Jesenske bebe 2020 -2. Dio ❤💙

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Demetria

    Demetria

    Broj poruka: 2036

    Prijavi adminu

    36 Curica💜44 Dečko💙11 🌞= 91 bebice naše lijepe jesenske
    *
    Mana_Mare 20.8. Hana  ST (rođ.01.8.)
    Slatke_brige 22.8. Dečko💙ČK
    Slonić12 24.8. Curica💜 Petrova
    Skakavac 27.8. 🌞ST
    Mabel 28.8. Curica💜
    Celaena 28.8. Dečko💙Merkur
    LUX 30.8. Curica💜
    Hannica0 04.9. Curica💜
    Tejić 05.9. Dečko💙VŽ
    Mara1992 05.9. Dečko💙SB
    Bananupidami 05.9. 🌞RI
    Princess Mimi 06.9. Dečko💙Sv.Duh
    Tashee7 08.9. Dečko💙Vinogradska
    ela32 08.9. Curica💜
    _ana_ 11.9. Dečko💙
    Ana1305 11.9. Curica💜VT
    Mjesecina2410 11.9. Dečko💙Merkur
    LoMa 15.9. Luka  Petrova (rođ.10.7.)
    Malisa 15.9. 🌞
    Talija 17.9. Dečko💙Zabok
    StizeBeba2020 17.9. Curica💜
    Ivana_Du 17.9. Dečko💙DU
    Ninche9 18.9. Curica💜
    Mona1309 18.9. Curica💜OS
    mc_mouse 19.9. Dečko💙VT
    Sanja* 19.9. Dečko💙KC
    Keksic 19.9. Dečko💙Petrova
    Marta 20.9. Curica💜
    Rujanka 20.9. Dečko💙Merkur
    Onka 21.9. Dečko💙Merkur
    Mini_mouse26 22.09. 🌞 OS
    Bulba 23.9. Dečko💙Petrova
    Starfish 23.9. Curica💜Merkur
    Judita 24.9. Curica💜ZD
    2020 25.9. Curica💜DU
    Dinosaurus 26.9. Curica💜ZD
    Kokica37 26.09 🌞
    Rosha 27.9. Dečko💙Petrova
    Lepepa 28.9. Curica💜Sv.Duh
    Loknica 28.09 Dečko💙ST
    Napokon2804 30.9. Dečko💙
    Ivy88 01.10. Dečko💙Zabok
    Happymom 01.10. Dečko💙ST
    Marija1207 01.10. Curica💜ST
    Sif 03.10. Dečko💙VŽ
    Bebacica 04.10. Curica💜Zabok
    Demetria 06.10. 🌞ST
    Zel 06.10. Dečko💙Petrova
    nada23 07.10. Dečko💙DU
    happy_m 08.10. Curica💜
    Crwena 08.10. Dečko💙Sv.Duh
    Mamino zlateko 08.10. Dečko💙ČK
    Makarska 10.10. Dečko💙ŠI
    DoraGucci 10.10. Curica💜ST
    Leia91 11.10. Dečko💙Petrova
    BabyBoy2 14.10. Dečko💙
    Sretnapetra 15.10. 🌞
    Enana 17.10. Curica💜i Dečko💙Sv.Duh
    Martina1988 20.10. Curica💜PU
    Orangina 21.10. 🌞
    Plavo_nebo 21.10. Curica💜Vinogradska
    Ketty1309 22.10. Curica💜KC
    Ledolina 22.10. Dečko💙OS
    Bosco 25.10. Dečko💙Vinogradska
    NikPik 25.10. Dečko💙Sv.Duh
    Vitae 26.10. Dečko💙
    jasamja 26.10. 🌞RI
    Gonal 26.10. Curica💜GS
    Kikic 27.10. Dečko💙ST
    ZuMama 28.10. Dečko💙Vinogradska
    Teica30 30.10. Curica💜OS
    Mina 29 31.10. Curica💜Zabok
    Zojo 02.11. Dečko💙PU
    Matea2111 02.11 Curica💜NG
    Justagirl2201 03.11. Dečko💙
    Isabelagregorijan 05.11. Curica💜Zabok
    SmileA 05.11. Dečko💙Vinogradska
    Butterfly784 05.11. Curica💜RI
    Malamala 06.11. Curica💜KC
    Jesenica 06.11. Dečko💙
    Vita26 07.11. Dečko💙OS
    Halila 07.11. Curica💜KC
    Silvich 07.11. 🌞
    Tina.Antares 08.11. Dečko💙Vinogradska
    Unakit 09.11. Curica💜
    Minie 09.11. Curica💜
    Hip_hopsica 13.11. Dečko💙Petrova
    Larisa04 18.11. Curica💜
    Shine 19.11. Curica💜ST
    Lullee 02.12 🌞

    3130g i 50 cm…naša mala svjetlost…mix Dalmacije i Slavonije
    [lilypie.com]
    *
    3830g i 52cm…naš mali Popaj…mix Dalmacije i Slavonije
    [lilypie.com]

  • Sif

    Broj poruka: 76

    Prijavi adminu

    Dobro jutro 🐱 

    Demetria sretno na pregledu 😊

    6 beba / velike obitelji - osobno nemam iskustva, ali u blizoj okolici i susjedstvu je par mama s 5, 6 djece i svaka veli da ima mjesta za jos koje 😁

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Ledolina

    Ledolina

    Broj poruka: 273

    Prijavi adminu

    Jutro svima! Htjela bi pitati cure koje piju tablete za štitnjaču, koja vam je vrijednost tsh. Dobila sam nalaz i meni je 4,79 što me zabrinjava. Do sad sam pila Euthyrox od 25 i bilo je sve ok na zadnjoj kontroli,čak i ispod granice. 
    Što se tiče ogtt, to je u redu koliko vidim iz nalaza (4,5; 8,6; 6,1)
    Nizak hemoglobin, vjerojatno će mi opet dati Heferol.
    I povišeni leukociti 12,8 a ref. vrijednost je 9 i nešta
    Ginekolog mi radi popodne,tak da ne mogu do tad ništa točno znati pa evo da s vama malo prokomentiram, tko je raspoložen u ovo tmurno jutro 🙂 

    [lilypie.com]

  • Avatar Leia91

    Leia91

    Broj poruka: 255

    Prijavi adminu

    Ledolina

    Jutro svima! Htjela bi pitati cure koje piju tablete za štitnjaču, koja vam je vrijednost tsh. Dobila sam nalaz i meni je 4,79 što me zabrinjava. Do sad sam pila Euthyrox od 25 i bilo je sve ok na zadnjoj kontroli,čak i ispod granice.
    Što se tiče ogtt, to je u redu koliko vidim iz nalaza (4,5; 8,6; 6,1)
    Nizak hemoglobin, vjerojatno će mi opet dati Heferol.
    I povišeni leukociti 12,8 a ref. vrijednost je 9 i nešta
    Ginekolog mi radi popodne,tak da ne mogu do tad ništa točno znati pa evo da s vama malo prokomentiram, tko je raspoložen u ovo tmurno jutro 🙂


    Meni je sa tsh sa 7 pao na 1,4 kroz 3 mjeseca korištenja euthyroxa od 75.
    A što se tih leukocita tiče, meni su cijelu trudnoću blago povišeni, jedino mi je sad hemoglobin nizak pa ću vidjeti što će reći na kontroli. Kako vidim kod ostalih ne gine mi željezo 😂

    [lilypie.com]

  • Avatar Leia91

    Leia91

    Broj poruka: 255

    Prijavi adminu

    E i zaboravih napomenuti, Ledolina, tsh nije zabrinjavajuć za dijete dok je malo povišen. Vrijednosti preko 20 su opasne za dijete u vidu bolesti. Tako su mi rekli doktori a i istraživala sam s obzirom da sam u trudnoću ušla sa tsh 7,5.
    Tako da ne brini, budu ti možda povećali dozu lijeka i to je to 😉

    [lilypie.com]

  • Avatar Ledolina

    Ledolina

    Broj poruka: 273

    Prijavi adminu

    Leia91

    E i zaboravih napomenuti, Ledolina, tsh nije zabrinjavajuć za dijete dok je malo povišen. Vrijednosti preko 20 su opasne za dijete u vidu bolesti. Tako su mi rekli doktori a i istraživala sam s obzirom da sam u trudnoću ušla sa tsh 7,5.
    Tako da ne brini, budu ti možda povećali dozu lijeka i to je to 😉


    Ja sam ušla u trudnoću sa tsh 3,9 i smanjio se ispod 2 terapijom, ali evo sad ponovno skočio tak da sam iskreno zbunjena oko tog. Nisam do sad išla kod endokrinologa niti obavljala neke detaljnije pretrage, osim onog što me gin.šalje pa se nadam da je to sve ok. Hvala ti 🙂

    [lilypie.com]

  • Avatar Tina.Antares

    Tina.Antares

    Broj poruka: 190

    Prijavi adminu

    Ja sam došla do cca 287 stranice i moram se uključiti jer ću zaboraviti. 
    Banana sve te emocije koje prolaziš su normalne, svi naši porodi su individualni i svaka od nas je apsolutno drugačija po svakome pitanju. Vjeruj sebi i svome tijelu, slušaj ga. Vidim da su te cure poduprle i dale ti argumente za i protiv. Ja ti mogu reći da ako je prirodan porod odrađen kako spada, nema traume ni za dijete ni za tebe. Kao i carski. Dakle sve ovisi o osobama koje su oko tebe. Molim te da pogledaš doule, vidjela sam da si napisala da ćeš biti sama ubrzo nakon povratka doma s bebom. Vjeruj mi nisi, javi im se. Ima predivnih žena na području Rijeke koje ti već sad mogu ako ništa odganati te crne oblake jer ipak su one te koje su u trudnoći, na porodu i poslije poroda. Možda da angažiraš doulu da te obiđe i da s tobom ako ništa razgovara. Ako želiš mogu pitati svoju doulu za preporuku nekoga, makar da ti iz prve ruke savjetuje što i kako možeš za vas dvoje napraviti. :)
    Ja sam ovaj puta odlučila da doktorima ne dajem sebe niti svoje nerođeno dijete, a kamoli rođeno u ruke da ordiniraju. Moja djeca trebaju svoju majku zdravu i u funkciji. 
    Posebice sa svim svinjarijama koje rade od nas žena i naše djece zbog COVIDA koji je samo im došao kao servirani izgovor za sve što se godinama događa. Čast iznimkama. Masu žena je ovdje već rodilo, ako sam dobro išćitala, a čitam jako puno gotovo niti jedna nije imala normalno iskustvo poroda kao predivnog iskustva, već se posprema ispod tepiha i opravdava sa time da eto dijete ti je tu, pa zaboravi, nema veze. Živi ste i ajde dalje. 
    To je apsolutno za svaku osudu da najlješe iskustvo donošenja novog života na svijet je toliko začađeno sa ničim drugim nego neadekvatnom brigom i floskulama tipa - ma hajde, nema veze što si puknula/prokrvarila/rezana, bitno da je dijete tu i ti kakva god jesi. 
    Želim ti reći da nisi sama, da uvijek ima pozitive oko tebe. Nađi ju i koncentriraj se na nju. Kako si se predivno koncentrirala i nisi vjerovala prognozama o cerviksu skraćenom, tako i sada. Tvoj um je tvoje najjače oružje! 

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Tina.Antares

    Tina.Antares

    Broj poruka: 190

    Prijavi adminu

    Banana Izjadaj se uvijek, makar ovdje. Stavi na papir što osjećaš. Olakšaj si makar vizualizirati svoje brige. 
    Ne ulazim u intimu tvojih odnosa sa mužem, ali mogu ti reći da uz sav vrtlog emocija koje mi imamo, oni se jako teško snalaze. Rijetko koji muškarac, zna podnijeti takav pritisak. Vjerujem da je i on istraživao i da je i on gledao što i kako, a možda ako sve pomete pod tepih, u njegovoj glavi brige nema jer tvoja neopisiva ljubav i briga za svojim djetetom i vašim zdravljem je i njegova, a on je možda našao mehanizam negiranja i to mu u njegovoj glavi pali a tebi samo dodatan stres nabija. 
    Carski ili vaginalno, to je tvoje dijete i ti si mu majka. Niti jedan način nije lak i ima svoje prednosti i mane. Ja sam se poslije svojeg oporavila zaista brzo fizički, ali emocionalan ožiljak je dugo, dugo ostao. Posebice jer nisam trebala na isti, samo da sam imala malo jači glas i da me nije se ignoriralo i radilo po svome nahođenju u vođenju poroda. Tada sam bila mlada i koliko god pripremljena, nije me dovoljno pripremilo da će mi liječnik i osoblje bolnice tako izigrati moje povjerenje i ignorirati moje stanje. Tu se vraćam na početak, nismo sve iste, niti trudnoće, niti porod niti prijašnje i kasnije anamneze. Zato sebe slušaj i inzistiraj na svakoj sitnici. 

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 539

    Prijavi adminu

    Ledolina

    Jutro svima! Htjela bi pitati cure koje piju tablete za štitnjaču, koja vam je vrijednost tsh. Dobila sam nalaz i meni je 4,79 što me zabrinjava. Do sad sam pila Euthyrox od 25 i bilo je sve ok na zadnjoj kontroli,čak i ispod granice.
    Što se tiče ogtt, to je u redu koliko vidim iz nalaza (4,5; 8,6; 6,1)
    Nizak hemoglobin, vjerojatno će mi opet dati Heferol.
    I povišeni leukociti 12,8 a ref. vrijednost je 9 i nešta
    Ginekolog mi radi popodne,tak da ne mogu do tad ništa točno znati pa evo da s vama malo prokomentiram, tko je raspoložen u ovo tmurno jutro 🙂


    Meni je negdje oko 1, nisam vidla zadnje nalaze jer se s endokr. čujem telefonski zbog korone a ona ima nalaz, samo je prokomentirala da je savršen 🤔 isto mi je u 1.tromjesečju bio povišen tsh, blizu 6, pa smo snizili povećanjem terapije i sad veli da se ustabililo i da više ne moram kontrolirati do dok ne prođe babinje 🤷‍♀️ 
    Nisu ti vadili slobodne hormone? Oni su bitniji za određivanje terapije. Mada skoro svi naši dr gledaju samo tsh 🤷‍♀️

  • Deleted user

    Broj poruka: 539

    Prijavi adminu

    Dobro jutro trudnice i friške mame 👋☕
    Jutros sam se osjećala nadobudno pa sam krenula urediti “frizuru” 🦸‍♀️ ukratko, prva faza je gotova, posustala sam 🥴 kakav napor, ajoj! Nikak naći pozu, mjesto, pa ne vidim, pa nemam dosta ruku da vuku svu tu kožu kaj smeta i trbuh na sve strane, pa se mali rita, pa boli trbuh, boli čupanje… i odustah za danas. Predviđam još dva puta da budem se morala primiti posla. 😓🥴
    Ugodan dan vam želim, sretno na pregledima i što god da imate za obaviti. Pazite na sebe i bebice 🍀💕

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.