Jesenske bebe 2024 ☔️🍂🍁🌧️🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Marija96

    Marija96

    Broj poruka: 449

    Prijavi adminu

    Marija96

    Melodie

    Ja san nekako potistena uvezi tezine bebe, nekidan na pregledu san bila 27+3 i beba je taman imala tocno kilo, 1000g. Beba je razvijena zasad odlicno sve je sta se nje tice u savrsenom redu samo eto od starta ima malo manje nego ostale bebe. Cak mi je nekidan ginekologica rekla 'ovo mi se cini malo' , pa je uzela neku tablicu i provjeravala na kraju je ispalo da po toj tablici je sasvim uredu da beba ima kilo u 28mom tjednu nego se ona zadnje vrime navikla na sve malo vece bebe . Sad strepin do 9.9 eto tjesi me to sta je stalno osjecan, stalno brejk densa u meni🤣 jos san pocela jucer i danas po prvi put osjecat bolove lagane u donjem djelu leda i stisnutost bocnih trbusnih misica pa se nadan da to beba raste. Tjesin se tako 🫣
    Da ides kod drugog ginekologa drugacija bi tezina bila uvjerena sam. Ako si citala od negdje prije ja sam slicno prosla. Moj ginekolog govori da je sve odlicno, da je beba krupnija, da ima veliku glavu🤣 a kad sam dosla u bolnicu rekao je da "nist posebno" beba je sitna a i po mojoj gradji nema sanse da bude krupnija. I sad kad sam isla kod svog je rekao da njemu opet ispada da je veca nego sto je po tjednima i da se nemam sta brinut. Tako da, ono sta ti hocu reci da ne slusas previse i da se ne sekiras. Znam da je lako reci jer sam ja nakon tog imala razne scenarije u svojoj glavi koje sam si stvorila. Ali ako se bebica dobro razvija sve je na svom mjestu, imala ona koji g vise, manje nema veze, svejedno ni ne mogu tocno reci, vec je to sve okvirno.

    I ako ces citat na netu pise 27 tj beba iznosi oko 900g. OKO. Tak da sve je to tu negdje. Kak meni na aplikaciji pise od 2500-4000 je normalno. Kuzis koja je to prevelika razlika. 

    11.01. ➕
    01.02. čuje se srce 💗 (5.60mm)
    22.02. (26.84mm) 😍 👣
    05.03. (49.75mm) 😍
    29.03. (108.9mm) dečkić 🩵
    22.04. 🩵
    20.5 (603g) 🩵
    17.6. (1042g)
    15.7. (2005g)
    12.08. (2617g) 💙
    Iduci pregled: 26.8.

  • Avatar Melodie

    Melodie

    Broj poruka: 117

    Prijavi adminu

    Da. U pravu ste. Hvala curke smirile ste me. Mislin da sve igra ulogu, prvo sta je meni ovulacija bila kasnije to znam jer san uvatila bas na trakici ultra tamnu drugu liniju 18.2. navecer. Drugo sta je beba po uzv tri cetri dana manja nego po kalendaru, to mi je rekla pretprosli put i put prije toga, prosli nie spominjala. Trece svakako minjan ginekologicu i sljedeci pregled idem bas kod jednog od doktora iz bolnice ali u ordinaciju privatno. Jer me moja ginicka isfrustrirala, bez obzira sta sam dobila samo dva kila dosad , ona ne propusta priliku da naglaski kako san bila debela kad san ostala trudna i kako je pitanje trena kad ce skocit tlak i secer (bez obzira sta kuci pratim oboje i uvik je savrseno) i odbila mi je zadnji put uopce prebacit na 4D uz naglasak da od masnoce na trbuhu sigurno ne bi vidila nista, i tako svaki put kad me ona dopadne. Kolegice su joj bolje i u njih uvik dobijen 4D uzv sliku di se skroz jasno vidi bebica slatka . I to placan papreno svaki put. Uvjerena san da mi je tlak kad doden tamo veci od stresa oce li me i taj put indirektno sramotit. Tako da san prosli put kad sam izasla sa pregleda odma nazvala drugu kliniku i sad san opustenija ko nikad dosad u ovih sest sedan miseci. Uh. 

    🎼najljepsu ljubavnu pjesmu, najljepsu ljubavnu stvar🎼 👩🏼‍❤️‍💋‍👨🏻 / termin 8.11./ 🎀 little girl on the way🎀

  • Arianne

    Broj poruka: 221

    Prijavi adminu

    Melodie, evo meni npr recimo u aplikaciji koju imam (Pregnancy+) pise da od 27 tjedna beba ima oko 1 kg.
    Jos ako ti je i ginekologica rekla da je normalno, samo su cesto vece...
    Zao mi je sto te tako kritizira za kile, u tvojim tjednima je 2 kg malo.

    It's a boy 💙

  • Popokatepetl

    Broj poruka: 137

    Prijavi adminu

    Melodie

    Da. U pravu ste. Hvala curke smirile ste me. Mislin da sve igra ulogu, prvo sta je meni ovulacija bila kasnije to znam jer san uvatila bas na trakici ultra tamnu drugu liniju 18.2. navecer. Drugo sta je beba po uzv tri cetri dana manja nego po kalendaru, to mi je rekla pretprosli put i put prije toga, prosli nie spominjala. Trece svakako minjan ginekologicu i sljedeci pregled idem bas kod jednog od doktora iz bolnice ali u ordinaciju privatno. Jer me moja ginicka isfrustrirala, bez obzira sta sam dobila samo dva kila dosad , ona ne propusta priliku da naglaski kako san bila debela kad san ostala trudna i kako je pitanje trena kad ce skocit tlak i secer (bez obzira sta kuci pratim oboje i uvik je savrseno) i odbila mi je zadnji put uopce prebacit na 4D uz naglasak da od masnoce na trbuhu sigurno ne bi vidila nista, i tako svaki put kad me ona dopadne. Kolegice su joj bolje i u njih uvik dobijen 4D uzv sliku di se skroz jasno vidi bebica slatka . I to placan papreno svaki put. Uvjerena san da mi je tlak kad doden tamo veci od stresa oce li me i taj put indirektno sramotit. Tako da san prosli put kad sam izasla sa pregleda odma nazvala drugu kliniku i sad san opustenija ko nikad dosad u ovih sest sedan miseci. Uh.

    Momentalno sam se iznervirala 😅😅😅
    Stvarno nikom ne treba gin. s takvim stavom i komentarima kroz trudnoću 

  • TheDoris

    Broj poruka: 99

    Prijavi adminu

    sanya123

    TheDoris

    I ja sam obavila jucer pregled, sve je super, 890 grama ima curica i uspjeli smo joj vidjeti lice. OGTT mi je prosao super, ni jedna vrijednost nije povisena. Iduci pregled imam 12.09. A prije tog uzv srca iduci tjedan na Srebrnjaku.
    Jel uzv srca redovni pregled koji obavljaju svi ?

    Islreno ne znam, mene to salje ginekologica zbog one hernije koja je bila na pupcanoj vrpci ali je nestala do 12 tt 😬


    22.03.2024. + 😇
    26.11.2024. - termin 💗 it's a girl 💗

  • ikica_90

    Broj poruka: 425

    Prijavi adminu

    Vidim da smo sve ili nešto pokupile ili nas muči vrućina I kronični umor 🙈 eto mene vrućina i nespavanje ubijaju. Sinoć se mali zbudio u 3h i dok je zaspao ja više nisam ni mogla zaspati, sad sam sva umorna i jedva funkcioniram 🙈 baš me to ubija.
    Ovo za ginekologicu koja komentira kilazu na tako ružan način je baš grozno. Neki ljudi su možda doktori, ali nemaju osnovnu kulturu što je prestrašno. Toliko godina se ulagalo u njihovo školovanje i specijalizaciju a oni se ponašaju bez bontotna, ma fuj

    👱‍♀️ '90, neprohodan lijevi jajovod
    🧔'88, normozoospermiaAIH 11/2021, beta ❌
    AIH 12/2021, beta ❌
    IVF 04/2022, ET, beta 273, ostalo 3 🐧🐧🐧
    12/22 baby boy 💙
    FET 01/2024, beta 432, ostalo 🐧🐧
    OTP 19.10.2024

  • Avatar Melodie

    Melodie

    Broj poruka: 117

    Prijavi adminu

    Ja mislin da san naletila na ginekologicu koja kao osoba ono u svom stavu ne voli visak kila. jer ono iman ultra tanke noge iman inace jedino oko trbuha visak, nista to nie strasno, to se i ne primjeti moj viska kad nosin haljine. A po njenin komentarima ko da iman sto kila doslovno🤣🤣 dok ja znam cura sta imaju po 20 kila vise od mene u startu i njihovi ginekolozi nikad ni ric negativnu. Sve moje priajteljice se cude zasto je toliko zapela za to. Pogotov sza je sve super. i sta nisan ni dobila kila puno. ali eto s obziron da ovi put nisan tila trpit i da sannjoj rekla da s obzirom koliko placam se mogla potrudit i stisnit tipku na svom fensi uredaju koji odmah pokaze bebu u 4D (njene kolegice kad bi me zapale same bi ponudile i slikale poslalae mi cak slike na mejl i slicno) a ona na moju molbu nije htjela a vidilo se da je to zato sta me taman pocela brisat pa je rekla da je razlog zato sta se stoposto radi moje masnoce na trbuhu nebi nista vidilo. i nije joj se dalo ali je zato uzela dva puta po 60 eura u deset dana za nepotreban pregled. ma f...off🤣  zato se nenpojavljujem na sljedeci termin. 

    🎼najljepsu ljubavnu pjesmu, najljepsu ljubavnu stvar🎼 👩🏼‍❤️‍💋‍👨🏻 / termin 8.11./ 🎀 little girl on the way🎀

  • sparkle212

    Broj poruka: 142

    Prijavi adminu

    Komentari za tezinu su potpuno nepotrebni. Ja sam ostala trudna s 77kg na 173cm visine i sad sam dosla do 98kg. Sama sam si kriva za tezinu i svijesna sam da bude to trebalo skinuti kasnije, ali to je moj problem a ne doktora. Beba dobro napreduje, uredne je velicine i tezine, OGTT je uredan..
    Moj gin mi nikad nije prigovorio za dobivanje na tezini, u TA su jednom komentirali i to sam prekinula u startu. 
    A sto se tice 4D uzv, sumnjam da imas toliko masnoce na trbuhu da se nebi vidjela slikica, uređaju su sada poprilicno napredni i to nebi trebalo utjecati. Zao mi je da imas takvo iskustvo 

    21.12. ➕
    12.1 imamo otkucaje 🩷
    Nifty✔️ it’s a girl 💖

  • Avatar Melodie

    Melodie

    Broj poruka: 117

    Prijavi adminu

    sparkle212

    Komentari za tezinu su potpuno nepotrebni. Ja sam ostala trudna s 77kg na 173cm visine i sad sam dosla do 98kg. Sama sam si kriva za tezinu i svijesna sam da bude to trebalo skinuti kasnije, ali to je moj problem a ne doktora. Beba dobro napreduje, uredne je velicine i tezine, OGTT je uredan..
    Moj gin mi nikad nije prigovorio za dobivanje na tezini, u TA su jednom komentirali i to sam prekinula u startu.
    A sto se tice 4D uzv, sumnjam da imas toliko masnoce na trbuhu da se nebi vidjela slikica, uređaju su sada poprilicno napredni i to nebi trebalo utjecati. Zao mi je da imas takvo iskustvo

    Ista kilaza pocetna samo sam ja malo niza od tebe, i udebljala se 2,5 kila dosad jer mi je od prvog oregleda napisala u knjizicu velikim slovima: DIJETA  ko da imam 177 a ne 77 . Znaci jos ni do 80 nisam dosla. Pa to i govorim, svaki put dotad zadnja tri puta u njene kolegice i jednom od kolege (njeni zaposlenici)  iz druge smjene sam viidla 4D uzv i dobila sliku, potpuno bistru, imam ih par srecom pa me boli briga za ovaj put. Bebica se na svin slikama vidi savrseno cak bolje od drugih tuđih slika koje sam vidila. Zato znam da je njoj to bila izlika, jer da je ona pokusala pa rekla to nego jednostavno joj se nije dalo. Mene su prijateljice nagovarale da odem negdi drugo  vec prvi put kada mi je za pregled uzela 100 eura i kada su cule sto mi je rekla. Ali sam nekako racunala : ajde to je rekla sad i vise nece to komentirat. Ali sam se prevarila.  No dobro, sta je tu je . Sritna sam sta je s bebom zasad sve savrseno i sta se tu vise ne vracam. 

    🎼najljepsu ljubavnu pjesmu, najljepsu ljubavnu stvar🎼 👩🏼‍❤️‍💋‍👨🏻 / termin 8.11./ 🎀 little girl on the way🎀

  • Avatar tinchi

    tinchi

    Broj poruka: 90

    Prijavi adminu

    Imala i ja takvog ginekologa na pocetku trudnoce koji mi je isto brojao zbog kila a ja dobila 3, 4 kg bila.
    I ja trazila drugoga i koji sad nista za kile.
    Dobila sam 11 do sada i on kaze super ijako sam prije trudnoce imala visak od nekih 15 kg.
    Znam koji je to stres, meni se plakalo prije pregleda.
    Nejdi kod nje i uzivaj u trudnoci 

    👱‍♀️28
    🧔‍♂️31
    20.12 zadnja mj
    12.1 pozitivan testTermin 25.9

    It's a girl 🩷👶

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.