Dječja imena

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • bendzi

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Naš sin se zove Jakov. kad smo razmišljali o imenu koje bi mu dali, nismo imali baš previše ideja. Na kraju je suprug rekao:“mora biti neko ime za koje si nekad rekla da ti je baš lijepo ime za dijete”, i bilo je, nekoliko godina prije nego se rodio naš Jakov prijateljica je rodila sina i dala mu ima … Jakov. Sjećam se da sam pomislila:“kako je lijepo ime dala djetetu”. S vremenom se nekako ime Jakov “udomaćilo” u našem svakodnevnom životu i ostao je Jakov! Moram priznati da mu ime baš odgovara! 

  • Tonkica11

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    Dora je žensko ime, gotovo u potpunosti hrvatsko. Dora. grč. doron, ona koja je božji dar - i baš tako i je…ona je doslovno Božiji dar nakon svih problema i dužeg čekanja…tako smo i birali ime..da bude kratko, zvučno…i naravno s jakim značenjem.

  • lu6cka

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    moja kćer je Lucija:) to je ime koje joj je savršeno pristajalo, unjela je svjetlo i radost u naše živote i nijedno joj drugo ne bi bolje pristajalo:)

  • irburic

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    LUKA !
    Cijelu trudnoću se muž,kćer i ja nismo mogli dogovoriti oko imena našeg bebača. I eto došao i taj dan rodio se veliki bebač, i pita babica u rađaoni kako će se beba zvati? A mi pojma  nemamo, i kaže moj muž LUKA (vjerujte mi,u tom trenutku nakon sati i sati muke i bolova bilo mi je jedino bitno da je beba zdrava, i da je rekao Sulejman Veličanstveni bilo bi mi svejedno  ). Ali evo dobio je ime Luka ( a to ime je bilo moj favorit ).

  • Tiko

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Oduvijek sam htjela da mi se djeca zovu Ana i Karlo i tako sam mislila do 5.mj. trudnoće kad mi se u nekom razmišljanju ime Karlo za dječaka (znali smo da će biti dječak) jednostavno više nije sviđalo. Bila sam kod svojih roditelja i zatražila tatu da mi nabraja kratka i zvučna muška imena. Tata čak nije bio ni iznenađen mojim zahtjevom pa je počeo nabrajati kratka imena….Vid, Vito, Toni, Roko….no kad je rekao Tin pogledali smo se i u isto vrijeme ponovili TIN. Tako je Tin dobio svoje ime i zaista mu odlično pristaje :-)
    Drago mu je što mu je deda kojeg obožava dao ime.

  • violetaz

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Pola trudnoće moj sin se nije htio okrenuti, već se cjelo vrijeme skrivao, doktor je bio uvjeren budući da je bio sitnija beba da se radi o curici i tako je kčer odlučila da će se zvati Tara.
    Kada je pred kraj trudnoće sin ipak odlučio pokazati da je muško ostali smo zatečeni jer nismo odabrali ime. Meni se dopalo ime Tibor po jednoj igrici koju je kčer voljela igrati, ali kako nam je jedan svečenik, nakon dugotrajnih pokušaja reko da ćemo imati još jedno djete i da će biti muško opet je odluku donijela naša kčer koja je od njega starija 11 godina da će se zvati Matej. I danas smo svi zadovoljni što on nosi baš to ime.  

  • jorgovan

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Naša mala princeza zove se Rebeka i uskoro slavi svoj 2. rođendan. No prije Rebeke, bilo je svakakvih prijedlog za ime, Anamarija, Jelena, Mia, Marta, Marija… A onda jedne večeri, dok sam mirno ležala i mazila svog malog anđela dok je još bio u „trbušiću“, moja starija kćerka Roberta dala je prijedlog: „Mama, a zašto se moja seka ne bi zvala Rebeka?“  I tako nam se rodila Rebeka i od trenutka kada sam ju ugledala znala sam da joj ime savršeno pristaje.  Moje dvije ljubavi Roberta i Rebeka.

  • marina289

    Broj poruka: 23

    Prijavi adminu

    Nasa bebica ima sedam mjeseci i zove se Lucija. Na sv. Luciju smo dobiti potvrdu trudnoce i objavili svima pa se ime nametnulo samo od sebe i na prvu svidjelo i muzu i meni. Sad… koliko joj pristaje-ne znam :). Sve Lucije koje poznajem su blage, plahe, sitne, njezne. Nasa Lucka bucka ima deset kila i niceg se ne boji… :D

  • lucijaa1

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    naš dečko stiže za manje od 3 mjeseca i već godinama znamo da će bit Šimun…..moja želja je bila Šime,jer mi je to jednostavno,kratko i lijepo ime, al je mužev pradjed bio Šimun, a pošto je on malo veći i njegov je glas ipak malo ‘jači’ od mog,bit će Šimun….:)

  • nacaineli

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Imam dvoje djece. Katja ima skoro 5 godina i jako smo teško se odlučili oko toga kako će se zvati… skoro cijelu trudnoću nismo se željeli razgovarati o tome jer bismo se žestoko raspravljali. Imala sam popis imena na kojima su bila neka kratka imena koja su mi se svidjela kao Nora, Kala, Divna, Jana ali mužu niš dobro. bila je i na tom popisu Katja ali nekak ju nisam doživljavala. kad me muž vozio u bolnicu jer su trudovi započeli nekak, ne znam kak, u 3 minute smo se složili da će se zvati Katja. naravno pristaje joj najbolje na svijetu. Slično je bilo i sa Jurom. nikako se nismo mogli složiti, ja sam silno željela da se zove Jakša i bila sam uvjerena da će se tako zvati a mužu nikako sjesti. on je želio Franjo ili Ante. pred termin muž je skužio da je 23.4. jurjevo i izrazio želju da se zove Jura. rodila sam ranije od termina baš 23.4. i jura si je donio ime sam. prekrasno mu pristaje naravno. sada nas znaju na selu zezati da smo djeci dali imena po kokama jer se tamo koke univerzalno zovu đurek i katica… Hehehe…. slučajnosti

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.