Gestacijski dijabetes

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Nixie

    Nixie

    Broj poruka: 1015

    Prijavi adminu

    Lollypop


    Djeca se radaju sa 4kg jer mame sopaju vitaminima i dodacima prehrani cini mi se. I jer je vise hrane nego ikad, a manje fizicke aktivnosti. 
    Treba paziti, ne pretjerivati, kontrolirati se, ali treba biti razuman i ne nabijati si nepotreban stres.

    Potpisujem. A to sa tim šećerom je stvarno pretjerivanje. Meni je sad već muka od te teme. Općenito su ljudi veći i teži u današnje vrijeme (hrana puna hormona i stil života), života ti pa jel bebe nisu ljudi?!? A nabila bi nekog nogom u guzicu sad. I to još iz usta liječnika izlaze nebuloze. Iskreno, mi se gadi sve. I svi ti pritisci i natjeravanja na raznorazne gluposti koji izazivaju grižnju savjesti jer ne radiš najbolje za svoje dijete ako ne slušaš doktora me iritiraju i baš neću dozvoliti da me netko natjera da budem ovca. Eto. I sad baš idem pojest čokoladu i pravit ću tjesteninu za ručak. Eto, baš sam neogovorna buduća majka sa svojim ogromnim šećerom od 5.1.

  • Avatar cipelica

    cipelica

    Broj poruka: 183

    Prijavi adminu

    nabijem ih sve skupa s tim 5.1

    i ja pravim tjesteninu za ručak, a sinoć sam pravila jaffa kolač i jutros za marendu smazala četvrtinu škrovade….OGTT mi je za 2 tjedna, a onda će me vjerojatno na dijetu pa eto računam se najest još ovih 15 dana hahahahaha

    [lilypie.com]

  • Avatar Nixie

    Nixie

    Broj poruka: 1015

    Prijavi adminu

    cipelica


    nabijem ih sve skupa s tim 5.1

    i ja pravim tjesteninu za ručak, a sinoć sam pravila jaffa kolač i jutros za marendu smazala četvrtinu škrovade….OGTT mi je za 2 tjedna, a onda će me vjerojatno na dijetu pa eto računam se najest još ovih 15 dana hahahahaha

    ahahahahahahaha. Ma i da mi je netko dao dijetu, kuhala bi tjesteninu za ručak 

  • Avatar Deja7

    Deja7

    Broj poruka: 76

    Prijavi adminu

    Curke što je najbolje  od svega,tjestenina nije grijeh.Ja kad dođem u bolnicu na 24 sata za ručak dobijemo tjesteninu bijelu,kruh bijeli,ciklu.A to zapravo ništa nije po dijabetičkoj dijeti.To samo fantaziraju i nabijaju nam osjećaj krivnje ako imamo 5.3 šećer

    Andrea

  • Avatar kneginja

    kneginja

    Broj poruka: 881

    Prijavi adminu

    Prije par godina sam saznala da je hrvatska usvojila evropske standarde u veličini novorodjenčadi…tako da sve sta ostupa..nije normalno…a njihovo je sve sve sve jako manje. Dr u Zg je poznanicu doslovce nagovarao na spontani i to sa predjena 3 mjeseca jer djete ima preveliku glavu..pa se sumnjalo na vodenu glavu…žena skoro na zivce otišla…al na kraju rodila normalno i zdravo dite….Jedino dr objašnjenje poslije je bilo…a po evropskim standardima je glava prevelika!!??? 
    Pa ajd im sad sve vjeruj!!

    [lilypie.com]

  • Avatar Deja7

    Deja7

    Broj poruka: 76

    Prijavi adminu

    Ma nabijem ih i njihove stanadarde.Meni od prvog uvz beba za tjedan dana veća,i neki dan mi kaže da je to od dijabetesa,a ja u bolnici na profilima i šećer mi 4.2,48,3.9. itd,ne prelazi 5.Ja velim jell vi mene zezate,koji dijabetes,nemam ga

    Andrea

  • Avatar Lollypop

    Lollypop

    Broj poruka: 1160

    Prijavi adminu

    A cuda, ispada da je bolje da ti je dite pothranjeno nego bucmastije. 
    Mislim da puno igra iskustvo ginekologa. Da su angazirani, ne prestari, ne premladi. Nego kad vidi uzv da zna sto vidi, i da zbog iskustva zakljucuje dobro.
    Bas mi je bo drago kad je moja ginekologica na zadnjem pregledu “oprala” MM, kad ju je uhvatio pilat o vitaminima, kako to treba…lipo mu je rekla da nije pobornik, da su to sve lobiji, i da koliko je uopce vitamina iz tih tableta iskoristivo? Da je po njoj bolje pojest saku blitve, narancu i komad mesa  a to mu ja tvrdim stalno ali ne…sad napokon nemoram pit elevit svaki dan nego svaki drugi-treci  Jbt imala sam masu zeljeza viska kad sam vadila krv, sto je tu normalno?!

    https://lb1f.lilypie.com/gXYTp2.png?VqgGn73u [lb1f.lilypie.com]

  • Avatar kneginja

    kneginja

    Broj poruka: 881

    Prijavi adminu

    masu ginekologa za “guranje” tih vitaminskih preparata dobiju mito..lovicu..putovanja…samo da ih utrpaju pacijentima. svaka čast tvojoj dr.

    [lilypie.com]

  • Avatar Bublica123

    Bublica123

    Broj poruka: 1083

    Prijavi adminu

    hahahahahahahah baš ste me nasmijale…sad im je sve gestacijski dijabetes…ne daj Bože da kihneš tri puta a da te čuju i to bi vjerojatno pripisali gestacijskom dijabetesu

    [lilypie.com]

  • Avatar Nixie

    Nixie

    Broj poruka: 1015

    Prijavi adminu

    bit će da je trend mršavosti s modnih pista prešao u maternice 
    a s čim oni nas pilaju… užas 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.