Ljetne bebe/mame 2017.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Tamara..

    Tamara..

    Broj poruka: 251

    Prijavi adminu

    Ja uopće ne razumijem cemu nerviranja oko nečijeg osobnog mišljenja..  Svatko ima pravo na svoje..  Di bi ja bila kada bi se nervirala oko takvih stvari.. Me mogla bi i ja svašta napisati,  ali nismo ovdje da se raspravljamo i nerviramo nego dijelimo savjete i iskustva...  
    Eva hvala,  ali ja sam odustala od toga koliko god ruzno bilo tako mi je trenutno lakše.. Ali ono cjepivo u bolnici kada je primio joj mene je dusa bolilo ja plakala..  Nesta u mojim instinktima je bas protiv toga..  Nije mi se svidjelo sto nisu ni rekli da ce ih cjepiti,  smatram da su toliko mogli..  A sta reci kada su davali komentare tipa da ne moraju bebe jesti da nisu gladne od plodne vode... Joj muci me bol u sisi bas me strah da ne pokupim upalu..  Mame kada su piše li grčevi kod vas ih beba

  • Avatar Charmed

    Charmed

    Broj poruka: 234

    Prijavi adminu

    evabeba

    Tamara,lijepo je naici na istomisljenika u vezi ove delikatne teme. I ja smatram da je cijepivo jedan od glavnih okidaca tih bolesti,a o sastojcima da ne pricam. Sto se vrtica tice,nas su odbili,al smo nasli obrt za obiteljsko cuvanje djece i malo je skuplje od vrtica,al zbog vrtica definitivno necu cijepiti. Ako zelis vise o tome mogu ti na mail poslat detalje.
    charmed, i ocekivala sam ovakve komentare s visoka. Tebi i tvom djetetu zelim samo zdravlje i srecu😊

    Nije to s visoka. Ja sam jako prizemna osoba dobro potkovana u području znanosti, samo zato mislim da sam kompetentna komentirati. Inače sam skeptik. Svako dobro!

  • Avatar Ninche9

    Ninche9

    Broj poruka: 1297

    Prijavi adminu

    Tamara i meni su tekli da beba nije gladna jer su joj crijeva puna onoga sto je progutala dok je bila jos u trbuhu..i.tek nakon 24sata (nakon obilne prve kakice i duuuugog sna nakon poroda) malo se je trgnuo i probudio i popio par kapi kolostruma.
    Sta se cijepiva tice mene je bilo strah kako ce mi dijete reagirati, ali strah od smrtnih bolesti mi je jos veci. Tako da sam sad malo mirnija jer je dobro podnio prvu dozu. Nadam se da ce tako biti i dalje.
    Ja radim u zdravstvu i moram priznati da je ovaj Internet donio jako puno loseg..ljudi dolaze u bolnicu, sve znaju, sve simptome i lijekove da se ponekad zapitas, dodu kao da su doktori.. to me malo ljuti.. ali izbor oko cijepiva je osoban.

  • Avatar Trenta

    Trenta

    Broj poruka: 212

    Prijavi adminu

    Slazem se da je cijepljenje delikatna tema i odluka da li cijepiti ili ne mozda bi trebala biti na drugoj temi. Suprug i ja odlucili smo cijepiti jer je rizik prevelik ali pokusat cu da mi dijete dobije cjepivo koje je na trzistu bar 10-15godina a ne neko novo. Znaci, ako je moguce radije bi 2x3u1 nego 6u1. Nekad si mogao birati zelis li staro ili novo cjepivo. E pa ja cu uvijek traziti staro. Mozda vam ovakvo razmisljanje pomogne u odluci za cijepljenje. 

  • Sanja...

    Broj poruka: 158

    Prijavi adminu

    Kiara mlijeko ce ti naici samo stavljaj malog na sisu. I ja sam rodila velikog sina s 4480g i nakraju je super prošlo dojenje. Naime doslo mi je mlijeko tek treci dan ali kak je on imao ful snage za vuci navukao si je uvijek koliko mu treba. Nisam imala ni jednu kvrgu, cice mi nikad nisu prepune vec mekane, i nikad mi nije curilo iz njih da moram jastucice stavljat. 
    Njemu uvijek ima dovoljno i dobro napreduje. Samo mi je par dana trebalo da me bradavice ne bole. Al sam ga stavljala na sisu pa makar me bolile bradavice.
    Kad krene mlijeko zelim ti da ti bude kao meni uspjesno dojenje. 

  • Kiara19

    Broj poruka: 241

    Prijavi adminu

    Sanja...

    Kiara mlijeko ce ti naici samo stavljaj malog na sisu. I ja sam rodila velikog sina s 4480g i nakraju je super prošlo dojenje. Naime doslo mi je mlijeko tek treci dan ali kak je on imao ful snage za vuci navukao si je uvijek koliko mu treba. Nisam imala ni jednu kvrgu, cice mi nikad nisu prepune vec mekane, i nikad mi nije curilo iz njih da moram jastucice stavljat.
    Njemu uvijek ima dovoljno i dobro napreduje. Samo mi je par dana trebalo da me bradavice ne bole. Al sam ga stavljala na sisu pa makar me bolile bradavice.
    Kad krene mlijeko zelim ti da ti bude kao meni uspjesno dojenje.

    Hvala! 😊 za sada je samo par kapi kolostruma. Samo se nadam da ce cim prije jer su mu sestre vec uvalile adaptirano.

  • Kiara19

    Broj poruka: 241

    Prijavi adminu

    Mene savovi peku uzas 😐 pijem lupocet ali bas i ne pomaze. Jeste vi sta bolje uzimale a da ne steti za dojenje?

  • Avatar Charmed

    Charmed

    Broj poruka: 234

    Prijavi adminu

    Kiara19

    Mene savovi peku uzas 😐 pijem lupocet ali bas i ne pomaze. Jeste vi sta bolje uzimale a da ne steti za dojenje?

    Ibuprofen!

  • tmr28

    Broj poruka: 115

    Prijavi adminu

    Kiara19

    Mene savovi peku uzas 😐 pijem lupocet ali bas i ne pomaze. Jeste vi sta bolje uzimale a da ne steti za dojenje?

    Ketonal su nam davali u bolnici

  • Avatar Charmed

    Charmed

    Broj poruka: 234

    Prijavi adminu

    tmr28

    Kiara19

    Mene savovi peku uzas 😐 pijem lupocet ali bas i ne pomaze. Jeste vi sta bolje uzimale a da ne steti za dojenje?
    Ketonal su nam davali u bolnici

    Čudno s obzirom da na uputama ketonala piše:
    Sigurnost primjene ketoprofena tijekom dojenja nije utvrđena, zbog čega se njegova primjena u dojilja ne preporučuje.Dok za brufen piše da dojenje nije potrebno prekidati. Nama su davali to i lupocet.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.