Jesenske bebe 2024 ☔️🍂🍁🌧️🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • sparkle212

    Broj poruka: 134

    Prijavi adminu

    Meni se bh kontrakcije javljaju od 18tt i uglavnom ih niti ne osjetim nego slucajno primjetim da mi je trbuh tvrd ko kamen. U zadnje vrijeme mi zna proci par dana da ih nema, a nekad i do 5-6 za redom ali nepravilno. Sad dok je beba vec velika mi zna biti malo neugodan osjecaj jer cijela “zastekam” 😂 ali traju 20-30sek i prođe. 
    .
    Mene vise brinu ovi povremeni menstrualni bolovi koji mi se javljaju. Bas onaj osjecaj dok cekas menstruaciju i osjecas da se nest dogada nisko na trbuhu ali nikako procuriti 😂 cure koje su vec rodile, iskustva s tim? 

    21.12. ➕
    12.1 imamo otkucaje 🩷
    Nifty✔️ it’s a girl 💖

  • Popokatepetl

    Broj poruka: 131

    Prijavi adminu

    Sparkle evo meni nepoznato ali ja sam ti primjer koliko trudnoća može bit različita.. U prvoj sam osjetila bebu jako kasno i vrlo minimalno, kad sam morala pratit fetalne pokrete sam molila Boga da izbrojim 5 pokreta.. A sad bebu osjetim od 16tt, s tim da negdje od 22tt baš intenzivno a zadnjih par tjedana užasno jako. I to po cijelom trbuhu i vrlo na oko vidljivo. Ja sam te kao menstrualne imala neko kratko vrijeme oko 30tjedna, sad kad razmislim, ali tipa kad bi se naglo ustala ili napravila neki pokret.. 

  • Avatar tinchi

    tinchi

    Broj poruka: 86

    Prijavi adminu

    Ja sam iz slavonije, Slavonski Brod bolnica..
    Iskustva su kako kome tamo.
    Ja im ipak vjerujem i doktorima i sestrama. 
    Kako sam provela 2 dana tamo u rodilistu prije tjedan dana zbog bubreznog napadaja malo sam vidjela kako to funkcjonira ali ne i kako je kada zene rode.
    Nitko o tome neprica i bas mi glupo nekoga pitati.
    Nadam se da cu se snaci..
    I moja beba 2 dana neka mirna, imam osjecaj da su joj leda na pupku mom pa bas i neosjetim jake udarce kao prije

    👱‍♀️28
    🧔‍♂️31
    20.12 zadnja mj
    12.1 pozitivan testTermin 25.9

    It's a girl 🩷👶

  • sparkle212

    Broj poruka: 134

    Prijavi adminu

    Popokatepetl moja ima faze gdje je dva dana bas mirna, lagano se javlja kroz dan nekakvom njeznim guranjem i onda dalje par dana pokusava iskociti iz trbuha 😂 zadnje dvije noci se budim koliko udara i skace, bas brzim pokretima lupa ko boksac. S tim da je posteljica prednja i strah me sta bi tek bilo da je straga 😂
    .
    Tinchi mozda da skicnes na Fb grupu Porod u Hrvatskoj- tamo puno pricaju iskustva iz rodilista zene koje su nedavno bile, ima svakakvih iskustava i prica, ali mislim da je to dosta individualno jer sve smo razlicite i drugacije dozivimo situaciju

    21.12. ➕
    12.1 imamo otkucaje 🩷
    Nifty✔️ it’s a girl 💖

  • Popokatepetl

    Broj poruka: 131

    Prijavi adminu

    Sparkle baš sam I ja komentirala, šta bi tek bilo da je posteljica iza 😅😅😅😁
    I ne paše mi sjediti, očito ni njoj, ako sam dulje u autu ili nešto, nakon takvog dana mi navečer kad legnem za kaznu premješta organe, takav je subjektivni dojam 😂😂

  • ikica_90

    Broj poruka: 419

    Prijavi adminu

    Ja sam prvo rodila na sv.duhu i što se tiče boravka u bolnici bili smo 2 dana i išli kući. Inače bebu odmah stave na prsa nakon poroda, meni je zaostala posteljica pa nije bebač bio sat vremena na meni nego svega par min. A poslje u sobi su mi je donjeli. Prvu noć sam provela u sobi na intenzivnoj pa su mi je zapravo kratko donjeli navečer za dojenje. Nakon  toga sam bila jedan dan na odjelu u sobi, i tamo smo bile 3 cure i svaka pored kreveta ima svog bebača u malom kinderbetu. Wc s tušom je izvan sobe, ali unutar odjela. Ugl je praksa da prvi dan ne ustaješ imaš kateter (dan kad rodiš), a idući dan je ustajanje obavezno i pomognu ti obaviti wc, nema dizanja bez da zoveš sestru prije nego prvi put ustaneš i onda obično ideš se pomokriti i netko je tu uz tebe. Također za tuširanje isto kažu da je bolje da ih se pozove jer lako se zavrti u glavi pa da ima tko pomoći. Kaj se tiče higijene tamo oni peru bebu svaki dan i obuku je, a ti je tijekom dana premataš i presvlačiš ako se zapiški ili tako nešto. Dok ste u bolnici koristite odjeću za bebu iz bolnice. Trebaš svoje pelene i kremu za bebu da ju možeš premotati. Kaj se tiče dohrane sam tražiš da ju se dohrani, primarno je dojenje pa ako misliš da bebi nije dosta trebaš reći sestri da ju dohrane. Možeš tražiti da beba po noći bude van sobe, ali cilj je da se čim prije priviknes na bebu, ali ionako se nećeš u bolnici naspavati jer hrpa beba je tamo i uvijek netko plače.

    👱‍♀️ '90, neprohodan lijevi jajovod
    🧔'88, normozoospermiaAIH 11/2021, beta ❌
    AIH 12/2021, beta ❌
    IVF 04/2022, ET, beta 273, ostalo 3 🐧🐧🐧
    12/22 baby boy 💙
    FET 01/2024, beta 432, ostalo 🐧🐧
    OTP 19.10.2024

  • Avatar tinchi

    tinchi

    Broj poruka: 86

    Prijavi adminu

    Ma ja bi i htjela da je beba samnom, zanimala me pomoc a to taman i spominjes.
    Mislim valjda nije sramota tamo pitati da ti se nesto pomogne ili objasni 

    👱‍♀️28
    🧔‍♂️31
    20.12 zadnja mj
    12.1 pozitivan testTermin 25.9

    It's a girl 🩷👶

  • Avatar LadyD

    LadyD

    Broj poruka: 871

    Prijavi adminu

    tinchi

    Ja sam iz slavonije, Slavonski Brod bolnica..
    Iskustva su kako kome tamo.
    Ja im ipak vjerujem i doktorima i sestrama.
    Kako sam provela 2 dana tamo u rodilistu prije tjedan dana zbog bubreznog napadaja malo sam vidjela kako to funkcjonira ali ne i kako je kada zene rode.
    Nitko o tome neprica i bas mi glupo nekoga pitati.
    Nadam se da cu se snaci..
    I moja beba 2 dana neka mirna, imam osjecaj da su joj leda na pupku mom pa bas i neosjetim jake udarce kao prije

    i ja sam rodilja u Sl.Brodu... uglavnom bebice budu s vama u sobi... sestre su super i sve mozes pitati i također ako zelis da ju uzmu oni da se odmoris odvedu ju u sobu za bebe... kupanje i ostalu higijenu obavljaju tamo koliko znam al isto tako neke mame su svoje bebice same presvlacile... sto se tice dojenja također vecinom pozitivna iskustva i nebrini se uvjek ima dezurnih od 0-24h... zato nebrini nesumnjam u tebe ni malo 💪❤️

    👦 42👧40
    👨 💙20
    💗👱 2
    ➕️05.02.

  • sanya123

    Broj poruka: 219

    Prijavi adminu

    Da li ima neka problem s lupanjem  srca?preko dana  sve ok, kad navečer legnem osječam ko da će mi iskočit. Dok sjednem sve normalno nego samo kad navečer legnem. Jučer npr nisam se mogla namjestit pa sam gledala film do 4 ujutro 🤷 na selu smo i vani je skroz ugodno, hoću reć nije da me muči vručina pa zato. 

    16.03.2024. +
    11.04.2024. ♥️
    25.04.2024. 22 mm
    13.05.2024. 52 mm
    17.05.2024. nipt ✅ curica ♥️
    15.07.2024. 391 gram 🌞
    26.08.2024. 1100 g 🌞
    Termin 27.11.2024.

  • mihaela144

    Broj poruka: 27

    Prijavi adminu

    Pozdrav buduće mame ❤️ u utorak sam bila na pregledu bebač ima 1280g i sve je po planu čak je i za  tri dana veći, u 28t samj, e sad problem je taj što mi je ustanovljena kalsifikacija posteljice prvi stupanj...ima li neka od vas da je u istoj ili sličnoj situaciji?

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.