Jesenske bebe 2024 ☔️🍂🍁🌧️🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar ⭐ Miss_Ivy ⭐

    ⭐ Miss_Ivy ⭐

    Broj poruka: 1585

    Prijavi adminu

    Cure, ne nasjedajte na proljetnicu. Dugo sam na forumu i ta zenska dođe s vremena na vrijeme provocirati.

    👩 40 👨 39
    *11/21 MPO Petrova, 22.08.2022.💙
    *02/24 +, Nifty low risk, its a girl! 🩷
    Termin 25.10.2024.

  • ikica_90

    Broj poruka: 421

    Prijavi adminu

    Lucka2110

    Bokic ženice nova sam ovdje naime muž i ja idemo na ivf dva puta nije uspijelo sad 11.7 smo bili i ja napravila test 3 dana prije očekivane menstruacije i ispao pozitivan ujutro ponovim isto pozitivan kupim digitalni clearblue i pokaže se plusic i pise 2-3 tjedna… Od ljekova uzimam samo estrofem od 2 mg i utrogestan 200 tri puta na dan… Zanima me dali da se radujem ili je moguće da je lažno pozitivno… Beta nam je 26.7 ali strašno sam nestrpljiva… Unaprijed hvala

    Bok, ako ti je transfer bio 11.7 onda mislim da nije prerano za test 😁 naravno sve ovisi jesi li primila štopericu i koji dan nakon transfera si radila test i koji dan u ciklusu je bio transfer. Neki imaju u sredini ciklusa, a neki dosta kasno praktički skoro pred novi ciklus. U svakom slučaju ja mislim da bi ovo trebalo biti ok i držim ti fige. Evo ja čekam drugo djete, oba su ivf bebe tako da sretno i nadam se da je bilo uspješno 😁 imaš tu na forumu I temu baš za medicinski potpomognutu oplodnju na rubrici želim djete pa slobodno se i tamo javiš ako nisi, curke su super i svakakvih informacija ima, pogotovo na prvih par stranica čak mislim da piše koji dan nakon transfera je dobro napraviti test da nije lažno pozitivan ili negativan ❤️🥰

    👱‍♀️ '90, neprohodan lijevi jajovod
    🧔'88, normozoospermiaAIH 11/2021, beta ❌
    AIH 12/2021, beta ❌
    IVF 04/2022, ET, beta 273, ostalo 3 🐧🐧🐧
    12/22 baby boy 💙
    FET 01/2024, beta 432, ostalo 🐧🐧
    OTP 19.10.2024

  • ikica_90

    Broj poruka: 421

    Prijavi adminu

    Ovo za podverzivanje jajovoda ne znam, ali jednom sam na hitnoj ležala sa ženom koja je išla na taj zahvat i navodno komisija bolnice je ta koja procjenjuje jesi li kandidat, tj. jesu li svi uvjeti iz zakona zadovoljeni. Obzirom da smo mi jedva uspijeli ostati trudni nikad zapravo nisam ni razmišljala o toj temi 😊 ja se isto često sjetim snowwhite1410 i iskreno se nadam da je sve ok i da je izdržala 😊❤️🥰

    👱‍♀️ '90, neprohodan lijevi jajovod
    🧔'88, normozoospermiaAIH 11/2021, beta ❌
    AIH 12/2021, beta ❌
    IVF 04/2022, ET, beta 273, ostalo 3 🐧🐧🐧
    12/22 baby boy 💙
    FET 01/2024, beta 432, ostalo 🐧🐧
    OTP 19.10.2024

  • tiri

    Broj poruka: 20

    Prijavi adminu

    Hej cure, evo da se javim nakon pregleda...
    Sad sam 27+5 i bebač je super, težak nekih 1100g. Jedino mi je gin rekla da mi malo manjka plodne vode i da zbog tog moram više odmarati na lijevom boku. Navodno to nije ništa strašno i ta plodna voda se može kroz vrijeme povećati. Imate li vi iskustva s tim?

    Termin 18.10.2024.

  • Avatar tinchi

    tinchi

    Broj poruka: 87

    Prijavi adminu

    Hejj cure kako se porod priblizava meni sto pitanja u glavi.
    Koje ste vec rodile da mi malo pojasnite one dane u bolnici kada rodis.
    Zanima me da li je beba stalno s tobom? Hranjenje? Presvlacenje? Kada beba jako place da li sestre dolaze?.
    Prva mi je beba, prakticki nista neznam.
    Citam po internetu, trudim se nesto nauciti da nebudem kao da sam pala s marsa i da neznam voditi brigu o svome djetetu.
    Mene vise toga strah nego poroda 

    👱‍♀️28
    🧔‍♂️31
    20.12 zadnja mj
    12.1 pozitivan testTermin 25.9

    It's a girl 🩷👶

  • Avatar LadyD

    LadyD

    Broj poruka: 871

    Prijavi adminu

    tinchi

    Hejj cure kako se porod priblizava meni sto pitanja u glavi.
    Koje ste vec rodile da mi malo pojasnite one dane u bolnici kada rodis.
    Zanima me da li je beba stalno s tobom? Hranjenje? Presvlacenje? Kada beba jako place da li sestre dolaze?.
    Prva mi je beba, prakticki nista neznam.
    Citam po internetu, trudim se nesto nauciti da nebudem kao da sam pala s marsa i da neznam voditi brigu o svome djetetu.
    Mene vise toga strah nego poroda

    u nekim bolnicama su bebe u sobama s mamama... negdje dozvole presvlacenje negdje odnesu bebu presvuci ... vjeruj u sebe i neboj se... instinkt se pojavi sam a za sve ostalo vjerujem bez iznimke gdje se porodis imaju sestre koje mozes pitati svasta.. bez straha i stida.... ponekad mozda naiđes na neku koja ima los dan pa ti po kratkom kaze al vecinom su sve ok i korektne...  u kojoj bolnici planiras roditi? vjerujem da ce se odazvati one koje su vec bile u istoj sa iskustvom 😉

    👦 42👧40
    👨 💙20
    💗👱 2
    ➕️05.02.

  • Premija

    Broj poruka: 241

    Prijavi adminu

    ⭐ Miss_Ivy ⭐

    Cure, ne nasjedajte na proljetnicu. Dugo sam na forumu i ta zenska dođe s vremena na vrijeme provocirati.

    A ja si baš mislila tko je sad ta proljetnica 😁 

    3.🤰
    Termin 07.10.2024.
    💙

  • Premija

    Broj poruka: 241

    Prijavi adminu

    tinchi

    Hejj cure kako se porod priblizava meni sto pitanja u glavi.
    Koje ste vec rodile da mi malo pojasnite one dane u bolnici kada rodis.
    Zanima me da li je beba stalno s tobom? Hranjenje? Presvlacenje? Kada beba jako place da li sestre dolaze?.
    Prva mi je beba, prakticki nista neznam.
    Citam po internetu, trudim se nesto nauciti da nebudem kao da sam pala s marsa i da neznam voditi brigu o svome djetetu.
    Mene vise toga strah nego poroda

    Evo ja ću roditi treći puta i iskreno se nadam da će se nakon poroda prema meni i bebi odnositi kao i prva dva puta. Naime kod nas bebu otkad dobiješ u ruke, stalno je s mamom. Krevetic pored maminog kreveta. Prvi puta kad sam rodila su i njegu radile preda mnom. Drugi puta nakon devet godina, malo se to promijenilo pa sada bebu nose na kupanje i vrate ju, isto ako bebu treba premotati ju odnose pa vrate. Uglavnom ja sam jako zadovoljna bila sa svime. Sestre brižne. Jako paze, pomognu prvi dan pogotovo ako trebaš na wc, pomoć kod ustajanja, uvijek pitaju ako treba kakva tableta protiv bolova, pomognu kod dojenja, imaju na brizi prsa i mlijeko, općenito obilaze i možeš ih pozvati u bilo kojem trenutku.  Ako je beba duže plakala, obišle su i pitale u čemu je problem. Tako da ja imam samo pozitivna iskustva nakon poroda i boravka u bolnici. Jedino su moji obadva imali žuticu pa su ih nosili na sunčanje, za to vrijeme sam barem i ja odmorila. Kad otpuštaju kući, pokažu kako premotati bebu, kako njegovati pupak, daju neke upute tipa kako beba nek spava (u kreveticu bez jastuka, samo dobro zategnuta plahta i ispod madraca staviti nešto da uzdigne, da beba nije na ravnom. I takve stvari. 
    Ne znam u kojoj bolnici ćeš rađali, ali samo se opusti i nadam se da ćeš imati pozitivno iskustvo ☺️

    3.🤰
    Termin 07.10.2024.
    💙

  • Popokatepetl

    Broj poruka: 134

    Prijavi adminu

    tinchi

    Hejj cure kako se porod priblizava meni sto pitanja u glavi.
    Koje ste vec rodile da mi malo pojasnite one dane u bolnici kada rodis.
    Zanima me da li je beba stalno s tobom? Hranjenje? Presvlacenje? Kada beba jako place da li sestre dolaze?.
    Prva mi je beba, prakticki nista neznam.
    Citam po internetu, trudim se nesto nauciti da nebudem kao da sam pala s marsa i da neznam voditi brigu o svome djetetu.
    Mene vise toga strah nego poroda

    Meni je ovo drugo dijete pa se svejedno osjećam otprilike kao ti 🙈
    Jako različita iskustva čitam /čujem, čak i u istim rodilištima pa uopće ne znam što očekivati.. I također me što je termin bliže sve više strah, iako istovremeno i jedva čekam, skroz pomiješani osjećaji 🙈Pred 4 godine sam rodila u 1 ujutro, bila u radaoni s bebicom još cca dva sata, ispostovano sve po pravilima, nakon toga su mene odveli samu u sobu a bebicu su donijeli oko 6,7. I zapravo su oni apsolutno sve radili (bez mojih želja i zahtjeva) pa sam ja mislila da je to normalno pa mi ništa nije bilo jasno kad sam kasnije čitala druga iskustva.. Oni su je uzimali na sunčanja zbog žutice pa su je usput presvukli i ako je trebalo dodatno nahranili.. Kako je bila žuta je jako puno spavala tako da smo zapravo imale kontakt samo kod dojenja., iako je bila većinu samnom u sobi. Prije odlaska iz rodilišta su mi pokazali presvlačenja i higijenu pupka. Presvukla sam je sama doma prvi put. Također je bila u njihovim pelenama, koristila se njihova kozmetika i bila je u njihovoj robici, za izlazak su je obukli u ono sto sam pripremila. 

  • Popokatepetl

    Broj poruka: 134

    Prijavi adminu

    Riječ je o riječkom rodilištu, zaboravila sam napisati.Htjela sam pitati ima li koja bh kontrakcije i može li ih malo opisati, ja uopće nisam sigurna da li mi ona nešto udari / pritisne pa me zaboli u prepone ili su mi počele bh. S prvom bebom nisam imala ništa od navedenog.. Uglavnom ona je jaaaaako aktivna ali uglavnom je osjetim više gore malo nogicama radi, a ovo mi se stvrdne trbuh negdje oko pupka i onda me baš oštro zaboli u prepone ili prema guzi, baš kao grč ali to potraje par sekundi možda.. 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.