Gestacijski dijabetes

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Deja7

    Deja7

    Broj poruka: 76

    Prijavi adminu

    Ginekololozi u domu zdravlja ne dižu frku kao u bolnici.U 6.tjednu na vađenju krvi glikoza 5.3.,moj ginić kaže super,dođem u trudničku ambulantu iz nekih drugih razloga i vide slučajno taj nalaz i odmah me naruče na profile.Od tad već 5 mjeseci idem na profile svaki mjesec i stalno su mi savršeni,ne prelaze 5.Međutim meni ne smeta što me naručiju u bolnicu jer mi tamo naprave sve kompletne pretrage,od krvi,urina,ultrazvuka.Tako da mi to sve dobro dođe,idem i kod mog dr.na uvz i kod njih,sve drže pod kontrolom.I da,dijete se držim 50%,dakle pojedem i slatko i kruh,jedino ne pržim i poham nego više kuhano,ali drugo si sve priuštim.A frendica se strogo držala,vagala namirnice pa završila na inzulinu jer joj je nakon njihovog doručka u bolnici šećer bio 10.Tak da je meni dr.rekla u povjerenju da ne brinem,da ta prehrana nema toliko veze s dijabetesom,da je to poremećaj svih nekih hormona i azto se zove gestacijski.Njima je sve preko 5.1 dijabetes,na odjelu 80% cura je na dijabetičkoj prehrani jer su te vrijednosti smanjili,nekad je šećer do 7 se smatrao normalan,pa su skinuli na 6 a sad je 5.1

    Andrea

  • Avatar saabby

    saabby

    Broj poruka: 142

    Prijavi adminu

    ja u prvoj trudnoci nisam uopce radila ogtt. u drugoj je bila granica 6.0 a sad je 5.1 i to je koma. svaka druga trudnica ima po njima gest. ja sam radila ogtt na vuk vrhovcu i mojoj gin se ne svida ova vrijednost na taste 5.2. i sad moram svaki mj radit guk na vuk vrhovcu. s tim da ne vozim, zivim 35 km u jednom smjeru od bolnice i moram vuc dijete od 19mj sa sobom jer ga nemam kome ostavit.

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Deja7

    Deja7

    Broj poruka: 76

    Prijavi adminu

    Ja idem u Vinogradsku,tamo dođem ujutro,ostajem preko noći,u tih 24 sata me pikaju svaka 3 sata,uz to sve druge pretrage mi naprave,ultrazvuk i idem kući drugi dan

    Andrea

  • Avatar saabby

    saabby

    Broj poruka: 142

    Prijavi adminu

    ja nemogu ostat zbog malog. jedino da mi dopuste da bude samnom

    tako da mi jue vv jedini izbor

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Marina29

    Marina29

    Broj poruka: 17

    Prijavi adminu

    Evo da i ja podijelim svoju priču da dijabetesom :)
    U 17 tjednu sam išla na ogtt koji je pokazao povišenu vrijednost, na profilu šečer poslije obroka je bio 7 i od tada sam na ADA dijeti. Cijelo vrijeme do tad beba na uzv se pokazivala 2 tjedna > zbog čega me doktorica i poslala na ogtt. Ispočetka nisam mogla shvatiti kako se to meni događa, inače sam vrlo mršava i gotovo uopće nejedem slatko jer ga ne volim. Vrlo brzo sam prihvatila dijetu koja mi zapravo uopće nije teško padala i jednom mj sam obavezno išla na profil. Evo dogurala sam do 37 tjedna i više ne moram na profil i beba je sasvim uredne težine za tjedne trudnoće. Moram napomenuti da sam se udebljala svega 5kg u cijeloj trudnoći. Koliko god vam teško padala dijeta i kako god to rigorozno smatrale bolje se pridržavati prije svega zbog bebe koja je izložena mogućnosti rađanja s dijabetesom što nitko nebi volio.

  • Avatar Bublica123

    Bublica123

    Broj poruka: 1083

    Prijavi adminu

    mislim da moja prehrana neće utjecati na to hoce li beba imati dijabetes ili ne…famozna svjetska zdravstvena organizacija od kope svake godine proizlaze nova pravila diktira našim doktorima…ne znam, mišljenja sam da ukoliko se stvarno pokažu znakovi dijabetesa ni jedna buduća majka neće se neće oglušiti na savjete doktora…ali ovo sta izvode sa 5,1 mi je previše…a da ne pričam o induciranim porodima potpuno zdravih trudnica samo zato jer su imale u 7tt “secer” 5,1 mi je suludo…

    [lilypie.com]

  • Avatar saabby

    saabby

    Broj poruka: 142

    Prijavi adminu

    pikica


    mislim da moja prehrana neće utjecati na to hoce li beba imati dijabetes ili ne…famozna svjetska zdravstvena organizacija od kope svake godine proizlaze nova pravila diktira našim doktorima…ne znam, mišljenja sam da ukoliko se stvarno pokažu znakovi dijabetesa ni jedna buduća majka neće se neće oglušiti na savjete doktora…ali ovo sta izvode sa 5,1 mi je previše…a da ne pričam o induciranim porodima potpuno zdravih trudnica samo zato jer su imale u 7tt "secer" 5,1 mi je suludo…

    istog smo misljenja pikice.  netko se obogacuje radeci na nama eksperimente.

    kada sam rekla gin da mi jue to suludo i da svake godine neka nova pravila i nize tolerancije mi je rekla da je to zato jer se u zadnjih nekoliko godina radaju djeca sa tezinom od 4kg i vise. da je to normalna tezina jedino ako je tata dvometras ??????????? i da se kod djece cije mame su u trudnoci imale povisen secer javlja neki poremecaj, neznam kak je rekla da se zove, ugl. hiperaktivnosti, koncentracije,…

    ovo mi je maltretiranje i uzrujavanje bezveze. svima kome sam rekla su rekli da tonije secer i da mi gin nije normalna. a ja sad moram svaki mj trosit svoje vrijeme, gorivo, zivce, vuc dijete po bolnici jer sam imala 0.2 vise secer od dozvoljenog.

    i to ne salje svaki gin za takav secer na daljnju obradu. jer mi je frendica imala 5.2  i reko joj je gin da je to ok samo da ne pretjeruje sam slatkisima i ugljikohidratima.

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Lollypop

    Lollypop

    Broj poruka: 1160

    Prijavi adminu

    Djeca se radaju sa 4kg jer mame sopaju vitaminima i dodacima prehrani cini mi se. I jer je vise hrane nego ikad, a manje fizicke aktivnosti. 
    Treba paziti, ne pretjerivati, kontrolirati se, ali treba biti razuman i ne nabijati si nepotreban stres.

    https://lb1f.lilypie.com/gXYTp2.png?VqgGn73u [lb1f.lilypie.com]

  • Avatar Bublica123

    Bublica123

    Broj poruka: 1083

    Prijavi adminu

    Lollypop


    Djeca se radaju sa 4kg jer mame sopaju vitaminima i dodacima prehrani cini mi se. I jer je vise hrane nego ikad, a manje fizicke aktivnosti. 
    Treba paziti, ne pretjerivati, kontrolirati se, ali treba biti razuman i ne nabijati si nepotreban stres.

    točno to…

    [lilypie.com]

  • Avatar Bublica123

    Bublica123

    Broj poruka: 1083

    Prijavi adminu

    Ja nisam stvarno od onih trudnica koje nece na preglede ( iako ih stvarno ima previše, mi idemo svaka tri tjedna ) i sad tjeram neki svoj inat…sta mi doktor kaže ja napravim…al baš me rastužuje šta nas totalno bombardiraju svakakvim glupostima…triple test necu ni komentirat ( isla sam i na to ) , čista statistika, koja je u većini slučajeva netočna…a umreš od straha ako su rezultati loši…a da ne pričam o čekanjima u trudničkoj ambulanti…moram uzeti slobodan dan na poslu jer kampitam tamo po tri sata

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.