Gestacijski dijabetes

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Točkica37

    Točkica37

    Broj poruka: 1502

    Prijavi adminu

    Grizli

    Jutro! Super ja zbog secera onda moram ranije na porod pa zbog fragnina pa zbog astme… Pa meni nije sudjen prirodni ocito 😞😭
    Ja ne znam sto da mislim o svom seceru. Morat cu ici opet vaditi jer kad nisam pazila imala sam nataste 5-5.1, sada ujutro 6.2 nakon sta cijeli dan jucer i prekjucer pazim full, a popodnevni svi kasnije ispod 5.8! Jel to moguce? Bas mi je drama oko tog secera zaddnjih dana.


    Budes vidla kad te hospitaliziraju na guk profil pa oni kijepo vade svaka 3 sata i onda ces biti pametnija

    11.10.2010 A ♡
    17.01.2013 I ♡
    [lilypie.com]

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Dala mi da ponovim samo GUK, kao po njoj to nije alarmantno kad sam joj rekla sto sam sve jela i pojela po onom dnevniku, da pricekam sad 7 dana budem na normalnoj prehrani koju sam imala prije tog skoka i onda idem vaditi krv pa da ce onda vidit sto dalje. Jer da navodno kad se optereti treba nekoliko dana da se gusteraca vrati u normalni. Zenu uopce nije zabrinulo to, a ja vec luda. Samo kao da redovito pijem vodu s limunom da ce se prije popraviti situacija. 

    [tickerfactory.com]

  • Frau_Mund6

    Broj poruka: 1623

    Prijavi adminu

    Luce 4- 4.5 je super secer! Sta bi ono s tim?!?!?! 
    Grizli , tocno to! Cim pazis sve ode k vragu 😂😂😂😂 ja cu se ovaj put javit u petrovu, tamo su navodno neki normalni ljudi… njoj je mali bio veci za cca 15 dana, dobila je 17 kg unatoc dijeti i stalno joj je bio povisen secer. Nisu joj dali ni inzulin niti su je ranije porodili. S jedne strane mi je drago da to vec sad znam, sad cu bar pripaziti. 


    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Frau_Mund6

    Broj poruka: 1623

    Prijavi adminu

    Grizli, gdje ti ides i kod koga? 


    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar Točkica37

    Točkica37

    Broj poruka: 1502

    Prijavi adminu

    U petrovoj je super jer imaju dijabetoloski odjel za trudnice i onu naj doktoricu za to…navodno da si dva dana tamo.na profilima, u vinogradskoj je jedan dan…

    11.10.2010 A ♡
    17.01.2013 I ♡
    [lilypie.com]

  • Frau_Mund6

    Broj poruka: 1623

    Prijavi adminu

    Da rekla mi je da je radila doma i nikako joj nije uspjevalo. Onda su je jednom tamo zadrzali na 24h i mjerili joj 9x kroz dan i noc. Nakon toga je tocno sve naucila i sve ostale pute je uspjela sama vadit krv. Mene je to bas mucilo, nikako izvadit krv, i kad izvadim zgrusa se kod njih, i tako stalno problemi. A ovaj aparatic navodno moze pokazivati krivo pa to ne priznaju


    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    Točkica37

    Frau_Mund6

    Točkica37

    Inace imam oko 6 secer dakle jos uvijek pod ref vrijednostima. Imala sam u obje trudnoce, u prvoj nisam.kontrolirala tek u 38 tjednu su mi rekli da imam ali ionak sam.brzo rodila. Sa drugim sam znala odmah da cu imati , pazila sam ali svakakvi su znali biti a u bolnici mi.je lrofil bio super pa nisam dobila inzulin…ali oggt mi je bio kriminalan ali sam srecom uspjela pod kontrolom drzati. I sad sam.isto znala sto me ceka ali jos uvijek to nisu predramaticne vrijednosti tak da eto …malo se tu pozalim vama …malo sam se istresirala danas kad sam isla mjerit pa mi mozda od toga malo skocio. A gle navodno koščecka na 5.1 vec daje inzuln…to kako valjda na koga naletis..u svakom skucaju od rujna sam na vv pa bumo vidli. I da morat cu i poslije trudnoce paziti, necu ovak strogo ali itekako bum pazila sto jedem sto do sad nije bio slucaj.to savjetujem i vama

    Sta je moguce da stvarno netko daje na tim niskim vrijednostima inzulin. 😠 svakako treba pripazit na prehranu, sve to ionako radimo zavas svoje bebice 😍
    Nadam se da cu naletit na nekog razumnog gore! Ne znam kako se zvala dok koja me prije primala, al je bila strasno
    A gle…od mog prvog djeteta koje ima 8 god su tooooliko postrozili te pretrage( dakle s njim me moj gin nije slao uooce vadit secer)…i sa svakom tridnocom jos 100 npvih pretraga dodatnih… evo meno sad jutarnji savrsen 4.4… ma tko ce ga znat… bit ce to sve ok… ti probaj taj jutarnji skinut nekako…malo prosetat prije vadenja da te ne zezaju …iako mislim da cu ogtt odbit ovaj put…nema mi smisla…ionak me vode pod gd tak da…


    Prijateljicu su nakon ponovljenog ogtt (tamo iza 24 tt kad se i treba raditi) koji je bio uredan prestali voditi kao gd i ček više nije morala ići na vuk vrhovac. Tako da ima nade…


  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    Grizli

    Jutro! Super ja zbog secera onda moram ranije na porod pa zbog fragnina pa zbog astme… Pa meni nije sudjen prirodni ocito 😞😭
    Ja ne znam sto da mislim o svom seceru. Morat cu ici opet vaditi jer kad nisam pazila imala sam nataste 5-5.1, sada ujutro 6.2 nakon sta cijeli dan jucer i prekjucer pazim full, a popodnevni svi kasnije ispod 5.8! Jel to moguce? Bas mi je drama oko tog secera zaddnjih dana.

     Aparatići sami po sebi nisu precizni, pa još u kombinaciji s trakicama koje isto znaju zezati, pogotvo kad su starije…..pravom dijabetičaru razlika od 05-1 nije tak dramatična kad ima šećer 15, a kod trudnica su to tak sitne vrijednosti da su to ogromne pogreške u mjerenju


  • Frau_Mund6

    Broj poruka: 1623

    Prijavi adminu

    Joj Frajla da me tako snade 😂😂😂😂 
    kako si ti?  Kad ti je termin? 


    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    Frau_Mund6

    Joj Frajla da me tako snade 😂😂😂😂
    kako si ti? Kad ti je termin?


    Jel tebe već vode kao GD ili već preventivno pušeš i na hladno?
    Ja sam se ovaj put izvukla od toga, ali svejedno si gledam paziti  na prehranu i ne dobiti puno, pa malo škicnem i ovu temu za ideje
    Dobro sam, ovaj put imam puno manje nahodavanja po doktorima, ali sve skupa nekak teže podnosim. Neznam jer zato što je druga ili zbog vrućina…Termin je sredinom 11 mj
    Kako si ti? Jel curka išta kuži da će doći do neke promjene?


Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.