Dječja imena

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar NikolinaMama

    NikolinaMama

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    Pitala sam supruga: “Koje ime za dečka imaš na umu?” I reče on: “Najbolje bi bilo da se bebo zove Nikola. Po Nikoli Tesli.” I tako se naš bebo zove Nikola. Po Nikoli Tesli.

    Iako, zapravo ga imenom zovemo samo kada napravi neki kaos…još uvijek je najčešće Ljubičica ili Kruškica.

  • Marinare

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Našem sinu je ime Marko, jednostavno je svaki Marko kojeg sam u svom životu upoznala bio dobar i bio mi vrlo drag. S obzirom da se i mužev tata zove Marko, to je samo učvrstilo našu odluku.

  • Avatar danijel84

    danijel84

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Našoj kćerki je ime Nina,dobila je po jednom šibenskom hotelu u kojem smo se supruga i ja upoznali, i napravili malu  Ninu , :) iako je hotel muškog imena , a pošto tada nismo znali dali će biti cura (Nina) ili dečko (Niko) svakodnevno smo razgovarali o imenu. i eto rodila se mala Nina,a i prvi ročkas je 22.5.2014 :) jedva čekamo :*

  • Avatar tinak11

    tinak11

    Broj poruka: 14

    Prijavi adminu

    Lukša je dobio ime iz katoličkog kalendara. Dan je bio vruć, ja trudna poprilično, pa smo se hladili u na moru kod moje sestrične. Ona je pokrenula pitanje kako će se beban zvati i iz fore smo joj rekli nek čita po kalendaru ali da smo već čitali i da nam niti jedno nije zazvonilo. Tako je ona krenula sa imenima oko termina (rođen je 15.10.2013.) i došla do imena Lukša koje nam se istog momenta svidjelo. Isprobavali smo ga, uz druga imena, do pred porod, ali jednostavno mu je to najbolje pasalo i tako je i ostao Lukša. Šala je ako sljedeće bude isto dečko, zvat će se Nikša. :)

  • MMAA

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Andrija je dobio svoje prekrasno ime jer smo odlučili da ćemo djetetu dati neko tradicionalno hrvatsko ime, jer je slično kao djedovo, a najviše zato što znači:onaj koji je hrabar, ratnik, a naš hrabri ratnik je na samom početku dokazao da on to jest. 

  • tauk

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Nas andeo se zove Antea.Antea je ime dobila po uzoru i zbog hrabrosti naseg generala,a znacenje imena ove horoskopski male lavice je spremna za borbu,takmicenje!

  • cooki

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Moja se curica zove Leina. Dok sam ja bila mala moji roditelji i kumovi su na moru slusali svoje snimljene kompilacije i njima je bila pjesma Rajka Dujmića Leina, ja sam sam bila toliko ocarana tim imenom da sam rekla ako ikad budem imala kćer tako će se zvat. Skoro 20 godina kasnije rodila se LEINA. A sad cekam decka koji treba doc za manje od 2 mjeseca i nemamo pojma kako bi nazvali to malo cudo.

  • gosp.zeljka

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Kćer se zove Ena. Prije trudnoće bili smo na raftingu u Bihaću i odsjeli u kući s imenom Ena. Kad sam ostala trudna odmah smo odlučili da će žensko ime biti Ena.
    Sin se zove Josip. Dobio je ime po svom djedu, mom ocu, koji nažalost nije upoznao svog unuka jer je umro 10 dana prije Josipovog rođenja.

  • Avatar Stina2

    Stina2

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Naš nedavno rođeni sin zove se Franjo. To je naše treće dijete koje smatramo Božjim blagoslovom jer je došlo neplanirano nakon veće pauze.
    Ime smo birali još prije nego smo doznali spol. Ovo ime nam je odmah svima sjelo. Mada je mužev pradjed također bio Franjo, to nije razlog što smo ime odabrali. Osim što nam je ime drago, Franjo nam se čini poprilično zapostavljenim imenom za djecu novih generacija, pa nam je i ta činjenica pomogla pri odluci. Ima dosta Franova i sličnih imena, ali Franjo se vrlo rijetko susreće, mada je ime bilo vrlo učestalo prije 50-tak godina. Tu je i puno pozitivnih likova iz povijesti koje nose slavno ime Franjo: Franjo Asiški, današnji papa, prvi hrvatski predsjednik, …
    Značenje imena je “slobodan”, pa nek naš mali Franjo bude uvijek slobodan i svoj.

  • malivanja

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Naš sin se zove Vanja. Muž i ja smo davno čuli to ime i odmah smo rekli ako ikad budemo imali sina zvat ćemo ga Vanja,,Ime nam se svidjelo jer je neobično i nije svakidašnje.i tako je stigao naš Vanja;)

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.