Jesenske bebe 2020 -2. Dio ❤💙

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Ninche9

    Ninche9

    Broj poruka: 1297

    Prijavi adminu

    Napokon cestitam! Dolje vise nije gospodica sad je gospoda 🤣 ranu ispiraj doma vodom, uzmi vrc i tople vode i kad se popisas pilij malo da se ocisti. Posusi tupkanjem wc papirom i ici ce na bolje, mozes spricat octenisept ako zelis, nije obavezno.
    Krmeljavo oko mi smo vec jucer bili kod doktora zbog tog zutog sto ide iz oka, dao je antibiotske kapi, inace pomaze majcino mlijeko a patronazna mi je dala i eufrazija kapi za oko. 

    [lilypie.com]

  • Avatar Mina 29

    Mina 29

    Broj poruka: 517

    Prijavi adminu

    Evo mene sa pregleda 
    Ja sam na +12 kg.. A curka oko 3000 g.
    Idući ctg opet u utorak.nešto sad nije bilo dobro uglavnom rekli mi da nek ne brinem. Ako me zbog ctg-a ostave u bolnici.. . U bolnicu narucena za dalje 12.10. Tek..
    Moram hitno fizijatru sake mi na otečene jako i trnu mi.. Slab mi je osjet i plavkaste.. Pa moram na vježbe da se ne osteti karpalni kanal. 
    Eto.. Toliko od mene.. 

    [lilypie.com]

  • Avatar Happymom

    Happymom

    Broj poruka: 253

    Prijavi adminu

    Marija1207

    Da se javim s pregleda,i dalje 1 prst prohodna,plodna voda bistra,nije niti blago zamucena,mislim da ce ovo sve potrajat,u pon opet plodna nadam se da necu morat ic na nju 🙄
    Ostalim curama zelim zazelit sta brzi oporavak,i da probleme koje imate s dojenjem ili nekim drugim teskocama sta prije produ 😘😘


    Supatnice moja hahah
    Kod mene je situacija jucer bila za samo malo bolja nego kod tebe… Jedva malo mlijecna plodna, a sutra iden ponovo… Iako se jos uvik nekako nadan da cu ic rodit prije tog pregleda

    [lilypie.com]

  • Avatar Bosco

    Bosco

    Broj poruka: 669

    Prijavi adminu

    Halila drago mi je da ste sad dobro, čuvaj se :)
    .
    Cure koje muku muče s dojenjem, sretno! Nemam iskustva s tim. Rekla sam si da ću probat sve načine da uspijem dojit i dat sve od sebe, ali ako neće ić, nije kraj svijeta.. Razumijem kako vam je , ali se ne treba oko toga gristi, niste vi krive. A komentari svekrve ili mame oko dojenja..  Ako ne mogu pomoć, nek se ne prave pametne i nek šute. Nikom nikad glupi i zajedljivi komentari nisu pomogli i to je nešto što u toj situaciji ne pomaže nego kao da netko namjerno prca. 
    .
    Mene sinoć pred spavanje ( oko 2 ujutro) baš jako bolio lijevi jajnik i lijeva strana leđa. Ne kao menstrualna bol, nego jakooo zaboli par sekundi i prestane. Tako par puta dok nije potpuno prestalo. To mi je novost, do sad me nije dole bolilo ništa osim probadanja rodnice.

  • Avatar Napokon 2804

    Napokon 2804

    Broj poruka: 2595

    Prijavi adminu

    Mi smo napokon dobili dohranu pa evo ljepotan spava, popapao 20 ml, i napokon je miran… nisu ga ni vagali ni nista pa ni ne znam koliko je izgubio ni nista. Prvo kakanje smo obavili i to do pola leđa 😂 u međuvremenu mu dajem sisu da vuče… moji savovi bole, grceve ljecim brufenima… osjecam blagi pritisak u leđima od epiduralne, ali dobro, prezivjet cu

    [lilypie.com]

  • Avatar Napokon 2804

    Napokon 2804

    Broj poruka: 2595

    Prijavi adminu

    Bosco

    Halila drago mi je da ste sad dobro, čuvaj se :)
    .
    Cure koje muku muče s dojenjem, sretno! Nemam iskustva s tim. Rekla sam si da ću probat sve načine da uspijem dojit i dat sve od sebe, ali ako neće ić, nije kraj svijeta.. Razumijem kako vam je , ali se ne treba oko toga gristi, niste vi krive. A komentari svekrve ili mame oko dojenja.. Ako ne mogu pomoć, nek se ne prave pametne i nek šute. Nikom nikad glupi i zajedljivi komentari nisu pomogli i to je nešto što u toj situaciji ne pomaže nego kao da netko namjerno prca.
    .
    Mene sinoć pred spavanje ( oko 2 ujutro) baš jako bolio lijevi jajnik i lijeva strana leđa. Ne kao menstrualna bol, nego jakooo zaboli par sekundi i prestane. Tako par puta dok nije potpuno prestalo. To mi je novost, do sad me nije dole bolilo ništa osim probadanja rodnice.


    Tek sad vidim da je to svo probadanje bilo zapravo nista  a trudovi su kao menstrualni grčevi samo jaci naravno,  ali doslovno bi ih tako opisala

    [lilypie.com]

  • Avatar Tina.Antares

    Tina.Antares

    Broj poruka: 190

    Prijavi adminu

    jesenica


    Tinaznaci da smo u istom košu 😂 Mene jos i muci gdje ću na porod. Zasad sam na odluci oko privatnog ako bude sve ok ili sv.duha ako nešto neće biti u redu dok sam jos trudna. Od ovih rodilišta u kojima sam rodila jedino bi se u Varaždin vratila ali obzirom na djecu i koronu mi je neizvedivo. Prosli put su svi išli s nama, ali sad su vec veliki i s obvezama, a ne toliko veliki da bi mogli ostati sami nekoliko dana.


    Tako i sama razmišljam koju bolnicu odabrati za svaki slučaj, za sada mi najviše Sv.Duh odgovara. Imam pregled za desetak dana pa ćemo finalno s ginekologom vidjeti što on kaže. Ipak je kućni porod i VBAC u pitanju, pa želim imati sve konce u rukama. A privatno ne znam je l bi se odlučila, s obzirom da sam dosta se naslušala kako Podobnik više gleda financijski što mu je zgodnije, pa puno veći postotak ima cr koji ja želim jako jako izbjeći ovog puta. 

    Mame koje su rodile na Sv. Duhu možete nam napisati kakvo vam je iskustvo nakon poroda do odjela babinjača? Dakle od trenutka rođenja, kože na kožu, pulsiranja pupkovine, zlatnog sata, verniksa itd.? Onaj prvi kontakt zapravo.

    Napokon slažem se s jesenica, nije on gladan već je promijenio potpuno okolinu. Samo polako, sebi koža na kožu i bit će vjerujem sve ok. 
    Kopiram fotku koja zorno prikazuje koliko zapravo njima hrane treba. 
    https://ibb.co/2t46CPT [ibb.co]

    Vidim da se gotovo sve mučite s dojenjem. Jeste zvale patronažnu da vas obiđe koliko puta treba? Nemaju one samo jedan dolazak, već koliko je potrebno. Samo su kod nas se tako ustalile prakse. Ragade najbolje ćete zakrpati sa vlastitim mlijekom koje ostavite par kapljica na bradavicama kada beba završi s podojem. Ako su baš jake, onda lanolinska mast. Najvažnije kod dojenja je strpljenje i opuštenost. Dajte vremena sebi i svojim bebama, maknite sve stresore(babe, dide, matere, svekrve i ostale koji najbolje znaju već sad što vašem djetetu treba) i slušajte svoje tijelo i svoju bebu. 

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar teica30

    teica30

    Broj poruka: 326

    Prijavi adminu

    Mina sretno svakako… Cura je već velika, u sigurnim smo tjednima tako da nije nista strašno i da te moraju poroditi. Javi u utorak sta kažu… Mi idemo u četvrtak na bris i ctg. 
    Zadnjih dana imam dosta bolova, a danas su bas izraženi. 

    [lilypie.com]
    👶🏻💗 25.10.2020. Beba I 🥰

  • Avatar Mina 29

    Mina 29

    Broj poruka: 517

    Prijavi adminu

    Ma da.. I ja mislim da je sve dalje sigurno.. 
    Ak bude ctg uredan čekam pregled i bolnici ako ne poslat će me ranije. Ali ne brinem. 
    Sad će biti sve više bolova.. Na to moramo biti spremne.. 🙈

    [lilypie.com]

  • Avatar keksic

    keksic

    Broj poruka: 206

    Prijavi adminu

    samanta_98

    BabyBoy2

    samanta_98

    Pozdrav, evo da se i mi javimo 🤗
    Danas idemo napokon kući na toplo i ugodno okruženje. Malac je cijelo vrijeme uz mene i presladak mi je. Malo je bio pao na težini, ali je imao žuticu pa zbog toga je bio preuspavan i nije jeo, no sad smo to riješili i polako vraćamo gramiće😄🙈
    🔵
    Pomagajte, znači ja malog dojim, mlijeka ima dovoljno, ali me muči to što su sise jako bolne i tvrde. Čini mi se da su prepune mlijeka, e sad ja ne znam kako da to riješim. Treba mi savjet. 🤗🥰

    Nisi navikla da su ti sise tvrde i bolne, to je sve.
    Meni kad je s prvim nadošlo mlijeko, to je isto bilo strašno, samo je buknulo, uz kvrge, pa sam masirala i razbijala.
    Sad mi je isto krenulo odjednom, i malog sam što više na prsa stavljala, ali i dalje mi je bio čudan osjećaj tvrdoće i punoće. Samo to ti hoću reći, ako nema kvrga, to je sve normalno 👌

    Hvala ☺️
    Kvrga nema, samo su tvrde, tople i bolne.
    Jel prestane taj osjećaj u sisama ili to tako uvijek?


    Meni je tak na početku bilo i sad mi je tak po noći ako predugo ne dojim. Ako su tvrde stavim tople obloge prije podoja da omekšam cicu da mali može bolje potegnut. Ako su onak kamene (ne znam kak to dočaram), onda ih treba prvo pripremiti za podoj (tak mi je to patronažna objasnila).

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.