BLIZANACKA TRUDNOCA 😊

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Tammara

    Tammara

    Broj poruka: 36

    Prijavi adminu

    Ema1

    Za utjehu ja sam 30tj. pa sam otvorena 2cm tako da 34.tj je super. Bila sam u bolnici kako bi primila Dexamethason za sazrijevanje pluća jer se već otvaram.


    Ja sam isto završila na 5 dana u bolnici u vinogradskoj na Dexamethasonu, 4 uboda u guz.
    I evo, meni je skroz ok bilo, mame u sobi su bile baš simpatične, sestre ljubazne, kužim da nije baš kao kod kuće, ali s obzirom na sve, ja sam skroz zadovoljna. 
    Eh da, to je bilo prije mjesec dana, jer sam se i ja otvorila 2cm,pa kao, zlu ne trebalo ako rodim ranije. 
    Ali evo, 35 tjedan, i sve 5.

  • Avatar Tammara

    Tammara

    Broj poruka: 36

    Prijavi adminu

    marina285

    Tammara

    Meg_026

    Malo podižem temu, spamovi su je izgurali s prve stranice
    Kako ste?

    Odlično :)
    Još dva tri tjeednaaaa 🤩

    Onda ćeš nam se javiti, ako budeš imala vremena, i podijeliti početna iskustva s dvije male bebe odjednom! 😀


    Uh :D
    Nadam se da neću biti pre izvan sebe, ali javim dojmove svakako :) 

  • Ema1

    Broj poruka: 78

    Prijavi adminu

    Tammara

    Ema1

    Za utjehu ja sam 30tj. pa sam otvorena 2cm tako da 34.tj je super. Bila sam u bolnici kako bi primila Dexamethason za sazrijevanje pluća jer se već otvaram.

    Ja sam isto završila na 5 dana u bolnici u vinogradskoj na Dexamethasonu, 4 uboda u guz.
    I evo, meni je skroz ok bilo, mame u sobi su bile baš simpatične, sestre ljubazne, kužim da nije baš kao kod kuće, ali s obzirom na sve, ja sam skroz zadovoljna.
    Eh da, to je bilo prije mjesec dana, jer sam se i ja otvorila 2cm,pa kao, zlu ne trebalo ako rodim ranije.
    Ali evo, 35 tjedan, i sve 5.


    E da je i meni dogurati bar do 35tj. a idealno bi bilo do 37.

  • Ema1

    Broj poruka: 78

    Prijavi adminu

    Tammara imate neki recept za daljnje neotvaranje?

  • Ivana1207

    Broj poruka: 138

    Prijavi adminu

    Tammara

    Pozz
    Evo ja u 35.tjednu, danas bila kod svog ginekologa po uputnicu za hospitalizaciju sljedeći tjedan, tj. u 36.tjednu.
    Malo sam brbljala sa sestrom, ona mi veli da se blizanci ne drže do 40. tjedna htjeli ili ne htjeli oni izać.
    Tako da, za dva tjedna računam da moji momci izlaze :D
    Yaaaaaaay!!!!!!


    Meni su rekli da ako do 38.tjedna ne krene porod sam da ce ga oni inducirat,prije su znali pustat dok ne krene samo ali vise ne,koliko sam svatila dr to je zato sta se pred sam kraj cesto nesto zakomplicira a blizanci sa 38 tjedana su zreli kao jedna beba s 40 pa nema nikakve potrebe cekat.

  • marina285

    Broj poruka: 122

    Prijavi adminu

    Ivana1207

    Pozdrav ekipa :)
    Ja sam nova na forumu,iskreno ovo mi je prvi put u zivotu da pisem na forumu.
    Procitala sam sve stare forumu na temu blizanaca jos davno i evo napokon naletila na forum koji je trenutno aktivan pa sam se odlucila javit.
    Trudna sam s blizancima,sutra ce to bit 34.tjedna,iako mi racunaju da je malo kasnije sve krenilo,kasnija ovulacija par dana pa amo rec da aam tek krajem tjedna 34.tjedan.
    Dvojajcani blizanci,curica i decko.
    Meni je ovo 4.trudnoca,nazalost jedna je zavrsila ranim spontanim,a imam dva djecaka,stariji 6 godina a mladi 4 i po.
    Blizanaca nemamo ni u uzoj ni u siroj obitelji,bia je to sok veliki,al pozitivan sok.
    Dr me od samog pocetka stavia na bolovanje jer je reka da su blizanci rizicna trudnoca i ja sam na poslu 8 sati na nogama u pogonu i jos sam tada vozila na posao 1i15 min u jednom smjeru.U pocetku sam imala hematom pa sam ugl lezala dok se on nije povuka,imala sam grozne grozne mucnine do otp 18 tjedna.
    Nakon tog perioda je krenilo bolje,dobila sam.dozvolu za zivot pa sam i pretjerivala u aktivnostima.
    Lito sam provela na moru jer mi je plivanje spasavalo moju jadnu kraljeznicu.
    Zgaravica,bolovi i podrigivanje su svakodnevni.Umor puno izrazeniji nego u proslim trudnocama,kontrakcije imam cini mi se cilu trudnocu al ih nisam bas dozivljavala.
    Sve je bilo super do ima 2 tjedna kad sam se krenila otvarat,1 prst otvorena,kontrakcije malo pojacane,doma sam na mirovanju zasad i utrogestanima.
    Eto to je bilo moje predstavljanje :) a sad nastavljam aktivno sudjelovat u forumu dok god mogu


    Vrlo slično i kod mene. 3.trudnoća, putovanje po sat vremena do posla, nisam imala hematom, imala sam vodenu cistu za koju su tvrdili da će mi sigurno povući jednu bebe….ugl. koma, sad cerviks skraćen, ušće je V…..samo da izdržim do 34., Sad sam 30+5…

  • Ivana1207

    Broj poruka: 138

    Prijavi adminu

    marina285

    Ivana1207

    Pozdrav ekipa :)
    Ja sam nova na forumu,iskreno ovo mi je prvi put u zivotu da pisem na forumu.
    Procitala sam sve stare forumu na temu blizanaca jos davno i evo napokon naletila na forum koji je trenutno aktivan pa sam se odlucila javit.
    Trudna sam s blizancima,sutra ce to bit 34.tjedna,iako mi racunaju da je malo kasnije sve krenilo,kasnija ovulacija par dana pa amo rec da aam tek krajem tjedna 34.tjedan.
    Dvojajcani blizanci,curica i decko.
    Meni je ovo 4.trudnoca,nazalost jedna je zavrsila ranim spontanim,a imam dva djecaka,stariji 6 godina a mladi 4 i po.
    Blizanaca nemamo ni u uzoj ni u siroj obitelji,bia je to sok veliki,al pozitivan sok.
    Dr me od samog pocetka stavia na bolovanje jer je reka da su blizanci rizicna trudnoca i ja sam na poslu 8 sati na nogama u pogonu i jos sam tada vozila na posao 1i15 min u jednom smjeru.U pocetku sam imala hematom pa sam ugl lezala dok se on nije povuka,imala sam grozne grozne mucnine do otp 18 tjedna.
    Nakon tog perioda je krenilo bolje,dobila sam.dozvolu za zivot pa sam i pretjerivala u aktivnostima.
    Lito sam provela na moru jer mi je plivanje spasavalo moju jadnu kraljeznicu.
    Zgaravica,bolovi i podrigivanje su svakodnevni.Umor puno izrazeniji nego u proslim trudnocama,kontrakcije imam cini mi se cilu trudnocu al ih nisam bas dozivljavala.
    Sve je bilo super do ima 2 tjedna kad sam se krenila otvarat,1 prst otvorena,kontrakcije malo pojacane,doma sam na mirovanju zasad i utrogestanima.
    Eto to je bilo moje predstavljanje :) a sad nastavljam aktivno sudjelovat u forumu dok god mogu

    Vrlo slično i kod mene. 3.trudnoća, putovanje po sat vremena do posla, nisam imala hematom, imala sam vodenu cistu za koju su tvrdili da će mi sigurno povući jednu bebe….ugl. koma, sad cerviks skraćen, ušće je V…..samo da izdržim do 34., Sad sam 30+5…


    Jel imas kakvu terapiju ili samo mirovanje?
    Tesko je ocekivat kod viserotkinja da ce bit zatvorene do kraja a pogotovo s blizancima,al znam masu ljudi kojima je kao prijetia prijevremeni porod pa su prenili trudnocu.
    Drzim fige da doguras sto dalje.
    Meni je ova trudnoca najstresnija do sad,valjda zato sto od samog pocetka samo slusam rijec rizicno.

  • Avatar Meg_026

    Meg_026

    Broj poruka: 47

    Prijavi adminu

    Wow, pa vi ste sve vec pri krajuu.. Nadam se da cete izdrzati sto dulje <3
    Ja sam tek na pola puta, sljedeci tjedan pregled - nadam se napokon saznati spolove (dvojajcani su pa mozemo sve ocekivati).
    Pisite svoja iskustva! S obzirom da mi je prva trudnoca, jos uvijek ne razmisljam o porodu nego samo o opremi koju trebam nabaviti :) Samo se nadam da ce biti prirodni porod.

    [lilypie.com]

  • Ivana1207

    Broj poruka: 138

    Prijavi adminu

    Meg_026

    Wow, pa vi ste sve vec pri krajuu.. Nadam se da cete izdrzati sto dulje &lt;3
    Ja sam tek na pola puta, sljedeci tjedan pregled - nadam se napokon saznati spolove (dvojajcani su pa mozemo sve ocekivati).
    Pisite svoja iskustva! S obzirom da mi je prva trudnoca, jos uvijek ne razmisljam o porodu nego samo o opremi koju trebam nabaviti :) Samo se nadam da ce biti prirodni porod.


    Najbolje da pitas sve sta te zanima😁 jer ovako ne znam sta bi ti pisala.
    Ma bolje da su ti misli sad na kupovini i tim ludostima,to je zabavno i nema stresa.

  • Avatar Tammara

    Tammara

    Broj poruka: 36

    Prijavi adminu

    Ema1

    Tammara imate neki recept za daljnje neotvaranje?


    Pa evo ja zapravo imam više sreće nego pameti u ovom slučaju.
    Ali mislim da je mene spasilo šta sam se prije bavila sportom, ali full aktivno, i još skoro cijelo ljeto provela na moru.
    Mislim da je to jednostavno od žene do žene, nema pravila, a s blizancima je malo zeznuto čisto zbog gravitacije, valjda, moji dečki su(jednojajčani) u 34.tjednu bili 2200g i 2350g, a sad u zadnje vrijeme jaaaaako brzo rastu, oko 200g po tjednu, pa vi računajte.
    Treba i nositi tu težinu. 
    Tak da, naoružajte se dobrom voljom, sve četri u zrak, i stisnuti zube. 
    Nema druge!! 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.