Ljetne bebice 2019.god.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Deleted user

    Broj poruka: 5116

    Prijavi adminu

    TonkicaPrrr

    ayla

    Matea..😋😋

    Pozdrav mame 🥰
    Moze pomoc
    Za par dana imamo 10 mjeseci.
    Prije mjesec dana dobila je dva zubica.
    U zadnje je vrijeme dosta nervozna mislim da nam uskoro dolazi jos zubica.
    Problem je to sto odbija bocu. Cim ju vidi postane nervozna i okrece glavu. Oce jest samo na zlicu. Nikad do sad nismo imali problema sa hranom bilo to na bocu ili zlicu.
    Zanima me jeste li vi prolazili kroz tu fazu? Je li to zbog zubica? I sto napravit?

    Da se i ja oglasim ista stvar, znaci bocica jedva pola mislim da su zubi i da ju to vrijeđa, a jedva i na zlicu da pojede malo nervozna je

    Nastavljamo dalje. I evo prijavljujem zub vani! Sad ćemo vidjeti kako će dalje biti ili čekamo i drugu jedinicu u paru da izađe. Sretnooo svima


    Nama je jedna izbila pa druga ide sa prvom nije strajkala al bome s ovom da 🙄

  • Avatar Matea..😋😋

    Matea..😋😋

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    TonkicaPrrr

    Matea..😋😋

    Pozdrav mame 🥰
    Moze pomoc
    Za par dana imamo 10 mjeseci.
    Prije mjesec dana dobila je dva zubica.
    U zadnje je vrijeme dosta nervozna mislim da nam uskoro dolazi jos zubica.
    Problem je to sto odbija bocu. Cim ju vidi postane nervozna i okrece glavu. Oce jest samo na zlicu. Nikad do sad nismo imali problema sa hranom bilo to na bocu ili zlicu.
    Zanima me jeste li vi prolazili kroz tu fazu? Je li to zbog zubica? I sto napravit?

    I mi smo trenutno u sličnom problemu. Iako, činjenica je da nas općenito hrana zadnjih dana muči, pojede manje nego inače i uz lagano negodovanje ili plač. A bočica jedva dođemo do pola i onda počinje okretanje glave i nema šanse da je više vidi. Ja si mislim i nadam da su samo zubi u pitanju i ne znam kad će kraj tome, ali eto, niste jedini, ne brini. 😁
    Kako joj staviš AD u žitarice? Napraviš normlano kao za flasicu i pomijesas samo?


    Znaci nismo jedine 
    I kod vas je ta faza… inace imamo dva obroka i nedavno smo uveli i treci obrok tj vecera sve super prihvaca obozava jest sve sta spremim.. ovo nam se prvi put desava da odbija jest zato sam se zabrinula malo ali vjerujem da je to zbog zubica.. 
    Da , bocu koji sam spremila za jest samo prelijem u tanjur i izmjesam zitarice ,dodam i smljevenu plazmu ponekad ili petit kekse…kombiniram sa svime da ne jede isto jer za dorucak joj dajem isto zitarice neke sa vocem ili jogurt,gris…

    https://lb1m.lilypie.com/M2M4p1.png [lb1m.lilypie.com]

  • Avatar CiniMINIS

    CiniMINIS

    Broj poruka: 670

    Prijavi adminu

    Mi smo neki dan imali problem s jelom, al je trajalo samo jedan dan. Mislim i ja da su zubici u pitanju. Crtice su tu, sad cekamo kad ce izbiti pa da koji dan malo lakse spavamo i skupimo snage za ostale zubice 🤗.
    Neko je pitao za kilazu. S obzirom da smo tu svi malo stariji uglavnom neko vrijeme nismo bili na pregledima pa ne znamo tocno. Evo moja je prije negdje dva mjeseca zadnji put bila na pregledu sa 7,5 mj i bila je duga 68,5 i teska 6680. Kolko je sad stvarno ne znam. Ne zamaram se s tim jer vidim da je ona sretna i zadovoljna, ima taman spekeca na nogama, trbuscicu i rukicama i lijepo raste i napreduje i to mi je najbitnije (nit sam ju stavljala na vagu niti mjerila).
    Tiha, cestitam na prvom zubicu 😊. 🤣 vidim da imas malog gurmana ko i ja. Moja je sad kad smo bili na selu sve tamanila. Pokusavala sam imati kontrolu, al jela je sve od klipica (namazanog jajem), jagoda, nekakvih peciva, kolaca (hvala bogu samo degustiranje) itd. I isto cim je vidla nekoga da jede vice – njam njam njam – i trazi rukicama. Ja joj isto cesto dam kad jedemo neko povrce (sto smo vec uveli) iz svog tanjura ( s time da polizem prvo zacine s hrane 🙈 znam, odvratna sam 🤣🤣).
    Bravo i za podjedanje 🤗 stvarno vam ide ovaj tjedan. Evo da se i ja pohvalim da je moja curka pocela pokazivati interes za puzanje i polako se vuce po podu.
    Bravo naravno i za sve ostale zubice i sori ako sam propustila da je jos nekome bio prvi.

    [lilypie.com]

  • Avatar Tiha

    Tiha

    Broj poruka: 168

    Prijavi adminu

    CiniMINIS

    Mi smo neki dan imali problem s jelom, al je trajalo samo jedan dan. Mislim i ja da su zubici u pitanju. Crtice su tu, sad cekamo kad ce izbiti pa da koji dan malo lakse spavamo i skupimo snage za ostale zubice 🤗.
    Neko je pitao za kilazu. S obzirom da smo tu svi malo stariji uglavnom neko vrijeme nismo bili na pregledima pa ne znamo tocno. Evo moja je prije negdje dva mjeseca zadnji put bila na pregledu sa 7,5 mj i bila je duga 68,5 i teska 6680. Kolko je sad stvarno ne znam. Ne zamaram se s tim jer vidim da je ona sretna i zadovoljna, ima taman spekeca na nogama, trbuscicu i rukicama i lijepo raste i napreduje i to mi je najbitnije (nit sam ju stavljala na vagu niti mjerila).
    Tiha, cestitam na prvom zubicu 😊. 🤣 vidim da imas malog gurmana ko i ja. Moja je sad kad smo bili na selu sve tamanila. Pokusavala sam imati kontrolu, al jela je sve od klipica (namazanog jajem), jagoda, nekakvih peciva, kolaca (hvala bogu samo degustiranje) itd. I isto cim je vidla nekoga da jede vice – njam njam njam – i trazi rukicama. Ja joj isto cesto dam kad jedemo neko povrce (sto smo vec uveli) iz svog tanjura ( s time da polizem prvo zacine s hrane 🙈 znam, odvratna sam 🤣🤣).
    Bravo i za podjedanje 🤗 stvarno vam ide ovaj tjedan. Evo da se i ja pohvalim da je moja curka pocela pokazivati interes za puzanje i polako se vuce po podu.
    Bravo naravno i za sve ostale zubice i sori ako sam propustila da je jos nekome bio prvi.


    Hvala hvala Cini 😊 mi se nekako sa svime pratimo, valjda su nam takve vode na ravnicama 😄 a ovo za lizanje začina, ima nas još, ne brini 🙈 ne za hranu, ali za brzinsko “spasi dudu s poda”  sam maher 🙆‍♀️

    [lilypie.com]

  • Avatar katiesu

    katiesu

    Broj poruka: 498

    Prijavi adminu

    hej cure, stvarno sam imala puno za citati 😀
    mi proslavili prvi rođendan, dečko je nemoguć i dalje, hoda, puza jede mrave 😂😂🤣
    sutra idemo na cijepljenje 
    nego,kako odviknuti od cice? moram na uzv dojke, doktor mi rekao da moram prestati dojiti, tek onda doći dok se to sve ne vrati na mjesto polako 😟

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Ivonne

    Broj poruka: 1203

    Prijavi adminu

    katiesu

    hej cure, stvarno sam imala puno za citati 😀
    mi proslavili prvi rođendan, dečko je nemoguć i dalje, hoda, puza jede mrave 😂😂🤣
    sutra idemo na cijepljenje
    nego,kako odviknuti od cice? moram na uzv dojke, doktor mi rekao da moram prestati dojiti, tek onda doći dok se to sve ne vrati na mjesto polako 😟


    Treba još vremena nakon prestanka dojenja da se hormoni smire prije uzva da ti ne bi bili rezultati krivo protumačeni.
    Rode ne preporučuju nagli prestanak dojenja. A opet kako djetetu od godinu dana objasniti da nema više i da shvati. Ja sam s prvim prestala tako da sam uvela kravlje mlijeko prije spavanja i onda postupno smanjivala dojenje. Kad sam skužila da koristi sisu samo ko naviku prestala sam i nije više ni tražio. On nije ni bio neki sisaroš, ali zato će me seka dotući🥴

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar krino

    krino

    Broj poruka: 1285

    Prijavi adminu

    Katiesu, pa sretan rodjendan Matiji 👏👏👶🎂🎊🎉🎈Vi ste i prohodali 🥰🥰 Kako je to sve proslo?
    Ja malo guglam neke torte koje oni smiju jesti, kakti za prvi rockas. Vec me pere depra sto cu tak malo dijete dat u jaslice. Koliko sam se veselila poslu, toliko sam sad jadna jer mi je nekak premali… Mi jos ne hodamo, ali intenzivno radimo cucnjeve. I kasicu jede sa sakama i prstima. 
    Necu pisat o spavanju; i dalje nece mahat papa, ne pokazuje prstom i sl. Vise ne ne uzrujavam oko toga. Mi isto nis prstom ne pokazujemo, ali vidim da pogleda stvar koju kazemo. Lud je za pesekima i macama. I dere se non stop 😂😂 

    [lilypie.com]

  • Avatar CiniMINIS

    CiniMINIS

    Broj poruka: 670

    Prijavi adminu

    Katiesu, cestitamo od srca na velikom prvom rodendanu ❤️🎉🎉🎂. Ne mogu vjerovati da vec imamo prvi prvi rockas u grupi 🥺 to znaci da se i nas priblizava brzinom munje. Jos bi uvijek istovremeno htjela da naraste i da ostane jos malo mala, stvarno mi brzo sve to prolazi. Al i ja vec pomalo razmisljam sto bi mogli za rodendan i skupljam ideje. 
    I ja sam pocela razmisljati kad i kako je pravi trenutak za prestati s dojenjem. Od one lude faze se i dalje budi po noci za jelo, al svakih negdje 3 sata, pa je to ok. Prestala sam ju buditi, sad ona budi mene i pelene su krcate. Mislim da cemo mi do daljnjeg dojiti po zelji, buduci da nemamo razlog za prestati, al mislim i ja da je postepeno najbolje. 
    Nasa cura se prekojucer iznenada posjela. Ali ne na podu nego na kaucu, pa je imala malo potporu jer je mekano, i jer je malo nagnuti pa joj je olaksao posjedanje, tak da nisam sigurna jel to vrijedi. Svakako i dalje vjezbamo i igramo se. Moja isto obozava peseke i cim negdje cuje psa odma vice pa pa. Smijesna je jer je vecina toga sto govori “pa” ali s razlicitim znacenjem od patkice, psa, palo, papati itd. al ona kuzi razliku, jedino mi ne skuzimo odma koje “pa” je mislila osim ako je bas nesto palo ili se cuje pas u pozadini 😂

    [lilypie.com]

  • Avatar Tiha

    Tiha

    Broj poruka: 168

    Prijavi adminu

    Katiesu, čestitkee 🥳🥳 cini, ja bih to brojala 😁 mene oduševljava kak ti malena tako brblja 😊 kod nas je od jučer maamaaaa, ali kao da još nije svjestan kaj je reko 🤷‍♀️

    [lilypie.com]

  • Avatar CiniMINIS

    CiniMINIS

    Broj poruka: 670

    Prijavi adminu

    Ja mislim da oni vise toga kuze nego mi primijetimo 😊. Moja curka je stvarno rano pocela s blebetanjem, i cesto pravilno ponovi (vise slucajno nego svjesno) neke (kratke) rijeci, pa me bas iznenadi. I totalno se primjecuje kako vjezba izgovarati slova. A kad brbra bezveze onda je isto “pa pa pa” glavno sto izlazi iz nje 😅. Da ne pokaze s prstom pravu stvar mislila bi da ne kuzi sto govori kad joj je sve “pa”. I vjecito proizvodi neke zvukove kad je budna. Prakticki nikad ne suti 😂. Kolko je verbalno napredna, tolko je fizicki lijena 🤣 🙈. 
    Mi od danas uvodimo jaje. Vec se veselimo palacinkicama i muffinima 😊 drzite fige da nema nikakvih reakcija.
    Kako ste vi ostali? Nesto smo se malo umirili zadnjih dana. Ili nam treba opet neka vruca tema poput autica na akumulator 😅. 
    Btw, mame koje dojite, jel se vi pojacano znojite? Kod mene sve gore kako dolazi ovo toplije vrijeme. Mogla bi 10 put dnevno pod tus 🙈

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.