Jesenske bebe 2019. :)

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    Istina je da mala djece jako vole pomagati i jako su sretni kada nesto mogu “kao veliki”. Oliver recimo voli stavljati ves u perilicu (pobacam mu na pod njegovo, pa on to ubacije, nije da dira moje prljave gace 🙈), nosi iz perilice u susilicu (umrem od smjeha kad nosi jednu svoju carapicu 😂), baca smece (maramice i sl), otvara mi vrata (ja sam kvaku stisnem, a on dalje), a ono sto me posebno veseli je da mi doda kad mi nesto ispadne na pod 🤪, zna donjeti svoje cipelice kad mu kazem (na kaucu ga obuvam, da se ne saginjem)


  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    DijMar

    Isto tako, kad dođe do svađe, roditelji gotovo uvijek optužuju starije dijete, dok je u većini slučajeva krivac mlađi. Jedna mama čiju sam djecu čuvala prije koju godinu, je ostala zapanjena kad sam joj ukazala na to, jer je ona uvijek krivila starijeg koji je imao oko 3 god, a mlađi nešto više od 1 god. Kao na foru “ti si stariji/pusti malom bratu…” Zašto bi se starije dijete trebalo odreći neke svoje igračke radi malca? Pustite ih da svoje igračke drže za sebe ukoliko ne žele dijeliti. Jedno je u vrtiću di su igračke zajedničke, a drugo je doma kad su igračke njegove/njene. Ispada da zagovaram male egoiste i da sam u napasti odgojiti sebičnjaka hahha no prije koji tjedan sam pročitala zanimljiv tekst jedne mame koja priča zašto ne sili dijete da dijeli igračke. Između ostalog uspoređuje - zamislite da si pripremite namirnice za kuhanje i netko dođe te vam želi uzeti, a vi ih morate dati ili kupite novi komad odjeće, ali dođe netko sa strane i želi baš to, a vi opet morate dati! Isto je djeci sa igračkama…Naravno, uvijek pitate dijete želi li dijeliti te objasnite ako on ne daje svoje, da ne može pitati drugu djecu za njihove. Ovo je super funkcioniralo s klincem kojeg sam čuvala ovo ljeto, ali zato jer je i njegova mama poštivala njegovu odluku.
    Nas žene koje još nemamo svoju djecu, a pune smo savjeta, često ne vole čuti mame sa djecom i mogu iz osobnog iskustva reći, da sam uvijek bila prozivana i nikad mi ni jedna nije rekla da imam pravo ili da će uzet u obzir to, nego uvijek “da, da lako je tebi pričati, vidjet ćeš kad ćeš imati svoje”. Tak da se i ovdje nekad zaletim, ali tu barem žene šute ako misle tako


    Ja se mogu sloziti da sam u puno slucajeva vidjela bas to da je starije uvjek krivo. I ono tipa malo gurne/udari starije i ovo mu vrati i onda je krivo. A to dijete nije svjesno koliko je ono jace od malog, iz njegove perspektive ono je napravilo isto sto i mlade.
    Naravno, ne kazem da treba pustiti to, ali treba ukoriti oboje.


  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    Nego, sad smo sve vec u nekoj poodmakloj fazi, pa da vas pitam-koliko su vam vjerojatne one price “nisam znala da sam trudna”?
    Ja im nist ne vjerujem. Je da su to cesto prijeveremeni porodi, ali vec i sa 6 mjeseci su ti pokreti bebe po meni nesto sto se ne moze zamjeniti s crijevima  


  • Avatar Julie

    Julie

    Broj poruka: 1971

    Prijavi adminu

    Meni je ružno kad netko ne poštuje mišljenje samo iz razloga sto netko nije bio u situaciji. To je kao da kažem muškom ginekologu koji me porađa da ne pametuje jer ipak sam ja ta koja je trudna i koja će roditi, zamislite si samo izraz lica tog covjek koji je porodio tisuće žena da se tako postavim 🙈 

    [lilypie.com]

  • Avatar DijMar

    DijMar

    Broj poruka: 1746

    Prijavi adminu

    Julie

    Meni je ružno kad netko ne poštuje mišljenje samo iz razloga sto netko nije bio u situaciji. To je kao da kažem muškom ginekologu koji me porađa da ne pametuje jer ipak sam ja ta koja je trudna i koja će roditi, zamislite si samo izraz lica tog covjek koji je porodio tisuće žena da se tako postavim 🙈


    Hahaha istina, ali kao nije isto radit u vrticu i brinut o tudjoj djeci ili pak doma o svojoj, ali bas iz te perspektive strucnjaka, smatram se kompetentnom za davanje nekih savjeta, koje naravno ne treba popljuvati ukoliko ne zadovoljavaju osobu kojoj su upuceni… 

    [lilypie.com]

  • Avatar DijMar

    DijMar

    Broj poruka: 1746

    Prijavi adminu

    Frajla, naravno da se treba pospotati oboje ako su krivi, samo je tesko odluciti ako odrasla osoba nije vidjela sto je bilo pa je najlakse samo optuziti jedno od djece…
    A ovo o neznanju jel trudna, isto smatram glupim. Cula sam i za par slucajeva di cak u pitanju nisu prvorotkinje nego zene koje su vec bile trudne i rodile…

    [lilypie.com]

  • Avatar DijMar

    DijMar

    Broj poruka: 1746

    Prijavi adminu

    Aurora87

    Dijmar, cesto sam cula tu recenicu s obzirom na to koje sam struke, da radim u skoli i da nemam djece….hoces od svojih bliznjih (“ti i tvoje knjige”) ili od roditelja koji mi vole reci da pretpostavljaju da nemam djece (ljudi me procjenjuju mlađom nego sto jesam) i da sve to stoji u teoriji ali da ce mi biti neke stvari jasnije kad budem imala svoju djecu (to ovi sto imaju upitne metode odgoja pa se ljute na konstruktivnu kritiku). Ali ja to bas ne tepem previse jer uglavnom bude tako kako sam rekla…i uvijek nastojim bas iz tog razloga navesti primjere iz zivota ako je primjereno situaciji…iako, slazem se da ce mi ovo iskustvo kao roditelja pomoci da ipak imam siru sliku o svemu naucenom i da ce ljudi mozda vise prihvacati moje savjete jer ce me dozivjeti kompetentnijom zbog iskustva.


    Jos malo pa ce i nas dozivljavati jer cemo biti i mame, a ne samo one koje pametuju jer rade u skoli/vrticu 👸🏼🤱🏼

    [lilypie.com]

  • Avatar DijMar

    DijMar

    Broj poruka: 1746

    Prijavi adminu

    E, jel planira koja od vas koristiti platnene pelene? Ja ne, samo me zanimaju vasa misljenja 🤔

    [lilypie.com]

  • Avatar fritula

    fritula

    Broj poruka: 130

    Prijavi adminu

    Ja se isto brinem kako će stariji prihvatit novo dijete. Razlika je 6,5 godina. Taman će krenuti u školu i za mjesec dana stiže brat. Očekujem dramu.
    On je inače jako teško dijete, u smislu da ima visoku razinu energije otpocetka i jako je tvrdoglav. Namučili smo se s njim oko nespavanja i nejedenja, vodili beskonačne rasprave oko svega, sve je bila i ostala borba. Još uvijek vodimo bitke oko banalnih stvari, spavanja, hrane, higijene….
    Za sad je uključen u sve otpočetka, kaže da će mi pomagati oko bebe i odvojio mu je sve svoje stare igračke bez ikakvih problema.
    Mislim mu posvećivati ekstra pažnju i vrijeme koliko god budem mogla. Planiram baš da nas dvoje sami  imamo neko naše vrijeme, da odemo negdje samo nas dvoje, kino, predstava, sladoled, igralište itd.
    Ja ovo da netko rodi ne da zna da je trudan ne vjerujem. Tu u pozadini mora biti nekakva disasocijacija i psihički problem.

    [lilypie.com]

  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    DijMar

    E, jel planira koja od vas koristiti platnene pelene? Ja ne, samo me zanimaju vasa misljenja 🤔


    Nop
    Iskreno ne vidim benefite ni po dijete ni po okolis….


Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.