Gestacijski dijabetes

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • leone

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Jutro svima! Jel mi može netko tko ima više iskustva objasniti kako provoditi dijabetičku dijetu.  Recimo ako piše za zajutrak 1 jedinica mlijeko i zamjene, 2 jedinice kruh i zamjene, 2 jedinice meso i zamjene, jel to znači da treba sve to konzumirati za zajutrak ili odabrati nešto od tog troje? I koliko vremenski nakon buđenja bi trebao biti zajutrak? Za recimo pola sata od buđenja?

  • Avatar Lida 🍀

    Lida 🍀

    Broj poruka: 995

    Prijavi adminu

    leone

    Jutro svima! Jel mi može netko tko ima više iskustva objasniti kako provoditi dijabetičku dijetu. Recimo ako piše za zajutrak 1 jedinica mlijeko i zamjene, 2 jedinice kruh i zamjene, 2 jedinice meso i zamjene, jel to znači da treba sve to konzumirati za zajutrak ili odabrati nešto od tog troje? I koliko vremenski nakon buđenja bi trebao biti zajutrak? Za recimo pola sata od buđenja?


    Da, konzumiras sve to sto je navedeno… Ako mozes pojesti 😅 meni je i to bilo malo i uglavnom sam bila gladna 🤷 

    🧔37👩‍🦰27
    - 7/21 - biokemijska?
    - 15.11.'21. - missed ab, kiretaža 💔
    - 15.3.'22. ➕ 🌈 1.4. ❤️
    💙 It's a BOY! 🥰💙
    - 17.11.2022. N ❤️

  • leone

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Lida

    Da, konzumiras sve to sto je navedeno… Ako mozes pojesti 😅 meni je i to bilo malo i uglavnom sam bila gladna 🤷


    A meni se to čini puno za zajutrak, a onda mi doručak djeluje kao malo hrane. Zapravo bi mi više odgovaralo obrnuto. Inače nemam naviku puno jesti rano ujutro, ali za dva sata od buđenja mogu ručak pojesti ☺️

  • Avatar Lida 🍀

    Lida 🍀

    Broj poruka: 995

    Prijavi adminu

    leone

    Lida

    Da, konzumiras sve to sto je navedeno… Ako mozes pojesti 😅 meni je i to bilo malo i uglavnom sam bila gladna 🤷

    A meni se to čini puno za zajutrak, a onda mi doručak djeluje kao malo hrane. Zapravo bi mi više odgovaralo obrnuto. Inače nemam naviku puno jesti rano ujutro, ali za dva sata od buđenja mogu ručak pojesti ☺️


    Mislim da neces pogriješiti i ako obrnes raspored 🙂🙂 bitno da je eto tih 5-6 obroka u manjim količinama..

    🧔37👩‍🦰27
    - 7/21 - biokemijska?
    - 15.11.'21. - missed ab, kiretaža 💔
    - 15.3.'22. ➕ 🌈 1.4. ❤️
    💙 It's a BOY! 🥰💙
    - 17.11.2022. N ❤️

  • leone

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Lida 🍀

    leone

    Lida

    Da, konzumiras sve to sto je navedeno… Ako mozes pojesti 😅 meni je i to bilo malo i uglavnom sam bila gladna 🤷

    A meni se to čini puno za zajutrak, a onda mi doručak djeluje kao malo hrane. Zapravo bi mi više odgovaralo obrnuto. Inače nemam naviku puno jesti rano ujutro, ali za dva sata od buđenja mogu ručak pojesti ☺️

    Mislim da neces pogriješiti i ako obrnes raspored 🙂🙂 bitno da je eto tih 5-6 obroka u manjim količinama..


    Ok hvala! Pokušat ću jesti manje i češće. Mislim da je kod mene najveći problem bio zapravo nekontrolirani unos šećera kroz čokoladu, kekse, sokove i sl. 🤦

  • Avatar Samoja6

    Samoja6

    Broj poruka: 968

    Prijavi adminu

    leone

    Lida 🍀

    leone

    Lida

    Da, konzumiras sve to sto je navedeno… Ako mozes pojesti 😅 meni je i to bilo malo i uglavnom sam bila gladna 🤷

    A meni se to čini puno za zajutrak, a onda mi doručak djeluje kao malo hrane. Zapravo bi mi više odgovaralo obrnuto. Inače nemam naviku puno jesti rano ujutro, ali za dva sata od buđenja mogu ručak pojesti ☺️

    Mislim da neces pogriješiti i ako obrnes raspored 🙂🙂 bitno da je eto tih 5-6 obroka u manjim količinama..

    Ok hvala! Pokušat ću jesti manje i češće. Mislim da je kod mene najveći problem bio zapravo nekontrolirani unos šećera kroz čokoladu, kekse, sokove i sl. 🤦


    Meni su sokovi najveći problem, jer mi je strašno non stop tražili piti neki sok! I sad mi traži! 

    23.11.20- missed ab (😢✨) 9 tt
    Vrkuta (kad se sjetim 😅)
    Folacin
    Brisevi - 👍👌
    Papa - 👌👍
    Brisevi 2/2022 - 👌
    💙💙💙💙👣🎉
    1.6. 2022. Baby B

  • Avatar sonymyboy

    sonymyboy

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Hej hej, evo i mene ovdje. Samo zbog granične vrijednosti nakon 2h (ogtt) - 8.6. E sad, ginekolog mi je rekao odmah na dijetu, što već jesam, ali uz to mi je rekao napraviti profile na VV. S obzirom da imam tri mjeseca do kraja trudnoće, doma mjerim sve po PS-u (natašte, 2h nakon doručka, 2h nakon ručka i 2h nakon večere) i nikad mi ne prelazi 6 (jutrarnji od 4.6-5.1), ja ću odbiti raditi profile na VV sada do kraja trudnoće. Što vi mislite? 

    Naravno, držat ću se prehrane i dalje, nije problem, provjeravat svaki dan doma, ali u vrijeme korone mi se stvarno ne hodočasti gore zbog 0.1 povišene vrijednosti nakon 2h. 

    16.5.2022. <3

  • Avatar Samoja6

    Samoja6

    Broj poruka: 968

    Prijavi adminu

    sonymyboy

    Hej hej, evo i mene ovdje. Samo zbog granične vrijednosti nakon 2h (ogtt) - 8.6. E sad, ginekolog mi je rekao odmah na dijetu, što već jesam, ali uz to mi je rekao napraviti profile na VV. S obzirom da imam tri mjeseca do kraja trudnoće, doma mjerim sve po PS-u (natašte, 2h nakon doručka, 2h nakon ručka i 2h nakon večere) i nikad mi ne prelazi 6 (jutrarnji od 4.6-5.1), ja ću odbiti raditi profile na VV sada do kraja trudnoće. Što vi mislite?

    Naravno, držat ću se prehrane i dalje, nije problem, provjeravat svaki dan doma, ali u vrijeme korone mi se stvarno ne hodočasti gore zbog 0.1 povišene vrijednosti nakon 2h.


    U jednu ruku se slažem s tobom… Ja sam danas išla na testiranje na koronu da bi sutra mogla ići napraviti profil… Dosad nisam imala koronu, ali nakon ovog danas ne garantiram da je neću dobiti… Stojiš u redu, čekaš, razmaka nema, svak se gura, puše za vrat, pola nema masku, svak nešto hoće “samo pitati” - katastrofa! Ni ja nisam za to da idem u bolnicu, neznam zašto nemaju praksu ako je “loš” rezultat, ponoviti kroz možda 2 tjedna… Pripaziti na prehranu i ponoviti… Ni meni sutra sigurno neće biti realni rezultati… Već sada sam pod stresom, tamo ću poludit, vjv umirati od gladi, stvarno neznam kako to može dati realan rezultat. I ljuta sam pomalo, ali eto, obavit ću to, prvo zbog bebe, drugo zbog gin jer se ne želim ubuduće svađati s njom, neda mi se… Preživit ću 24 sata, al da je potrebno u ovo vrijeme - mislim da ima i drugih načina… I to što si rekla, mjeriti doma i biti u miru… 

    23.11.20- missed ab (😢✨) 9 tt
    Vrkuta (kad se sjetim 😅)
    Folacin
    Brisevi - 👍👌
    Papa - 👌👍
    Brisevi 2/2022 - 👌
    💙💙💙💙👣🎉
    1.6. 2022. Baby B

  • Avatar sonymyboy

    sonymyboy

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Ma da, jasno mi je ako je prisutan puno veći problem od odstupanja za 0.1 na ogtt-u, ali ovako mislim da sve mogu prehranom regulirati kao što već radim. Ja idem privatno kod ginekologa, tako da se ne mislim svađati s njime, već ću mu iskreno reći zašto neću otići. Hoću uživati još u ova preostala 3 mjeseca (iako ne u hrani), a ne hodočastiti po bolnicama. Sa bebom je na svakom pregledu sve u redu, ginekolog mi sam kaže svaki pregled - školski. Tako da ću vjerovati sebi ovaj put. 

    16.5.2022. <3

  • leone

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Evo samo da vam javim da sam i ja danas bila na pregledu prvi put nakon lošeg ogtt-a. Ginekologinja kaže da se ne brinem zbog lošeg nalaza jer mi je povišena samo srednja vrijednost na 11.3. Prva mi je 4.1, a treća 6.1. Ponovit će mi ogtt za 2 tjedna a do tada da držim dijetu u smislu da ne jedem šećere iz sokova, čokolade i sl.  Sad sam 26 tjedan i dobila sam 6 kila, a prije trudnoće sam bila poprilično mršava i imala 53 kg. Ona misli da nema potrebe za dijetom 1800 kcal jer nisam dobila puno kila. 
    Rekla mi je da jedem raznovrsno povrće, meso, jaja ali više puta dnevno i da ne pretjerujem u količinama i da se ne opterećujem kalorijama. Sad ću vidjeti za dva tjedna kakav će mi biti ogtt. Bebica je malo veća ali ona kaže da je to do genetike jer mi je muž poprilično visok i jak. I u prvoj trudnoći mi je bebica uvijek bila tjedan do dva veća i rodila se sa 3210 g.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.