Ljetne bebe 2021.💛

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar mara5

    mara5

    Broj poruka: 1344

    Prijavi adminu

    Iako je meni prvi put, ja cu postupati kao Malla i Bojana.. moji ce ne znam kada doci jer se nismo nista konkrerno dogovorili, njegova mama ce kuhati ostalo moze muz obaviti.
    Nisu nametljivi, ali svakako ce njegovi doci, i sestra… kap sto ste rekli samo hrabri uzimaju bebe 😛 i inace su oprezni tako da nemam problem s tim. I zelim da mi dodju dvije najbolje prijateljice. I mi smo isli kod jedne kad je rodila odmah.. i nismo gnjavile bebu ni ljubile ni mucile. Ljubljenje beba, pogotovo njihovih rucica mi nema smisla nikad ni sa 5 dana ni 50 niti 550. Te male rucice su im stalno u ustima i blizu lica.
    .
    Ali kao sto ste rekle svi postupaju kak hoce i tako treba biti jer mi se trebamo osjecati sigurno. Tako da svima kojima uzimanje bebe predstavlja odredjenu “traumu” objasnite svojim blizima mislim da bi trebali razumjeti.

    🙅‍♀️30, 🙋‍♂️29
    [lilypie.com]

  • Avatar Orhideja1

    Orhideja1

    Broj poruka: 797

    Prijavi adminu

    Evo da se javimo… Mama i njen smotuljak od 52 cm i 3.900kg💪🥰💪🥰💪stigli smo jutros u 10:11…
    Sinoć u 20:56 osjetim dolje desno baš kako je već jedna od vas spominjala….kao otvaranje boce puk 🍾🍾🍾odem na wc piškit i četiri puta se brišem, ali nisam sigurna jer sam već jednom mislila da je vodenjak pa nije bio.
    Odem se istuširat i nakon toga legnem gledat tv i od jednom voda, puno vode😬, kažem mužu idemo do bolnice je sat vožnje, a cestom gužva stranaca na povratku.
    U bolnici pregled kako sam napisala, nešto trudića ima otvorena 2cm, kažu pokušaj spavat između, trebat će ti… Trudovi na svakih 5 min ali zbilja izdržljivi, ali ctg koma…. Kad je meni trud on označava 0, a akd trud prođe  40.
    U 6 ujutro trudovi isti, ali otvorena 8 cm ako sam dobro čula. Nakon doktorovog pregleda koma, mislim da mi nijedan trud nije bio kao sljedećih 10 min nakon pregleda, užas.
    Odluče se dodat drip jer su moji slabi, i kreće tortura, mene hvata trud i pritisak na tiskanje a beba još uvijek visoko, malo jedan bok, malo drugi, a ja kao da ne znam tiskat… I napokon se odluče stavit me ne na leđa nakon pregleda, otvorena skroz i još par puta objasne tiskanje i eto mog miša u 4 truda, za koja sam mislila da neću znat odradit. 🥰🥰

    02/13 missed ab. 7tt
    12/19 missed ab. 13tt
    10/20 +🤰 nadamo se najboljem 🤱
    It's a boy 💙👣👶
    28.06.2021. Treća sreća i ljubav najveća 👶
    08/23 biokemijska

  • Avatar Orhideja1

    Orhideja1

    Broj poruka: 797

    Prijavi adminu

    Nisu me razali, ali sam pukla iznutra, za sad se dobro osjećam, a bebač spava🤱🤱pokušavamo dojit ali mu se baš i neda pa sam ga malo pustila da drijema, a idem i ja

    02/13 missed ab. 7tt
    12/19 missed ab. 13tt
    10/20 +🤰 nadamo se najboljem 🤱
    It's a boy 💙👣👶
    28.06.2021. Treća sreća i ljubav najveća 👶
    08/23 biokemijska

  • Lena25

    Broj poruka: 53

    Prijavi adminu

    Hej curke evo napokon da se i mi javimo, dosli smo kuci u subotu,  od srijede i poroda je kod nas bilo ludnica 🙈 

    Psihicki sam tesko podnijela dane u bolnici, potrefilo mi se tako da zbog krivih “savjeta” da moram nosit sesirice, prvu noc nisam ni vidila bebu samo su ga kratko donili viditi bez stavljanja na prsa, proslo je vise od 24h bilo od pokusaja stavljanja na prsa, i to je bilo bas trauma, on gladan histerizira meni mlijeko nikako nadoci, u bolnici jedna smjena sestara okej sljedece 3 smjene uzas, moras moliti da mu daju jesti, dobio je zuticu, nosen na plavo svijetlo, cijelu noc cekam hoce mi ga donijeti bez ikakvih info, 4 dana nisam oka sklopila bila, jedva sam cekala kuci…

    Oporavak, u bolnici prva dva dana sam se osjecala okej, valjda je to sve jos oteceno bilo i pod naletom adrenalina, sad sam bas iscrpljena od nespavanja, gubitka krvi, noge su mi otecenije nego ikad prije pa mi je setanje otezano i savovi me bole prilikom sjedenja i pokreta na krevetu/kaucu, i prijatelj isijas se bio vratio..
    Boravak kuci, na ovo te nitko ne moze pripremiti, jedno malo bice je ovisno o tebi 24 h, hormoni peru, nesmijes plakati i biti nervozna jer i beba to osjeca a tebi se place za svaku sitnicu..
    Mlijeko mi je nadoslo tocno kad smo dosli kuci, on je mali sisac bas jako trazi papati onda se unervozi, dobivao kombinaciju dohrane/dojenja/izdajanja.. Sve zajedno iscrpljujuce.. Naravno prvi mi je put ne znas nista vodis se nekim savjetima i tako sam ja dosta tog krivo napravila, misleci da mi grudi nemaju dovoljno mlijeka, dajuci dohranu, i izdajajuci se kap po kap u suzama od bolova u grudima..
    Patronazna me spasila, rekla da su grudi pune mlijeka, ucila pravilnom dojenju (sto je u bolnici izostalo), kako mi je dojenjem omeksao i ispraznio dojke prekrasan osjecaj olaksanja, no sad imamo problem sto onu fazu “pijanstva od mlijeka” tesko postizem dojenjem, jer je navikao na bocicu pa mu opet pred kraj moram dati da zaspe, jedino s tim postignem efekt na vagi da mu rukice se opuste i da je sit… 
    Svaki dan je izazov i nadam se da cemo se upraksirati sa svim..
    Novim bebicama i mamama cestitam, a cekalicama da vam sto brze vrijeme prodje uz sto bezbolniji porod 🤗
    S nestrpljenjem iscekujem druzenje i izmjenjivanje iskustva kao mame 💗

    👨28 👩28
    13.10 + 🥰
    [lilypie.com]

  • Toncica24

    Broj poruka: 302

    Prijavi adminu

    Orhideja1

    Evo da se javimo… Mama i njen smotuljak od 52 cm i 3.900kg💪🥰💪🥰💪stigli smo jutros u 10:11…
    Sinoć u 20:56 osjetim dolje desno baš kako je već jedna od vas spominjala….kao otvaranje boce puk 🍾🍾🍾odem na wc piškit i četiri puta se brišem, ali nisam sigurna jer sam već jednom mislila da je vodenjak pa nije bio.
    Odem se istuširat i nakon toga legnem gledat tv i od jednom voda, puno vode😬, kažem mužu idemo do bolnice je sat vožnje, a cestom gužva stranaca na povratku.
    U bolnici pregled kako sam napisala, nešto trudića ima otvorena 2cm, kažu pokušaj spavat između, trebat će ti… Trudovi na svakih 5 min ali zbilja izdržljivi, ali ctg koma…. Kad je meni trud on označava 0, a akd trud prođe 40.
    U 6 ujutro trudovi isti, ali otvorena 8 cm ako sam dobro čula. Nakon doktorovog pregleda koma, mislim da mi nijedan trud nije bio kao sljedećih 10 min nakon pregleda, užas.
    Odluče se dodat drip jer su moji slabi, i kreće tortura, mene hvata trud i pritisak na tiskanje a beba još uvijek visoko, malo jedan bok, malo drugi, a ja kao da ne znam tiskat… I napokon se odluče stavit me ne na leđa nakon pregleda, otvorena skroz i još par puta objasne tiskanje i eto mog miša u 4 truda, za koja sam mislila da neću znat odradit. 🥰🥰


    Cestitam,bravo !

    1.8. Curetak stigao 💗

  • Raven7

    Broj poruka: 246

    Prijavi adminu

    Orhideja cestitke, cak mi se cini da je to i brzo proslo. Bravo 🙏🏽💪🏽 Uzivaj u bebolincu 😇
    Lena, bas mi je zao kroz sto si prosla u bolnici, nadam se da su ti dani iza vas i da cete sada samo uzivati i napredovati 😇❤️

    ➕4.11.2020.
    It's a boy 💙
    Termin poroda 09.07.
    Rođenje 20.07.2021.

    https://lmtf.lilypie.com/UlGTp1.png[/url [lilypie.com]

  • Avatar Susika

    Susika

    Broj poruka: 283

    Prijavi adminu

    Orhideja iskrene čestitke i brz oporavak 😍 zvuči predobar porod pa neka se nastavi niz takvih 🥰🥰

  • Avatar Susika

    Susika

    Broj poruka: 283

    Prijavi adminu

    Lena hvala ti na podijeljenom iskustvu 🥰 bitno da ste i ti i beba dobro, a ostalo će sjest na svoje.. to su sve izazovi i “problemi” kroz koje gotovo svaka rodilja prolazi.. 
    I ja se bojim da mi hormoni polude, budem plačljiva i nervozna, a moram držat u sebi zbog bebice, a znam da će biti toga 😔

  • Leptirica 90🦋

    Broj poruka: 347

    Prijavi adminu

    Cure koje će rodit u vinkovicama da li.mi mogu objasnit gdje se ide na ctg..pošto mi je prva tudnoća pa to neznam gdje je..a imam još jedan pregled i krećem na ctg hvala sretnoo svima curama😊♥️♥️i da li je koja od vas već rodila u vinkovačkoj bolnici pitam zbog toga da li je čula za doktora juzbašića..kaki je on hvala

    Azospermia

  • Avatar Negativ.Ljubavi

    Negativ.Ljubavi

    Broj poruka: 676

    Prijavi adminu

    Cure, puknuo mi je vodenjak, molim vas mantrajte za mene, kako god bilo, samo da bude dobro 🧡

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.