BLIZANACKA TRUDNOCA 😊

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Ivana1207

    Broj poruka: 138

    Prijavi adminu

    Pozdrav ekipa :) 
    Ja sam nova na forumu,iskreno ovo mi je prvi put u zivotu da pisem na forumu.
    Procitala sam sve stare forumu na temu blizanaca jos davno i evo napokon naletila na forum koji je trenutno aktivan pa sam se odlucila javit.
    Trudna sam s blizancima,sutra ce to bit 34.tjedna,iako mi racunaju da je malo kasnije sve krenilo,kasnija ovulacija par dana pa amo rec da aam tek krajem tjedna 34.tjedan.
    Dvojajcani blizanci,curica i decko.
    Meni je ovo 4.trudnoca,nazalost jedna je zavrsila ranim spontanim,a imam dva djecaka,stariji 6 godina a mladi 4 i po.
    Blizanaca nemamo ni u uzoj ni u siroj obitelji,bia je to sok veliki,al pozitivan sok.
    Dr me od samog pocetka stavia na bolovanje jer je reka da su blizanci rizicna trudnoca  i ja sam na poslu 8 sati na nogama u pogonu i jos sam tada vozila na posao 1i15 min u jednom smjeru.U pocetku sam imala hematom pa sam ugl lezala dok se on nije povuka,imala sam grozne grozne mucnine do otp 18 tjedna.
    Nakon tog perioda je krenilo bolje,dobila sam.dozvolu za zivot pa sam i pretjerivala u aktivnostima.
    Lito sam provela na moru jer mi je plivanje spasavalo moju jadnu kraljeznicu.
    Zgaravica,bolovi i podrigivanje su svakodnevni.Umor puno izrazeniji nego u proslim trudnocama,kontrakcije imam cini mi se cilu trudnocu al ih nisam bas dozivljavala.
    Sve je bilo super do ima 2 tjedna kad sam se krenila otvarat,1 prst otvorena,kontrakcije malo pojacane,doma sam na mirovanju zasad i utrogestanima.
    Eto to je bilo moje predstavljanje :) a sad nastavljam aktivno sudjelovat u forumu dok god mogu

  • Ema1

    Broj poruka: 78

    Prijavi adminu

    Za utjehu ja sam 30tj. pa sam otvorena 2cm tako da 34.tj je super. Bila sam u bolnici kako bi primila Dexamethason za sazrijevanje pluća jer se već otvaram.

  • Ivana1207

    Broj poruka: 138

    Prijavi adminu

    Meni nisu ni spominjali to za sazrijevanje pluca,znam da puno trudnica to dobije,nadam se da je to zato sto sam prosla taj period.
    Svakako se nadam jos koji tjedan izgurat,znam da je bolje za bebe da su sto duze u meni pa.
    Ema1 ti si sad kuci na mirovanju ili u bolnici?

  • Ema1

    Broj poruka: 78

    Prijavi adminu

    Kod kuće sam.

  • Ivana1207

    Broj poruka: 138

    Prijavi adminu

    Ne znam odakle si?
    Znam da neka rodilista trudnice s blizancima ako ke sve ok stave u bolnicu najkasnije s 34 tjedna,ja sam iz okolice splita pa cu uc u bolnicu s 36 tjedana osim u slucaju da se nesto dodatno zakomplicira.

  • Ema1

    Broj poruka: 78

    Prijavi adminu

    Ivana1207

    Ne znam odakle si?
    Znam da neka rodilista trudnice s blizancima ako ke sve ok stave u bolnicu najkasnije s 34 tjedna,ja sam iz okolice splita pa cu uc u bolnicu s 36 tjedana osim u slucaju da se nesto dodatno zakomplicira.


    Iz Zagreba sam. Ali imam doma malo dijete pa sam inzistirala da idem kući uz strogo mirovanje. 

  • Ivana1207

    Broj poruka: 138

    Prijavi adminu

    Ema1

    Ivana1207

    Ne znam odakle si?
    Znam da neka rodilista trudnice s blizancima ako ke sve ok stave u bolnicu najkasnije s 34 tjedna,ja sam iz okolice splita pa cu uc u bolnicu s 36 tjedana osim u slucaju da se nesto dodatno zakomplicira.

    Iz Zagreba sam. Ali imam doma malo dijete pa sam inzistirala da idem kući uz strogo mirovanje.


    Super.Ja sw isto nadam da nece bit potrebe da ulazim prije 36.tjedna,i zbog dice i zbog sebe same cini mi se da cu prolupat u bolnici tako dugo🙈
    Iako sam citala forum nisam mogla zapamtit sve price jos,pa ne znam jel kod tebe planiraju prirodni ili carski?
    Jesu jednojajcani ili?

  • Ema1

    Broj poruka: 78

    Prijavi adminu

    Dvojajčani. A što se poroda tiče,kažu ako će bit okrenuti pravilno,može i vaginalno. Ali ja se nadam da će ipak biti carski 

  • Ivana1207

    Broj poruka: 138

    Prijavi adminu

    Meni su oboje okrenuti glavom otkad tako da se planira prirodni porod.Ja sam cini mi se jedina koja navija za prirodni porod,imam 2 poroda iza sebe i to mi je nekako poznato podrucje pa ne bi na carski ako ne moram.A i jako brzo sam radala dosad,nikad vise od 1 sata u boksu,sve brzinski tako da se nadam da ce i sad bit tako iako znam da su blizanci al nema tu pravila.

  • Avatar Tammara

    Tammara

    Broj poruka: 36

    Prijavi adminu

    Pozz
    Evo ja u 35.tjednu, danas bila kod svog ginekologa po uputnicu za hospitalizaciju sljedeći tjedan, tj. u 36.tjednu.
    Malo sam brbljala sa sestrom, ona mi veli da se blizanci ne drže do 40. tjedna htjeli ili ne htjeli oni izać. 
    Tako da, za dva tjedna računam da moji momci izlaze :D
    Yaaaaaaay!!!!!! 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.