Ljetne bebe 2019.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • mya_7920

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    lavandica

    Sta pijete sve od vitamina? Ja zasad samo elebaby


    Ja pijem folnu već dugo, sada sam samo malo povećala dozu. Pijem i omegu, magnezij i vitamin D. 

    Pitala sam dr za prenatale pa je rekla da ne treba još, da uzimam samo folnu. Kada ste vi počele s prenatalima i jeste li to odlučile samostalno ili na preporuku ginekologa?

  • Avatar OhSoBoho

    OhSoBoho

    Broj poruka: 688

    Prijavi adminu

    mya_7920

    lavandica

    Sta pijete sve od vitamina? Ja zasad samo elebaby

    Ja pijem folnu već dugo, sada sam samomalo povećala dozu. Pijem i omegu, magnezij i vitamin D.

    Pitala sam dr za prenatale pa je rekla da ne treba još, da uzimam samo folnu. Kada ste vi počele s prenatalima i jeste li to odlučile samostalno ili na preporuku ginekologa?


    mya, od početka pijem prenatal, sama sam počela, doktorica odobrila. ima sve što mi treba pa tako i dovoljne doze folne. jedino pojačam magnezij. 

  • Semyzg31

    Broj poruka: 245

    Prijavi adminu

    OhSoBoho

    mya_7920

    lavandica

    Sta pijete sve od vitamina? Ja zasad samo elebaby

    Ja pijem folnu već dugo, sada sam samomalo povećala dozu. Pijem i omegu, magnezij i vitamin D.

    Pitala sam dr za prenatale pa je rekla da ne treba još, da uzimam samo folnu. Kada ste vi počele s prenatalima i jeste li to odlučile samostalno ili na preporuku ginekologa?

    mya, od početka pijem prenatal, sama sam počela, doktorica odobrila. ima sve što mi treba pa tako i dovoljne doze folne. jedino pojačam magnezij.


    Koji si magnezij uzela?imam doma 375 direct,pa ne znam jel tko te pije ili obican da kupim 

    [lilypie.com]

  • Avatar OhSoBoho

    OhSoBoho

    Broj poruka: 688

    Prijavi adminu

    Semyzg31

    OhSoBoho

    mya_7920

    lavandica

    Sta pijete sve od vitamina? Ja zasad samo elebaby

    Ja pijem folnu već dugo, sada sam samomalo povećala dozu. Pijem i omegu, magnezij i vitamin D.

    Pitala sam dr za prenatale pa je rekla da ne treba još, da uzimam samo folnu. Kada ste vi počele s prenatalima i jeste li to odlučile samostalno ili na preporuku ginekologa?

    mya, od početka pijem prenatal, sama sam počela, doktorica odobrila. ima sve što mi treba pa tako i dovoljne doze folne. jedino pojačam magnezij.

    Koji si magnezij uzela?imam doma 375 direct,pa ne znam jel tko te pije ili obican da kupim


    da, da taj pijem. direct je najbolji. tak mi je doktor u prošloj trudnoći propisao i stalno sam ga uzimala. pomogao mi je oko bolova maternice a kasnije u trudnoći opušta mišiće i smanjuje kontrakcije uranjene…tak da nemre škodit

  • Avatar Bulbi91

    Bulbi91

    Broj poruka: 1092

    Prijavi adminu

    Cure kod kupnje magnezija si citajte koji je oblik,tipa citrat je ok,mali moze uzrokovati proljev,mg karbonat je los oblik…mg malat je puno bolji oblik i ne izaziva probavne smetnje😊…s obzirom na moje probleme sa stitnom svasta sam naucila po grupama o vitaminima i mineralima…i inace izvan trudnoce ih dosta unosim jer mi s autoimunim oboljenjima smo u teskom deficitu sa svime…trenutno uzimam aktivni folat(folna kiselina nije dobar oblik za ljude s mthfr mutacijama,a i opcenito tijelo ju jako malo moze iskoristit),isotinol,mg malat,b12,b6,genltle iron,c vitamin i d3…sve uz konzultacije sa dr.naravno…
    Sve narucujem s iherba jer kod nas su vecinom dosta losi oblici vitamina i puno skuplje cijene…kad iskopam neki kvalitetan prenatal na iherbu onda cu ga narucit😬….s obzirom na moje probleme sa streptokokom receni je da pocnem s probiotikom tako da sam ponovo sam uvela kefir (onaj od kefirne gljive) i gle cuda i probava je proradila😬…

    Mene uhvatila zelja za filanom paprikom dns,tako da cekam da se skuha🙈…sta se kod vas finog papa?😊

    [lilypie.com]

  • Avatar OhSoBoho

    OhSoBoho

    Broj poruka: 688

    Prijavi adminu

    Bulbi91

    Cure kod kupnje magnezija si citajte koji je oblik,tipa citrat je ok,mali moze uzrokovati proljev,mg karbonat je los oblik…mg malat je puno bolji oblik i ne izaziva probavne smetnje😊…s obzirom na moje probleme sa stitnom svasta sam naucila po grupama o vitaminima i mineralima…i inace izvan trudnoce ih dosta unosim jer mi s autoimunim oboljenjima smo u teskom deficitu sa svime…trenutno uzimam aktivni folat(folna kiselina nije dobar oblik za ljude s mthfr mutacijama,a i opcenito tijelo ju jako malo moze iskoristit),isotinol,mg malat,b12,b6,genltle iron,c vitamin i d3…sve uz konzultacije sa dr.naravno…
    Sve narucujem s iherba jer kod nas su vecinom dosta losi oblici vitamina i puno skuplje cijene…kad iskopam neki kvalitetan prenatal na iherbu onda cu ga narucit😬….s obzirom na moje probleme sa streptokokom receni je da pocnem s probiotikom tako da sam ponovo sam uvela kefir (onaj od kefirne gljive) i gle cuda i probava je proradila😬…

    Mene uhvatila zelja za filanom paprikom dns,tako da cekam da se skuha🙈…sta se kod vas finog papa?😊


    sad mi kruli u želudcu kad sam pročitala dio o filanoj paprici :)
    niš nisam kuhala, svi jedemo na poslu / u vrtiću tak da kad dođemo doma samo lajt. ali s obzirom da sam već sad gladna mogla bi pasti i pizza. ili ćevapi. hm…

  • TikTaktica

    Broj poruka: 24

    Prijavi adminu

    Pozdrav, koliko ste uzv pregleda imale do sad i koliko uzv pregleda planirate tijekom trudnoće imati? Danas sam pročitala puno članaka o štetnosti uzv na razvoj djeteta kao i ograničavanje broja uzv pregleda (maks 3 tijekom trudnoće) u zemljama poput Irske, Belgije … itd da sam se zapitala zašto se kod nas sve to olako shvaća .. ja sam već do sad (17 tjedan trudnoće) imala 3 uzv pregleda.

    [lilypie.com]

  • Avatar Lavandica

    Lavandica

    Broj poruka: 417

    Prijavi adminu

    tratinčica_maslačak

    Evo mene nakon nekoliko dana, nisam vas stigla popratiti, kad sad imam materijala za citati…
    Prvo, svim novim curkama cestitke na trudnoci, da vam sve prode mirno i u najboljem redu :)
    Posebno mi je drago zbog ana donne, znam te s foruma tko planira bebu, i znam koliko dugo radite na tome. Uvijek mi bude posebno drago kad vidim da se sav trud na kraju isplatio.
    A mene vam je ulovila neka crijevna viroza, jucer prvo proljev pa onda navecer i povracanje, danas se samo nastavilo uz uzasan osjecaj umora. Sad cekam kod ove opce prakse da mi da doznaku.
    A vrag me tjerao da, kao usput, odnesem svojoj ginekologici nalaze od pretraga. Svi su nalazi super, no kontrolirala mi je secer u urinu i naravno bio je jako nizak jer sam toliko toga izbacila iz sebe a nisam nis pojela do onda. I onda mi pocela prodikovati kako moram poceti jesti da beba moze dobivati na tezini. I dzabe ja njoj govorila da su mi inace mucnine prosle i da je ocito rijec o nekoj virozi i da inace jedem i previse. A ja bila toliko sretna sto se nisam nista udebljala proteklih mjesec dana jer sam u pocetku dobila oko 4-5 kg pa sam vec bila zabrinuta gdje to ide…


    Dva vikenda za redom sam se borila s crijevnom virozom. Nadam se da ovaj vikend bude mir. Ja sam se tresla ko siba. I taj proljev… uh kako me to nervira i bedira. Komacno dan i pol bez proljeva

    Stize nam Mihael ♡
    [lilypie.com]

  • Avatar OhSoBoho

    OhSoBoho

    Broj poruka: 688

    Prijavi adminu

    TikTaktica

    Pozdrav, koliko ste uzv pregleda imale do sad i koliko uzv pregleda planirate tijekom trudnoće imati? Danas sam pročitala puno članaka o štetnosti uzv na razvoj djeteta kao i ograničavanje broja uzv pregleda (maks 3 tijekom trudnoće) u zemljama poput Irske, Belgije … itd da sam se zapitala zašto se kod nas sve to olako shvaća.. ja sam već do sad (17 tjedan trudnoće) imala 3 uzv pregleda.


    TikTakice, nije to do trudnice koliko pregleda će imati u trudnoći. ja sam prošlu trudnoću skoro svaka 2 tjedna imala pregled /uzv. kad moraš, moraš. sad sam 12+6, imala sam do sad dva uzv kod svoje dr + uzv za kombinirani i za 2 tjedna imam opet termin. očito ću imati svaki mjesec, po potrebi i češće. i uvjeravali su me doktori da uzv nije štetan (bar ne do te mjere do koje smo si mi to zamislili). 

  • Avatar Bulbi91

    Bulbi91

    Broj poruka: 1092

    Prijavi adminu

    OhSoBoho

    Bulbi91

    Cure kod kupnje magnezija si citajte koji je oblik,tipa citrat je ok,mali moze uzrokovati proljev,mg karbonat je los oblik…mg malat je puno bolji oblik i ne izaziva probavne smetnje😊…s obzirom na moje probleme sa stitnom svasta sam naucila po grupama o vitaminima i mineralima…i inace izvan trudnoce ih dosta unosim jer mi s autoimunim oboljenjima smo u teskom deficitu sa svime…trenutno uzimam aktivni folat(folna kiselina nije dobar oblik za ljude s mthfr mutacijama,a i opcenito tijelo ju jako malo moze iskoristit),isotinol,mg malat,b12,b6,genltle iron,c vitamin i d3…sve uz konzultacije sa dr.naravno…
    Sve narucujem s iherba jer kod nas su vecinom dosta losi oblici vitamina i puno skuplje cijene…kad iskopam neki kvalitetan prenatal na iherbu onda cu ga narucit😬….s obzirom na moje probleme sa streptokokom receni je da pocnem s probiotikom tako da sam ponovo sam uvela kefir (onaj od kefirne gljive) i gle cuda i probava je proradila😬…

    Mene uhvatila zelja za filanom paprikom dns,tako da cekam da se skuha🙈…sta se kod vas finog papa?😊

    sad mi kruli u želudcu kad sam pročitala dio o filanoj paprici :)
    niš nisam kuhala, svi jedemo na poslu / u vrtiću tak da kad dođemo doma samo lajt. ali s obzirom da sam već sad gladna mogla bi pasti i pizza. ili ćevapi. hm…


    Heh,motes i kod mene na filanu papriku,sjuhala sam pun lonac al brzo ce to planut bojim se 🙈😂😂…
    TikTaktica mi smo do sad 13.tt imali 3 uzv-a…svasta je dns stetno na zalost,ali opet mislhenja oko tog su podijeljena…da je to bas toliko stetno mislis da nas dr. definitivno nebi izlagali riziku…zbog moje amneze (4 gubitka)ja sam puno mirnija kad idem redovito na uzv…tipa sad svakih cca 4-5 tj….i to jedva docekam…
    Nista ne planiram,vec pratim upute dr.kojem potpuno vjerujem…
    Mislim da je od iznimne vaznosti imati dr.od povjerenja,ako ga imas popricaj s njim o tome sto te muci…

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.