Gestacijski dijabetes

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Frau_Mund6

    Broj poruka: 1623

    Prijavi adminu

    Kako si se izvukla? Nisu te odmah poslali kad si imala u prosloj trudnoci?!?!? O da pusem na hladno! Cim sam saznala za trudnocu izvukla sam aparatic 😲 sad si mislim da bas nisam normalna… sve bi dala da se izvucem kao ti 😂😂😂😂
    Curka ne kuzi. Al nekako si mislim da ce biti sretna  kad dode drustvo. Prvo krecemo u vrtic sad u rujnu. Kupila sam neke stvrcice za bebu, kadu, bocice, pribor za jelo.. pa sad pomalo ucimo da se navikne. Cesto zavrsi sa lutkom u zidu 😂😂😂😂 pricam joj da mama u busi i ma bebu pa ju ne smijem puno nosit. Rezultat je da hoda okolo i pokazuje svoj trbuh kao da ona ima bebu 😂😂😂😂
    Kako tvoj maleni? Jel njemu to jasnije? 


    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    Frau_Mund6

    Kako si se izvukla? Nisu te odmah poslali kad si imala u prosloj trudnoci?!?!? O da pusem na hladno! Cim sam saznala za trudnocu izvukla sam aparatic 😲 sad si mislim da bas nisam normalna… sve bi dala da se izvucem kao ti 😂😂😂😂
    Curka ne kuzi. Al nekako si mislim da ce biti sretna kad dode drustvo. Prvo krecemo u vrtic sad u rujnu. Kupila sam neke stvrcice za bebu, kadu, bocice, pribor za jelo.. pa sad pomalo ucimo da se navikne. Cesto zavrsi sa lutkom u zidu 😂😂😂😂 pricam joj da mama u busi i ma bebu pa ju ne smijem puno nosit. Rezultat je da hoda okolo i pokazuje svoj trbuh kao da ona ima bebu 😂😂😂😂
    Kako tvoj maleni? Jel njemu to jasnije?


    Gladovala sam prije vađenja krvi (ono na početku za krvnu sliku), kako tamo nije bilo povišeno nisam morala ranije na ogtt.  U 24 tt sam išla na ogtt (preporuka je bliže 28 tt, ali išao gin na go, pa ću ja, onda smo se ovako dogovorili), opet gladovala dan prije  Jer meni je isto problem samo taj ujutro, onaj poslije šećera mi je uvijek dobar. A tebi je očito najbolje večer prije pojesti palačinke 
    Moj mali ništ ne kuži, stomak mu je baš super za nalaktiti se na njega  Mislim da neće biti sretan kad dođe beba jer ću se onda baviti još nekim osim s njim  A nije baš ni nježan, npr kao ide kao raditi brm brm mojim ustima i izgrebe me po pola lica (unatoč tome što mu stalno režem nokte). U vrtić ide već 3 mjeseca i obožava ići tamo, plače kada ide doma (mislit će netko da ga kući zlostavljamo ), pa se nadam da će se s vremenom slagati i s bebom.


  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Fraud ja sam iz Istre pa me vodi moja soc gin, a za profile ako budem morala onda moran u pulu u rodiliste. 

    [tickerfactory.com]

  • Frau_Mund6

    Broj poruka: 1623

    Prijavi adminu

    Grizli, onda mi ne mozes biti od pomoci s ovim informacijama, ali iskustva i recepte mozemo dijelit 😉
    Frajla, nadam se da ce se brzo priviknut. Te male razlike su malo problematicne zbog razumijevanja i  ljubomore. Mislim da ti to sto voli vrtic i druzenje samo olaksava situaciju. A kad bude doma, vise se moras na njega fokusirat. 


    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Joj cure sto sam ja samu sebe zeznila ovih dana. Dakle ja prije nisam imala aparatic za mjeriti secer tek mi došao prije par dana. I onda sam sama radila, a prije toga mi mjerio samo jedan kolega s posla koji to ima doma pa svaki toliko ga zamolila da donese. I sad ja pametna danima mjerim i dramim da mi secer visok, al sad ispada da ocito i nije bio. Zvala doktoricu opce kao visok mi secer i dalje bez obzira na prehranu. I fino zena meni izmjeri 2h nakon jel secer kod nje 4.2 dodjem doma mjerim na svom 6.4. Zovem ju i pitam kaže ona nesto krivo radis jer to je predrasticna razlika nista jela ni pila u međuvremenu, a proslo znaci 3h od jela. Na kraju me preko telefona navodi i ja na svom izmjerim 3.8. I u cemu problem ja budala sebi umjesto da sam prala ruke sam sa alkoholom dezinficirala mjesto uboda i mjerila prije nego se osusio alkohol onako na jos vlazno. Pa je rekla da postoje trakice koje su bas jako osjetljive i zablesiraju na alkohol pa pokazu jako visoke vrijednosti i da je bolje samo vodom i sapunom dobro oprat ruke. Eto ako jos koja je neupucena kao ja mozda pomogne informacija. 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Točkica37

    Točkica37

    Broj poruka: 1502

    Prijavi adminu

    Da da ja isto sapun i voda. Isto mi je odlican,.nek se tako nastavi 🙏

    11.10.2010 A ♡
    17.01.2013 I ♡
    [lilypie.com]

  • Frau_Mund6

    Broj poruka: 1623

    Prijavi adminu

    Grizli 😉 bravo! Samo nek ti je takav secer 😁 meji na zalost nije krivac alkohol 


    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar Točkica37

    Točkica37

    Broj poruka: 1502

    Prijavi adminu

    Do koliko ste ono rekle da je ref.vrijednost u trudnoci 2 sata nakon jela? Ne ogtt nego ovako obično.

    Ja kuham kiselo zelje, krumpir i bijelo meso, tj pecem u pecnici.

    11.10.2010 A ♡
    17.01.2013 I ♡
    [lilypie.com]

  • Avatar Točkica37

    Točkica37

    Broj poruka: 1502

    Prijavi adminu

    Na netu pise do 7.8 cca ali to je za normalne ljude mislim a ne za trudnice.

    11.10.2010 A ♡
    17.01.2013 I ♡
    [lilypie.com]

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Tockice ja neki dan napisala nasla u nekim radovima strucnim da do 6.4 je ok secer 2h nakon jela, a nataste svugdje pise 5.3, a kod nas 5.1. Ne znam zasto su tako rigorozni kod nas. Ovo sto sam nasla su strani izvori (italija, usa, uk, svedska). Ja sretna uvijek kad mi je ispod 6.0! Evo danas 5.2 nakon 3 snite obicnog bijelog kruha sa namazom. Namjerno to pojela bas da vidim. Al zato rucak ce biti dijabeticki za svaki slucaj.
    Reci mi molim te jel kiselo zelje pomjesas sa leso krumpirom ili onako sa strane jedes. Neko ki reko da je fino i kad se leso krumpir pomjesa sa kiselim zeljem al ja to nikad nisam spremala pa ne znam kako iskombinirat to. 

    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.