti izvor.
    Moram vam reci da je meni mjerenje bazalne temperature popravilo kvalitetu zivota 😄 jer se sad svaki dan budim u 6, ukljucujuci i vikende, ali zato i odem spavati u 22. 
    Kupila sam digitalni bazalni toplomjer koji pamti zadnju temperaturu pa se ne opterecujem da ju nuzno u 6 u jutro moram zapamtiti.
    Pokazuje kad je bila ovulacija, a isto tako najavljuje i M (pad temperature), također, da do trudnoce dođe trebala bi pokazivati dodatan rast teperature (nije uvijek tako, ali vecinom je).

    👱🏻‍♀️31 🧔🏻‍♂️32
    Papa, brisevi, spolni hormoni, prohodnost jajovoda - sve uredno
    AMH 17
    Spermiogram - uredan

    Pokušavamo od 11/2022
    Bez trudnoće
    2&3/24 IUI ❌
    4/24 IVF 🤞🏻 (Ovaleap 225, Orgalutran, Ovitrelle) 10🥚, 1🐣, 0 ❄️❌

  • Avatar Lunolina

    Lunolina

    Broj poruka: 1145

    Prijavi adminu

    I samo da se nadovezem na svoje jucerasnje postove. Na kraju je ipak bila M u pitanju. Bazalna temperatura to nije pokazala, no mislim da sam prokrvarila od naglog stresa jer je u ponedjeljak na poslu bilo uzas - saznali da je kolega preminuo, nekoliko njih dalo otkaz i neki dobili otkaz.
    No dobro, eto meni ovulacije za 10 dana pa cu opet biti u iscekivanju M😅

    👱🏻‍♀️31 🧔🏻‍♂️32
    Papa, brisevi, spolni hormoni, prohodnost jajovoda - sve uredno
    AMH 17
    Spermiogram - uredan

    Pokušavamo od 11/2022
    Bez trudnoće
    2&3/24 IUI ❌
    4/24 IVF 🤞🏻 (Ovaleap 225, Orgalutran, Ovitrelle) 10🥚, 1🐣, 0 ❄️❌

  • Avatar sisy

    sisy

    Broj poruka: 506

    Prijavi adminu

    laurel

    Curke, evo mene opet malo do vas! Čitam vas, ali nisam bas aktivna u pisanju.
    Mašnicatebi čestitam i neka bude školska 🤞🏽🥰
    Bebolinakoliko vidim vi uskoro u nove konzultacije za drugi postupak? Boze kako vrijeme leti kao da si jučer napisala kad je tek bio prvi..
    Ali držim fige da se i prirodno desi do tad!! 🍾🫶🏽

    Kod mene situacija sljedeća- muž obavio spermiogram, dijagnoza Asthenozoospermia (smanjena pokretljivost ako sam dobro shvatila) ali je full blaga, odstupa za manje od 1% . Tako da se nadam da se to da malo prehranom i poboljšati. Svi ostali parametri su mu uredni!
    Ako dobijem M ovaj mjesec, ginekolog je nešto pričao o Klomifenu. Premda vidim da se on daje za poticanje O, a ja ju imam svaki mjesec uredno?


    I meni je dr dao Femaru (isto djeluje kao Klomifen) a  također imam ovulacije svaki mjesec, ali ja imam kratku folikularnu fazu na 9-10 dc pa on je to objasnio tako da kao popravi kvalitetu JS. 

    🙋🏻‍♀️37
    🙋🏻‍♂️42
    28.03.'24. D🌸
    Trudimo se od 8/22
    12/22 biokemijska
    14.07.'23. +
    15.7. B 88,7》17.7. B 183,6》19.7. B 499,8 》21.7. B 1209,2 》
    27.7. B 11299
    1.pregled 5.8. ❤
    Panorama ✅️♀️
    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.