Lovci na ovulacije (LH trakice) - 7. dio🍀💟

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • moonchild

    Broj poruka: 25

    Prijavi adminu

    Drage cure, nova sam na ovom forumu, prijateljica mi je savjetovala da potražim neku grupu podrške za žene koje pokušavaju ostati u drugom stanju. Ispričavam se unaprijed ako sam na krivom mjestu - čitala sam više stranica ove teme i vidim da se međusobno podržavate, savjetujete i da imate puno savjeta i iskustava za podijeliti. Trudimo se zatrudniti već 11 mjeseci, bezuspješno. Ginekologica me sad poslala da izvadim hormone, muža na spermiogram. Koristim već neko vrijeme LH trakice, ovulacije postoje.
    2020. su mi dijagnosticirali endometriozu, bila je velika 8cm, sad se sama smanjila na 1cm (medicinsko čudo, nisam ništa uzimala). Uz to imam i Hashimoto, pijem Euthyrox, nalazi TSH su mi oko 1-1,50 (dobri). Uzimam Gynositol i folnu kiselinu, ne pijem ne pušim 😂
    Teško se nosim s tim da nećemo imati djecu, a još mi je teže jer imam 6 trudnica oko sebe. Jako me to ždere i teško spavam... 
    Molim vas, ako mi možete dati još neki savjet što mogu napraviti, kome se obratiti?
    Hvala puno ❤️ i želim vam svima da dočekate taj plusić!🙏🙏

  • greta10

    Broj poruka: 119

    Prijavi adminu

    moonchild

    Drage cure, nova sam na ovom forumu, prijateljica mi je savjetovala da potražim neku grupu podrške za žene koje pokušavaju ostati u drugom stanju. Ispričavam se unaprijed ako sam na krivom mjestu - čitala sam više stranica ove teme i vidim da se međusobno podržavate, savjetujete i da imate puno savjeta i iskustava za podijeliti.Trudimo se zatrudniti već 11 mjeseci, bezuspješno. Ginekologica me sad poslala da izvadim hormone, muža na spermiogram. Koristim već neko vrijeme LH trakice, ovulacije postoje.
    2020. su mi dijagnosticirali endometriozu, bila je velika 8cm, sad se sama smanjila na 1cm (medicinsko čudo, nisam ništa uzimala). Uz to imam i Hashimoto, pijem Euthyrox, nalazi TSH su mi oko 1-1,50 (dobri). Uzimam Gynositol i folnu kiselinu, ne pijem ne pušim 😂
    Teško se nosim s tim da nećemo imati djecu, a još mi je teže jer imam 6 trudnica oko sebe. Jako me to ždere i teško spavam…
    Molim vas, ako mi možete dati još neki savjet što mogu napraviti, kome se obratiti?
    Hvala puno ❤️ i želim vam svima da dočekate taj plusić!🙏🙏


    Hej, dobrodosla:) super da si se javila pa da bar negdje mozes napisati sto te muci i izbaciti frustraciju. Tu sve to razumijemo. 
    Jel spermio uredan dosao?
    Prvo sto mozes jos napraviti je traziti od ginekloga da ides na folikulometrije i onda tempirati odnos. Na zalost to sto je lh trakica pokaze peak ne znaci da je i doslo do ovulacije.
    Ne znam koliko imate godina, vecina gin ne predlaze mpo nakon godine dana ako ste mladji ali i to vam je nesto za promisliti- da li vam je to mozda opcija za buducnost. 
    Svakako mozes koristiti i neke suplemente za jacanje jajnih stanica a i spermiograma. Ako odes na temu potpomognuta oplodna na prvim stranicama su cure napisale popis suplementata koji pomazu.
    Sreetno🤞

  • greta10

    Broj poruka: 119

    Prijavi adminu

    jasamja

    greta10

    Jutro cure, jasamja cekamo testic🤞
    Evo moj od danas:https://ibb.co/7NFpKM1
    Martha hvala puno. Kako si ti? Oces piskit uskoro?
    Riri koji si dan danas? Oces piskit sta il cekas betu?
    Sutra tek 😉🤞
    Ovaj tvoj test opet rastura 😍
    Riri čekamo tvoj test 10og, možda budeš pozitivno iznenađena 🤞🤞

    Sreeetno🤞🤞 a betu vise ne ponavljas ili?
    Riri cekamo 10i🤞🤞

  • moonchild

    Broj poruka: 25

    Prijavi adminu

    Greta10, hvala Ti puno na odgovoru, puno mi je lakše kad razgovaram s nekim tko ima razumijevanja i zna što prolazim(o). Imamo oboje 31 godinu, znam mladi smo, ali opet me muči taj osjećaj da sam već biološki stara i da mi vrijeme curi. To je sve u glavi, svjesna sam toga. Kako ste se vi nosile s komentarima drugih žena? Imam grozne kolegice na poslu...
    Sutra vadim krv, 21dc, poslala me na amh i p4, a muž tek sljedeći tjedan ide na spermiogram.
    Nadam se da vam se mogu pridružiti u razgovoru, vjerujem da ćete me puno i naučiti 🙏

  • Martha31

    Broj poruka: 42

    Prijavi adminu

    moonchild

    Greta10, hvala Ti puno na odgovoru, puno mi je lakše kad razgovaram s nekim tko ima razumijevanja i zna što prolazim(o). Imamo oboje 31 godinu, znam mladi smo, ali opet me muči taj osjećaj da sam već biološki stara i da mi vrijeme curi. To je sve u glavi, svjesna sam toga. Kako ste se vi nosile s komentarima drugih žena? Imam grozne kolegice na poslu…
    Sutra vadim krv, 21dc, poslala me na amh i p4, a muž tek sljedeći tjedan ide na spermiogram.
    Nadam se da vam se mogu pridružiti u razgovoru, vjerujem da ćete me puno i naučiti 🙏

    Dobrodošla, zato smo ovdje..i ja sam nova al kad vidim koliko ove cure ovdje daju podršku puno mi je lakše. Tu smo da se medjusobno podrzavamo. 
    I ja imam 31 i mi se evo vec preko dvije i pol godine borimo. I ne odustajem dok god ne ugledam taj plusic na testu. Ali neka te to sto ne ide trenutno ne zaustavi u tvom cilju. Samo pozitiva koliko god da je teško. I tu smo sve za tebe da se izjadas kad god treba 🤗♥️

    👩🏼‍🦰31 PCOS
    👨🏻‍🦱33 oligozoospermia
    Pokušavamo od 12/21

  • greta10

    Broj poruka: 119

    Prijavi adminu

    moonchild

    Greta10, hvala Ti puno na odgovoru, puno mi je lakše kad razgovaram s nekim tko ima razumijevanja i zna što prolazim(o). Imamo oboje 31 godinu, znam mladi smo, ali opet me muči taj osjećaj da sam već biološki stara i da mi vrijeme curi. To je sve u glavi, svjesna sam toga. Kako ste se vi nosile s komentarima drugih žena? Imam grozne kolegice na poslu…
    Sutra vadim krv, 21dc, poslala me na amh i p4, a muž tek sljedeći tjedan ide na spermiogram.
    Nadam se da vam se mogu pridružiti u razgovoru, vjerujem da ćete me puno i naučiti 🙏


    Eto pa onda pocetak ste vec rijesili. Kad dodje hormonski status i spermiogram cete bit pametniji. Mozes i nama podijelit pa da vidimo. 
    Cure su isle i na pretragu hsg / prohodnost jajovoda koja se isto savjetuje napraviti pa ti mozda napisu kako je bilo i kako to ide. 
    Onda imas jos i histeroskopiju di pogledaju maternicu iznutra da vide jel ima kakvih priraslica, oziljaka i bris ide na analizu da vide jel ima neka upala. 
    Uglavnom prvo je da da se vidi da je hormonski status i spermiogram uredan. A onda pricaj s gin za ove ostale pretrage. 
    A sto se tice komentara, osobno su mi najgori komentari samo se opustite🤣🤣🤣 para mi iz usiju ide na to. 
    A drugo me nije smetalo toliko ili sam zaboravila🙈 
    A za zloceste kolegice, ima puno grozno puno zlocestih jalnih ljudi, nemam savjet osim na jedno uho unutra na drugo van. Sramota koliko ljudi zadiru u tudju privatnost bez da ih se ista pita.

  • Martha31

    Broj poruka: 42

    Prijavi adminu

    greta10

    moonchild

    Greta10, hvala Ti puno na odgovoru, puno mi je lakše kad razgovaram s nekim tko ima razumijevanja i zna što prolazim(o). Imamo oboje 31 godinu, znam mladi smo, ali opet me muči taj osjećaj da sam već biološki stara i da mi vrijeme curi. To je sve u glavi, svjesna sam toga. Kako ste se vi nosile s komentarima drugih žena? Imam grozne kolegice na poslu…
    Sutra vadim krv, 21dc, poslala me na amh i p4, a muž tek sljedeći tjedan ide na spermiogram.
    Nadam se da vam se mogu pridružiti u razgovoru, vjerujem da ćete me puno i naučiti 🙏

    Eto pa onda pocetak ste vec rijesili. Kad dodje hormonski status i spermiogram cete bit pametniji. Mozes i nama podijelit pa da vidimo.
    Cure su isle i na pretragu hsg / prohodnost jajovoda koja se isto savjetuje napraviti pa ti mozda napisu kako je bilo i kako to ide.
    Onda imas jos i histeroskopiju di pogledaju maternicu iznutra da vide jel ima kakvih priraslica, oziljaka i bris ide na analizu da vide jel ima neka upala.
    Uglavnom prvo je da da se vidi da je hormonski status i spermiogram uredan. A onda pricaj s gin za ove ostale pretrage.
    A sto se tice komentara, osobno su mi najgori komentari samo se opustite🤣🤣🤣 para mi iz usiju ide na to.
    A drugo me nije smetalo toliko ili sam zaboravila🙈
    A za zloceste kolegice, ima puno grozno puno zlocestih jalnih ljudi, nemam savjet osim na jedno uho unutra na drugo van. Sramota koliko ljudi zadiru u tudju privatnost bez da ih se ista pita.

    Evo ja sam prosla i sonohsg i histeroskopiju. 
    Sonohsg za mene osobno nije bilo nista tako strasno malo samo neugodno ali traje kratko. Kod mene su jajovodi bili prohodni pa mozda zato nije ni bilo nista strasno. A nakon pretrage sam imala samo blagi spotting i lagane grceve.
    Ali to je svakako dobra pretraga jer djabe sve druge ako se moze desiti da su jajovodi zacepljeni pa kao sto je greta rekla svakako vidi s gin da mozda razmisli da to napravis

    👩🏼‍🦰31 PCOS
    👨🏻‍🦱33 oligozoospermia
    Pokušavamo od 12/21

  • moonchild

    Broj poruka: 25

    Prijavi adminu

    Wow, hvala, nisam ni znala za te pretrage, zapisat ću si. Javit ću vam rezultate hormona i spermiograma, za početak, pa ću spomenuti gin to što ste navele 😀 
    Martha31, jesi te pretrage radila privatno ili na uputnicu?

  • eni233

    Broj poruka: 1767

    Prijavi adminu

    moonchild
    Dobro došla u grupu , na pravom si mjestu , mi najbolje znamo kako se osjećaš Al samo hrabo doći će i naše vrijeme  🫀evo mi se borimo već od 2022, pa ništa , nemamo nikakve dijagnoze ali opet ništa .. bila sam na jedan postupak inseminacije koji je bio bezuspješan i nisam to baš najbolje primila Al dobro otom potom . Sad sam na pauzi a od sljedeće godine odlučujem sto ću dalje . Od pretraga sam radila kompletnu krvnu i hormonsku sliku , briseve , Papa test , urinokulturu , inzulinsku irezistenciju i ft4,  hormone štitnjače kompletno , Kg, Rh, veliki koagulogram, IAT; TPHA; markeri hepatitisa A; B, C, HIV, prohodnost jajovoda (rtg/hsg) sam radila, vitamin D. Suprug je radio spermiogram, urinokulturu, ejakulat mikrobiološki, kompletnu krvnu i hormonsku sliku i Kg, Rh, markeri hepatitisa A; B, C, HIV. Nadam se da sam ti pomogla 😘

    👩34
    Pokušavamo od 08/2022
    Ciklusi 32/33
    Svi Hormoni i svi nalazi uredni ✔️
    AMH 23.19
    Jajovodi prohodni 👨33
    Krvna slika uredna
    Urinokultura uredna
    Hormoni i svi ostali nalazi uredni ✔️
    10/2023 oligozoospermia
    12/2023 uredan spermiogram
    IUI 6/2024 Vinogradska, ovitrelle❌

  • Avatar jasamja

    jasamja

    Broj poruka: 661

    Prijavi adminu

    greta10

    jasamja

    greta10

    Jutro cure, jasamja cekamo testic🤞
    Evo moj od danas:https://ibb.co/7NFpKM1
    Martha hvala puno. Kako si ti? Oces piskit uskoro?
    Riri koji si dan danas? Oces piskit sta il cekas betu?
    Sutra tek 😉🤞
    Ovaj tvoj test opet rastura 😍
    Riri čekamo tvoj test 10og, možda budeš pozitivno iznenađena 🤞🤞
    Sreeetno🤞🤞 a betu vise ne ponavljas ili?
    Riri cekamo 10i🤞🤞

    Ne više. U petak imam kontrolu kod svog dr. 
    Jesi ti dobila termin za pregled? 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.