Ljetne bebe 2021.💛

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Aneee

    Aneee

    Broj poruka: 3146

    Prijavi adminu

    Mirjam2

    ana.b.

    Kako je puno lakše kad se beba osjeti kako lupka, odmah su nekako brige skroz otišle. Daje neki osjećaj sigurnosti svaki put kad se javi 😊

    Doslovno mi izmame osmjeh u trenu ❤️ A desi se da zaboravim da ih ima, pa me vrate u stvarnost❤️


    Daaa 🥰 bas neka milina oko srca bude ❤ 

    Klooo

    Cure hvala vam na toploj dobrodošlici.
    Luckyy bolje da vam ne kažem do koje sam već stranice došla
    Mirjam da tebe sam zapamtila čitajući. Po tvojim porukama ti si se dobro nosila s tim. Ja sam baš bila malo u komi, ali sam znala da moram se brzo skulirati. Meni su se sad isto povukli. I super je što su njih dvoje bili u toj drugoj vrećici. Vidi li se tebi još ta druga GV? Ajmeee preslatko osjetiš udarce
    Kad ste cure prvi put osjetili udarac? Jedva čekam taj period.
    Imam jedno pitanje. Do ove stranice do koje sam došla nisam vidjela da je netko od vas imamo problema s tim. Meni znaju doslovno ako dugo stojim ili sjedim na tvrdoj podlozi (nisam zapravo sigurna što je od toga ili možda je obadvoje) noge otkazati. Ne mogu stati na noge bez da me muž drži i noge vučem za sobom. Prođe nakon što uspijem zaspati i odspavati.


    Ja eto tek od preksinoc osjetim, a taman dan prije toga sam tu curama pisala da sam se počela brinuti oko toga jer ja još ne osjetim 😄

    👱🏼‍♀️ 28 god
    🧔🏻 31 god
    👶 💙2021💙
    01.2022. krenuli na bebu br.2 🙏🏼🤗

  • Avatar Aneee

    Aneee

    Broj poruka: 3146

    Prijavi adminu

    Luckyy42

    Ana evo beba osjetila da brines pa se oslucila javit mami😊


    Upravo to…I danas kroz dana svako malo se javi. Predivno 😊
    Sad je lakše čekati na pregled 😄

    👱🏼‍♀️ 28 god
    🧔🏻 31 god
    👶 💙2021💙
    01.2022. krenuli na bebu br.2 🙏🏼🤗

  • Avatar 🌼TiKi🌼

    🌼TiKi🌼

    Broj poruka: 1834

    Prijavi adminu

    miska

    Cure, danas sam imala jaci iscjedak. Promijenila dnevni ulozak i poslije nije bilo. I sad osjecam kao da me pocinje peckati dolje. Nisam sigurna vise jel vaginalno ili urinarno nesto. Da cekam ponedjeljak ujutro za pregled ili da idem u bolnicu??


    Jel te pece dok mokris i koliko cesto ides na wc? Moze biti neka urinarna infekcija, a mogu biti i gljivice. Trudnicama se jako brzo poremeti ph. Kupi sutra caj i sok od brusnice i pij uz dosta tekucine i u ljekarni uzmi neke probiotike, ja osobno pijem Lactogyn kapsule kad god osjetim tegobe. Na pregled mozes u ponedjeljak, ionako ce ti raditi ili briseve ili urinokulturu, a nalazi i jednog i drugog se cekaju par dana do tjedan dana. Mozes si do tada pomoci gore navedenim sama. 

    👨‍🔧 ‘91., bez dijagnoze
    👩‍⚕️’ 92., PCOS, endometrioza, IR, blagi oblik trombofilije
    Poliklinika BetaPlus
    1.AIH 7/2019. Beta 0
    2.AIH 9/2019. Beta 201, abrup. placente u 24.tt 👼
    3.ICSI 9/2020. 1js,1 zametak, transfer 2.dan, Beta 0
    4.ICSI 11/2020. 3js, 2 zametka, transfer 3.dan =👶💗
    1🐧
    [lilypie.com]

  • Avatar miska

    miska

    Broj poruka: 424

    Prijavi adminu

    🌼TiKi🌼

    miska

    Cure, danas sam imala jaci iscjedak. Promijenila dnevni ulozak i poslije nije bilo. I sad osjecam kao da me pocinje peckati dolje. Nisam sigurna vise jel vaginalno ili urinarno nesto. Da cekam ponedjeljak ujutro za pregled ili da idem u bolnicu??

    Jel te pece dok mokris i koliko cesto ides na wc? Moze biti neka urinarna infekcija, a mogu biti i gljivice. Trudnicama se jako brzo poremeti ph. Kupi sutra caj i sok od brusnice i pij uz dosta tekucine i u ljekarni uzmi neke probiotike, ja osobno pijem Lactogyn kapsule kad god osjetim tegobe. Na pregled mozes u ponedjeljak, ionako ce ti raditi ili briseve ili urinokulturu, a nalazi i jednog i drugog se cekaju par dana do tjedan dana. Mozes si do tada pomoci gore navedenim sama.


    Mislim da su gljivice, ali nisam sigurna naravno. Otici cu ujutro u ljekarnu po brusnicu i Canesten pa ako ne bude bolje za 3 dana odoh kod doktora. Potrazit cu i Lactogyn. Hvala na odg. 😊

    [lilypie.com]

  • Avatar 🌼TiKi🌼

    🌼TiKi🌼

    Broj poruka: 1834

    Prijavi adminu

    Miska imas i Lactogyn vaginalete bas za gljivice pa si mozes uzeti uz oralne probiotike. Nadam se da ce brzo proci 😉

    👨‍🔧 ‘91., bez dijagnoze
    👩‍⚕️’ 92., PCOS, endometrioza, IR, blagi oblik trombofilije
    Poliklinika BetaPlus
    1.AIH 7/2019. Beta 0
    2.AIH 9/2019. Beta 201, abrup. placente u 24.tt 👼
    3.ICSI 9/2020. 1js,1 zametak, transfer 2.dan, Beta 0
    4.ICSI 11/2020. 3js, 2 zametka, transfer 3.dan =👶💗
    1🐧
    [lilypie.com]

  • Avatar Aneee

    Aneee

    Broj poruka: 3146

    Prijavi adminu

    Luckyy42

    ana.b.

    Luckyy42

    Ana evo beba osjetila da brines pa se oslucila javit mami😊

    Upravo to…I danas kroz dana svako malo se javi. Predivno 😊
    Sad je lakše čekati na pregled 😄

    Definitvno je, a i nekako mi se cini kao da vrijeme brze prolazi, ja se nemogu nadivit kolko je narasla i svaki dan osjecam sve jace udarce😍🥰


    Stvarno? I ja uvijek kad osjetim samo zamislim te male nogice ili rukice kako lupkaju 🥰🥰 kod mene je još jako blagi ‘udarci’, bas blago tapkanje bi nazvala…sad čak postaje i realnije da u nama raste zivo biće, naše bebe 🥰

    👱🏼‍♀️ 28 god
    🧔🏻 31 god
    👶 💙2021💙
    01.2022. krenuli na bebu br.2 🙏🏼🤗

  • Deleted user

    Broj poruka: 138

    Prijavi adminu

    Dobro jutro ljetnice 😊 ne pišem, jer mi se nakupilo previše nekih obaveza, al trudim se čitati vas koliko god stignem.
    Vidjela sam da ste pričale o porodu, ja iskreno još ne znam šta bi, šta ne bi, al definitivno se planiram prvo raspitati što rodilište u kojem planiram roditi uopće nudi.
    Al htjela sam vam reći da sam prije nekoliko dana naletila na video jedne doule na instagramu, žena se zove una.bridged i snimila je igtv o epiziotomiji. Mene je prilično šokiralo ako se epiziotomija zaista tako forsira, a da je prirodno pucanje puno manje s lakšim oporavkom. Pa eto ako koga zanima pogledajte 🙂

  • boobaboo

    Broj poruka: 164

    Prijavi adminu

    Negativ ljubavi, mislim da si ti pitala za epiziotomiju : mene je sokiralo kako malo “srvari” doktori rade na porodu. Dakle, oni su ti tamo vise kao figure ili ako nesto krene ukrivo. Epiziotomiju radi babica ( u dogovoru sa doktorom), doktor savove. Ne bi rekla da se sad bas forsira forsira epiziotomija, valjda ide po nekoj procjeni. Recimo meni na prvom porodu, jednostavno nije islo, ko da ne moze vani i gotovo. Kad je babica napravila taj rez ( to su doslovno 2 sava), to je bilo takvo olaksanje da ri ne mogu opisati. Beba izletila sa slijedecim trudom, a prije toga se patila satima i satima. Koliko znam, doktori ne vole to “prirodno” pucanje, jer je nekontrolirano, nemas ravnu crtu, da tako kazem, nego na sve strane. Na drugom porodu, popucala sam od - do - dakle savovi od klitorisa do anusa, jos mjesec dana sam sa strahom isla na veliku nuzdu. I da me nisu u potpunoj anesteziji sivali, rekli su mi da bi umrla od bolova na sivanju. Ono ti mogu dati neki lokalni anestetik, ali navodno ne djeluje na sve i recimo u rodnici ako trebaju sivati, tu se kao ne daje tj ne djeluje bas. 

  • boobaboo

    Broj poruka: 164

    Prijavi adminu

    I u mojoj okolini, skoro sve osobe koje su rodile su bile i strahu od dripa. Meni je onako, grozan jer kad ga dobijes ,znas da je to to, nema odmora, nego slijedi izgon oces ili neces. Na prvom porodu sam ga dobila doslovno 2 kapi, jer sam se toliko izmucila da dok sam se otvorila tih famoznih 10 cm, trudovi su mi prestali, pa kad sam dobila drip, krenuli su i trudovi i jos ta epiziotomija i gotovo u sekundi. Na drugom porodu sam cekala doma dokle vise nisam mogla izdrzavati trudove, dosla u bolnicu, obukla spavacicu, ostavila stvari u sobi, otisla u rađaonu, 8 cm otovorena, prokinut vodenjak, ukljucen drip da se i ta preostala 2 cm otvorim sto prije i kroz pola sata sam bila gotova. Problem je sto sam imala cimericu kojoj su sa 42 tj (!?) spojili drip jedan dan, pa drugi dan, pa treci dan - njoj uopce nije djelovao, dakle ta zena truda svog nije osjetila, a davali su joj bas dosta dripa. Na kraju joj bebi poceli padati otkucaji i zavrsila na hitnom carskom. 

  • boobaboo

    Broj poruka: 164

    Prijavi adminu

    I iako ima iznimki, neko “pravilo” bi bilo da prvorotkinja ne ide u rodiliste dok trudovi ne dodju na 5 minuta razmaka. Ako vam pukne vodenjak, onda treba odmah u rodiliste, mislim , ne treba se slomiti na vrat na nos, ali ono, spakirati punjac za mob jos i tako neke stvari, ko zeli, opere kosu 🤣, zavrsno depiliranje, ovo ono, i sibas u rodiliste.  Za drugi porod, meni su od samog jutra krenuli trudovi, ali su bili nepravilni, nije mi to bilo to, pa sam odlucila da eto trebam obaviti jos dosta stvari taj dan. Tako da sam isla na kavu 🤣 kod prijateljice, u Lidl po toster, u stan opeglati brdo vesa, muzu pripremila robu za kcer za iducih par dana ( da ne okrene cijeli ormar naopako), svoju torbu jos jednom pregledala, onda otisli do svekrve na rucak, rucala. Muz kaze: hocemo u setnju. Ja u trudu, drzim se za vrata auta, govorim: odi di god hoces, mene vozi u rodiliste. On bio u soku, svekrva isto nakon par dana, jer mi je dosla reci pa kako to da sam tako brzo rodila a nisam uopce imala trudove to kad smo na rucku bili 🤣 a ja se sva savijala, ali me ovaj put spasilo disanje. Znaci svaki trud sam sad vec znala da ima taj vrhunac kad boli boli, tu sam se trudila bas ga lijepo prodisati i onda taman dok se “naviknem” na bol, trud prodje. Kazem, tako sam radila dokle god sam mogla, dok nije postalo precesto i nisam vise mogla bas setati.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.