Ljetne Bebe 2022 🌞🌊🤱🏻

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • sunchica555

    Broj poruka: 278

    Prijavi adminu

    Evo napokon da post napišem, bebica je procijenjena na 3.3kg što odgovara tjednima. Okrenuta glavom dolje. Plodne vode ima dosta, tlak ok, kilaža zacudo stoji 😅. Mislim da uvz vise nemam do kraja, jer je doktor pozelio sreću i rekao da se vidimo na porodu. Onda sam Isla na ctg i bio je “ni Simo ni tamo”, drugi bolji nakon sto sam jela slatko i popila kavu al doktor rekao da odem u predradjaonu na duze očitanje za svaki slučaj jer ako se nesto sumnjivo pokaze ide indukcija, sto me sokiralo jer se nisam psihički pripremila da bi mogla već roditi😄. Na kraju ctg savrsen samo se eto mala uspavala na dva prije, za drugi put znam colu i kavu prije ctga. A zapravo bi bilo dobro da sam rodila danas jer nije bilo guzve😅 i osoblje je bilo ful ljubazno, vidjela malo kako to izgleda tamo, čula plač rodjenih bebica.😊😊 Otvorena 1.5 cm što je isto pomak od zadnjeg pregleda kad nije bilo nista i kaze doktor super za prvorotkinju. 

    Sljedeci pregled 28.06 

    [tickerfactory.com]

  • artarior

    Broj poruka: 19

    Prijavi adminu

    Bambina1

    Artarior hvala na utjehi. Stalno nesto pa sam vec luda 😃 Nisam ni dobila puno kila, pa me i tu zezaju, a fakat jedem.. A inace, i ja sam mala, 1.52 i krenula s 40 kg pa ne kuzim kako me stalno u prosjek stavljaju, a ni ja nisam prosjek 🤣 Ok, decko je preko 1.8, al i on je roden mali.. U svakom slucaju, sljedeci tjedan dva puta petrova, pregled i ponovljeni uzv 😏


    Jesi bila na pregledu, kakva je situacija? 

    Baby T 💝 15. 7. 2022.

  • Bambina1

    Broj poruka: 65

    Prijavi adminu

    Artarior Bila sam u ponedjeljak u trudnickoj, al su samo vaginalno me pregledali. Ta dr se nije zamarala mojim nalazima, zatvorena sam i po njoj je ok. Cak se ispricavala sta me stalno loptaju i strase. U petak  idem opet na uzv, ali i u trudnicku pa cemo vidjeti. Hvala na pitanju 😃

    [lilypie.com]

  • Mrvica722

    Broj poruka: 407

    Prijavi adminu

    Cure danas me malo panika ulovila pregled mi je u petak dr je rekao na poslom pregledu prije 2 tjedna da ne moram mirovat al sam bila 1 prst otvorena… Panika me ulovila jer mislim da mi se stomak malo spustio….. Ponekad u danu kad se on proteže osjetim da me dole stisne u mjehur okrenut je glavom prema dole. Jedva cekam pregled 🙈

    💃30 ,pcos
    🧍34 ,sve ok
    Ivf 💙 1,5 god 🍼
    Idemo po bebu NO 2.

  • Avatar Samoja6

    Samoja6

    Broj poruka: 968

    Prijavi adminu

    Mallla

    Samoja6

    Cure molim pomoć ako koja ima iskustva…
    Gledam Dr. Brown bočice, ali ja to ništa ne kužim… Široko grlo, usko, od 60,120,150,200 ml… Koja mi treba?
    Baby B ima velikih pro s podrigivanjem i prduckanjem i želim mu pomoći kako god mogu…
    Rekli su ne uzimati još ništa za grčeve, jer vjv nije do toga, nego nerazvijena crijeva, pa ga muči…
    I čitala sam da bi u kućnoj ljekarni valjalo imati čepiće? S obzirom da ih nemam, niti imam iskustva s tim, neznam ni kako se stavljaju, uglavnom, koje čepiće?

    Lupocet baby čepići i Panadol baby sirup al to ti sve ide od cca 2mj starosti!
    Čepić - bebu okreneš na bok, saviješ koljena i gurneš ih prema trbuhu, uguraš čepić a onda ispružiš noge i stisneš guzu minut dva da ne izleti katapultom vanka. Ako se u roku 10 min ne pokaki sve je ok, ako se odmah nakon čepića pokaki treba ponoviti. S tim da napominjem do 2mj starosti je u slučaju fibre potrebno kontaktirati pedijatra i vidjeti kako tretirati povišenu temperaturu.
    Kapi tipa Waya, Biogaia, su probiotici, dobre bakterije i ne mogu odmoći više su prevencija grčeva nego rješavanje istih.
    Espumisan je za izbacivanje zraka i ima sirup torminalis za grčeve ali tek od 6 tjedana starosti ili 8 nisam sad sigurna i one od kids relief to je kao baš za grčeve. A postoje i homeopatske kuglice od kamilice camomila i Osanit koje umiruju trbušćić a kasnije i kod nicanja zubića se daju.
    Dr.Browns za početak 120ml ti je dovoljna. Usko grlo ima sporiji protok nego široko grlo al u zadnje ih je dosta teško nabaviti. Nešto je zaštekalo s opskrbljivanjem tržišta. Uglavnom ako ti bude trebao bas dr.B a ne budeš mogla nabaviti ja imam 2 velike (200ml) usko grlo zapakirane i proslijedit ću ih ako ti zatreba.


    🙏 Puno ti hvala na objašnjenju! 
    Hvala Bogu ne trebaju mi čepići, ali eto pitam da budem upućena…
    Tu u Zd bočica nema, gledam svugdi, ali ništa… Probat ću pitat Google ima li negdi…
    Btw, ako ima netko u blizini imam Chicco uloške, doslovno 2 ja mislim fale, pa ako nekome treba rado ću proslijediti! 

    23.11.20- missed ab (😢✨) 9 tt
    Vrkuta (kad se sjetim 😅)
    Folacin
    Brisevi - 👍👌
    Papa - 👌👍
    Brisevi 2/2022 - 👌
    💙💙💙💙👣🎉
    1.6. 2022. Baby B

  • Tasm

    Broj poruka: 134

    Prijavi adminu

    Cure koje ste imale epiziotomiju, pomozite… Imam 10-ak vanjskih savova, patronazna kaze savrseno napravljenih, međutim imam i hematom… Koji boli ko sam vrag… Jedva do wc dodem, koma sam bas… Boli gotovo u svim polozajima… Imate li kakvu ideju da ubrzam zarastanje?

  • Avatar Samoja6

    Samoja6

    Broj poruka: 968

    Prijavi adminu

    Tams

    Cure koje ste imale epiziotomiju, pomozite… Imam 10-ak vanjskih savova, patronazna kaze savrseno napravljenih, međutim imam i hematom… Koji boli ko sam vrag… Jedva do wc dodem, koma sam bas… Boli gotovo u svim polozajima… Imate li kakvu ideju da ubrzam zarastanje?


    Mene su izrezali doslovno od - do… Imam i unutarnje (duboke) i vanjske šavove… Ja sam se trudila što više sjediti i šetati, bolilo je užasno, ali sam se vodila s tim da će tako prije proći… Nakon svakog odlaska na wc bi oprala i špricala sam Octeniseptom… Do izlaska iz bolnice nisam više ništa osjećala! 
    Kažu da jako pomaže hrastova kora, pa probaj… 

    23.11.20- missed ab (😢✨) 9 tt
    Vrkuta (kad se sjetim 😅)
    Folacin
    Brisevi - 👍👌
    Papa - 👌👍
    Brisevi 2/2022 - 👌
    💙💙💙💙👣🎉
    1.6. 2022. Baby B

  • Avatar Samoja6

    Samoja6

    Broj poruka: 968

    Prijavi adminu

    Tams

    Cure koje ste imale epiziotomiju, pomozite… Imam 10-ak vanjskih savova, patronazna kaze savrseno napravljenih, međutim imam i hematom… Koji boli ko sam vrag… Jedva do wc dodem, koma sam bas… Boli gotovo u svim polozajima… Imate li kakvu ideju da ubrzam zarastanje?


    Mene su izrezali doslovno od - do… Imam i unutarnje (duboke) i vanjske šavove… Ja sam se trudila što više sjediti i šetati, bolilo je užasno, ali sam se vodila s tim da će tako prije proći… Nakon svakog odlaska na wc bi oprala i špricala sam Octeniseptom… Do izlaska iz bolnice nisam više ništa osjećala! 
    Kažu da jako pomaže hrastova kora, pa probaj… 

    23.11.20- missed ab (😢✨) 9 tt
    Vrkuta (kad se sjetim 😅)
    Folacin
    Brisevi - 👍👌
    Papa - 👌👍
    Brisevi 2/2022 - 👌
    💙💙💙💙👣🎉
    1.6. 2022. Baby B

  • Avatar Demetria

    Demetria

    Broj poruka: 2036

    Prijavi adminu

    Tams

    Cure koje ste imale epiziotomiju, pomozite… Imam 10-ak vanjskih savova, patronazna kaze savrseno napravljenih, međutim imam i hematom… Koji boli ko sam vrag… Jedva do wc dodem, koma sam bas… Boli gotovo u svim polozajima… Imate li kakvu ideju da ubrzam zarastanje?


    cicatridina sprej  ili mast 

    lansinoh organski sprej 
    Sve to navodno pomsže. Sad sam blago popucala ali s prvom sam šivana uzduž poprijeko i duboko unutra.
    Nisam znala za ova dva spreja pa sam ja špricala s octaniseptom, svaku nuždu ispirala odozgor s bocom Jane s pipkom pa tapkanjem ne brisanjem WC papirom posušila dolje i kad god sam mogla legla bi na krevet raširila noge i sušila ranu 

    3130g i 50 cm…naša mala svjetlost…mix Dalmacije i Slavonije
    [lilypie.com]
    *
    3830g i 52cm…naš mali Popaj…mix Dalmacije i Slavonije
    [lilypie.com]

  • Avatar Demetria

    Demetria

    Broj poruka: 2036

    Prijavi adminu

    Mi smo napokon došli doma. Šest dana bolnice.
    Jako tesko mi pala razdvojenost od malene 
    Nikad se nismo odvajale.
    Uglavnom ceo je pao na 5.6 pa su nas pustili doma.
    Mali ima 4 kile već što znaci da je u ponedjeljak bio za 20 grama od porođajne.
    Rekla mi je ujna patronažna da će mi sigurno pedijatrica reći da mu smanjim podne ali da ju ne slušam nego da dojim na zahtjev .
    Jer s malom smo imali problema po kilaži i stvarno nas je ubila u pojam s savjetima i vikom svaki puta.
    Idem nahraniti moga peru žderu 
    *
    Sretno svima na pregledu i svima koje čekaju svoje malo klupko

    3130g i 50 cm…naša mala svjetlost…mix Dalmacije i Slavonije
    [lilypie.com]
    *
    3830g i 52cm…naš mali Popaj…mix Dalmacije i Slavonije
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.