Kako vaša obitelj provodi slobodno vrijeme?

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • any987

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Kad suprug stigne kući odmah mu u naručje stavljam naše mlađe dijete i žurnim korakom odlazim do naše sobe u kojoj me čeka neviđena količina odjeće od koje se ni prematalica više ne vidi. Spremam i glačam odjeću, kupim igračke s poda, a suprug ljuljuška našeg četveromjesečnog sinčića,dok drugom rukom spretno gradi najljepšu garažu našem starijem sinu njemu omiljenim legićima. Suprug me promatra i slijedi pitanje: Kakav je plan? Pod time misli dal ćemo uspjet posjetiti nekoga od naših najdražih, ili ćemo ići na bazene, ili možda samo izaći van? Šutim jer ni sama nisam sigurna…sigurna sam jedino da mi treba tjedan dana da počistim ovaj nered. Ipak ostavljam nered za neki drugi dan i priključim se u igri skakanja po krevetu, gradnji legaća, igranja loptom u stanu. Ponekad  uspijemo suprug i ja popit kavu s nogu prije nego krenemo na igralište..a navečer kad maleni zaspi meni na prsima suprug se nagne da me poljubi za laku noć. Ne uspijeva….  stariji sinčić je zaspao između nas. Nasmijemo se jer oboje smo sigurni u jedno. Ipak nam je bilo lijepo jer smo dan proveli zajedno.

  • iva05

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    bok,ja sam Luka. Imam četiri mjeseca.
    Slobodno vrijeme koristimo za šetnje po gradu, šumama, parkovima, odlaske na mjesta koja su oni posjećivali kao klinci i igre koje su primjerene mom uzrastu.
    Pokazuju mi večernja svjetla Zagreba dok veselo klepećem nogicama u klokanici.
    Odemo i do ponekog muzeja da pogledamo izložbu. Cjenkamo se na placu. Izmišljamo nova jela dok ja mami pomažem (tako što sam dobar u sjedalici). Plešemo i pjevamo o starom McDonaldu. Mijaučemo i lajemo, mučemo i rokćemo. Smijemo se odrazu u ogledalu. Neki malac sličan meni. Gugućemo zvuku fena. skačemo na pilates lopti. razgovaramo s bakicama na Dolcu. popričamo s tetama u dućanu (obožavaju me). otkrivamo nove puteve. čitamo knjige koje mamu zanimaju (jer je meni još tako svejedno, bitno da nešto čita). pijemo kavu u maminom omiljenom kafiću. 
    a najljepše mi je navečer kad se svi skupa igramo i glupiramo. nadam se da će uvijek biti ovakvi jer nam je baš zabavno!

    p.s. na bazen me još nisu vodili pa…

  • marinap

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    slobodno vrijeme sa svoje dvoje djece provodimo tako da se što više družimo. Kad je lijepo vrijeme, izlazimo u šetnje po suncu, na raznorazna dječja igrališta, ljeti more i kupanje što je moguće više. Zima je uglavnom rezervirana za kućna druženja uz pjesmu ples. Tu su omiljene lego kockice, crtamo, pišemo, pričamo priče. Uglavnom nikad nije dosadno.. Da možemo samo bi još više putovali.

  • zebi123

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Slobodno vrijeme moja obitelj provodi na svakakve načine,,   najbitnije da smo zajedno

  • ala

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Zajedništvo, Ljubav,Vjera,Nada čine moj Obitelj SRETNOM.

  • Avatar darkot

    darkot

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pročitala sam dosta ovih komenatara, u biti od svakog bi se dalo izdvojit nešto kako provodimo naše slobodno vrijeme, no da ne pišemo, 4-člana mlada obitelj, šetnje, izlasci.. ja imam pjesmicu za nase 2 djecice jer s njima je svaki slobocni trenutak udah života i osmijeha za sutra.. punjenje baterija.. sa njima je naše slobodno vrijeme slobodno vrijeme..

    Dječica naša, sunca naša sjajna,

    odkad su se rodila sve je tako bajno!

    Volimo njihove osmijehe, te malene ruke,

    i zločeste zubiće koji zadaju nam muke!

    Kod prvih koraka ravnoteža ih muči,

    a reći prvu riječ, to se dugo uči!

    Ni sam ne znaš kako to izgleda slatko,

    al za mjesec-dva sve će ići glatko! :))

    Ništa nam nije teško, i kad bude nas po noći,

    oni samo pozovu, mama i tata će doći!

    Kad su nam bubani vjerujte da i nas boli,

    jer naše naše srce ih neizmjerno voli!!!!

    S njima provodim najdivnije sate

    Dječice naša, vrijedniji ste nam od ikakvog zlata.

    Uvijek će Vas voljeti vaši mama i tata!!!!! ♥

  • Avatar levelle

    levelle

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Iskreno bas i nemamo nesto slobodnog vremena preko tjedna,Petar nam je u vrticu,a suprug i ja radimo pa slobodno vrijeme iskoristimo maksimalno preko vikenda.
    Igra,igra i samo igra sa malenim,crtici,filmici,citanje knjigica,šetnjice ako nas vrijeme posluži,druženje kod prijatelja,i sad jedva cekamo da nam padne snijeg… Sad smo u fazi plastelina pa se svi skupa zabavljamo sa time Vikendom nam je doma pravi raspašoj,ali svi mi skupa uživamo u tome i u tim malim slatkim radostima sa nasim Petrom koji nam je sve na svijetu.

  • Avatar keke38

    keke38

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Slobodno vrijeme? Hm, što je to …

    uz dvoje tinejdžera (sin 14 i kćer 13 godina) i jedno malo sveprisutno šestogodišnje zujalo, tj. zujalicu punu energije, suprug i ja definitivno nemamo slobodno vrijeme… ali kada se uspijemo othrvati od svakodnevnih obaveza zajedno radimo svašta….

    vičemo iz petnih žila … to nam je najdraža aktivnost za stolom dok se jede, jer bi svatko htio svojih 5 minuta slave i nešto reći i tako dođe do nadglasavanja i vikanja za ručkom ili večerom…. ujedno usput šokiramo i slučajne prolaznike, jer svi unezvjereno pogledavaju prema prozorima pitajući se otkuda dolazi ta nesnošljiva buka 

    nakon toga slijedi pospremanje stola i pranje suđa, ako se teškom mukom i uz znoj lica svoga uspijemo dogovoriti sa svojim mušičastim tinejdžerima da bi bio red da nešto pomognu u kući… naravno da najmanje zujalo koristi svaku priliku da napravi što veći nered…..zatim, dok nam se istroše glasnice, crtanje i kreativno izražavanje svake vrste (plastelin, izrada odjeće lutkama ili nakita) je jedna od omiljenih aktivnosti, slušanje muzike i plesanje, skakanje u ritmu ili tresenje cijelog tijela u pokušaju da se ritam ulovi…. igrice na kompu su omiljene među klincima, a znamo se priključiti i mi roditelji za ublažavanje svakodnevnog stresa i „održavanje informatičke pismenosti“

    ….. igramo Uno, čovječe ne ljuti se (ali se čovječe skoro uvijek ljuti), dok je lijepo vrijeme na dvorištu se loptamo ili vozimo bicikl (najmlađa članica obitelji), kad je ljeto brčkamo u bazenčiću i tražimo hlad….a tu je i svakodnevno obilaženje dječjih igrališta koja su najveći mamac kad je lijepo vrijeme….. klipić, sladoled, šetnjica i laganini…..navečer je obavezno čitanje knjiga, na inzistiranje „zujalice“ jer se bez priče ne ide spavati …..

    ali najveći gušt je kad se svi skupimo pred tv i imamo „filmsku večer“…. onda smo svi na okupu, bar na sat i pol…. nema školskih obaveza, nema posla, nema vrtićkih slatkih briga….neki crtić, po mogućnosti sinkronizirani, da i naše najmanje čudo može pratiti bez problema…. a ako je sa titlovima evo nam posla svima pa joj svatko malo čita da i ona razumije o čemu se radi …..uzmemo čips, kokice, čokoladu i druge uzročnike karijesa i utonemo u virtualni svijet…. svi zajedno u sobi na okupu, samo nas mačka čudno gleda jer joj nije jasno kako je odjednom nastao mir…

    PS sinu je rođendan u 11. mj a starijoj kćeri u 12. mj (na sv. Katarinu i sv. Luciju)…. dobro bi nam došao jedan „sveti“ Tuhelj da nas malo počasti, jer niti more nismo vidjeli ove godine, osim na slikama

    Ugodan vam dan svima i uživajte u druženju sa svojom obitelji

  • SANDY44

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Naši dečki su već veliki…18 g.ali bez obzira na to i naše različite obveze… najradije se zajednički opustimo uzkupanje u toplicama.
    Tato bih nam ova nagrada dobro došla…jer nitko ne bih imamo izgovor… čak što više vrlo rado bih zajedno kod vas proveli vikend.

  • L.A..

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    S obzirom da smo nova obitelj bilo kakvo zajedničko vrijeme nam je dragocjeno..igra, šetnja, pa čak i spavanje za nas je posebno..a toplice bi nam itekako bile velika nagrada i uživancija, posebno za jednogodišnjeg sinčića koji uživa u vodi :)

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.