Ljetne bebe 2019.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • MissT

    Broj poruka: 41

    Prijavi adminu

    Bok cure, evo i mene, mi smo 5+1.. Prvi pregled tek 21.12 :P ko ce to docekat :D zanima me kako i dali treba vaditi betu za prvi pregled s obzirom da mi kod narucivanja sestra nije nista rekla..  Kako to ide? Prva trudnoca i sva sam zbunjena :/

    MissT

  • Deleted user

    Broj poruka: 941

    Prijavi adminu

    beta iz krvi je brojčani pokazatelj tog hormona u tijelu. u pravilu se ne vadi, ali cure, tako sam i ja, vade betu da im potvrdi trudnoću i onda još ponavljaju za dva dana da vidi dal se pravilno dupla i to većinom u slučajevima ako su imale spontane prije te trudnoće.
    možeš na svoju ruku ići izvaditi u bilo koju privatnu polikliniku. npr, ja sam vadila u suncu, 26 dc (16 dana nakon ovulacije) i 28 dc (18 dno), 135kn jedno vađenje, rezultati nakon par sati. vadila sam ju prvenstveno zbog spontanog i biokemijske prije ove trudnoće i htjela sam se uvjeriti da barem u samom početku trudnoća teče svojim tokom. tako je i bilo, prvo vađenje beta 543, drugo 1154.

  • Deleted user

    Broj poruka: 941

    Prijavi adminu

    i da, čestitam na trudnoći 

  • Embarasada

    Broj poruka: 464

    Prijavi adminu

    alilu

    Bok cure, evo i mene, mi smo 5+1.. Prvi pregled tek 21.12 :P ko ce to docekat :D zanima me kako i dali treba vaditi betu za prvi pregled s obzirom da mi kod narucivanja sestra nije nista rekla.. Kako to ide? Prva trudnoca i sva sam zbunjena :/


    Ne trebaš vaditi, samo se opusti i uživaj :) pocni uzimati folacin ako već nisi i malo pregledaj koju hranu/cajeve/lijekove ne smiju trudnice.
    Ja bi za svaki slucaj uvijek malo na početku smanjila tempo čisto do prvog pregleda. 
    Čestitke! :) 

  • Embarasada

    Broj poruka: 464

    Prijavi adminu

    Semyzg31

    marinica29

    Semyzg31

    Cure evo mene s pregleda ne znam od kud da krenem uglavnom beba je dobro sto je naravno najvaznije doktor ma pregledu nije moj i jos sam u soku kako se ponasao dakle izdero se na mene da kakav uz ko je mene na to narucio treba samo pregled obavit uz se me radi u 15 tj i kad sam mu rekla da razlog narucivanja na odjelu humane na pregled i uz je taj sto sam prosle godine pobacila u 15+3 tj onda ke odlucio smilovat se i napravit da bi mi zatim reko da sam otvorena za vrsak jagodice i da sta sam u tolikom strahu da to utjece na bebu reko sta bi se trebala smijat sad kad ste to rekli.Bebicu sam vidjela doslovno sekundu i nisam se ni usudila pitat da muz ude unutra da vidi pitam za spol i on mi odgovori da nema lece trenutno jer ima konjuktivistis i da ON ne govori spol do 19-20btjedna prema tome otisla sam ko pokisla kokos i rasplakala se muzu kad sam izaslabas me pogodilo to ponasanje..jel koja od vas isto tako otvorena ili sta vec jer do sad mi je sve bilo u redu bas me ovo sokiralo😢

    A da li imas kakav osjecas da si otvorena? Boli sto?

    Ne,dapace dobro se osjecam osim sto se umorim i onda naravno usporim inace nemam nikakvih bolova,ma bas me je isprepado jer zadnji put sam u ovom tj pobacila nemoram ni govorit kako se osjecam jos on meni kao ne ravnajte se po prosloj trudnoci ma bas sam ljuta sto mog nije bilo ovaj je bio toliko arogantan da mi je doslo da se dignem sa stola


    Koji uzas !! Zar ne shvaćaju takvi kreteni koliko štete naprave trudnicama?? Malo ljudskosti ih ne bi ubilo

  • Semyzg31

    Broj poruka: 245

    Prijavi adminu

    Znam samo da me nece tako skoro vidjet,a sad citam na internetu da to uloziva za vrsak prsta cesto je kod drugorotkinja i bitno da cerviks nije mekan e sad to naravno nemam pojma.Ja sam u prvoj trudnoci imala prirodnu selekciju tj porod bez dripa i iceg i poslije napravljenu kiretazu pa si mislim da nije od toga jer kad me pregledavo pito je jel ovo druga trudnoca? 

    [lilypie.com]

  • Avatar Lavandica

    Lavandica

    Broj poruka: 417

    Prijavi adminu

    coolkiki

    Pozdrav zenice, mirno nam ovdje :)
    lavandice, da nisu iritabilna crijeva, ja imam to ali kod mene je druga strana, grcevi bez stolice… 😐
    terapiju sad ne smijem koristiti, pa je to haos unutra…
    Pokusaj ubaciti dvopek, ili crnu cokoladu, onu sa velikim udjelom kakaa, obavezno probiotik, npr prolife onaj u bocicama,on fino smeka.
    bioaktiv lgg, slanija supica, mineralna, stapici… to bi trebalo smiriti stomak


    Hvala, probat cu tako. Stalno mi vrti ili zeludac ili crijeva. Narucila sam se kod dr opce prakse, pa cemo vidjeti sta ona kaze.

    Stize nam Mihael ♡
    [lilypie.com]

  • Avatar Ana Donna

    Ana Donna

    Broj poruka: 638

    Prijavi adminu

    Cure, jel mi možete ukratko napisat koje ste simptome imale u ranoj fazi trudnoće? 

    [lilypie.com]

  • Avatar Monikaharmonika

    Monikaharmonika

    Broj poruka: 247

    Prijavi adminu

    Ana Donna

    Cure, jel mi možete ukratko napisat koje ste simptome imale u ranoj fazi trudnoće?


    Ana moram ti se javiti. Mada ne spadam u ljetne. Moje početke znaš, a kad sam ostala trudna simptoma je bilo malo. Meni osjećaj kao neko škakljanje, leptirići u trbuhu.Puno sline u ustima.  Sike ispuhane. Mučnina počela oko 8 tjedna. Muka kad sam sita, muka kad sam gladna, a povraćala samo pljuvačku. To trajalo do 11 tj. Onda mir bio do 20 i nekog tjedna kad me uhvatio išijas da sam bila skoro nepokretna 3 tjedna. Nit hodat, niti auto vozit, ništa. Valjda kad se zdjelica  namjestila kako je htjela to prestalo i od onda sve 5 osim žgaravice. Eto ukratko. 😂

  • Avatar Mom_to_be22

    Mom_to_be22

    Broj poruka: 88

    Prijavi adminu

    Ana Donna

    Cure, jel mi možete ukratko napisat koje ste simptome imale u ranoj fazi trudnoće?


    Ana cestitam!😊 

    Ja sam od simptoma imala samo grceve kao da cu dobiti i grudi su bile bolne, sad sam 9tt i dalje me grudi bole i muci me zatvor + dizanje bar 5 puta zbog mokrenja😑

    [lilypie.com]

    [daisypath.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.