Lovci na ovulacije (LH trakice) - 7. dio🍀💟

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar jasamja

    jasamja

    Broj poruka: 661

    Prijavi adminu

    moonchild

    Drage cure, nova sam na ovom forumu, prijateljica mi je savjetovala da potražim neku grupu podrške za žene koje pokušavaju ostati u drugom stanju. Ispričavam se unaprijed ako sam na krivom mjestu - čitala sam više stranica ove teme i vidim da se međusobno podržavate, savjetujete i da imate puno savjeta i iskustava za podijeliti.Trudimo se zatrudniti već 11 mjeseci, bezuspješno. Ginekologica me sad poslala da izvadim hormone, muža na spermiogram. Koristim već neko vrijeme LH trakice, ovulacije postoje.
    2020. su mi dijagnosticirali endometriozu, bila je velika 8cm, sad se sama smanjila na 1cm (medicinsko čudo, nisam ništa uzimala). Uz to imam i Hashimoto, pijem Euthyrox, nalazi TSH su mi oko 1-1,50 (dobri). Uzimam Gynositol i folnu kiselinu, ne pijem ne pušim 😂
    Teško se nosim s tim da nećemo imati djecu, a još mi je teže jer imam 6 trudnica oko sebe. Jako me to ždere i teško spavam…
    Molim vas, ako mi možete dati još neki savjet što mogu napraviti, kome se obratiti?
    Hvala puno ❤️ i želim vam svima da dočekate taj plusić!🙏🙏

    Dobro nam došla. 
    Nemam iskustva sa takvim slučajem ali na podršku možeš računat. Nadam se da će nać gdje je problem, ako postoji i da će se brzo riješiti da napokon ugledate svoj prvi plus 🤞🤞

  • moonchild

    Broj poruka: 25

    Prijavi adminu

    eni233

    evo mi se borimo već od 2022, pa ništa , nemamo nikakve dijagnoze ali opet ništa .. bila sam na jedan postupak inseminacije koji je bio bezuspješan i nisam to baš najbolje primila Al dobro otom potom . Sad sam na pauzi a od sljedeće godine odlučujem sto ću dalje

    Hvala ti puuuno na opsežnom odgovoru i što si podijelila svoje iskustvo! ❤️
    Držim ti fige za budućnost 🙏

    jasamja

    Dobro nam došla.
    Nemam iskustva sa takvim slučajem ali na podršku možeš računat. Nadam se da će nać gdje je problem, ako postoji i da će se brzo riješiti da napokon ugledate svoj prvi plus 🤞🤞

    Hvala ti ❤️ vidim da ti imaš plusić 🥳

  • moonchild

    Broj poruka: 25

    Prijavi adminu

    Možete mi samo pojasniti za LH trakice i ovulaciju? Ako imam obje crtice tamnije, tj. pozitivan test, što znači da možda do ovulacije nije došlo? Ja sam mislila da taj test pokazuje da će ovulacija nastupiti unutar 24-36 sati? Očito nisam dovoljno upućena 🙈

  • Martha31

    Broj poruka: 42

    Prijavi adminu

    moonchild

    Wow, hvala, nisam ni znala za te pretrage, zapisat ću si. Javit ću vam rezultate hormona i spermiograma, za početak, pa ću spomenuti gin to što ste navele 😀
    Martha31, jesi te pretrage radila privatno ili na uputnicu?

    Na uputnicu sam radila u Petrovoj

    👩🏼‍🦰31 PCOS
    👨🏻‍🦱33 oligozoospermia
    Pokušavamo od 12/21

  • eni233

    Broj poruka: 1767

    Prijavi adminu

    Moonchild 
    https://ibb.co/x3mcjPG - ovo je negativna LH trakica 
    https://ibb.co/L9mv095 -ovo je pozitivna LH trakica 
    https://ibb.co/sH6P8y1 - ovo je peak Valjda mi je dobro ucitalo po redu 😂 nadam se . I meni su se ove trakice pokazale najboljima 
    .
    .
    Trakice su dobar početka da si vidiš otprilike dali Ovulacije postoje , ali i ako dobis peak to ne znaci da Ovuliraš, jer cure sa PCOS dobivaju više pozitivnih LH trakica zato je dobro pratiti i ultrazvučno i bazalnu tempicu ako imaš vremena i živaca za to . Ja sam bila na par folikulometrija i meni je od peaka negdje 4-5 dana trebalo folikulu da pukne, Al to je samo moje iskustvo nije svima isto, nekim curama nakon peaka dolazilo do ovulacije odmah nakon par  sati već , zato kažem da je dobro upoznati svoje tijelo , i vidjeti koliko ti traje faza od O do Menstruacije . 

    👩34
    Pokušavamo od 08/2022
    Ciklusi 32/33
    Svi Hormoni i svi nalazi uredni ✔️
    AMH 23.19
    Jajovodi prohodni 👨33
    Krvna slika uredna
    Urinokultura uredna
    Hormoni i svi ostali nalazi uredni ✔️
    10/2023 oligozoospermia
    12/2023 uredan spermiogram
    IUI 6/2024 Vinogradska, ovitrelle❌

  • greta10

    Broj poruka: 119

    Prijavi adminu

    jasamja

    greta10

    jasamja

    greta10

    Jutro cure, jasamja cekamo testic🤞
    Evo moj od danas:https://ibb.co/7NFpKM1
    Martha hvala puno. Kako si ti? Oces piskit uskoro?
    Riri koji si dan danas? Oces piskit sta il cekas betu?
    Sutra tek 😉🤞
    Ovaj tvoj test opet rastura 😍
    Riri čekamo tvoj test 10og, možda budeš pozitivno iznenađena 🤞🤞
    Sreeetno🤞🤞 a betu vise ne ponavljas ili?
    Riri cekamo 10i🤞🤞
    Ne više. U petak imam kontrolu kod svog dr.
    Jesi ti dobila termin za pregled?

    Jesam, 21.10.🙏🙏🙏🤞🤞

  • greta10

    Broj poruka: 119

    Prijavi adminu

    Jasamja si piskila?
    Riri i dalje cekas 10i?? 🙈

  • Avatar jasamja

    jasamja

    Broj poruka: 661

    Prijavi adminu

    greta10

    jasamja

    greta10

    jasamja

    greta10

    Jutro cure, jasamja cekamo testic🤞
    Evo moj od danas:https://ibb.co/7NFpKM1
    Martha hvala puno. Kako si ti? Oces piskit uskoro?
    Riri koji si dan danas? Oces piskit sta il cekas betu?
    Sutra tek 😉🤞
    Ovaj tvoj test opet rastura 😍
    Riri čekamo tvoj test 10og, možda budeš pozitivno iznenađena 🤞🤞
    Sreeetno🤞🤞 a betu vise ne ponavljas ili?
    Riri cekamo 10i🤞🤞
    Ne više. U petak imam kontrolu kod svog dr.
    Jesi ti dobila termin za pregled?
    Jesam, 21.10.🙏🙏🙏🤞🤞

    Super 👍👍
    Jesam, evo ga 😁😁
    https://ibb.co/mSwBwV0

  • greta10

    Broj poruka: 119

    Prijavi adminu

    Tooooop🎉🎉 trazila sam tvoj od prije par dana da usporedim i bas bas je puno jaca crta danas🤞🤞

  • Avatar jasamja

    jasamja

    Broj poruka: 661

    Prijavi adminu

    greta10

    Tooooop🎉🎉 trazila sam tvoj od prije par dana da usporedim i bas bas je puno jaca crta danas🤞🤞

    Da, i muž je reko 😂 kako je test upijao odmah se pokazala testna crtica 🤞

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.