Bolovi u leđima

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Lilica

    Lilica

    Broj poruka: 1031

    Prijavi adminu

    sad ce kroz koji dan, iznadprosjecno tople temperature, ljeto dolazi. ja vec mjesec dana imam u ormaru ljetnu haljinicu za trudnice i ne mogu docekati da ju malo prosecem po gradu hehe, odmah cu biti bolje volje 

  • Avatar DarijaZ

    DarijaZ

    Broj poruka: 1432

    Prijavi adminu

    …oh, jedva cekam to sunce…

  • ljubatruba

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    evo drage žene evo sunca a evo i mene …mislim da je moj problem s leđima bio daleko složeniji od vaših jer se živac bio uklještio na dva mjesta na sredini kičme i dolje u trtičnom dijelu…dalke primila dam jedan dexametazon i voltaren i sutradan se javila poznatom kiropraktičaru tu u osijeku koji me odmah uzeo na red i odradio tri tretmana i mogu vam reći da je odmah nakon prvog bilo bolje puuuuno!i da svi od ginekologa do liječnika opće prakse preko liječnika u amb za bol svi su digli ruke i rekli ništa uzimat proći će samo od sebe…e pa neće i ne bi da nije bilo milog mi kiropraktičara….sad sam ok ležim i ležat ću još tjedan dana po preporuci kiropraktičara…masaža može ali samo kod osoba koje su za to STRUČNE jer masiranjem refleksnih zona na stoplima masiranjem nekih dijelova nogu ispod koljena možete potaći otvaranje ili trudove zato se pazit kome se dajte u ruke,čak su jako pazili gdje stavljaju akupunkturu jer sam bila u baš rizičnom razdoblju! sad su počele i mučnine a to je sasvim druga priča…sretno svima i ako imate pitanje pitajte!

    ljubicica1

  • Avatar beag

    beag

    Broj poruka: 988

    Prijavi adminu

    ja sam poslala upit strucnjaku ovdje na klokanici u vezi bolova u ledima i dobila sam ovaj odgovor pa cu ga podijeliti s vama…  

    Nekoliko je uzroka boli koje se javljaju u tom periodu 
    - istezanje ligamenata maternice, koje žena katkada osjeti kao nejasne bolne manifestacije koje se javljaju povremeno; karakteristična je upravo povremenost 
    - upale mokraćnih puteva, pogotovo poijelonefritis; u ovu kategoriju međutim, rijetka je pojava boli bez povišene tjelesne temepraature. Katkada konkrementi isto uzrokuju bol u leđima 
    - pritisak na korijene izlaznih živaca; ovo je ipak kasnija manifestacija, ali se katkada javllja i u ranijem stadiju trudnoće 
    - reumatske ili neurokirurške bolesti i poremećaji; to su bolovi koji su trajni, a uzrokuje ih prolaps diska kralježnice, odredjene anomalije razvoja kralježnice (kifo-skolioza i slično). 

    U svakom sluaju i ukoliko je s trudnoćom i inače u redu, ide se isključivanjem uzroka: najprije isključuje upala mokraćnih puteva, a zadnja ostaje fizijatirijska problematika. Trebalo bi u suradnji s Vašim liječnikom postupno isključitvati sve potencijalne uzroke, no valja imati na umu da se nerijetko ne nađe konkretnog uzroka, a bolnost popusti s napredovanjem trudnoće

  • Lana2010

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    antonio


    evo jos jedna tema,vec par dana me uzasno boli u donjem djelu leda malo iznad guzice imam jake bolove i neznam sta da radim,ovo mi je teca trudnoca u 15 tjednu sam trudnoce znam da mi se sad sire pomalo kosti ali ovi bolovi su za poludit ne mogu puno ni stojat ni hodat ma ni lezat ma nista ima li koja trudnica sa ovakvim iskustvom,inace imam unisteni donji dio kicme i imala sam dosta tezak zadnji porod koji je trajao 12 sati sad dali sam premalu razliku napravila od tri godine ili sta neznam dajte mi kakav savjet,
  • ElizabethDarcy

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    ProudMomy

    lilica


    ja imam problema dok hodam, u zadnje vrijeme sve cesce, u 22. sam tjednu. dolje na ledima me zateze desna strana, ne znam kako bi to opisala, nije bol nego kao neki zatezajuci pritisak koji se katkad spusti i na desnu preponu. kad sjednem ili legnem prode. ici cu uskoro na pregled pa pitati, no zanima me jel zna neka od vas sto je to?
    Normalna ti je bol u donjem dijelu ledja u trudnoci, jer je na taj dio ledja najveci pritisak. A sto se tice prepona i stezanja to ti je isto normalno, tijelo se priprema za porod. Kosti se sire, tako da su takva zatezanja za ocekivati.

    I ja imam problema s bolovima u trtici i stražnjem dijelu prepona, kao sa sam vozila bicikl….a nisam. I tek sam u 12.om tjednu. Trebam li biti zabrinuta?

  • Marijanovic

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    zrakasunca2

    Mene je na samom početku trudnoće (među ostalim bolovima) ulovila takva bol u trtici da nisam mogla sjediti, doslovno sam stajala do spavanja, ko na straži!
    Pila sam samo paracetamol i mazala gel Arnika te mi je mama (dok sam vrištala od bolova) stavila na bolni dio gazu natopljenu tinkturom švedske grenčice (ima u Biofarmu, nekim ljekarnama, prethodno se koža namaže nevenovom masti da ne bude iritacije).
    Obloge sam stavljala par dana po sat-dva tipa dva puta dnevno.
    Meni je inače nakon poroda dijagnosticiran reumatoidni artritis nakon par godina netipičnih simptoma tako da sam i ja već bila načeta.
    Od fizikalne terapije su mi rekli da smijem struju i ultrazvuk pa sam na to išla te lagane masaže u bočnom položaju, ali kod terapeuta koji su educirani za masažu trudnica.
    Kasnije možda kakva lagana gimnastika za trudnice ili kućna vježba u dogovoru sa terapeutom ili liječnikom.

    Izvinite što pišem nakon ovoliko vremena, ali zanima me je li bilo sve ok s bebom nakon što ste isli na fizikalne u trudnoci, tocnije ultrazvucnu terapiju kicme?
    Pozdrav 

  • Tihana1982

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Mene je uklještilo u 3 mjesecu trudnoće i morala sam na fizikalne terapije ići, nije mi bog zna što pomoglo. Kolegica mi preporučila tablete na bazi propolisa i znatno se osjetila razlika. Topli savjet svim mamama da si pogledaju https://hedera.hr/blogs/savjeti-i-zdravlje/10-nacina-uz-koje-mozete-ublaziti-bol-u-ledjima [hedera.hr] 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.