Ljetne bebe 2021.💛

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • boobaboo

    Broj poruka: 164

    Prijavi adminu

    Malla , da tako je i moj doktor na zadnjem porodu rekao: ajde, sad ces ti brzo, meni smjena zavrsava, aj dati cu ti malo dripa. A daj rekoh 🤣

  • Avatar Amber

    Amber

    Broj poruka: 479

    Prijavi adminu

    tweetyca

    Bome meni je candida itekako imala miris kad sam je dobila prije par godina 😅


    Eeks krivo onda savjetujem sorry 🙃 rekli mi danas da takav iscjedak bez mirisa ukazuje bez dileme na candidu, ali ocito moze imati i miris. Najsigurnije je svakako napraviti bris, ali Canesten ti mogu dati i na temelju simptoma samih. Siguran je u trudnoci, a nema smisla pustiti da buja

    👱🏼‍♀️27, stadij IV endo
    🧔🏻32

    [lilypie.com]

  • Avatar Kiflica

    Kiflica

    Broj poruka: 1506

    Prijavi adminu

    Hvala na odg, drage moje cure🤗❤ . Nema nikakav miris iscjedak, nije ni obilan nego kap na gacicama, samo ja nisam navikla na to jer inace nemam nikakav iscjedak, pa mi je bilo cudno…valjda bi dr rekla da je nesto, vidjela je i sama. Ako pocne biti jace ili cudnije budem opet isla, ako ne, na sljedecem pregledu ce mi ionako raditi briseve. Imala sam davno candidu, znam da me tada svrbilo i da nije bilo tekuce nego kao komadici zrnatog sira, a ovo nije ni slicno. Bakterijsku upalu nisam nikad imala pa ne znam…

    [lilypie.com]

  • Avatar tweetyca

    tweetyca

    Broj poruka: 2710

    Prijavi adminu

    Ja imam iscjedak zadnjih valjda 10god. Uvijek mislim da je nesto, rijetko kad je. Primjetim da je sad u trudnoci puno obilniji ali isto tako da sam citala da je normalno jer su uvjeti u vagini vlazniji 😅 inace nosim platnene dnevne uloske s kojima sam super zadovoljna 🥳

    👩🏻 31
    👨🏻 34

  • Avatar miska

    miska

    Broj poruka: 424

    Prijavi adminu

    Luckyy42

    Cure, nevezano uopce uz ista ali ja vas stvarno molim da podijelite sta cete sutra za rucak, ja vise nemam ideje🙏🏻🤣😬


    Svaki dan isti problem!! 🤣🤣 Ne vrijedi ni pitati muza, uvijek kaze: ne znam. 😩 Skuhat cu juhu od povrca, a dalje ne znam jos

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 138

    Prijavi adminu

    boobaboo

    Negativ ljubavi, mislim da si ti pitala za epiziotomiju : mene je sokiralo kako malo “srvari” doktori rade na porodu. Dakle, oni su ti tamo vise kao figure ili ako nesto krene ukrivo. Epiziotomiju radi babica ( u dogovoru sa doktorom), doktor savove. Ne bi rekla da se sad bas forsira forsira epiziotomija, valjda ide po nekoj procjeni. Recimo meni na prvom porodu, jednostavno nije islo, ko da ne moze vani i gotovo. Kad je babica napravila taj rez ( to su doslovno 2 sava), to je bilo takvo olaksanje da ri ne mogu opisati. Beba izletila sa slijedecim trudom, a prije toga se patila satima i satima. Koliko znam, doktori ne vole to “prirodno” pucanje, jer je nekontrolirano, nemas ravnu crtu, da tako kazem, nego na sve strane. Na drugom porodu, popucala sam od - do - dakle savovi od klitorisa do anusa, jos mjesec dana sam sa strahom isla na veliku nuzdu. I da me nisu u potpunoj anesteziji sivali, rekli su mi da bi umrla od bolova na sivanju. Ono ti mogu dati neki lokalni anestetik, ali navodno ne djeluje na sve i recimo u rodnici ako trebaju sivati, tu se kao ne daje tj ne djeluje bas.


    Hvala ti što si podijelila svoje iskustvo. I ova žena upravo priča o tome da je epiziotomija nekada nužna jer beba jednostavno zapne, priča i o tome da prirodno pucanje bude nepravilno ali puno puno manje najviše do drugog stupnja, a da se ova pucanja od do odnosno 3 i 4 stupnja (što se tebi nažalost dogodilo i čega se ja iskreno i najviše bojim) događaju upravo zbog epiziotomije. Vjerujem da sve ima svoje dobre i loše strane, na nama je da odlučimo što želimo, a što ne. 

  • Deleted user

    Broj poruka: 138

    Prijavi adminu

    Što se tiče iscjedaka, ja ih imam doslovno od prvog dana trudnoce i to svakakav prozirni, mlijecni, svijetlo zuckasti, nekad nema mirisa, nekad ima neki blagi miris. Kaze gin da je to normalno za trudnoću i bris nije pokazao nikakvu upalu. Ništa me ne svrbi, pecka i sl 
    Što se tiče candide (imala sam ju jako puno puta, nažalost), ako je samo unutarnja upala pojavit ce vam se sirasti bijeli iscjedak koji ne mozete nikako fulat, a ako je upala vec uznapredovala onda se pojavi i svrbez i crvenilo na vanjskom spolovilu. 

  • Avatar Aneee

    Aneee

    Broj poruka: 3146

    Prijavi adminu

    Kaca12

    Što se tiče iscjedaka, ja ih imam doslovno od prvog dana trudnoce i to svakakav prozirni, mlijecni, svijetlo zuckasti, nekad nema mirisa, nekad ima neki blagi miris. Kaze gin da je to normalno za trudnoću i bris nije pokazao nikakvu upalu. Ništa me ne svrbi, pecka i sl
    Što se tiče candide (imala sam ju jako puno puta, nažalost), ako je samo unutarnja upala pojavit ce vam se sirasti bijeli iscjedak koji ne mozete nikako fulat, a ako je upala vec uznapredovala onda se pojavi i svrbez i crvenilo na vanjskom spolovilu.


    Istina i ja imam puno više iscjedka sad u trudnoći i isto bude proziran, mliječni, a nekad i svijetlo žuti (skoro pa neprimjetno žuti) i bez mirisa. Hvala Bogu nikad nisam imala problema sa vaginalnim bakterijama i nadam se da i neću imati problema.
    Kao mala sam znala imati urinalne bakterije pa bih dobila upalu mjehura često, sad je u odrasloj dobi malo bolje i s tim.
    Nikad ne koristim dnevne uloske (osim na zadnji dan menge sam koristila), jer oni su najveći krivci za sve bakterije, samo pamučni donji ves i super.

    👱🏼‍♀️ 28 god
    🧔🏻 31 god
    👶 💙2021💙
    01.2022. krenuli na bebu br.2 🙏🏼🤗

  • Avatar Mallla

    Mallla

    Broj poruka: 6880

    Prijavi adminu

    Ja isto imam obilniji iscjedak sada ubtrudnoći, tako je i ubprvoj bilo. Pogotovo ako sam aktivnija kroz dan. Boje variraju, mirisa nema, svrbeža ni crvenila nema.
    Ručak danas….idem kod mame na lazanje 😊
    Jučer sam pretjerala s radom po kući da mi je trnulo sve od trtice do koljena, definitivno moram usporiti koliko god se dobro osjećala.

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Amber

    Amber

    Broj poruka: 479

    Prijavi adminu

    Kaca12

    boobaboo

    Negativ ljubavi, mislim da si ti pitala za epiziotomiju : mene je sokiralo kako malo “srvari” doktori rade na porodu. Dakle, oni su ti tamo vise kao figure ili ako nesto krene ukrivo. Epiziotomiju radi babica ( u dogovoru sa doktorom), doktor savove. Ne bi rekla da se sad bas forsira forsira epiziotomija, valjda ide po nekoj procjeni. Recimo meni na prvom porodu, jednostavno nije islo, ko da ne moze vani i gotovo. Kad je babica napravila taj rez ( to su doslovno 2 sava), to je bilo takvo olaksanje da ri ne mogu opisati. Beba izletila sa slijedecim trudom, a prije toga se patila satima i satima. Koliko znam, doktori ne vole to “prirodno” pucanje, jer je nekontrolirano, nemas ravnu crtu, da tako kazem, nego na sve strane. Na drugom porodu, popucala sam od - do - dakle savovi od klitorisa do anusa, jos mjesec dana sam sa strahom isla na veliku nuzdu. I da me nisu u potpunoj anesteziji sivali, rekli su mi da bi umrla od bolova na sivanju. Ono ti mogu dati neki lokalni anestetik, ali navodno ne djeluje na sve i recimo u rodnici ako trebaju sivati, tu se kao ne daje tj ne djeluje bas.

    Hvala ti što si podijelila svoje iskustvo. I ova žena upravo priča o tome da je epiziotomija nekada nužna jer beba jednostavno zapne, priča i o tome da prirodno pucanje bude nepravilno ali puno puno manje najviše do drugog stupnja, a da se ova pucanja od do odnosno 3 i 4 stupnja (što se tebi nažalost dogodilo i čega se ja iskreno i najviše bojim) događaju upravo zbog epiziotomije. Vjerujem da sve ima svoje dobre i loše strane, na nama je da odlučimo što želimo, a što ne.


    Stekla sam dojam da se u Hrvatskoj prvorotke rezu prakticki po defaultu, nadam se da imam krivi dojam. Istrazivanja pokazuju bez dileme da epiziotomija nije potrebna uvijek, nego u relativno malom broju prvih poroda, i da je u zemljama u kojima se ne prakticira rutinski broj teskih pucanja nizi, broj infekcija nakon poroda manji i broj problema s inkontinencijom smanjen isto tako. Kolegica koja radi kao ginic u Petrovoj kaze da mladja generacija zna za ta istrazivanja i apsolutno ne reze rutinski, a da za starije ovisi, da se neki jos nisu prilagodili. U svakom slucaju, babice tu najbolje mogu procijeniti sto se dogadja, ali postoji velika sansa da epi nije potrebna cak ni za prvorotku. Sad, ako i budete recnute, sansa za komplikacije je jako mala. Ali eto, prikvacit cu kad budem na kompu taj svjetski report o potrebi i nepotrebi. :) 

    👱🏼‍♀️27, stadij IV endo
    🧔🏻32

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.