Ljetne bebe 2021.💛

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar tweetyca

    tweetyca

    Broj poruka: 2710

    Prijavi adminu

    Mislim da si ti to malo krivo/predoslovno shvatila… Kod nas dole je i obicaj da ti ljudi ne dolaze u posjetu nego nakon mj dana na babine. A familija i ostalo, to uskace kako mogu. Budimo realni, nitko ti nece slinit po djetetu, ni mama ni baka ni necaci ni ne znam sta. Sa svim necakinjama je bilo tako da je familija bila okolo i pomagala, pa cim su izasli iz bolnice smo ih nunali presvlacili i drzali! Eno ih sve zdrave.
    Realno dok dojis beba isto ima imunitet radi toga, i vec sad u trbuhu isto. I onda ga postepeno gradi. Tako da nije dobro ni drzat je pod staklenim zvonom.
    .
    Jedino treba bit oprezan s koronom, ali to mozes sama prosudit da li ti familija pazi ili ne. Mi recimo ovdje imamo masu prijatelja koji ne paze - ova zenska koja je taman dobila dijete koje je bilo 2mj u bolnici je izjavila kad smo ih bili posjetit kako nju nije briga za koronu, a mala joj bila u bolnici jer su joj pluca kolabrirala… Tako da sam vec rekla da ne zelim da mi itko dolazi u nas mali stan prvih mjesec dva jer mislim da bi izludila od paranoje, ali ako mama ili svekrva kazu da ce doc, dobrodosle su. Apsolutno im vjerujem 

    👩🏻 31
    👨🏻 34

  • Avatar Lumile

    Lumile

    Broj poruka: 76

    Prijavi adminu

    Kiflica

    Moja mama i baka su to prihvatile, stvarno su drage, iako vidim da je mama bila iznenađena, ona je predlagala da useli i pomogne s bebom (sto ja nikako ne zelim, pa sam ju odmah odbila). A trebam i svekrvi saopciti sto od pomoci zelim, ona bi pak da mi uselimo njima (sto ne dolazi u obzir, odmah sam odbila). Glupo mi je trazit ih da dolaze i ciste mi o kuci, pa ni to ne bi, samo sam ih zamolila da svaka dođe jednom tjedno donijeti rucak za 2 dana, a da cemo se drugo snaci. Ne znam sto bi drugo od pomoci organizirala, imate li vi kakve ideje? I koliko im dopustiti da dođu blizu bebi- je li suludo traziti da se udalje? Je li normalno da im kazem dođite svi i dam im da bebu nunaju i presvlace i ljube? Sto cete vi napraviti? Jesam li preposesivna prestrasena buduca majka koja nikome ne da blizu svojoj bebici naustrb pomoci koja ce mi itekako dobro doci? Name s iskustvom, molim vas pomagajte osobito vi… recite mi koliko sam luda od 1 do 10. 😂🙈


    Mame i svekrve su uglavnom obzirne, I znaju šta treba i kako treba… neće bebu nitko ljubakati odmah… ipak su i oni prošli što i vi sad   Vi ste tu da odlučite šta želite i kako želite, a oni da vas podrže… Po knjigama i tako tome ima dosta nekih suludih stvari, tako da je uvijek najbolje voditi se svojom intuicijom… ako ne želite da budu blizu bebi, ako vas je strah, onda ili možete npr naručiti nešto iz restorana, ili tako nešto, ili sad pripremiti pa smrznuti dok još možeš, ako možeš… ja osobno, se stavljam u kožu tih baka i djedova.. možete mi pomoći ali ne smijete se približiti bebi..  osjećala bih se jako glupo, I tužno… e sad, sve je stvar dogovora, opet… Ne znam… najbolje je raditi po svome nahođenju… a prijatelji i ostala rodbina ionako vjerojatno neće ni doći prvih mjesec dana, ipak tebi kao majci treba oporavak…

  • Leptirica 90🦋

    Broj poruka: 347

    Prijavi adminu

    Točkicaa.. a kad ti je točno termin meni je 31.7 ja ću rodit curicu Rita će se zvat♥️😊 sretno tii..da li si ti baš iz vinkovaca ja nisam al ću tamo rodit.

    Azospermia

  • Avatar ana0310

    ana0310

    Broj poruka: 1238

    Prijavi adminu

    Kiflica

    Moja mama i baka su to prihvatile, stvarno su drage, iako vidim da je mama bila iznenađena, ona je predlagala da useli i pomogne s bebom (sto ja nikako ne zelim, pa sam ju odmah odbila). A trebam i svekrvi saopciti sto od pomoci zelim, ona bi pak da mi uselimo njima (sto ne dolazi u obzir, odmah sam odbila). Glupo mi je trazit ih da dolaze i ciste mi o kuci, pa ni to ne bi, samo sam ih zamolila da svaka dođe jednom tjedno donijeti rucak za 2 dana, a da cemo se drugo snaci. Ne znam sto bi drugo od pomoci organizirala, imate li vi kakve ideje? I koliko im dopustiti da dođu blizu bebi- je li suludo traziti da se udalje? Je li normalno da im kazem dođite svi i dam im da bebu nunaju i presvlace i ljube? Sto cete vi napraviti? Jesam li preposesivna prestrasena buduca majka koja nikome ne da blizu svojoj bebici naustrb pomoci koja ce mi itekako dobro doci? Name s iskustvom, molim vas pomagajte osobito vi… recite mi koliko sam luda od 1 do 10. 😂🙈


    Isto kao i ana.b. ne zelim da mi itko dolazi prva 2 tjedna (zelimo biti sami s njom i uzivati u miru u prvim danima), vrlo vjv i duze zbog korone i svega. Isto hrana, nece mi nitko donositi, muz bude kuci, konzum klik i skuhat cemo lako nes… nekako cemo druzenja organizirati na otvorenom (planiram prakticki odmah cim cu se osjecati ok krenuti sa setnjama i sl.), bez guranja bebi u facu jer dosta ljudi oko nas ne pazi ni najmanje, a meni nakon sto je od frendice mala imala koronu bome nije svejedno.
     Mame bi te prve trebale razumjeti, imas prvo sama odrediti sta ti zelis za svoje dijete 😊

    + 29.10
    [lilypie.com]

  • Raven7

    Broj poruka: 246

    Prijavi adminu

    Mi smo se takodjer dogovorili za orva 2-3 tjedna da zelimo biti sami. Muz nije nesposoban i ako ja necu moci napraviti rucak, bude on i to mu nije nikakav problem☺️ Prvo se mi navikavamo na bebu, a onda dolaze ostali u obzir 😅 sto se tice diranja bebe, moze samo nogice, ruke i ljubljenje i diranje po licu mi ne dolazi u obzir, barem kad je tako mali.

    Hvala Ana.b😘😘😘 iako za sada se nista ne pokrece dalje od toga, stoji na istom mjestu 😂😂😂

    ➕4.11.2020.
    It's a boy 💙
    Termin poroda 09.07.
    Rođenje 20.07.2021.

    https://lmtf.lilypie.com/UlGTp1.png[/url [lilypie.com]

  • Avatar Dominique_i_bebita

    Dominique_i_bebita

    Broj poruka: 365

    Prijavi adminu

    Orhideja - sretno!
    .
    To s posjetama planiram rjesavat u hodu…nemam nista striktno odredeno, podrazumjeva mi se (poznavajuc svoju okolinu) da nitko nece niti htjet uzimat i cmakat bebu odmah, a i ne mislim da ce prijatelji odmah svi navlit u posjete.. mislim da smo okruzeni razumnim i normalnim ljudima. Ako ce mame, tate, sestre htjet primit bebu dat cu im al tipa sa nekom uputom da operu ruke prije i stavila bih im tetru preko robe njihove…ako ga mozemo mi drzat zasto nebi i oni, nije da cu se ja cijela sterilizirat prije drzanja bebe. Ako ce netko bas krenut preblizu bebi, izvana s prljavim rukama itd nemam problema reci da to ne radi..
    Kiflice savjetujem ti da ta pisana pravila uzmes sa zrnom soli i vidis sta tebi ima smisla s obzirom na tvoju situaciju i ljude kojima si okruzena..

    👱‍♀️25 👱‍♂️26 👰🤵 10.10.2020.

  • Avatar Kiflica

    Kiflica

    Broj poruka: 1506

    Prijavi adminu

    Heh da, ja znam nekad bas doslovno shvatit nesto… i nije mi posve jasno sto podrazumijeva kad ce netko doci “vidjeti” bebu ili “posjetiti”. Jel to znaci vidjeti s 2 metra udaljenosti ili uzet ju u ruke i nunati i ljubiti… I kako reci, mozete vidjeti, ali 2 metra dalje, a da se ne uvrijede… I je li to ludo, jer mama je prebolila koronu, a svekrva se cijepila jednom dozom. A sto se tice koliko paze - ne paze, moja mama je stalno među brdo ljudi u bliskom kontaktu, moze donijet i bilo kakvu drugu virozu, ne samo koronu. A opet, drzati bebu pod staklenim zvonom isto nije mozda najbolje. Drago mi je cuti vasa razmisljanja o svemu tome jer ni ja jos nisam na cistu s time sto odluciti.  

    [lilypie.com]

  • Avatar MariLove12

    MariLove12

    Broj poruka: 414

    Prijavi adminu

    Ja bi potpisa tweeticu i lumile.. Nebi imala srca uskratiti roditeljima i sestri da vide unuce, dovoljno su obzirni da nece sliniti po njemu, oprati ce ruke prije nego ga uzmu, ako ga zele primiti stave tetricu preko sebe i super. A za prijatelje lako, za to ima vremena :) 

    [lilypie.com]
    It's a boy! 💙

  • Avatar ana0310

    ana0310

    Broj poruka: 1238

    Prijavi adminu

    Da, to je fakat individualno i ovisi o odnosima u obitelji i razumijevanju. Svatko od nas ima drugaciji plan iz razloga sto se nalazi u drugacijoj situaciji pa je malo tesko dad vagati sto je ispravno, a sto ne 😊

    + 29.10
    [lilypie.com]

  • Avatar MariLove12

    MariLove12

    Broj poruka: 414

    Prijavi adminu

    Evo nas sa pregleda, mali Karlo ima vec 3500g, sve ide po planu, izmlatio i mene i doktoricu, glavica dolje, po velicini je na 39+5 💙💙

    [lilypie.com]
    It's a boy! 💙

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.