Jesenske bebe 2019. :)

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Lavica27

    Lavica27

    Broj poruka: 3400

    Prijavi adminu

    Venus

    Joj koliko je to individualno od zene do zene. A Jules jel bio dogovoreni carski il su te poslali za vrijeme poroda?
    Meni mama prica kako se s bratom ispatila ko Isus, na vakum ga radjala, bila mrsavica i bez snage. A samnom pukao vodenjak, nije uopce truda osjetila i rodila u roku sat-dva, iako je on imao 3100, a ja 3800g.

    Prijateljica je uz epidural cijelu noc prespavala i ujutro rodila. A neko se bas ispati. Ja mislim sad i da ocu epidural da nista od toga, jer sam vec 3cm otvorena, a nakon sta me kopala dokt neki dan onoliko sad sam mozda i 4. A preko 5 vise ne daju epi. Jos dok aj dodjem u radjaonu i dok se obave pripreme..ih


    Upadam sa zimskih…Samo da komentiram,ispod 4 ne daju epi,al nisam cula da iznad 5 ne daju…jer od 5 do 10 moze proc sat vremena a moze brat bratu 10 sati.. kamo srece da ti tako nabrzaka ide da ne uhvatis vlak za epi,onda tu brigu ni nećeš imati😁 Sretno i ne brigaj unaprijed,ides na najbolji dejt ikad 🤞

    [lilypie.com]

  • Avatar Venus

    Venus

    Broj poruka: 891

    Prijavi adminu

    Meni je tako receno za Split, cim dodjes na 5cm nista vise od epiduralne 🤷🏻‍♀️

    [lilypie.com]

  • Avatar Venus

    Venus

    Broj poruka: 891

    Prijavi adminu

    Koji ste timer/aplikaciju koristili za kontrakcije?

    [lilypie.com]

  • Avatar Julie

    Julie

    Broj poruka: 1971

    Prijavi adminu

    Sto se tiče kolostruma Itd, ja sam imala doslovno jednu kap u trudnoći i slavila ju. Iz tog razloga sam mislila kako ništa od mog dojenja, nakraju tražila nekoliko puta babice da mi pokažu ispravno dojenje, mlijeko nadošlo 4. Dan i onda sam postala 🐮 sike su mi se dosta povećale otkako dojim, al ono, izgledam ko pevaljka sa dubokim dekolteom, takve su mi sad 😂🙈
    Patronažna ki je rekla da komotno mogu hranit blizance. Od podoja do podoja mi se napune sike da curi na jastučiće i njih često mijenjam. To govorim kad sisa između 3-4 sata. Ima perioda kad je siki češće pa mi je tad ok. Na početku sam morala malo izdojiti prije nego mu dam sisati jer su bile pune i strpali je na sve strane a on nije mogao toliku količinu odjednom popiti pa je curilo. Srećom to je bilo kad je bila patronažna pa mi je rekla sto da radim inače bi mi on to bljucnuo van, ovako smo spriječili. Sad je veći pa može piti ali mi se često zna desiti da mi u mlazu leti mlijeko van a on se odmakne s glavicom jer mu valjda smeta onda brzo tetru na nju dok ne iscuri to malo 😂🙈

    [lilypie.com]

  • Avatar PaulaPerkovic

    PaulaPerkovic

    Broj poruka: 184

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure, bila sam uključena u 5. Mjesecu ali sam se zbog selidbe i obaveza uključila sa foruma😩😩, evo sad se javljam 40+4 i nikako da se nešto pokrene.. Već sam luda ova težina me ubija, ovo mi je druga trudnoća i 10x je teža 😭😭

  • Avatar PaulaPerkovic

    PaulaPerkovic

    Broj poruka: 184

    Prijavi adminu

    Isključila*

  • Avatar lala3

    lala3

    Broj poruka: 492

    Prijavi adminu

    Julie

    Sto se tiče kolostruma Itd, ja sam imala doslovno jednu kap u trudnoći i slavila ju. Iz tog razloga sam mislila kako ništa od mog dojenja, nakraju tražila nekoliko puta babice da mi pokažu ispravno dojenje, mlijeko nadošlo 4. Dan i onda sam postala 🐮 sike su mi se dosta povećale otkako dojim, al ono, izgledam ko pevaljka sa dubokim dekolteom, takve su mi sad 😂🙈
    Patronažna ki je rekla da komotno mogu hranit blizance. Od podoja do podoja mi se napune sike da curi na jastučiće i njih često mijenjam. To govorim kad sisa između 3-4 sata. Ima perioda kad je siki češće pa mi je tad ok. Na početku sam morala malo izdojiti prije nego mu dam sisati jer su bile pune i strpali je na sve strane a on nije mogao toliku količinu odjednom popiti pa je curilo. Srećom to je bilo kad je bila patronažna pa mi je rekla sto da radim inače bi mi on to bljucnuo van, ovako smo spriječili. Sad je veći pa može piti ali mi se često zna desiti da mi u mlazu leti mlijeko van a on se odmakne s glavicom jer mu valjda smeta onda brzo tetru na nju dok ne iscuri to malo 😂🙈


    😂 joj koma si ti i dojenje, ali ti mogu reci da sam i ja imala stvarno puno mlijeka pogotovo sa drugom bebom i znala sam vjeruj skinuti grudnjak prije dojenja, dati malom da povuce samo i onda krene mlaz i to iz dva smjera 😂 valjda dva kanalica iz kojih je teklo, a njemu jadniku to tako kad ugrlo direktno ide, nije ugodno, pa bih ga odvojila od dojke dok ne prođe taj prvi mlaz 🙈🙈.. a u isto vrijeme tetru stavim na drugu dojku i ona naravno bude sva mokra nakon podoja 😂😂.. mogla sam izvoziti mlijeko, ali brzo to prođe dok se ne ustabili ta ponuda i potraznja, ali iskreno bilo je i komicnih situacija… 
    Neko je pitao da li je neko probao to mlijeko, ja nisam, nesto me to ne privlaci da probam 😂, ali kad sam supruga pitala, on se odvalio smijati i kaze pa naravno, okus nije nesto posebno, tako mi je rekao… a vidjet ces Julie da cete imati komicnih situacija u toku odnosa sa tim mlijekom 🤣🤣🤣 vidjet ces i sama… meni su se bebe znale buditi ako suprug pritisne malo dojke pa krene mlijeko 🤣 u smislu ne diraj moje, lijepo ti kazem 🤣

  • MonaL.

    Broj poruka: 378

    Prijavi adminu

    Venus

    Meni je tako receno za Split, cim dodjes na 5cm nista vise od epiduralne 🤷🏻‍♀️


    Meni je nisu dali ni na 4 ni nakon 5 prstiju. Veze vezice ili pare parice 🤷

  • Avatar Julie

    Julie

    Broj poruka: 1971

    Prijavi adminu

    lala3

    Julie

    Sto se tiče kolostruma Itd, ja sam imala doslovno jednu kap u trudnoći i slavila ju. Iz tog razloga sam mislila kako ništa od mog dojenja, nakraju tražila nekoliko puta babice da mi pokažu ispravno dojenje, mlijeko nadošlo 4. Dan i onda sam postala 🐮 sike su mi se dosta povećale otkako dojim, al ono, izgledam ko pevaljka sa dubokim dekolteom, takve su mi sad 😂🙈
    Patronažna ki je rekla da komotno mogu hranit blizance. Od podoja do podoja mi se napune sike da curi na jastučiće i njih često mijenjam. To govorim kad sisa između 3-4 sata. Ima perioda kad je siki češće pa mi je tad ok. Na početku sam morala malo izdojiti prije nego mu dam sisati jer su bile pune i strpali je na sve strane a on nije mogao toliku količinu odjednom popiti pa je curilo. Srećom to je bilo kad je bila patronažna pa mi je rekla sto da radim inače bi mi on to bljucnuo van, ovako smo spriječili. Sad je veći pa može piti ali mi se često zna desiti da mi u mlazu leti mlijeko van a on se odmakne s glavicom jer mu valjda smeta onda brzo tetru na nju dok ne iscuri to malo 😂🙈

    😂 joj koma si ti i dojenje, ali ti mogu reci da sam i ja imala stvarno puno mlijeka pogotovo sa drugom bebom i znala sam vjeruj skinuti grudnjak prije dojenja, dati malom da povuce samo i onda krene mlaz i to iz dva smjera 😂 valjda dva kanalica iz kojih je teklo, a njemu jadniku to tako kad ugrlo direktno ide, nije ugodno, pa bih ga odvojila od dojke dok ne prođe taj prvi mlaz 🙈🙈.. a u isto vrijeme tetru stavim na drugu dojku i ona naravno bude sva mokra nakon podoja 😂😂.. mogla sam izvoziti mlijeko, ali brzo to prođe dok se ne ustabili ta ponuda i potraznja, ali iskreno bilo je i komicnih situacija…
    Neko je pitao da li je neko probao to mlijeko, ja nisam, nesto me to ne privlaci da probam 😂, ali kad sam supruga pitala, on se odvalio smijati i kaze pa naravno, okus nije nesto posebno, tako mi je rekao… a vidjet ces Julieda cete imati komicnih situacija u toku odnosa sa tim mlijekom 🤣🤣🤣 vidjet ces i sama… meni su se bebe znale buditi ako suprug pritisne malo dojke pa krene mlijeko 🤣 u smislu ne diraj moje, lijepo ti kazem 🤣


    Točno to se i meni dešava, šprica iz kanalica. Čak nakon tuširanja kak je topla voda pa se kanali otvore izađem iz tusa i krene kapat iz obje 😂

    [lilypie.com]

  • Avatar lala3

    lala3

    Broj poruka: 492

    Prijavi adminu

    luce35

    Nema pravila kod induciranog bas kao ni kod prirodnog, netko rodi za sat netko za dan. Ja sam bila u ovoj drugoj grupi 🤣, maraton na dripu i ipak carski na kraju.

    Najbolje ne razmisljati o porodu, moramo to obaviti i na malo sto mozemo utjecati osim slusati upute lijecnika i babica i nadati se da ce ici brzo. Bezbolno ne moze biti al izdrzale su sve pa cu i ja 💪💪


    Znam da nema pravila, ali joj hocu reci da nema potrebe toliko biti 😱😱😱 indukcije… Bezbolno nije ni jedno ni drugo, da se razumijemo, ali sve to mi mozemo podnijeti, mislim da muskarci uopste nemaju predstavu o tome koliko to boli.. e sad nekome traje porod krace, a vjerovatno intenzivnije nego nekome drugom, po tom pitanju smo svaka razlicite i bas volim citati iskustva sa poroda, pogotovo kad su svjeza i dok se jos sjecamo svega.. 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.