🍁 Jesenske bebe 2021. 🍁

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Ivona1505

    Ivona1505

    Broj poruka: 556

    Prijavi adminu

    Joj cure bas mi je zao i sto ste vi zarazene i vama kojima su bebe zarazene. Drzite se sve i da sto prije prode ta korona. 💙
    I bebice su vam svima prepreslatke, istina je ono sto kazu da nema ruzne bebice. 😊
    Ja se dosla brzinski javiti, bas malo spavam zadnjih par dana pa nadoknadujem preko dana. Sto se spavanja tice Matej rijetko spava preko dana, ali se fino onako umiri, ne bude nervozan. Ali zato noc odvali po 5-6 sati sad, kako kad.
    Saljem vam svima punoo virtualniz zagrljaja i da sto prije svi budete zdravi i mame i bebice. 💞

    🙋🏻‍♀️1998. 🧔🏻1992.
    👩‍❤️‍💋‍👨23.01.2016. 💍27.02.2020. 💒15.05.2021
    25.02.➕🤰🏻
    👶🏻 Termin 22.10. Matej 😊💙
    Termin carskog 18.10.2021. 😊
    Matej: 50 cm, 3620 grama 🥰
    09.01. ➕
    Termin: 10.09.2024. 🤰🏻

  • Avatar CarpeDiem.

    CarpeDiem.

    Broj poruka: 859

    Prijavi adminu

    Sanjalica5 🤰🙏🤗❤

    MARELA

    Sanjalica5 🤰🙏🤗❤

    Ima li koja bebica da ne spava citav daan? Nervozan mi je,place,sklapa okice,umoran alii ne moze da zaspi…sve sam probala…okupala,izmasirala,utoplila,pa kasnije samo u bodic ga skinula…nistaaa ne pomaze…dijete ne spava jutros od 9h 🤷‍♀️🤷‍♀️
    Nama danas isto nervozan dan…nista ne pomaze, malo cica popodne, ali doslovno na 15,20 min i onda sve ispocetka :/
    Jel ga nosas da zaspi ili kako?

    Spava uz mene…drugacije nece🤷‍♀️ vecinom na mojim rukama zaspi i ja ga spustim i to je to….ali juce nikakoo…zazmiri on ali spavanje 0 bodova …cim ga spustim budan…i tako cuje citaav dan sve do 22i30h 🤷‍♀️🤦‍♀️ kazu prati budne prozore…moj ima vise budnih prozora nego spavanja 🤣 valjda period nekii naletii,ne znan ni sama 😅


    Prijavljujemo i mi takav dan jučer ✌…
    Manje-više je cijeli dan preplakala od 10 do negdje 19 h, s tim da se malo umiri pa opet. Rekla bih da su kod nje bili u pitanju grčevi i ništa nije pomagalo, ni kapi ni topli jastucici, ni nosanje, osim nekih vježbica koje sam pronašla na YouTube i tada se umirila naknadno, iako sam ju masirala prethodno. Nakon toga sam je okupala, nahranila i noć je bila mirna…
    Ali isto tako mi je bila na rukama cijeli dan mada ja to sebi posložim u glavi da joj je nešto (pa taman to i bilo samo joj je dan takav) i da to tako pokazuje, pa je nosam, mazim, pokušavam joj olaksati koliko god mogu. Iskreno nisam ju ni ispuštala na krevet,  bilo mi je žao ostaviti kad zaspe pa sam je drzala na sebi. 🙈 
    Ručak sam već imala spremljen za dva dana kao da sma znala, tako da sam se njoj mogla posvetiti cijeli dan.
    Imat ćemo još takvih faza i dana, sada su mali i više nikad.

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • buhtlica34

    Broj poruka: 726

    Prijavi adminu

    Curke moje drage sa koronom, držite se, nadam se da cete uskoro biti bolje 💞 baš je dopi…. Više I ta korona I sve 😏
    Ja sam jučer isto Milu nosala cijeli dan, zaspala biilina meni ili na tati, i cim bi je spustili bi se probudila, samo je jednom zaspala na sat vremena. Ja sam isto zaključila da je to ili neki skok, jer danas joj je 3 tjedna, ili jednostavno takav dan. Meni isto ništa nije pomoglo da ju umirim, doslovno mi je cijeli dan na sisi bila, znači doslovno ljudi. Ja sam opet naravno mislila da je gladna (nije, pojela je 30 ml dohrane), pa smo joj napravili dohranu. Ali nije to bila glad,  jednostavno takav dan. Baš ko sto CarpeDiem kaže, takav dan treba preživit 😂 nosat ih i maziti i da spavaju na nama i to je to. Iako su mene sludile majka i svekrva da sam je navikla na ruke već. Da vam pravo kažem, stvarno jedva cekam ostat sama sa mužem, naš dvoje iako pojma nemamo snalazimo se poprilično dobro, ove dvije me samo slude. Majka mi je jučer rekla da mala baš puno štuca jesam li ja gledala jel to sve uredu 🙄🙄 uglavnom, Mila danas nadoknađuje jučerašnji dan 😎
    Došla mi knjiga čudesni tjedni, skuhala si kavu i idem se baciti na citanje 😎🙈

    [tickerfactory.com]

  • Avatar bumac95

    bumac95

    Broj poruka: 654

    Prijavi adminu

    Buhtlica uživaj u čitanju 🥰

    💙 Leon, 07.02.2017. 💙
    💙 Niko, 16.09.2021. 💙

  • Mia38

    Broj poruka: 188

    Prijavi adminu

    Joj zene meni je svaki dan takav.
    Nece sam bit vise od 3 min i vec pocinje vriska.
    Miran je samo na cici i to bi mogao cijeli dan + eventualno ako nunanje potrefis ritam koji mu odgovara.
    Spavanje 0 bodova. Cim ga spustim oci sirom otvorene.
    Navecer vriska nenormalna a kad i zaspi nervozno spava, valjda zbog grceva. Stalno mlatara rukicama i nogicama i mrsti se. Nocas sam spavala u boravku jer je tamo zaspao i nisam imala hrabrosti i zivaca prenositi ga.
    U cetvrtak imamo prvi pregled pedijatra i moram s njom podugo porazgovarati.
    Jel vam bebice spavaju i kindu ili s vama u krevetu? Ja sam planirala kind naravno ali nema sanse.

  • Avatar Haru

    Haru

    Broj poruka: 654

    Prijavi adminu

    Svima koji su bolesni želim da što prije ozdrave! 🙏🏻
    Mene uhvatilo kihanje i balavost posljednja dva dana. 🙄
    -
    Vidim puno nervoznih beba koja ne žele spavati ovih dana, mi smo imali takav ludi dan početkom 11.mj. Baaaš ništa nije pomagalo da zaspi, budan od jutra do pola 11 navečer. Mogu samo reći, izdržite proći će. 🙂🤞🏻

    F baš jako opada kosica, imam osjećaj da će do Božića biti ćelav na nekim mjestima. 😟
    -
    Wonder weeks čitam svaki skok prije nego što treba nastupiti da se pripremim psihički. 😄

    '21. 💙
    '24. ⏳💛

    [tickerfactory.com]

  • MARELA

    Broj poruka: 393

    Prijavi adminu

    Traveller


    Šaljemo vam veliku pusu 😘
    Hehe, bas mi je drago da si se javila i da uzivate, ti si odradila svoju ‘pokoru’ na porodu, pa hvala bogu da je sada barem zen😃. Nika rulz😎🤘. Velka beba bome, ali mislim da i mi idemo tim putem, sad smo vec na cc 5,5kg. Jel dojite ili jos dodajes ad po noci?
    Ja se bas htjela pohvaliti kak je Mateo poceo spavat po 6,7h u komadu, kad eto mi pljuske - smanjila mi se kolicina mlijeka zbog toga
    A tak smo i mi bili na izdajanju + ad, i sad prije koji tjedan sam ga pocela stavljat povremeno da doji, kao da se prebacimo, kad ono jos gore (za mene barem), kolicina mlijeka pala zbog sesirica, nikad ne znam koliko je pojeo i dal je gladan il ga muce vjetrovi kada se unervozi i koliko ad-a da mu dodam nakon dojenja, onakk🙄🙄, sa izdajanjem sam barem znala da je sit i da za 3h ide nova runda.
    A koliko ti Nika sada ml pojede po hranjenju?

    Pojede 135 ml sad. Već neko vrijeme smo na toj količini. Ako ti je lakše, izdajaj se, sve je to tvoje mlijeko, nije bitno doji li ili dobije izdojeno. Mi smo sesirice koristili samo prvih desetak dana dok mi rane nisu zacijelile. Točno to sto kažeš, dok je dojila nikad nisam znala jel sita ili nije. Zaspala bi na cici uredno, pa brzo opet budna i plač. Pa radim dodatno AD a ne znam ni sama koliko. Bacila tog mlijeka dosta jer bih cesto napravila punu dozu pa bacila koliko ne pojede. Jer ona ako ne dobije odmah jelo, to je vrištanje ajme. Jedino tada i place. 🤨

    E, tak i Mateo, frajer si odspava 3h, al cim se probudi, gladan naravno…urrrrrlanjee, a dok ja upalim grijac i zgrijem izdojeno ili sprckam ad, odu bubnjici, a on se jadan sav zagrcava od placa, a nemrem raditi ad i drzati ga🙃🙃. Ak je budan, dam mu na cc 2,5-3h, ali ako spava, naravno pustim ga😅.
    Tesko se prebacit sa hranjenja na bocicu na dojenje, narocito ako kolicina mlijeka nije dostatna, a navikli su po obroku preko 100ml. Jedino probat ovo sto CarpeDiem veli - i do 20 dana za povecat kolicinu izdajanjem (hvala za info da je i to normalno, odustala bi 100x vec) i power pumping, pa vidjet. Ja za sada izdajanjem imam za svaki drugi obrok, ali onda barem znam da je sit.
    E, a kak ste navecer sa uspavljivanjem, jel treba nositi i tjesiti?😄😄
    Btw…zaintrigirala si me s ovim Baby spa…prvo sam pomislila ono ‘ma da, baby spa, nejdem ni ja na spa’😜, ali odoh na stranicu, pa zapravo uopce ne izgleda lose, mozda odemo.
     Kaj im fakat stave onaj mali slaufic oko vrata?😆

    [lilypie.com]

  • MARELA

    Broj poruka: 393

    Prijavi adminu

    Mia38

    Joj zene meni je svaki dan takav.
    Nece sam bit vise od 3 min i vec pocinje vriska.
    Miran je samo na cici i to bi mogao cijeli dan + eventualno ako nunanje potrefis ritam koji mu odgovara.
    Spavanje 0 bodova. Cim ga spustim oci sirom otvorene.
    Navecer vriska nenormalna a kad i zaspi nervozno spava, valjda zbog grceva. Stalno mlatara rukicama i nogicama i mrsti se. Nocas sam spavala u boravku jer je tamo zaspao i nisam imala hrabrosti i zivaca prenositi ga.
    U cetvrtak imamo prvi pregled pedijatra i moram s njom podugo porazgovarati.
    Jel vam bebice spavaju i kindu ili s vama u krevetu? Ja sam planirala kind naravno ali nema sanse.

    Za sada u koljevci odmah do mene do kreveta da, ali uspavljivanje navecer i popodne zna biti pakleno. Zaspat pored mene lezecki s dudom nece. Ako preskoci popodne spavanje ko jucer…gotovi smo, nikako se umirit 😒😒.  Uglavnom ga uspavam na rukama tako da sjedim ili prosecem po stanu malo i nakon cc 20 min ga prebacim u kolijevku, navecer svjetlo mora buti obvezno ugaseno, odmah se smiri kad ugasim (znaci nema gledanja serije i nunanja😜).
    A kazu da do 3mj nema smisla nista forsat, ja ga jedino nekad za dnevno spavanje kad je dobre volje i nis ga ne muci, pospanog stavim u krevetic, pa eto, nekad se cudom desi da nakon 15ak min sam zaspi🤷‍♀️. Ali sve to ovisi i dal ga muci probava. Ako da, onda tako lamace rukama u snu, pa se probudi, place, pa sve ispocetka🙃. 

    [lilypie.com]

  • Avatar Sanjarka88

    Sanjarka88

    Broj poruka: 15651

    Prijavi adminu

    U nas je isto vec mjesec dana tako…
    On zaspe na meni, cim ga spustim oči ko u zeca.
    Pa onda opet nanovo.
    Ja sam se pomirila s tim , nemoguće da to traje zauvijek
    Sreća ne moram ga nosat, zadovoljan je sto lezi na nekome. Obično meni jel 😁
    Kičmu ću srediti u tom položaju na kauču.
    Mia iz istog razloga ni nama krevetić ne dolazi u obzir. 
    Satarem se fizički zbog tog njegovog spavanja kraj mene
    No tako se lijepo smije dok me gleda u oči da mu je apsolutno sve oprosteno 😍

    “ S ljubavlju neba stvarao te Bog ”💜💙💙

    [tickerfactory.com]

    🌈 Lista jesenskih beba na 407. Str. 🌈

  • Avatar Lady.D

    Lady.D

    Broj poruka: 362

    Prijavi adminu

    Pozz cure. Da vam se malo javim. Citam vas, al ne stignem komentirati nikako. 
    Svim mamama i bebama koje se bore sa prehladama i koronom zelim sto brzi oporavak.
    Vidim da dosta vas ima problema sa dojenjem i spavanjem. Mi nikako da uhvatimo ritam. Andro je toliko lijen i uspavan da mi zna biti na cicama i po tri sata. Samo se saltam s jedne na drugu. Preko dana uhvatimo jedan duzi drijemez (cca 2h) i onda tek oko 8h navecer opet malo zaspi. Za noc sam pocela izdajati bocicu, pa mu oko 3-4 ujutro nju uvalim, da se mozemo naspavati. 
    Kako vase bebe stoje sa presvlacenjem i mjenjanjem pelena? Nas uglavnom urla iz petnih zila. Mrzi to. Mora biti u savrsenom modu da uspijemo sve obaviti mirno i bez placa. Uglavnom svakodnevna borba.
    Buhtlica34 i Haru i ja sam na wonder weeks-u. Ne znam jeste znale, imate za skinuti i tu aplikaciju. Košta 38 kn i upisom datuma rođenja ili datuma termina poroda predviđa vam svaki novi skok.
    Mia38, meni kinderbet sluzi samo kao “konj” za sve stvari koje mi trebaju tijekom noci, jer je pored naseg kreveta. Naravno da ne spava u njemu. Evo danas sam 2. puta otkako smo uzasli iz bolnice uspjela ga staviti u njega nekako i spava vec sat vremena. 🥳
    Marela i mene je baby spa zaintrigirao. Kako smo mi na Lanistu cesto sam u setnji prolazila pored i rekla sam da cu sigurno isprobati kad malac malo ojaca. Hahaha, mozemo skupa djecu na baby spa, mozda i mi mame dobijemo neki tretman. Makar kavu u miru 😂

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.