inseminacija kod prof. Šimunića/poliklinika ivf

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Mala 33

    Mala 33

    Broj poruka: 260

    Prijavi adminu

    Joj jučer je “odrađeno” i ja sam mislila kako će bez štoperice ali eto nije se koristila, rekla mi je da je folikul lijepo narastao i endometrij da je idealne debljine, iako ja ne polažem velike nade od samog početka u inseminacije iako u meni isto čuči tračak nade. Njegov spermiogram je bio odličan , vjerovali ili ne bolji nego kad je za prošlu inseminaciju apstinirao 2,3 dana s obzirom da smo ovaj put imali odnos dan prije postupka. Dobila sam vaginalete kao dodatak progesterona  koje stavljam 1 dnevno i uputnicu za vadit betu za 14 dana, uz preporuku ponovit odnos isti dan i naredna 2,3 dana. Ovo je moja 2 inseminacija ( i totalno različit postupak kao kod prve) ali budući da sam prošlu radila prije 5 mjeseci pa nekako nju više ni ne računam, imam osjećaj kao da mi je ova 1. Prva je rađena privatno a druga u bolnici. Kod prve sam bila sva nekako u strahu i brigi a sad kod druge totalno opušteno, smireno, najviše mi je bilo zbog odnosa prije tj zbog spermiograma da ne bude loš a kad sam čula da je odličan totalno sam se opustila.

  • Avatar nicaivo

    nicaivo

    Broj poruka: 97

    Prijavi adminu

    Pozdrav žene, ne znam koliko je ova tema aktivna, čini mi se da se malo “usporila”, ali budući da smo suprug i ja krenuli na konzultacije u polikliniku IVF, mislim da je ovo prava tema za mene :)

    Da vas uputim u nasu situaciju: suprug i ja (ja: 30, suprug: 32) pokušavamo već godinu i pol bez uspjeha, pratimo plodne dane, testiram se na ovulaciju svaki mjesec i u ovih godinu i pol sam potvrđeno ovulirala svaki mjesec. Do sada nisam imala nikakvih ginekoloških problema, Papa test rađen svake godine - uredan, ginekološki nalazi uredni, menstruacija redovita, ciklus 28 dana. Hormoni svi uredu osim TSH koji je 3,4 te mi je ginić potpisao Euthyrox da bi ga spustili barem na 2,5. Suprug je radio spermiogram koji je pokazao OLIGOASTHENOTERATOZOOSPERMIA i OLIGOZOOSPERMIA, iz tog razloga posjetili smo polikliniku IVF i sugerirano nam je da prvo pokušamo s inseminacijom. Čekam prvi dan ciklusa da se naručim na sonoHSG i dogovorim termine za folikulometriju. Tamo smo dobili neki dokument s informacijama kako to sve skupa treba izgledati, ali na dokumentu su uz inseminaciju navedeni i IVF i ostali postupci i sad mi se iskreno sve pomiješalo i vise mi nije jasno sto se odnosi na koji postupak. Iduće konzultacije imamo tek za malo manje od 2 tjedna pa bih voljela vas pitati par stvari ukoliko imate osobnog iskustva s time (nestrpljiva sam do konzultacija, nije mi strpljivost jača strana)
    1. Može li mi netko opisati kako je izgledao postupak inseminacije, pritom mislim i na dane prije postupka, koliko se često ide na UZV, uzimaju li se lijekovi ako ovuliram prirodno Itd?
    2. izračunala sam da bi mi ovulacija padala bas na nedjelju; radi li se inseminacija isključivo taj dan ili se nekako moze potaknuti ovulaciju barem dan prije budući da je nedjelja neradna? Ako je netko imao takvu situaciju, molim vas napišite mi kako je to prošlo
    To je zasad to čega se mogu sjetiti, sorry ako sam pitala glupa pitanja, još sam relativno nova u ovoj temi.

    👩🏽 30 - sve ok, hormoni ok, prohodnost jajovoda OK, AMH 31,3, terapija: Euthyrox 50
    👨🏻 32 - OK, od dodataka - Profertil
    1. i 2. IUI (Poliklinika IVF) 11/23 & 01/24- PC - Ovitrelle, Cyclogest ❌
    3. IVF (Poliklinika IVF) 02/24. - 2.dc Rekovelle, 5.dc Ganirelix, 9.dc štoperica, 11.dc aspiracija - 2🥚-❌
    4. IVF (BetaPlus) 04/24 - 2dc Gonal F150, 7dc Orgalutran, 11dc Ovitrelle, 13dc aspiracija-8🥚-5 oplođenih-3 blastice,1 vraćena, 2🐧- beta❌
    05/24 dijagnostička histeroskopija ✅️

  • Avatar Mala 33

    Mala 33

    Broj poruka: 260

    Prijavi adminu

    Pozdrav NicaIvo:)) Ja sam jucer odradila 2. Inseminaciju i sad sam u fazi cekanja rezultata. Ugl kao sto mozes procitati od iskustva cura na forumu imaju pozitivni i negativni ishpdi,ali najvaznije je bit uporan i ne odustajati od svog cilja. Za inseminaciju meni je bilo receno da trebaju biti nalazi uredni i prohodnost jajnika da je vazna. Postupak je bezbolan, iako prvi put mozda neugodan jer ne znas sta te ceka kao i svaki prvi put,ali nemaj brige. Ugl na temelju tvojih nalaza dogovorit ces se sa doktorom za terapiju koju ces uzimati tokom pocetka svog ciklusa a nakon toga, 7- 8 dan ciklusa, krenu pregledi na folikulometrije, gdje se vidi i odraz te terapije. Ja sam isla svako 2 dana gdje su mi pratili razvoj folikula i endometrij, zatim kad se postigne zeljena velicina folikula ili vide da ce nastupiti ovulacija obicno daju stopericu tzv inekciju i nakon 2 dana ide inseminacija, gdje tvoj partner daje svoje sjeme ili osobno ili ga donosis taj dan sa sobom. Biolozi ga “obrade”, sto traje cca 1 h a potom ga se kateterom ubrizgava u tebe. Ne trebas se zamarati koji dan ce bit jer klinike obicno rade sve dane,ja sam i vikendon isla na ultrazvuke tj folikulometrije i kad si u njihovim rukama samo prati sto ti govore i vjeruj im. Ako imas neku terapiju nakon toga primati,to ti napisu ili daju uputnice i nakon toga cekas 12-14 dana za ili radit test ili vadit betu, ovisi sto ti recu. Eto, nadam se da sam ti pomogla da te uputim otprilike kako ide taj postupak. 

  • Avatar nicaivo

    nicaivo

    Broj poruka: 97

    Prijavi adminu

    Mrvica11

    Pozdrav NicaIvo:)) Ja sam jucer odradila 2. Inseminaciju i sad sam u fazi cekanja rezultata. Ugl kao sto mozes procitati od iskustva cura na forumu imaju pozitivni i negativni ishpdi,ali najvaznije je bit uporan i ne odustajati od svog cilja. Za inseminaciju meni je bilo receno da trebaju biti nalazi uredni i prohodnost jajnika da je vazna. Postupak je bezbolan, iako prvi put mozda neugodan jer ne znas sta te ceka kao i svaki prvi put,ali nemaj brige. Ugl na temelju tvojih nalaza dogovorit ces se sa doktorom za terapiju koju ces uzimati tokom pocetka svog ciklusa a nakon toga, 7- 8 dan ciklusa, krenu pregledi na folikulometrije, gdje se vidi i odraz te terapije. Ja sam isla svako 2 dana gdje su mi pratili razvoj folikula i endometrij, zatim kad se postigne zeljena velicina folikula ili vide da ce nastupiti ovulacija obicno daju stopericu tzv inekciju i nakon 2 dana ide inseminacija, gdje tvoj partner daje svoje sjeme ili osobno ili ga donosis taj dan sa sobom. Biolozi ga “obrade”, sto traje cca 1 h a potom ga se kateterom ubrizgava u tebe. Ne trebas se zamarati koji dan ce bit jer klinike obicno rade sve dane,ja sam i vikendon isla na ultrazvuke tj folikulometrije i kad si u njihovim rukama samo prati sto ti govore i vjeruj im.Ako imas neku terapiju nakon toga primati,to ti napisu ili daju uputnice i nakon toga cekas 12-14 dana za ili radit test ili vadit betu, ovisi sto ti recu. Eto, nadam se da sam ti pomogla da te uputim otprilike kako ide taj postupak.


    Hvala puno na informacijama. Držim fige da za 12-14 dana dobijete lijepe vijesti :)🍀

    👩🏽 30 - sve ok, hormoni ok, prohodnost jajovoda OK, AMH 31,3, terapija: Euthyrox 50
    👨🏻 32 - OK, od dodataka - Profertil
    1. i 2. IUI (Poliklinika IVF) 11/23 & 01/24- PC - Ovitrelle, Cyclogest ❌
    3. IVF (Poliklinika IVF) 02/24. - 2.dc Rekovelle, 5.dc Ganirelix, 9.dc štoperica, 11.dc aspiracija - 2🥚-❌
    4. IVF (BetaPlus) 04/24 - 2dc Gonal F150, 7dc Orgalutran, 11dc Ovitrelle, 13dc aspiracija-8🥚-5 oplođenih-3 blastice,1 vraćena, 2🐧- beta❌
    05/24 dijagnostička histeroskopija ✅️

  • ivavukas

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Zna li netko moze li se aspiracija u IVF poliklinici dogovoriti da bude iza 13 h ili to uvijek bude ujutro?

  • Avatar Mala 33

    Mala 33

    Broj poruka: 260

    Prijavi adminu

    nicaivo

    Mrvica11

    Pozdrav NicaIvo:)) Ja sam jucer odradila 2. Inseminaciju i sad sam u fazi cekanja rezultata. Ugl kao sto mozes procitati od iskustva cura na forumu imaju pozitivni i negativni ishpdi,ali najvaznije je bit uporan i ne odustajati od svog cilja. Za inseminaciju meni je bilo receno da trebaju biti nalazi uredni i prohodnost jajnika da je vazna. Postupak je bezbolan, iako prvi put mozda neugodan jer ne znas sta te ceka kao i svaki prvi put,ali nemaj brige. Ugl na temelju tvojih nalaza dogovorit ces se sa doktorom za terapiju koju ces uzimati tokom pocetka svog ciklusa a nakon toga, 7- 8 dan ciklusa, krenu pregledi na folikulometrije, gdje se vidi i odraz te terapije. Ja sam isla svako 2 dana gdje su mi pratili razvoj folikula i endometrij, zatim kad se postigne zeljena velicina folikula ili vide da ce nastupiti ovulacija obicno daju stopericu tzv inekciju i nakon 2 dana ide inseminacija, gdje tvoj partner daje svoje sjeme ili osobno ili ga donosis taj dan sa sobom. Biolozi ga “obrade”, sto traje cca 1 h a potom ga se kateterom ubrizgava u tebe. Ne trebas se zamarati koji dan ce bit jer klinike obicno rade sve dane,ja sam i vikendon isla na ultrazvuke tj folikulometrije i kad si u njihovim rukama samo prati sto ti govore i vjeruj im.Ako imas neku terapiju nakon toga primati,to ti napisu ili daju uputnice i nakon toga cekas 12-14 dana za ili radit test ili vadit betu, ovisi sto ti recu. Eto, nadam se da sam ti pomogla da te uputim otprilike kako ide taj postupak.

    Hvala puno na informacijama. Držim fige da za 12-14 dana dobijete lijepe vijesti :)🍀


    Hvala puno vidjet cemo sta ima bit neka bude,. Javljajte novosti da se skupa hrabrimo,najbolje znamo sta prolazimo

  • Avatar Gabby

    Gabby

    Broj poruka: 115

    Prijavi adminu

    ivavukas

    Zna li netko moze li se aspiracija u IVF poliklinici dogovoriti da bude iza 13 h ili to uvijek bude ujutro?


    Koliko ja znam aspiracije su uvijek ujutro, ja sam bila narucena u 8
    A transferi budu kasnije oko 12-13 sati

    👩‍🦰 ‘92. Hashimoto, policistični jajnici, AMH 30.71 pmol 👨 ‘77 normoz Pokušavamo od 06/2021, 10/2022 HSSG
    Poliklinika IVF
    03/2023 IUI Femara, Gonal, Ovitrelle ❌ 07/2023 1. IVF 16 🥚, 8 blasti ❄️ freeze all -hiper
    02.10.’23. FET 1 blastice 🐧 6dnt ➕ beta 10dnt 494 ➡️ 12dnt 1317 ➡️ 14dnt 4366 07.12. Nifty ✅ It’s a boy 💙

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Mala 33

    Mala 33

    Broj poruka: 260

    Prijavi adminu

    Di ste cure, kako ste ?

  • Avatar nicaivo

    nicaivo

    Broj poruka: 97

    Prijavi adminu

    Hej Mrvica11, ja nešto slabo nađem vremena za forume, ali evo me nazad sam :)
    Vidim ti u potpisu da druga inseminacija nije uspjela i jako mi je žao zbog toga 
    Držim fige da uspije nova. Gdje ste na inseminaciji? Imaš li kakvih simptoma i jesi li imala nakon prošle dvije inseminacije?

    Ja sam odradila prohodnost jajovoda, prohodni su i sve je ok. Odradili smo inseminaciju 17.11. i sad smo u procesu čekanja. Malo smo optimističniji jer je mužev spermiogram na dan inseminacije bio puno, puno bolji od prošlog.

    Ja nisam uzimala ništa od terapije prije ovulacije, samo štopericu, nakon inseminacije sam dobila Cyclogest 400 mg i folnu. Čekamo 2.12. za test ili betu. Vrijeme mi presporo prolazi i ne mogu dočekati.

    👩🏽 30 - sve ok, hormoni ok, prohodnost jajovoda OK, AMH 31,3, terapija: Euthyrox 50
    👨🏻 32 - OK, od dodataka - Profertil
    1. i 2. IUI (Poliklinika IVF) 11/23 & 01/24- PC - Ovitrelle, Cyclogest ❌
    3. IVF (Poliklinika IVF) 02/24. - 2.dc Rekovelle, 5.dc Ganirelix, 9.dc štoperica, 11.dc aspiracija - 2🥚-❌
    4. IVF (BetaPlus) 04/24 - 2dc Gonal F150, 7dc Orgalutran, 11dc Ovitrelle, 13dc aspiracija-8🥚-5 oplođenih-3 blastice,1 vraćena, 2🐧- beta❌
    05/24 dijagnostička histeroskopija ✅️

  • Avatar Mala 33

    Mala 33

    Broj poruka: 260

    Prijavi adminu

    Ej Nicaivo,da druga je bila neuspjesna i mislin i treca jer nisam primila stopericu a oba puta mi je bila ovulacija taj dan,a to je onda trebalo odraditi ranije,ali sta je tu je ionako nisam imala velika ocekivanja od Inseminacije, iduci postupak idem u IVF. I meni je ovaj put muzev spermiogram bio pppuuunoo bolji nego prvi put,jer smo apstinirali 3 dana 🤣 Ja sam na inseminaciji u kbc, prvu sam bila privatno pa su mi rekli da imam pravo preko HZZ-oa i iskreno prezadovoljna sam. Vidim ti si u IVF i vidim pohvale i za njih. Imala sam simptome ali to su mi rekle cure da mogu biti i od cyclogesta,i ja sam uzimala cyclogest a u prvom postupku utrogestan,i folne. Nadam se da ces imat bolje iskustvo sa inseminacijom, tj da ce tvoja biti dobitna i da ces dobit malu mrvicu bez daljnih pokusaja 😍😍 Kako se ti osjecas?

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.