Ljetne bebe 2021.💛

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Dominique_i_bebita

    Dominique_i_bebita

    Broj poruka: 365

    Prijavi adminu

    boobaboo

    I iako ima iznimki, neko “pravilo” bi bilo da prvorotkinja ne ide u rodiliste dok trudovi ne dodju na 5 minuta razmaka. Ako vam pukne vodenjak, onda treba odmah u rodiliste, mislim , ne treba se slomiti na vrat na nos, ali ono, spakirati punjac za mob jos i tako neke stvari, ko zeli, opere kosu 🤣, zavrsno depiliranje, ovo ono, i sibas u rodiliste. Za drugi porod, meni su od samog jutra krenuli trudovi, ali su bili nepravilni, nije mi to bilo to, pa sam odlucila da eto trebam obaviti jos dosta stvari taj dan. Tako da sam isla na kavu 🤣 kod prijateljice, u Lidl po toster, u stan opeglati brdo vesa, muzu pripremila robu za kcer za iducih par dana ( da ne okrene cijeli ormar naopako), svoju torbu joals jednom pregledala, onda otisli do svekrve na rucak, rucala. Muz kaze: hocemo u setnju. Ja u trudu, drzim se za vrata auta, govorim: odi di god hoces, mene vozi u rodiliste. On bio u soku, svekrva isto nakon par dana, jer mi je dosla reci pa kako to da sam tako brzo rodila a nisam uopce imala trudove to kad smo na rucku bili 🤣 a ja se sva savijala, ali me ovaj put spasilo disanje. Znaci svaki trud sam sad vec znala da ima taj vrhunac kad boli boli, tu sam se trudila bas ga lijepo prodisati i onda taman dok se “naviknem” na bol, trud prodje. Kazem, tako sam radila dokle god sam mogla, dok nije postalo precesto i nisam vise mogla bas setati.


    Ajme odlicno, hvala ti na ovim savjetima, definitivno cu ih probat provest u djelo za sebe.
    .
    Sto se tice epiziotomije, pricao mi je doktor s kojim sam radila, kao sto je netko vec pisao, da to prirodno pucanje moze bit svakako, jako nepravilno i puno vecih razmjera, pa kad vide da ce se to dogoditi onda radije kontorlirano naprave rez jer onda mogu to lijepo zasiti i puno bolje zarastu misici i sve to, dok kod pucanja to zna bit puno gore, pa cak je rekao i da kad zena ne pukne al se jako namuci i rastegne to sve dolje od misica, ligamenata i ostalih sturuuktura da to moze za nju poslje bit gore (u smislu problema sa malom zdjelicom, tonusa tog podrucja itd) nego da su ju recnuli i da dobije par šavova..tak da, kolko god i ja zazirala od toga, nekak ako bude potrebno nek mi rađe to naprave nego da moram na to šivanje od mjehura do anusa..jedna zena mi je btw pricala da se to njoj dogodilo jer su krivo procjenili velicinu bebe, i poslje su joj toplo preporucili da vise ne rađa zbog razmjera tog pucanja..eto..neke info od mene o tome sto sam cula 

    👱‍♀️25 👱‍♂️26 👰🤵 10.10.2020.

  • Avatar MaryClear

    MaryClear

    Broj poruka: 256

    Prijavi adminu

    Ekipa, samo da javim da dolazi jos jedna curica 🥰💖💗💓💕

    [lilypie.com]

  • Avatar Amber

    Amber

    Broj poruka: 479

    Prijavi adminu

    Cure samo da kazem hvala sto ste potegnule temu gljivica i bakterijskih upala. Imala sam neku bol ali nije bila bakterija pa sam pretpostavila da je sve okej jer nisam prije nikad imala Candidu, ali kad sam sve ovo procitala sto ste napisale sam zvala natrag doktora i ipak jesu gljivice. Dobila sam lijek i valjda ce mi sad skoro bolje. Ali svakako hvala vam, i savjet svim drugim curama da slusaju svoj osjecaj i radije provjere dvaput nego pretpostave da je sve okej. 

    👱🏼‍♀️27, stadij IV endo
    🧔🏻32

    [lilypie.com]

  • Avatar Kiflica

    Kiflica

    Broj poruka: 1506

    Prijavi adminu

    O iscjedcima smo vec u par navrata pricali, pa me zanima jeste li sve koje ste imale iscedak isle na kraju kod dr.provjeriti i je li uvije bila neka upala, bakterijska ili gljivicna ili je bio iscjedak bez upale? 
    Naime ja nisam imala iscedak do sada, a sada vidim da imam lagani prozirnasti, mrvicu mlijecni rijetki iscjedak. Nista me ne pece i ne svrbi. Vidim na nalazu dr. da je upravo to i ona napisala: u spekulima nesto bjelkastog iscjedka, no nije mi nista spominjala niti dala terapiju … mozda je to normalan iscjedak?

    [lilypie.com]

  • Avatar ana0310

    ana0310

    Broj poruka: 1238

    Prijavi adminu

    Kiflica

    O iscjedcima smo vec u par navrata pricali, pa me zanima jeste li sve koje ste imale iscedak isle na kraju kod dr.provjeriti i je li uvije bila neka upala, bakterijska ili gljivicna ili je bio iscjedak bez upale?
    Naime ja nisam imala iscedak do sada, a sada vidim da imam lagani prozirnasti, mrvicu mlijecni rijetki iscjedak. Nista me ne pece i ne svrbi. Vidim na nalazu dr. da je upravo to i ona napisala: u spekulima nesto bjelkastog iscjedka, no nije mi nista spominjala niti dala terapiju … mozda je to normalan iscjedak?


    Mislim da ti je to normalno 😊 meni isto pise, sad sam nedavno navukla kandidu pa sam dobila i lijek, odmah to ginovi skuze pa ti vele ako sta ne stima 😄

    + 29.10
    [lilypie.com]

  • Avatar tweetyca

    tweetyca

    Broj poruka: 2730

    Prijavi adminu

    Ja imam pojacabi iscjedak skoro otpocetka trudnoce, al svi nalazi su uredni. Bijeli iscjedak bez mirisa. 

    👩🏻 33
    👨🏻 36
    👧🏻 8.2021 🩷

  • boobaboo

    Broj poruka: 164

    Prijavi adminu

    Kiflice, mislim da ti je mlijecno/prozirni iscjedak normalna pojava. Ako je cudne boje ( zeleno,sivo sta ja znam) ili mirisa, onda se javis svom gin. U prvoj t nisam imala neki bog zna kakav iscjedak, ali zato u drugoj ajme, bas mi je bio potreban dnevni ulozak. I nista nisam imala, nikakve upale ni nista. U ovoj t, bas par dana prije zadnjeg pregleda, krenulo me ceskati dolje povremeno, a pred sam pregled krenuo i obiljniji gusci iscjedak, posumnjala na candidu, doktorica potvrdila, dala mi Rojazol vaginalete i to je to. Ionako sam na tom pregledu imala zakazano za napraviti briseve, oni dosli svi negativni, tako da je to u redu sada.

  • Avatar Mallla

    Mallla

    Broj poruka: 6880

    Prijavi adminu

    Boobaboo 🤣 bas sam se slatko nasmijala na ovaj opis drugog vremena do poroda 😁 “ti ajde di oces….”
    Nadam se tako necemu za sebe ovaj put.
    Meni su bili trudovi nepravilni al nakon sto su trajali 6h otisla sam u bolnicu (imam 1,30 voznje). Drip sam prihvatila jer su mi se trudovi počeli smirivat a dr. Ponudio da rodim do ručka…rekoh takvu ponudu ne odbijam 😁

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Amber

    Amber

    Broj poruka: 479

    Prijavi adminu

    E Kiflice, i nesto sto sam danas naucila je da mozes imati iscjedak koji je toliko gust da ne zavrsi na gacicama. Lijecnica mi je rekla da pogledam ogledalcem i tek tad sam primijetila da je zaista tamo u spekulima. Ali pojacani prozirni iscjedak (slican onome oko ovulacije) je normalan u trudnoci. Promjene boje, mirisa ili teksture treba provjeriti. Candida nema miris, tako da bas moras primijetiti da je bjelkast. Ali meni recimo nista ne ostaje po gacicama… lukni ogledalcem ako nisi sigurna. 

    👱🏼‍♀️27, stadij IV endo
    🧔🏻32

    [lilypie.com]

  • Avatar tweetyca

    tweetyca

    Broj poruka: 2730

    Prijavi adminu

    Bome meni je candida itekako imala miris kad sam je dobila prije par godina 😅

    👩🏻 33
    👨🏻 36
    👧🏻 8.2021 🩷

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.