Dječja imena

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • khaleesi

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Imamo malog dječačića, starog 4 mjeseca…Zove se Lovro, a ime je dobio zato što smo se suprug i ja upoznali na dan tzv. Suza Sv.Lovre u kolovozu:-)

  • hajra

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Imam curicu,sutra mjesec dana, cijelo vrijeme smo mislili da cemo dobiti decka tako da smo imali u vidu samo muska imena,kad ono curica, i prvo ime koje smo spomenuli je bilo erjona,tako da nakon premišljanja smo se odlucili za prvo ime,a sada mi je savršeno, bas joj pristaje :) Erjona :) :*

  • Avatar venera

    venera

    Broj poruka: 191

    Prijavi adminu

    Moj mali bebać će se zvati Mateo. Dugo smo uz pomoć obitelji birali ime i nikako se nismo mogli dogovoriti. Onda sam jedan dan u potrazi za njegovom prvom bočicom u dućanu naletjela na one male registracijske pločice i strašno su mi bile slatke pa sam odlučila jednu kupiti. Kako je moj suprug rekao da mu se ime Mateo jako sviđa, odlučila sam kupiti pločicu s tim imenom. Kasnije sam mu rekla da on mora kupiti auto, kad sam ja eto već kupila registracijsku pločicu.

    Život se mijenja od tame do sunca, kad kraj tvog srca još jedno zakuca!

  • meggy

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Moja mala curica zove se RITA, ima 2 mjeseca…ime je dobila po Svetoj Riti (svetici nemogućeg) kojoj smo se molili jer dvije godine nismo mogli zatrudniti, a i bila je prava mala ritalica u trbuščiću :-) pokazalo se da joj ime odlično pristaje jer je i sada jaaako živahna :-)

  • Avatar kisica

    kisica

    Broj poruka: 60

    Prijavi adminu

    Imamo dječaka koji je Adrijan,ime je meni palo na pamet i ostao je tako. Jedino je trebao biti Adrian, ali su ga upisali u rodilištu sa slovom j.
    Kada sam ostala trudna po drugi put, rekla sam odmah da će biti ili Gabrijel ili Gabrijela, međutim tu bebicu sam izgubila.
    Zato sam prije 2 mj.curici dala isto to ime, po anđelu Gabrijelu i po sekici ili braci kojeg smo izgubili.

  • rada

    Broj poruka: 28

    Prijavi adminu

    Moja curica zove se Nikolina,dobila je ime po svom pradjedu koji je bio omiljen u obitelji,
    imali smo još neka imena  , ali kada sam rodila  svoje dijete i pogledala je znala sam da je to ime za nju.

  • malapcelamaja

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Klara. Dok sam bila trudna, u parku sam uocila prekrasnu curicu snjeznobijele puti, crne kose i crvenih usana. Mama ju je zvala imenom Klara. Pomislila sam kako bi bilo lijepo da i ja rodim tako lijepu djevojcicu i, kad sam saznala da nosim curicu, odmah sam se sjetila te slatkice i odlucila da cu odabrati upravo to ime. Klara znaci “cista, sjajna” - nadam se da ce moja kci biti upravo takva kad odraste u zenu.

  • marijancek

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Naša ljepotica se zove Magdalena. Njen tata i ja znali smo (svatko za sebe) da će se tako zvati kćer koju bismo jednom možda imali, a dok se mi još nismo ni upoznali :) I jednom, dok smo tek prohodali, naravno da smo kao i svi parovi pričali o tome kako bismo htjeli da nam se zovu djeca :D Kroz razgovor smo oboje izrekli Magdalena - za kćerku - on prema Oliverovoj pjesmi (inače je između ostalog i glazbenik, svira gitaru, a ta mu je pjesma jedna od omiljenih kao i meni), a ja prema mojoj pokojnoj baki. Mislim da nas nitko nije pripremio za taj trenutak pozitivnog šoka i neizmjerne sreće - kao da se prst sudbine poigrao sa nama i dao nam znak kroz jednu tako divnu stvar. I da ne duljim, naravno da se nikako (nakon što smo se vjenčali i odlučili imati djecu) nismo mogli dogovoriti za muško ime. Zatrudnila sam i nestrpljivo smo čekali - ma sigurno će biti sin - kad nam je doktor sa smješkom izjavio - kćer je! I eto, znali smo da zaista mora biti prva - Magdalena ;)

  • Avatar dijabaric

    dijabaric

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Tena
    Tena još nije rođena, u bolnici smo već mjesec dana i mirujemo.
    Dok još nismo znali kojeg je spola to je bilo ime koje smo spominjali kao jedno od onih koja nam se sviđaju.
    Kada smo saznali da je curica muž ju je komentirajući ultrazvuk na kojem je i on bio prisutan oslovio s imenom Tena i tako je i ostala Tena.

  • Avatar ninanesto

    ninanesto

    Broj poruka: 17

    Prijavi adminu

    Moj sin se zove Karlo, dobio je ime po muževom ocu koji je umro mjesec dana prije nego što se Karlo rodio.Prije toga smo puno razmišljali o imenu i imali razne prijedloge, a o imenu Karlo nismo ni razmišljali.Danas nemogu ni zamisliti da se zove drukčije jer je toliko sličan svom djedu, da ponekad pomislim i da dio njega živi u njemu.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.