Lovci na ovulacije (LH trakice) - 7. dio🍀💟

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Ivyyyy

    Ivyyyy

    Broj poruka: 940

    Prijavi adminu

    Lunolina

    Ivyyyy

    I ja javljam da je i ovaj mj moja M kratka, trajala je opet 3 dana, danas nema vise nista, malo jos roskasto i to je to 🤷‍♀️ ne razumijem stvarno..

    Jesi li bila kod ginekologice ili joj se javila? Ako to nije uobicajeno za tvoje cikluse, mozda su ti se poremetili hormoni.


    Nisam, sad sam jos na G.O, prosli mj mi je to pocelo, a u 5 mj sam vadila hormone na 3dc, i prosli mj mi je trajalo dva i po dana i nista, i sad mi je doslo u pon ( tri dana ranije, tek sam jucer trebala dobiti), i kazem u pon sam povracala imala proljev i jako me bolio stomak i islo mi je dosta malo, u utorak mi je islo onako normalno, jucer isto jos malo islo, i danas vise nema.. 
    ne znam sta i kako.. 

    👩🏼25
    👱🏻‍♂️26
    👩‍❤️‍👨2016 💍2020 👰🏼‍♀️🤵🏼‍♂️2022
    09/2020 biokemijska 4tt
    Pokusavamo od 4/2022 🙏

  • Avatar Ivyyyy

    Ivyyyy

    Broj poruka: 940

    Prijavi adminu

    eni233

    Ivyyyy

    I ja javljam da je i ovaj mj moja M kratka, trajala je opet 3 dana, danas nema vise nista, malo jos roskasto i to je to 🤷‍♀️ ne razumijem stvarno..

    Meni je bila normalna … ali nema veze traje svaki ciklus isto i ne moram svaka M biti istog intenziteta .


    Pa okej jedan mj, al meni dosad ovo nikad nije bilo, okej da mi traje 5 dana nekad ili 4 pa hajde, ali ovo znaci dan dva i gotovo.. 

    👩🏼25
    👱🏻‍♂️26
    👩‍❤️‍👨2016 💍2020 👰🏼‍♀️🤵🏼‍♂️2022
    09/2020 biokemijska 4tt
    Pokusavamo od 4/2022 🙏

  • Avatar laurell

    laurell

    Broj poruka: 603

    Prijavi adminu

    Meni je iscjedak bio svijetlo smeđi u tragovima, trenutno sad opet ništa, ali bol i dalje već 4ti dan. Čekam da krene M 😓 danas 28dc

    05/23 vanmaterična prva trudnoća -odstranjen jedan jajovod
    its a boy 🩵

    [tickerfactory.com]

  • Er1n4

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Zdravo djevojke, nova sam tu i trenutno sam u iščekivanju menstruacije/trudnoće. Ovulaciju sam imala 10.07. (24dc) i 11.07. (25dc), ovulacija je utvrđena clearblue trakicama. Danas mi je 9dpo. Što se tiče simptoma, nemam neke naročite, osim jako bolnih grudi na dodir (tačnije bol se javlja sa strane grudi, najviše prilikom ustajanja iz kreveta i skidanja grudnjaka). Također, posljednje dvije noći mi se dešava da u toku noći idem u toalet, što se prije nije dešavalo. Mjesečnicu očekujem 26.07., a test planiram uraditi prekosutra (11dpo) jer sam nestrpljiva. Dijagnosticiran mi je sindrom policističnih jajnika, a na bebi radimo gotovo godinu ipo dana. 
    Ukoliko je neka od vas imala sličnu bol u grudima, nadam se da će podijeliti sa mnom. 
    Sretno svima u čekanju plusića🍀

  • Avatar Lunolina

    Lunolina

    Broj poruka: 1101

    Prijavi adminu

     

    Er1n4

    Zdravo djevojke, nova sam tu i trenutno sam u iščekivanju menstruacije/trudnoće. Ovulaciju sam imala 10.07. (24dc) i 11.07. (25dc), ovulacija je utvrđena clearblue trakicama. Danas mi je 9dpo. Što se tiče simptoma, nemam neke naročite, osim jako bolnih grudi na dodir (tačnije bol se javlja sa strane grudi, najviše prilikom ustajanja iz kreveta i skidanja grudnjaka). Također, posljednje dvije noći mi se dešava da u toku noći idem u toalet, što se prije nije dešavalo. Mjesečnicu očekujem 26.07., a test planiram uraditi prekosutra (11dpo) jer sam nestrpljiva. Dijagnosticiran mi je sindrom policističnih jajnika, a na bebi radimo gotovo godinu ipo dana.
    Ukoliko je neka od vas imala sličnu bol u grudima, nadam se da će podijeliti sa mnom.
    Sretno svima u čekanju plusića🍀


    Mozda sam ja krivo shvatila, ali za svaki slucaj cu prokomentirati :)
    Ako su 24. i 25.dc ovulacijske trakice bile pozitivne tada je ovulacija nastupila 12-36 sati iznad. Ovulacijske trakice utvrdjuju visinu luteinizirajuceg hormona (LH) koji je najvisi 12-36 sati prije ovulacije. Sama ovulacija traje 24 sata.
    No neovisno o tome, ako ste 24. i 25. pokrili, mirni ste :) drzim palceve da prekosutra ugledas plus velik kao kuca :D

    👱🏻‍♀️31 🧔🏻‍♂️32
    Papa, brisevi, spolni hormoni, prohodnost jajovoda - sve uredno
    AMH 17
    Spermiogram - uredan

    Pokušavamo od 11/2022
    Bez trudnoće
    2&3/24 IUI ❌
    4/24 IVF 🤞🏻 (Ovaleap 225, Orgalutran, Ovitrelle) 10🥚, 1🐣, 0 ❄️

  • Er1n4

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Da, bili smo aktivni i 24. i 25. 😄
    Hvala svakako na odgovoru. 
    Sada se radujem i smajliju na ovulacijskom testu, s obzirom da je nekoliko mjeseci nisam imala nikako, istu sam pratila kod ginekologa. Svi nalazi i kod mene i kod supruga uredni, ali jajnici pasivni.. 
    Nadam se da će biti!! 🥰 Hvala još jednom. 

  • Avatar Tratinčica123

    Tratinčica123

    Broj poruka: 2214

    Prijavi adminu

    Er1n4

    Da, bili smo aktivni i 24. i 25. 😄
    Hvala svakako na odgovoru.
    Sada se radujem i smajliju na ovulacijskom testu, s obzirom da je nekoliko mjeseci nisam imala nikako, istu sam pratila kod ginekologa. Svi nalazi i kod mene i kod supruga uredni, ali jajnici pasivni..
    Nadam se da će biti!! 🥰 Hvala još jednom.


    Pozdrav 😁
    Imala sam istu situaciju.  Sve u redu, ali ciklusi bez ovulacija zbog pcos.  
    Da li je ginekolog možda predložio Femaru/Letrozol?
    Ja sam 4 mjeseca zaredom imala uredne ovulacije uz njega. A ima i jos par cura što su i ostvarile trudnoću baš na taj način. 🤗

    Trudimo se od 9/21.
    👱‍♀️24- PCOS, 🙋‍♂️28- Azzospermia, mTese ❌
    Prag- donacija sjemena- 6/23.
    12.06. Aspiracija- 22🥚/–10 odličnih 🐧
    08.08. FET- 1 blastica - + na testiću 4dpt
    •Beta 8dpt- 80.14, 10dpt- 227.73, 12dpt-632.10
    Panorama-low risk- stiže curka 💗
    [tickerfactory.com]

  • Er1n4

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    U toku procesa praćenja situacije kod ginekologa, davao mi je da pijem klomifen, nakon sto smo uz pomoć klomifena uspjeli imati ovulaciju dva puta, te nakon ciljanih odnosa nismo ostvarili trudnoću, prethodna cetiri mjeseca sam na “odmoru” od svega toga, pa pokušavamo našu kućnu radinost (uz to sam promijenila ishranu i izgubila nekoliko kilograma, tako da je moguće da to pozitivno utice na stvaranje ovulacije + inofolic prah + macaharmony tablete). Sljedeći korak je inseminacija, pa ćemo vidjeti..

  • Avatar bubamara.88

    bubamara.88

    Broj poruka: 84

    Prijavi adminu

    laurell

    Meni je iscjedak bio svijetlo smeđi u tragovima, trenutno sad opet ništa, ali bol i dalje već 4ti dan. Čekam da krene M 😓 danas 28dc


    Meni se to isto desilo i menstruacija mi je trebala biti 8.7 a 4 dana prije mi je isto bilo 2 dana. Ja sam radila 4 testa negativna trebam dobiti 30.7 pa čemo vidjeti. Čudno je što i dalje osjećam grčeve blage u donjem dijetu trbuha leđa maternice pojavile mi se vene plave na grudima ali nisu bolne,kratak dah nadutost  i juče sam primjetila unutar rodnice mliječno kremasti iscjedak mada nije nekog velikog inteziteta. Malooruje sam povratila lubenicu koju inače obožavam…

  • eni233

    Broj poruka: 1537

    Prijavi adminu

    Ivyyyy

    eni233

    Ivyyyy

    I ja javljam da je i ovaj mj moja M kratka, trajala je opet 3 dana, danas nema vise nista, malo jos roskasto i to je to 🤷‍♀️ ne razumijem stvarno..

    Meni je bila normalna … ali nema veze traje svaki ciklus isto i ne moram svaka M biti istog intenziteta .

    Pa okej jedan mj, al meni dosad ovo nikad nije bilo, okej da mi traje 5 dana nekad ili 4 pa hajde, ali ovo znaci dan dva i gotovo..


    Možda ako radiš puno , pa su se malo hormoni poremetili , kažeš da si na sezoni ili sam krivo shvatila jer sve mi sve izmjesalo vise neznam tko je šta , ja kad sam radila sezone mi je znao preskočiti ciklus cijeli od umora , nisam se nešto hranila i tako.

    👩34
    Ciklusi 32/33
    Svi Hormoni i svi nalazi uredni ✔️
    AMH 23.19
    Jajovodi prohodni

    👨33
    Krvna slika uredna
    Urinokultura uredna
    Hormoni i svi ostali nalazi uredni ✔️
    10/2023 oligozoospermia
    12/2023 uredan spermiogram

    Pokušavamo od 08/2022
    Bez trudnoće
    Konzultacije za MPO 17.1.2024(Vinogradska )
    IUI 5 mj/2024

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.