Jesenske bebe 2024 ☔️🍂🍁🌧️🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • tiri

    Broj poruka: 20

    Prijavi adminu

    Hej cure, evo i mene danas s pregleda. Sve je super, samo kaze da je beba malo veća i da pripazim sa slatkim i s voćem bez obzira na to što mi je OGTT uredan... Mene slatko uopće ne vuče, ali zato svaki dan pojedem par voćki. Je li to previše? Ne mogu procijenit normalnu dnevnu količinu voća...Htjela sam vas i pitat zna li neka koji je postupak za otvaranje porodiljnog? Moja gin će mi dat doznake. Nosim li onda to u HZZO ili je dovoljno to samo svom poslodavcu dat?

    Termin 18.10.2024.

  • Avatar Marija96

    Marija96

    Broj poruka: 449

    Prijavi adminu

    tiri

    Hej cure, evo i mene danas s pregleda. Sve je super, samo kaze da je beba malo veća i da pripazim sa slatkim i s voćem bez obzira na to što mi je OGTT uredan… Mene slatko uopće ne vuče, ali zato svaki dan pojedem par voćki. Je li to previše? Ne mogu procijenit normalnudnevnu količinu voća…Htjela sam vas i pitat zna li neka koji je postupak za otvaranje porodiljnog? Moja gin će mi dat doznake. Nosim li onda to u HZZO ili je dovoljno to samo svom poslodavcu dat?

    Nosis u HZZO i tamo popunjavas dva obrasca. 

    11.01. ➕
    01.02. čuje se srce 💗 (5.60mm)
    22.02. (26.84mm) 😍 👣
    05.03. (49.75mm) 😍
    29.03. (108.9mm) dečkić 🩵
    22.04. 🩵
    20.5 (603g) 🩵
    17.6. (1042g)
    15.7. (2005g)
    12.08. (2617g) 💙
    Iduci pregled: 26.8.

  • ikica_90

    Broj poruka: 425

    Prijavi adminu

    Marija96

    tiri

    Hej cure, evo i mene danas s pregleda. Sve je super, samo kaze da je beba malo veća i da pripazim sa slatkim i s voćem bez obzira na to što mi je OGTT uredan… Mene slatko uopće ne vuče, ali zato svaki dan pojedem par voćki. Je li to previše? Ne mogu procijenit normalnudnevnu količinu voća…Htjela sam vas i pitat zna li neka koji je postupak za otvaranje porodiljnog? Moja gin će mi dat doznake. Nosim li onda to u HZZO ili je dovoljno to samo svom poslodavcu dat?
    Nosis u HZZO i tamo popunjavas dva obrasca.

    Koja dva obrasca? Ja sam u prvoj trudnoći samo zahtjev za porodiljni ispunjavala, ali ne znam koji je drugi? 😁 ajde pliz javi ja bi si ga isprintala jer kod nas u Zg se može sve mailom poslati da ne hodam sad po HZZO-u 😁

    👱‍♀️ '90, neprohodan lijevi jajovod
    🧔'88, normozoospermiaAIH 11/2021, beta ❌
    AIH 12/2021, beta ❌
    IVF 04/2022, ET, beta 273, ostalo 3 🐧🐧🐧
    12/22 baby boy 💙
    FET 01/2024, beta 432, ostalo 🐧🐧
    OTP 19.10.2024

  • Arianne

    Broj poruka: 221

    Prijavi adminu

    Cestitke na dobrim pregledima!
    .
    Ja sam bila danas na pregledu i procijenio je da beba ima 2900 grama. I da vidi u plodnoj vodi komadice lanugo dlake tako da je skoro spreman za porod prakticki. Nije napokon vise mjerio cerviks jer nije bitan, samo je napipao i rekao da je cvrst i zatvoren.
    Sljedeci pregled je za 2 tjedna i da ako bude sto prije, idem u bolnicu. Uzeo mi je i bris na onu bakteriju .
    Ugl sve je ok samo imam opet neke leukocite u urinu. I ne moram vise mirovat ni pazit, napokon. .
     .
    Ja inace opet malo povracam zadnje dane, mislim da mi smeta i vrucina i bas sam sretna sto je danas kisa. I cesto imam taj osjecaj knedle u grlu pa me poslao ginekolog da vadim opet krv i urin za svaki slucaj.
    .
    Tiri, ja sam za porodiljni uz potvrdu doktora ispunila neku izjavu i odnijela u HZZO. Oni su mi je potvrdili, tj pecatirali i potpisali, i onda sam nju i potvrdu doktora poslala i poslodavcu. Nisam tu izjavu nasla na netu, bili su mi je prethodni put dali u HZZO jer sam ih pitala unaprijed.

    It's a boy 💙

  • Arianne

    Broj poruka: 221

    Prijavi adminu

    Tiri, kad guglam "izjava rodiljni dopust HZZO", mislim da mi se ta izjava prikazuje kao prvi rezultat, ali ne mogu sad sto posto provjerit jer mi je nece otvorit na mobitelu.
    Ali tih 45 dana prije i prvih 6 mjeseci je rodiljni dopust, a nakon toga je roditeljski, iako se cesto u govoru koristi taj termin porodiljni (pravnica sam).

    It's a boy 💙

  • ikica_90

    Broj poruka: 425

    Prijavi adminu

    Meni je ova promjena temperature pomogla da se ne znojim više ko luda, ali me zato od toga tako glava boli i tlak mi je opet ful nizak tak da sam sva ko pijana 🤣🙈 nije dobro kad je vruće nije dobro ni kad osvježi 🤣 curke kako ste vi? Kako je na vas utjecala promjena vremena? 😁 

    👱‍♀️ '90, neprohodan lijevi jajovod
    🧔'88, normozoospermiaAIH 11/2021, beta ❌
    AIH 12/2021, beta ❌
    IVF 04/2022, ET, beta 273, ostalo 3 🐧🐧🐧
    12/22 baby boy 💙
    FET 01/2024, beta 432, ostalo 🐧🐧
    OTP 19.10.2024

  • Popokatepetl

    Broj poruka: 137

    Prijavi adminu

    Ako rodiljni otvarate nakon komplikacija morate na hzzo odnijeti samo doznake i isti obrazac koji se ispunjavao mjesečno za komplikacije, samo se na njemu zaokruži rodiljni dopust a ne komplikacije.. I to je to dok dijete ne napuni 5mjeseci. I jedna doznaka se pošalje poslodavcu.Ikica meni je puno lakše sad, stvarno se nadam da temperature više neće preko 30. Kod nas je 25 i oblačno i sta se mene tiče može slobodno ostat tako bar do kraja tjedna.. 
    Inače malena kao da je svakim danom aktivnija, trbuh mi radi nonstop, više se ni za spavanje ne mogu namjestiti, šta se ne bi oni pred kraj trebali umiriti 😅

  • ikica_90

    Broj poruka: 425

    Prijavi adminu

    Popokatepetl

    Ako rodiljni otvarate nakon komplikacija morate na hzzo odnijeti samo doznake i isti obrazac koji se ispunjavao mjesečno za komplikacije, samo se na njemu zaokruži rodiljni dopust a ne komplikacije.. I to je to dok dijete ne napuni 5mjeseci. I jedna doznaka se pošalje poslodavcu.Ikica meni je puno lakše sad, stvarno se nadam da temperature više neće preko 30. Kod nas je 25 i oblačno i sta se mene tiče može slobodno ostat tako bar do kraja tjedna..
    Inače malena kao da je svakim danom aktivnija, trbuh mi radi nonstop, više se ni za spavanje ne mogu namjestiti, šta se ne bi oni pred kraj trebali umiriti 😅

    Ja se nadam isto da neće više biti toplinskih valova, meni isto odgovara da je hladnije, ali kad ovako naglo temperatura padne odmah me glava uhvati, al već sutra će biti bolje kad se malo adaptiram na vrijeme 😁 ja sam isto mislila da se smire, a kad u prvoj trudnoći večer prije neg sam rodila mali je divljao, čak muž i video snimio kako se komeša, i tu noć mi vodenjak pukao 🙈🤣 moj je najaktivniji noću kad se ja umirim onda on krene sa svojim tulumom 😁

    👱‍♀️ '90, neprohodan lijevi jajovod
    🧔'88, normozoospermiaAIH 11/2021, beta ❌
    AIH 12/2021, beta ❌
    IVF 04/2022, ET, beta 273, ostalo 3 🐧🐧🐧
    12/22 baby boy 💙
    FET 01/2024, beta 432, ostalo 🐧🐧
    OTP 19.10.2024

  • Popokatepetl

    Broj poruka: 137

    Prijavi adminu

    Melodie

    Recite mi koja je shema s ogtt. Ja san svoj povratila danas i odbili me za dalje jer kao nema smisla. Nisu mi ni naplatili. Samo mi je sestra iz klinike naknadno javila (znamo se privatno) da mi je na taste bio 4.6 kao cisto da znan. I vecinom na netu pise do 28 tjedna da se radi ogtt. Neznam zasto je to? ja bih ga ponovno probala napravit sljedeci tjedan jer u mom gradu toga nema a danas sam morala nazad. Ali tada cu vec bi 29plus nesto. Jeli to onda kasno? Sljedeci pregled mi je 9.9. u novog ginekologa pa racunam dotad bi ga uspila ponovit ali neznam oce li mi se priznat ako to bude 31 tjedan i o cemu to ovisi.

    Znala sam da sam nešto zaboravila iskomentirat.. Žao mi je da ti je bilo loše, i meni je ali tek nakon dva vađenja pa su mi na kraju izvadili i treći put i priznali rezultat jer su i prva dva bila ful niska.. Stvarno ne znam koja je shema i zašto se preporuča do 28., ja bi na tvom mjestu ponovila i s 29 pa si na miru 🤷🏼‍♀️ali ako ti je prvi tako nizak, možda ti i gin kaže da nema potrebe.. 

  • Popokatepetl

    Broj poruka: 137

    Prijavi adminu

    ikica_90

    Popokatepetl

    Ako rodiljni otvarate nakon komplikacija morate na hzzo odnijeti samo doznake i isti obrazac koji se ispunjavao mjesečno za komplikacije, samo se na njemu zaokruži rodiljni dopust a ne komplikacije.. I to je to dok dijete ne napuni 5mjeseci. I jedna doznaka se pošalje poslodavcu.Ikica meni je puno lakše sad, stvarno se nadam da temperature više neće preko 30. Kod nas je 25 i oblačno i sta se mene tiče može slobodno ostat tako bar do kraja tjedna..
    Inače malena kao da je svakim danom aktivnija, trbuh mi radi nonstop, više se ni za spavanje ne mogu namjestiti, šta se ne bi oni pred kraj trebali umiriti 😅
    Ja se nadam isto da neće više biti toplinskih valova, meni isto odgovara da je hladnije, ali kad ovako naglo temperatura padne odmah me glava uhvati, al već sutra će biti bolje kad se malo adaptiram na vrijeme 😁 ja sam isto mislila da se smire, a kad u prvoj trudnoći večer prije neg sam rodila mali je divljao, čak muž i video snimio kako se komeša, i tu noć mi vodenjak pukao 🙈🤣 moj je najaktivniji noću kad se ja umirim onda on krene sa svojim tulumom 😁

    Moja prva je fakat mirovala, pogotovo na kraju tako da u ovoj trudnoći samo upitnici ziznad glave 😂😂Evo ja spakirala torbu pa nek stoji 🙈

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.