Lovci na ovulacije (LH trakice) - 7. dio🍀💟

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar wildflower

    wildflower

    Broj poruka: 531

    Prijavi adminu

    Bebolina2024

    wildflower

    Bebolina, imaj na umu da je u Repromedu poprilicna guzva… Iako sam redovni pacijent, znam da sam jedno 10ak dana cekala na papa test prije 2 mj.
    Danas sam nacula da sestra daje iduci termin 26.4… ne znam za sto…

    Ja ću papu odraditi kod svog ginekologa, u Repromed bi išla na konzultacije i onda negdje tokom ljeta bi htjela u postupak. Jedino ako nam kažu da su nam šanse nikakve onda ne bi vjerojatno ni započinjali postupak.


    Samo kazem da se znas orijentirati, nije da se dobiju termini ni za konzultacije vjerojatno tako skoro.. Ipak konze traju ljude od papa testa npr…

    💃🏻'91 | PCOS (anovulatorni ciklusi) | AMH 29,4 pmol/L (4,1-58)
    🕺🏻'86 | oligozoospermia
    🏩 Repromed
    2mj/2024 - 1. AIH ❌
    4mj/2024 - 1. IVF - Suprecur + Ovaleap | 11 oocita | 10 oplođenih (ICSI) | 🐣 SET | 1 ❄️ | Cyclogest + Prolutex | 9dnt β 262 | 11dnt β 769 | 13dnt β 1646 ➡️ 15.05 uzv

  • Avatar nola95

    nola95

    Broj poruka: 176

    Prijavi adminu

    Eni, Bebolina hvala puno ❤️🙏
    Bebolina ne znam za BMI ali vjerojatno se lako izračuna. Visoka sam 175, smršavila sam sa 72 na 61 kg Pala sam 10 kg u 45 dana i nikako ne kažem da je to zdravo,ali dijelim svoje iskustvo jer sam čitala o dobrobitima posta i keto dijete i to je ono čega sam se držala. Držala sam se metode “fastinga” 16/8, u kojoj bih 16 h postila ,a 8 sati imala prozor hranjenja. Ja sam radila od 8-16 hranjenje pa post od 16-8. Keto prehranu sam uvrstila nakon dva tjedna posta,ali nisam 100% izbacila čiste UH pa bi prije treninga pojela šaku istih, recimo šaku tjestenine ili orašastih plodova ili slično. Al to bi bilo to od dnevnog unosa uh, šaka dnevno. Ne tvrdim da je to razlog što smo uspjeli, ali pogodovalo je trudnoći u mojem slučaju. Otkad sam izgubila kg postepeno sam ih vraćala zadnjih mjesec dana (sad sam na 70) jer sam se zabrinula radi menstruacije koju sam izgubila. I očito smo pogodili prvu ovulaciju nakon zadnje koja je bila u prosincu. Ne znam kad je bila jer ni ja ni muž se ne možemo sjetiti kad smo imali odnos al sjećamo se tog jednog “mokrog” (oprostite na detaljima) koji je bio nedavno tako da mi ima smisla pozitivan test. Sutra ću vaditi betu u istom labosu, pa opet za dva dana da vidim jel napreduje trudnoća normalnim tokom dok čekam pregled. Moram još jednom naglasiti da je ovo moje osobno iskustvo i možda zvuči ekstremno i neutemeljeno i ne tvrdim da je znanstveno potvrđena poveznica mršavljenje->trudnoća. Samo kažem da je kod nas upalilo i možda još kome pomogne! 🙏

    28 pcos
    2020. vanmaterična/uklonjen jajovod
    2021. 👶💙
    10.4. +❤️🙏
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Bebolina2024

    Bebolina2024

    Broj poruka: 1477

    Prijavi adminu

    wildflower

    Bebolina2024

    wildflower

    Bebolina, imaj na umu da je u Repromedu poprilicna guzva… Iako sam redovni pacijent, znam da sam jedno 10ak dana cekala na papa test prije 2 mj.
    Danas sam nacula da sestra daje iduci termin 26.4… ne znam za sto…

    Ja ću papu odraditi kod svog ginekologa, u Repromed bi išla na konzultacije i onda negdje tokom ljeta bi htjela u postupak. Jedino ako nam kažu da su nam šanse nikakve onda ne bi vjerojatno ni započinjali postupak.

    Samo kazem da se znas orijentirati, nije da se dobiju termini ni za konzultacije vjerojatno tako skoro.. Ipak konze traju ljude od papa testa npr…


    Hvala, iznenadila si me kad si rekla da imaju gužve. Pa nadam se da nije većina baš za MPO. Jer kad gledaš taj sport nije ni tako jeftin i ima dosta ljudi koji si to ne mogu ni priuštiti ili moraju ići u kredite. Sad me malo brine za gužva jer bi htjela da mi se sve odradi kako spada.
    Makar mislim da se po bolnicama malo više potrude i ipak ubace i neka vikend dežurstva i malo više ljudi da bi bila i malo veća uspješnost. To je stvarno žalosno koliki novci se daju za svaku ženu za lijekove, a onda se posao odradi polovično i ofrlje. Ispada da smo jako bogata država kad se novci samo tako bacaju.

    Pokušavamo od 06/22 - AMH 14 (2022.)- 11/2023 AMH 5.7
    03/23 OAT, 1. stimulirani postupak (Ovaleap 150, Menopur 75), 2js, biokem.
    05/23 prirodni postupak, nastupila O
    08/23 2. stimulirani postupak (Pergoveris 225, Menopur 75), 2js, beta 0
    01/24 VG 3. stimulirani postupak (Pergoveris 300), 3js, bez transfera
    03/24 VG 4.stimulirani postupak (Pergoveris 225+ Gonal 75), 1js, bez transfera

  • Avatar Bebolina2024

    Bebolina2024

    Broj poruka: 1477

    Prijavi adminu

    nola95

    Eni, Bebolina hvala puno ❤️🙏
    Bebolina ne znam za BMI ali vjerojatno se lako izračuna. Visoka sam 175, smršavila sam sa 72 na 61 kg Pala sam 10 kg u 45 dana i nikako ne kažem da je to zdravo,ali dijelim svoje iskustvo jer sam čitala o dobrobitima posta i keto dijete i to je ono čega sam se držala. Držala sam se metode “fastinga” 16/8, u kojoj bih 16 h postila ,a 8 sati imala prozor hranjenja. Ja sam radila od 8-16 hranjenje pa post od 16-8. Keto prehranu sam uvrstila nakon dva tjedna posta,ali nisam 100% izbacila čiste UH pa bi prije treninga pojela šaku istih, recimo šaku tjestenine ili orašastih plodova ili slično. Al to bi bilo to od dnevnog unosa uh, šaka dnevno. Ne tvrdim da je to razlog što smo uspjeli, ali pogodovalo je trudnoći u mojem slučaju. Otkad sam izgubila kg postepeno sam ih vraćala zadnjih mjesec dana (sad sam na 70) jer sam se zabrinula radi menstruacije koju sam izgubila. I očito smo pogodili prvu ovulaciju nakon zadnje koja je bila u prosincu. Ne znam kad je bila jer ni ja ni muž se ne možemo sjetiti kad smo imali odnos al sjećamo se tog jednog “mokrog” (oprostite na detaljima) koji je bio nedavno tako da mi ima smisla pozitivan test. Sutra ću vaditi betu u istom labosu, pa opet za dva dana da vidim jel napreduje trudnoća normalnim tokom dok čekam pregled. Moram još jednom naglasiti da je ovo moje osobno iskustvo i možda zvuči ekstremno i neutemeljeno i ne tvrdim da je znanstveno potvrđena poveznica mršavljenje->trudnoća. Samo kažem da je kod nas upalilo i možda još kome pomogne! 🙏


    Po BMI na obe kilaže si u normalnom rasponu. Makar može biti da si malo oslabila imunitet s tim skidanjem kila pa se i zato uhvatilo. Kao kad nekim ženama daju u postupku neke lijekove da oslabe imunitet pa da povećaju šanse za trudnoću.
    Kako god plusić je tu. Sretno sutra neka beta bude lijepa i neka se pravilno dupla 🤞🤞

    Pokušavamo od 06/22 - AMH 14 (2022.)- 11/2023 AMH 5.7
    03/23 OAT, 1. stimulirani postupak (Ovaleap 150, Menopur 75), 2js, biokem.
    05/23 prirodni postupak, nastupila O
    08/23 2. stimulirani postupak (Pergoveris 225, Menopur 75), 2js, beta 0
    01/24 VG 3. stimulirani postupak (Pergoveris 300), 3js, bez transfera
    03/24 VG 4.stimulirani postupak (Pergoveris 225+ Gonal 75), 1js, bez transfera

  • Avatar Xoxo23

    Xoxo23

    Broj poruka: 431

    Prijavi adminu

    Bebolina2024

    nola95

    Eni, Bebolina hvala puno ❤️🙏
    Bebolina ne znam za BMI ali vjerojatno se lako izračuna. Visoka sam 175, smršavila sam sa 72 na 61 kg Pala sam 10 kg u 45 dana i nikako ne kažem da je to zdravo,ali dijelim svoje iskustvo jer sam čitala o dobrobitima posta i keto dijete i to je ono čega sam se držala. Držala sam se metode “fastinga” 16/8, u kojoj bih 16 h postila ,a 8 sati imala prozor hranjenja. Ja sam radila od 8-16 hranjenje pa post od 16-8. Keto prehranu sam uvrstila nakon dva tjedna posta,ali nisam 100% izbacila čiste UH pa bi prije treninga pojela šaku istih, recimo šaku tjestenine ili orašastih plodova ili slično. Al to bi bilo to od dnevnog unosa uh, šaka dnevno. Ne tvrdim da je to razlog što smo uspjeli, ali pogodovalo je trudnoći u mojem slučaju. Otkad sam izgubila kg postepeno sam ih vraćala zadnjih mjesec dana (sad sam na 70) jer sam se zabrinula radi menstruacije koju sam izgubila. I očito smo pogodili prvu ovulaciju nakon zadnje koja je bila u prosincu. Ne znam kad je bila jer ni ja ni muž se ne možemo sjetiti kad smo imali odnos al sjećamo se tog jednog “mokrog” (oprostite na detaljima) koji je bio nedavno tako da mi ima smisla pozitivan test. Sutra ću vaditi betu u istom labosu, pa opet za dva dana da vidim jel napreduje trudnoća normalnim tokom dok čekam pregled. Moram još jednom naglasiti da je ovo moje osobno iskustvo i možda zvuči ekstremno i neutemeljeno i ne tvrdim da je znanstveno potvrđena poveznica mršavljenje->trudnoća. Samo kažem da je kod nas upalilo i možda još kome pomogne! 🙏

    Po BMI na obe kilaže si u normalnom rasponu. Makar može biti da si malo oslabila imunitet s tim skidanjem kila pa se i zato uhvatilo. Kao kad nekim ženama daju u postupku neke lijekove da oslabe imunitet pa da povećaju šanse za trudnoću.
    Kako god plusić je tu. Sretno sutra neka beta bude lijepa i neka se pravilno dupla 🤞🤞


    Nisan znala za ovaj info za davanje nečega da se oslobodi imunitet.. a ja pijem cink hranim se zdravo da budem zdrava  😂🤣 

    nola95 čestitam, nadam se da će veze biti pravilne i da će biti na pravom mjestu sve vidljivo na UZV ! ❤️❤️👌

    28yo👩🏼‍🦰 PCOS, IR ..
    31yo 👱🏼‍♂️03/24 spermiogram uredan ✅

    01/23- ectopic 👼🏻 (mtx)

    04/24 Klomifen 💊

  • Avatar Xoxo23

    Xoxo23

    Broj poruka: 431

    Prijavi adminu

    *bete 

    28yo👩🏼‍🦰 PCOS, IR ..
    31yo 👱🏼‍♂️03/24 spermiogram uredan ✅

    01/23- ectopic 👼🏻 (mtx)

    04/24 Klomifen 💊

  • Avatar wildflower

    wildflower

    Broj poruka: 531

    Prijavi adminu

    Bebolina2024

    wildflower

    Bebolina2024

    wildflower

    Bebolina, imaj na umu da je u Repromedu poprilicna guzva… Iako sam redovni pacijent, znam da sam jedno 10ak dana cekala na papa test prije 2 mj.
    Danas sam nacula da sestra daje iduci termin 26.4… ne znam za sto…

    Ja ću papu odraditi kod svog ginekologa, u Repromed bi išla na konzultacije i onda negdje tokom ljeta bi htjela u postupak. Jedino ako nam kažu da su nam šanse nikakve onda ne bi vjerojatno ni započinjali postupak.

    Samo kazem da se znas orijentirati, nije da se dobiju termini ni za konzultacije vjerojatno tako skoro.. Ipak konze traju ljude od papa testa npr…

    Hvala, iznenadila si me kad si rekla da imaju gužve. Pa nadam se da nije većina baš za MPO. Jer kad gledaš taj sport nije ni tako jeftin i ima dosta ljudi koji si to ne mogu ni priuštiti ili moraju ići u kredite. Sad me malo brine za gužva jer bi htjela da mi se sve odradi kako spada.
    Makar mislim da se po bolnicama malo više potrude i ipak ubace i neka vikend dežurstva i malo više ljudi da bi bila i malo veća uspješnost. To je stvarno žalosno koliki novci se daju za svaku ženu za lijekove, a onda se posao odradi polovično i ofrlje. Ispada da smo jako bogata država kad se novci samo tako bacaju.


    Nisam rekla da se ne odraduje kako spada.. Nemoj me krivo shvatiti :) po rezultatima poliklinike mislim da je sve jasno..
    Samo sam te htjela upozoriti da na vrijeme krenes sa svim, da ne izgubis ciklus.. Samo to, nista vise od toga :) jer ne vjerujem da primaju od danas do sutra.
    Repromed je stalno dostupan na telefon. Vjerujem i da za praznike i vikende odraduju. Do sada nisam imala taj slucaj da mi je nesto palo na vikend… Ali sigurna sam da odraduju to.
    Po iskustvima zena po forumima sto sam citala prije bi rekla da se u bolnicama posao ofrije odradi i stalno se mijenjaju doktori, ne vodi te jedan od pocetka do kraja + ceka se negdje duze, negdje krace. I zato sam se odlucila otici privatno za pocetak..
    Nemoj razmisijati na taj nacin i bezveze si navlaciti negativnu energiju.
    Trebas vjerovati doktoru.
    Svakako ces odraditi konzultacije pa odluciti :).

    Nola95 cestitam i sretno dalje🥰🍀

    💃🏻'91 | PCOS (anovulatorni ciklusi) | AMH 29,4 pmol/L (4,1-58)
    🕺🏻'86 | oligozoospermia
    🏩 Repromed
    2mj/2024 - 1. AIH ❌
    4mj/2024 - 1. IVF - Suprecur + Ovaleap | 11 oocita | 10 oplođenih (ICSI) | 🐣 SET | 1 ❄️ | Cyclogest + Prolutex | 9dnt β 262 | 11dnt β 769 | 13dnt β 1646 ➡️ 15.05 uzv

  • Avatar Xoxo23

    Xoxo23

    Broj poruka: 431

    Prijavi adminu

    Kad smo već spomenuli BMI kakvi su vaši ? Moj je 26,9 , mislite li da bas utječe težina na cikluse ? Mislim nisam debela a nisam ni mršava .. donekle mogu pazit sto jedem ali se ne ograničavam i ne pazim striktno .. odkad sam saznala za IR malo vise pazim, pročitala sam knjigu Glukozna revolucija pa se pokušavam držat njenih uputa.. ali ne vidim neke promjene sa ciklusima  🤷🏻‍♀️

    28yo👩🏼‍🦰 PCOS, IR ..
    31yo 👱🏼‍♂️03/24 spermiogram uredan ✅

    01/23- ectopic 👼🏻 (mtx)

    04/24 Klomifen 💊

  • Avatar Bebolina2024

    Bebolina2024

    Broj poruka: 1477

    Prijavi adminu

    wildflower

    Bebolina2024

    wildflower

    Bebolina2024

    wildflower

    Bebolina, imaj na umu da je u Repromedu poprilicna guzva… Iako sam redovni pacijent, znam da sam jedno 10ak dana cekala na papa test prije 2 mj.
    Danas sam nacula da sestra daje iduci termin 26.4… ne znam za sto…

    Ja ću papu odraditi kod svog ginekologa, u Repromed bi išla na konzultacije i onda negdje tokom ljeta bi htjela u postupak. Jedino ako nam kažu da su nam šanse nikakve onda ne bi vjerojatno ni započinjali postupak.

    Samo kazem da se znas orijentirati, nije da se dobiju termini ni za konzultacije vjerojatno tako skoro.. Ipak konze traju ljude od papa testa npr…

    Hvala, iznenadila si me kad si rekla da imaju gužve. Pa nadam se da nije većina baš za MPO. Jer kad gledaš taj sport nije ni tako jeftin i ima dosta ljudi koji si to ne mogu ni priuštiti ili moraju ići u kredite. Sad me malo brine za gužva jer bi htjela da mi se sve odradi kako spada.
    Makar mislim da se po bolnicama malo više potrude i ipak ubace i neka vikend dežurstva i malo više ljudi da bi bila i malo veća uspješnost. To je stvarno žalosno koliki novci se daju za svaku ženu za lijekove, a onda se posao odradi polovično i ofrlje. Ispada da smo jako bogata država kad se novci samo tako bacaju.

    Nisam rekla da se ne odraduje kako spada.. Nemoj me krivo shvatiti :) po rezultatima poliklinike mislim da je sve jasno..
    Samo sam te htjela upozoriti da na vrijeme krenes sa svim, da ne izgubis ciklus.. Samo to, nista vise od toga :) jer ne vjerujem da primaju od danas do sutra.
    Repromed je stalno dostupan na telefon. Vjerujem i da za praznike i vikende odraduju. Do sada nisam imala taj slucaj d

    Nola95 cestitam i sretno dalje🥰🍀


    Sve ok. Zvala sam ih jučer ali ih nisam uspjela dobiti. Ne nadam se prebrzom terminu ali bar kroz nekih 3 tjedna mislim da bi to mogla dobiti.
    .
    Decortin je za rušenje imuniteta. To su cure na MPO znale pisati  da kad krene trudnoća da tijelo to prepozna kao nešto protiv čega se treba boriti, pa kao zato znaju davati da povećaju šanse da se primi.
    BMI može igrati ulogu ali i ne mora. Ali opet niti sve mršave cure ne ostaju trudne kao i one deblje nije da je nemoguće da ostanu trudne.
    Kad sam ostala trudna BMI mi je bio nešto veći nego ovaj sada oko 30 pa sam onda ostala trudna odmah a sada neće pa neće.

    Pokušavamo od 06/22 - AMH 14 (2022.)- 11/2023 AMH 5.7
    03/23 OAT, 1. stimulirani postupak (Ovaleap 150, Menopur 75), 2js, biokem.
    05/23 prirodni postupak, nastupila O
    08/23 2. stimulirani postupak (Pergoveris 225, Menopur 75), 2js, beta 0
    01/24 VG 3. stimulirani postupak (Pergoveris 300), 3js, bez transfera
    03/24 VG 4.stimulirani postupak (Pergoveris 225+ Gonal 75), 1js, bez transfera

  • eni233

    Broj poruka: 1575

    Prijavi adminu

    Xoxo23

    Kad smo već spomenuli BMI kakvi su vaši ? Moj je 26,9 , mislite li da bas utječe težina na cikluse ? Mislim nisam debela a nisam ni mršava .. donekle mogu pazit sto jedem ali se ne ograničavam i ne pazim striktno .. odkad sam saznala za IR malo vise pazim, pročitala sam knjigu Glukozna revolucija pa se pokušavam držat njenih uputa.. ali ne vidim neke promjene sa ciklusima 🤷🏻‍♀️


    Moj BMI je 22.03 , i oduvijek sam bila sitne građe i od kad znam za sebe imam duže cikluse , ne kao druge cure tako 32/33 .. i ginekolog je reko da nema nekog objašnjena zašto su moji ciklusi duži jednostavno je tako .. ali je samnom sve uredu i nema neke baš stručne teorije zašto ne dolazi  do trudnoće 🤷‍♀️🤷‍♀️ moja sestra punasnjija i svjedno je ostala trudna bez problema .. eto neznam svaka je osoba drugačija , to što na nekog nešto djeluje ne znači da će na drugog .. svaka osoba je za sebe . Zato se ja ne oslanjam na ništa više  .. nego slušam sebe i svoje tijelo i mislim da je to najbolje što možemo napraviti .. nemoj se opterećivati s brojkama ❤️🥰😘

    👩34
    Ciklusi 32/33
    Svi Hormoni i svi nalazi uredni ✔️
    AMH 23.19
    Jajovodi prohodni

    👨33
    Krvna slika uredna
    Urinokultura uredna
    Hormoni i svi ostali nalazi uredni ✔️
    10/2023 oligozoospermia
    12/2023 uredan spermiogram

    Pokušavamo od 08/2022
    Bez trudnoće
    Konzultacije za MPO 17.1.2024(Vinogradska )
    IUI 5 mj/2024

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.