Gestacijski dijabetes

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar kneginja

    kneginja

    Broj poruka: 881

    Prijavi adminu

    kako doma provjeravate šećer…čitam da provjeravate..i večeri…niej valjda da si kupujete one aparatiće za to? Kako se sjećam podosta je skupo..i oni i trakice

    [lilypie.com]

  • Avatar saabby

    saabby

    Broj poruka: 142

    Prijavi adminu

    pikica


    mislim da ćes morati pratit…mene je odmah spićila u trudničku ambulantu u Petrovu voditi trudnoću…bila sam 8.tt

    Aaaaa vec treci puta sam sve obrisala. 
    ugl nadam se da necu morat pratit. A cula sam da su u petrovoj dosta strogi po pitanju secera.
    ja sam dva puta rodila na sv duhu i sad treci isto planiram tamo.

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar saabby

    saabby

    Broj poruka: 142

    Prijavi adminu

    kneginja


    kako doma provjeravate šećer…čitam da provjeravate..i večeri…niej valjda da si kupujete one aparatiće za to? Kako se sjećam podosta je skupo..i oni i trakice

    Ja imam dedin aparat i trakice jer je on dijabeticar pa mora kontrolirat. Onda tu i tamo si provjerim. A cula sam da trudnicama nedaju trakice preko hzzo nego ih moramo same kupovat. Osim ako idemo na inzulin.

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Lollypop

    Lollypop

    Broj poruka: 1160

    Prijavi adminu

    pikica


    hvala lelox…ma ja znam zasto oni mene maltraju…zbog toga sta mi je baka imala secer…nemam nikakvih skokova…na ogtt poslije glukoze mi bio 5,5…ma nije mi problem radit profile, ionako su sve vrijednosti savrsene…mene je samo strah da me ako pređem termin budu htjeli na induciranje proda

    Gluposti. I meni je imala i baka i otac ima secer i nitko od nas troje djece u familiji nije zbog toga “trpio” ekstra preglede i sl, a svi, osim mene zasad, imaju po nekoliko potomaka.

    https://lb1f.lilypie.com/gXYTp2.png?VqgGn73u [lb1f.lilypie.com]

  • ninica87

    Broj poruka: 10

    Prijavi adminu

    gestacijski dijabetes imala sam na početku trudnoće, kad sam prvi put izvadila krv negdje 9-10.tjedan u laboratoriju mi je u sklopu kks-a glukoza na tašte bila 5.7.
    isto nisam imala pojma da mora bit 5.1 ili niže za trudnice. naručila sam se kod endorinologice, a u međuvremenu sam si nakon par dana ( prije pregleda) izmerila glukometrom natašte glukozu i bila mi je 6,4.
    stavili su me na dijetu koje sam se zaista rigorozno držala… negdje 15.-16. tjedan napravila sam OGTT i bilo mi je sve u ref. granicama osim početni na tašte mi je bio 5.2. 
    nastavila sam sa dijetom. išla sam dvaput tjedno na pilates, dosta šetala sa psom, krumpir, paštu i bijeli kruh i gotovo izbacila (ako da jela sam integralnu paštu i rižu, kruh samo crni, i to 2-3 šnite na dan). jela sam puno povrća, voća koje smijemo, mesa i ribe,ali ugljikohidrate sam svela na minimum. psihološki je to dosta teško iako nisam tip od slatkiša ali nisam jela slatko niti u prigodama tipa rođendani, božić i slično, znači dva mjeseca bez ijednog keksa, torte i slično. bila sam se prestrašila tog šećera.prije cca ,mj i po dana ( sad sam 5 mj trudna) nabavila sam glukometar i mjerila bi si sat vremena nakon ručka. prvi put nakon mj i po - dva dijabetičke dijete bi si mjerila šećer i sat vremena nakon ručka bio bi mi 4.8-5.2.htjela sam vidjeti koliko imam za rucak “lufta” pojesti tjestenine ili krumpira. neke dane bi namjerno s tim pretjerala s time da vidim kako će mi biti šećer i nikad nije bio preko 5 i nešto. od tada nisam više na dijeti, povremeno si pruštim kolač i slično, jedem i dalje sve ali zdravo. i dalje kupujem crni kruh, jedem puno voća i povrća, redovito vježbam ali nisam opterećena. prvu kilu sam dobila nakon 5 mjeseci trudnoće. (počela sam trudnoću s 55, nakon dijete sam pala na 53, sada sam vratila izgubljene kile i dobila još kilu dvije). 
    dijeta ne mora biti da se gladuje jer to nije poanta (iako fali bijeli kruh, slatko i slično onome ko to voli), nego se jede puno zdravije nego što inače trudnice jedu.nekome to jako teško padne a nekome ne. 
    sama dijagnoza zvuči grozno, kad čuješ riječ dijabetes, ali ne dajte se preplašiti, držite se preporuka i sve će biti ok. i istina je da se češće javlja u kasnijoj trudnoći, ali ja sam je imala samo prva 3-4 mj. 
    sretno svima!!

  • Avatar Nixie

    Nixie

    Broj poruka: 1015

    Prijavi adminu

    Osobno bi mi bio veći stres da sam se patila s nejedenjem onoga što volim i od toga bi mi samo skočio šećer 
    Ništa nisam izbacila, ništa promijenila i šećer mi je uvijek 5.1-5.3 natašte i boli me briga. Više to njihovo nabijanje stresa oko tog šećera i stalne kontrole i bockanja podižu šećer nego kolači koje ja pojedem.
    U zadnjih 10 godina su smanjili tu granicu za šećer baš dosta i mene to iritira i ne pada mi napamet da dozvolim da od mene netko radi majmuna i da mi ograničava šta ću jesti jer je to normalan šećer.
    Sva sreća pa mi je doktorica normalna.

  • Avatar Bublica123

    Bublica123

    Broj poruka: 1083

    Prijavi adminu

    Nixie


    Osobno bi mi bio veći stres da sam se patila s nejedenjem onoga što volim i od toga bi mi samo skočio šećer 
    Ništa nisam izbacila, ništa promijenila i šećer mi je uvijek 5.1-5.3 natašte i boli me briga. Više to njihovo nabijanje stresa oko tog šećera i stalne kontrole i bockanja podižu šećer nego kolači koje ja pojedem.
    U zadnjih 10 godina su smanjili tu granicu za šećer baš dosta i mene to iritira i ne pada mi napamet da dozvolim da od mene netko radi majmuna i da mi ograničava šta ću jesti jer je to normalan šećer.
    Sva sreća pa mi je doktorica normalna.

    Nixie ja sam istog misljenja…mi papamo svega finoga i jako smo sretni

    [lilypie.com]

  • Avatar Bublica123

    Bublica123

    Broj poruka: 1083

    Prijavi adminu

    Nixie


    Osobno bi mi bio veći stres da sam se patila s nejedenjem onoga što volim i od toga bi mi samo skočio šećer 
    Ništa nisam izbacila, ništa promijenila i šećer mi je uvijek 5.1-5.3 natašte i boli me briga. Više to njihovo nabijanje stresa oko tog šećera i stalne kontrole i bockanja podižu šećer nego kolači koje ja pojedem.
    U zadnjih 10 godina su smanjili tu granicu za šećer baš dosta i mene to iritira i ne pada mi napamet da dozvolim da od mene netko radi majmuna i da mi ograničava šta ću jesti jer je to normalan šećer.
    Sva sreća pa mi je doktorica normalna.

    Nixie ja sam istog misljenja…mi papamo svega finoga i jako smo sretni

    [lilypie.com]

  • Avatar Nixie

    Nixie

    Broj poruka: 1015

    Prijavi adminu

    pikica


    Nixie


    Osobno bi mi bio veći stres da sam se patila s nejedenjem onoga što volim i od toga bi mi samo skočio šećer 
    Ništa nisam izbacila, ništa promijenila i šećer mi je uvijek 5.1-5.3 natašte i boli me briga. Više to njihovo nabijanje stresa oko tog šećera i stalne kontrole i bockanja podižu šećer nego kolači koje ja pojedem.
    U zadnjih 10 godina su smanjili tu granicu za šećer baš dosta i mene to iritira i ne pada mi napamet da dozvolim da od mene netko radi majmuna i da mi ograničava šta ću jesti jer je to normalan šećer.
    Sva sreća pa mi je doktorica normalna.
    Nixie ja sam istog misljenja…mi papamo svega finoga i jako smo sretni

    Stres najgori neprijatelj  Neka nas je takvih 

  • Avatar saabby

    saabby

    Broj poruka: 142

    Prijavi adminu

    Evo mene s pregleda. Rekla gin da ogtt nije dobar jer je na taste 5.2 vrijednost. Druge su super vrijednpsti al prva je gestacijski. I sad moram svaki mj na vv radit guk i drzat dijetu. :( bas ga izmisljaju uzas.

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.