Ljetne bebe 2019.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Deleted user

    Broj poruka: 491

    Prijavi adminu

    Nikolina95

    Dragr trudnice treba mi vase mišljenje, danas sam bila na pregledu. Trudna sma 32+2, a bebine mjere odgovaraju mjerama za 30 tjedan.. I sad se jako brinem da nije stao u razvoju, doktor kaze da se nebrinem da nemora to nista značiti, ali opet.. 😥 iduću kontrolu imam u bolnici. Jeste li imali slicnih situacija??


    Ej, moja beba je na zadnjem pregledu bila kao za tj dana manja, a do sad na svim uzv je bila prema terminu zadnje m… E sad, i ja sam se zabrinula, ali gin nije nista spominjao tako da nisam dizala paniku… Oni isto ne izmjere svaki put tocno jer beba moze biti u cudnom polozaju… Ako ti je doktor rekao da ne brines onda se nemoj zamarati nepotrebno… Nadam se da ce sve biti okej, i kod tebe i kod mene… 🙂

  • Avatar CiniMINIS

    CiniMINIS

    Broj poruka: 670

    Prijavi adminu

    Moja ima svakakve mjere  ovis o koji dio tijela je mjerio. Isto tako od nekoliko dana do skoro dva tj manja a pocetkom 29.tt je bila 1050grama, sto je isto manje nego po mjerama. Al mi je isto tako doktor reko nek se ne zamaram, da mozda nece biti pri porodu 3500 nego 3200, i to je sasvim u redu. Tak da nema razloga za brigu 

    [lilypie.com]

  • Avatar Nikolina95

    Nikolina95

    Broj poruka: 307

    Prijavi adminu

    mmamma

    Nikolina95

    Dragr trudnice treba mi vase mišljenje, danas sam bila na pregledu. Trudna sma 32+2, a bebine mjere odgovaraju mjerama za 30 tjedan.. I sad se jako brinem da nije stao u razvoju, doktor kaze da se nebrinem da nemora to nista značiti, ali opet.. 😥 iduću kontrolu imam u bolnici. Jeste li imali slicnih situacija??

    Ej, moja beba je na zadnjem pregledu bila kao za tj dana manja, a do sad na svim uzv je bila prema terminu zadnje m… E sad, i ja sam se zabrinula, ali gin nije nista spominjao tako da nisam dizala paniku… Oni isto ne izmjere svaki put tocno jer beba moze biti u cudnom polozaju… Ako ti je doktor rekao da ne brines onda se nemoj zamarati nepotrebno… Nadam se da ce sve biti okej, i kod tebe i kod mene… 🙂


    Do sad mi je sve bilo oke od pocetka i danas me to malo sokiralo.. Al kad kaze ‘zastoj u razvoju’ nije mi svejedno.. Sve ce biti uredu s nasim bebicama 😀

    🙋‍♀️-24g
    🙋‍♂️-34g
    👨‍👩‍👦 🤰

  • Avatar nena1986

    nena1986

    Broj poruka: 956

    Prijavi adminu

    Nikolina95

    Dragr trudnice treba mi vase mišljenje, danas sam bila na pregledu. Trudna sma 32+2, a bebine mjere odgovaraju mjerama za 30 tjedan.. I sad se jako brinem da nije stao u razvoju, doktor kaze da se nebrinem da nemora to nista značiti, ali opet.. 😥 iduću kontrolu imam u bolnici. Jeste li imali slicnih situacija??


    Evo slično I kod nas… bebica zadnjih 4 tj. “zaostaje u razvoju” za nekih 1-2 tjedna. Od 32. tj. Od tada nas prate, svaki tjedan smo na ultrazvuku i rasta ima. Također su me slali u bolnicu na konrole I zaključak je bio da su protoci u pupčanoj vrpci sasvim dobri (pokazatelj funkcije posteljice), I svaki tj. je još malo narasla… Sve je uredu, osim što je glavica malo manja, ali opet ništa nije sto posto na UTZ-u. Jedan stari opstetričar mi je rekao da je to isto kao I sa nama odraslima, ima nas nižih, viših, debljih, mršavijih…. Sad sam ušla u 37.tj. procjenjeno je je ima oko 2500 g. Jedino su mi napomenuli da dobro pazim na pokrete bebe, i kod sumnje da se manje kreće nego obično, da odmah dođem….Također, svaki tj. smo na CTG-u I UTZ-u. Ne brinem se, kažu da je bilo kakav rast, bolji od nikakvog. Uz normalne protoke u pupkovini je njima to sve ok. 😉

  • Avatar kika28

    kika28

    Broj poruka: 75

    Prijavi adminu

    Mislim da ionako oni to nekako čudno procijene, veličinu bebe u trbuhu. Koliko znam mjere dužinu, obujam glave, trbuha i valjda bedrenu kost i onda im izbaci neku prosječnu težinu, koja može, ali i ne mora imati apsolutno nikakvu podudarnost sa bebačem. Koliko puta sam čula da su prije proda procijenili bebu tipa na 3100 pa se rodila sa 3600, ili da će biti oko 2500, pa se rodila 3300. Svaka čast ako pogode približno, ali znate i same da ima jako puno slučajeva koji nemaju veze s vezom na uzv prije poroda i kad se bebica rodi. Bitno da bude sve okej.
    Da li se koja trudnica sprema u Petrovu? Kako je tamo? Meni je prva trudnoća, nemam iskustva, ali eto odlučila se za Petrovu pa što bude  da li to ginić u određenom tjednu daje uputnicu za trudničku ambulantu pa onda oni dalje u bolnici vode trudnoću? Naručena sam kod ginića u četvrtak, tek smo 30.tjedan pa je vjerojatno super prerano za kontrole u bolnici. Jedino ako me neće poslati zbog tlaka. Jao cure, kada si doma mjerim tlak uvijek mi je niži, što stvarno i je, mijenjala sam i tlakomjere, niti sam ikad imala problema sa visokim tlakom, prosjek 110-115/70-75, ali kada mi mjere doktori ili sestre, uffff, užas. Krene neki nemir unutar mene i tlak oko 140-150/90-100. I stalno napominjem na svakoj kontroli kod ginića da nemam nikakvih problema već da je to radi te tremice. Šta reći, ima nas svakakvih 

  • Avatar Nikolina95

    Nikolina95

    Broj poruka: 307

    Prijavi adminu

    Hvala svima, procitala sam i po ostalim forumima da znaju zezniti i da nakraju sve bude uredu. Ali ipak prvo mi je pa me sve brine. Imam jos jedno pitanje, idem ponovno vaditi krv u petrovu3 ono za krvnu grupu sto se mora i u 8mj, jel to netreba bit nataste?? Zaboravila sam kako je bilo prosli put, a sad zaboravila pitat doktora.. 

    🙋‍♀️-24g
    🙋‍♂️-34g
    👨‍👩‍👦 🤰

  • Avatar kzeli

    kzeli

    Broj poruka: 577

    Prijavi adminu

    Nikolina95

    Hvala svima, procitala sam i po ostalim forumima da znaju zezniti i da nakraju sve bude uredu. Ali ipak prvo mi je pa me sve brine. Imam jos jedno pitanje, idem ponovno vaditi krv u petrovu3 ono za krvnu grupu sto se mora i u 8mj, jel to netreba bit nataste?? Zaboravila sam kako je bilo prosli put, a sad zaboravila pitat doktora.

    Pa mislim da nemora bit nataste koliko se sjecam smjeli smo klopat prije 😁

    [lilypie.com]

  • Avatar noisette

    noisette

    Broj poruka: 78

    Prijavi adminu

    Mi smo 33 tj.+5 dana trudni i nama uvijek kaže na UZV da je mali napredniji za jedan tjedan. Oni to gledaju na temelju mjera ali to ne znači da dobro procjenjuju težinu…

  • Avatar Nikolina95

    Nikolina95

    Broj poruka: 307

    Prijavi adminu

    Mene je zabrinilo jer su mi te mjere manje naspram tjedana trudnoce, ali cekat cu pregled i u bolnici pa bit sigurnija 🙂
    Kzeli ja iso mislim da sam jela prije toga, ali sam se malo pogubila hehe

    🙋‍♀️-24g
    🙋‍♂️-34g
    👨‍👩‍👦 🤰

  • Deleted user

    Broj poruka: 5116

    Prijavi adminu

    Cure pitanje dali je koja bila u situaciji da ju boli s desne strane oko slijepog crijeva i vislje, vadila sam crp i mokracu i sve je u redu, uzv isto sve u redu s bebom al mene i dalje boli pogotovo kada se beba mice dali postoji mogucnost da pritisce neki zivac ili? 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.